Meteostanice NetAtmo.com pro iOS

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
pulec7
Příspěvky: 15
Registrován: 11 led 2013 11:30

Meteostanice NetAtmo.com pro iOS

Příspěvek od pulec7 » 11 led 2013 11:59

Ahoj,

nevim zda to znáte ale pokud by někdo uvažoval o koupi nebo měl nějakej dotaz zeptejte se, mám jí doma a jsem spokojenej. Je to takova blbůstka ale baví mě ty hračky pro iOS :).

http://www.netatmo.com

mrzic
Příspěvky: 473
Registrován: 30 črc 2012 10:27

Re: Meteostanice NetAtmo.com pro iOS

Příspěvek od mrzic » 11 led 2013 13:16

Ahoj,
objednával jsi z US nebo u nás? Případně, na kolik to celkem vyšlo (clo, DPH, doprava)
Jak je to s přesností čidel? U obyč meteostanic je někdy rozdíl i 4°C oproti skutečné teplotě.
Jak funguje vzdálená kontrola přes net? Četl jsem, že by to mělo odesílat informace na jejich servery a z nich pak kdekoli vidím jak je doma.
Je venkovní čidlo nějak náchylné na povětrnostní podmínky? U některých meteostanic doporučují čidlo umístit tak, aby na něj nepršelo.

Díky
MacBook Air 15 M2
iPad Pro 11 M1, iPadOS 16
iPhone 12 Pro Max, iOS 16
Apple TV4

pulec7
Příspěvky: 15
Registrován: 11 led 2013 11:30

Re: Meteostanice NetAtmo.com pro iOS

Příspěvek od pulec7 » 11 led 2013 16:43

mrzic píše:Ahoj,
objednával jsi z US nebo u nás? Případně, na kolik to celkem vyšlo (clo, DPH, doprava)
Jak je to s přesností čidel? U obyč meteostanic je někdy rozdíl i 4°C oproti skutečné teplotě.
Jak funguje vzdálená kontrola přes net? Četl jsem, že by to mělo odesílat informace na jejich servery a z nich pak kdekoli vidím jak je doma.
Je venkovní čidlo nějak náchylné na povětrnostní podmínky? U některých meteostanic doporučují čidlo umístit tak, aby na něj nepršelo.

Díky
Objednal jsem primo z netatmo.com, podle me je velka britanie nebo francie ted nevim, takze CLO zadne! Cena je tam co je uvedeno na shopu u nich + ted nevim 7 dolcu dopravne, pres UPS a bylo to tu za 4dny mylsim. Takze primo na tom webu se da objednat do CR a neni problem. Platil sem paypalem ale jde i kreditkou.

Hele cidla meri na 0,1, jako me to prijde jako hodne presny, ale nemam to s cim poradne porovnat rtutovej teplomer asi pocitat nebudem. Tohle bych asi nepovazoval za obyc meteostanici za ty penize. Jak rikam mam jen subjektivni dojem ze to meri velice presne.

Domaci cidlo napojis na wifi, to venkovni je spojeni asi pres BT nebo naky radio automaticky s tou vnitrni. Vytvoris si acc, tim ze ho vytvoris tak na ten acc se ti nahravaj veskery data online, a ta aplikace si to sosa z netu, takze je jedno jeslti si doma nebo na druhy strane sveta proste v ty app vzdy vidis co je doma, staci mit pristup na net, bohuzel pres webovej prohlizec muzes stanici jen konfigurovat teploty nevidis, musis mit u sebe tu app. A muzes to mit na kolika zarizenich chces, ja to mam na IP5, Ipad Mini a manzelka taky na IP5.

Venkovni cidlo doporucujou pripevnit nejlepe tesne pod krov, vitr nevadi ale nesmi na nej sviti prime slunce a nesmi na nej prset, hlinik/plast zpracovani je naprosto uzasny, zadnej smejd, vydrzi to hodne ale chce se ridit manualem. Zatim to mam na parapety, ale budu to davat presne pod krov, je tam nato takova uchytka.

PS: asi maj sklady v evrope nebo nevim ale rozhodne to neprislo z USA ale z EU.

PS2: perfektni je vnitrni co2 a vlkost merim tim malymu v pokoji podminky na spani :), mam nastaveni alerty, a pres pus ti to hlasi :) kdyz je problem a to vc. hluku takze kdyz to je dobre nastaveny mas to jak chuvicku :-D, protoze reakce je pomerne rychla.

PS3: aha tak cena byla €184.00 vc. dane, maj to poresene primo na tom shopu.

Plejd
Příspěvky: 1
Registrován: 17 čer 2015 17:13

Re: Meteostanice NetAtmo.com pro iOS

Příspěvek od Plejd » 17 čer 2015 17:18

Prosím o radu, koupil jsem si Netatmo a nemůžu se připojit. Při startu mi tam naskočí obrázek že mám indoor stanici připojit do elektřiny a taky do USB..žádné USB tam ale není :/ prosím o radu...dá se stanice nějak vyresetovat?

syky01
Příspěvky: 312
Registrován: 31 črc 2012 09:36

Re: Meteostanice NetAtmo.com pro iOS

Příspěvek od syky01 » 18 čer 2015 14:19

Plejd: můžeš poslat odkaz co jsi přesně koupil?
Obrázek
Mac (Mini 2012) Macbook Pro (2016TouchBar, 2021 M1 Pro), iPad (Air, Pro 10.5), iPhone (6S, 8, 13mini), iPod (nano 6G), aTV (4, 4K), Watch (S2, S7)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice NetAtmo.com pro iOS

Příspěvek od rony » 12 pro 2016 19:47

Chybajuca obrazovka k vasim Netatmo

https://postimg.org/image/6uiyyk0fj/

Pripaja sa to cez WiFi = nie priamo k modulom.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Meteostanice NetAtmo.com pro iOS

Příspěvek od pheek » 12 pro 2016 20:48

Jak to máš dělané Rony, přes jejich apíčko? Na čem je to postavené, máš nějaké zdrojáky?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice NetAtmo.com pro iOS

Příspěvek od rony » 12 pro 2016 22:04

je to display a wifi modul.
sw v tom si cita data z backendu postavene samozrejme na API z netatmo.
okrem toho na display si chcem zobrazovat aj ine info resp striedat data podla situacie - rano ine data, vecer ine, pripominanie a pod.
nechcem len cisla ale aj odvodzovat z nich.

povodne som premyslal nad magic mirror ale je to otrava to skladat sam. toto bude mala pekna krabicka co nebude vyzerat ako obal na mydlo
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice NetAtmo.com pro iOS

Příspěvek od casey » 12 pro 2016 22:59

Teda ten displej nic moc... To moje řešení na Malině má hezčejší výstup :-)
Přílohy
Screenshot 2016-12-12 22.57.43.png

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: Meteostanice NetAtmo.com pro iOS

Příspěvek od albertan » 12 pro 2016 23:12

Netatmo mam I s Wind a Rain moduly - je to dobra hracka.
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice NetAtmo.com pro iOS

Příspěvek od rony » 12 pro 2016 23:30

casey píše:Teda ten displej nic moc... To moje řešení na Malině má hezčejší výstup :-)
ta grafika na maline teda fakt nic moc :))) s lepsim grafickym citenim a takymi moznostami na takom monitore sa da spachat aj krajsi :)

ps: malinu na toto nechcem, je to ako jazdit tankom po dedine, najma ak mi staci zobrazit par cisiel. naviac malina je za hrozivo viacej penazi :)
ps2: ten display je jeden z viacerych na vyber ale zatial staci na prototyp tento.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice NetAtmo.com pro iOS

Příspěvek od casey » 13 pro 2016 00:53

To byl jenom pokud, jestli to bude fungovat, že to pak nějak předělám... Akorát už je to v tomhle (původním) stavu přes rok a ještě jsem se k tomu nedostal :-)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice NetAtmo.com pro iOS

Příspěvek od rony » 13 pro 2016 07:06

Jasne :) uplne rozumiem, preto mam plan ako spravit nieco, co dotiahnem do konca :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice NetAtmo.com pro iOS

Příspěvek od casey » 13 pro 2016 18:26

:-) Takových plánů mám spoustu... Ale v mém případě si asi budu muset počkat na důchod :-)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice NetAtmo.com pro iOS

Příspěvek od rony » 13 pro 2016 20:23

ved prave, preto mam jednoduche plany.

tiez som spekuloval o vyuziti zbytocnej maliny ale nemam chut na zobrazovanie 5 udajov bezat prakticky plny graficky linux :) takze siel smer arduina. Vlastne ani to nie, hlavny board arduino v tom vlastne nie je :) preto skladame take riesenei, ktore moze mat kazdy majitel netatmo ako jednoduchu pomocku riesiacu presne to, co chyba.

robim to teda v Steve Jobs style :-) nebudem mat sice dotykovy trojpalcovy farebny display a nebude v tom nabuchany procesor a sialeny system. Bude tam domakany systemovy software na tak minimalnom HW, aky je len mozny :)

ked som si to vsetko totiz pocital, tak potom by som uz radsej kupil LaMetric, lebo tam uz by sa naklady na riesenie s malinou splhli vysoko nad 100 eur (nepocitaj len HW).
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice NetAtmo.com pro iOS

Příspěvek od casey » 13 pro 2016 21:46

Já jsem na Arduino moc línej :-)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice NetAtmo.com pro iOS

Příspěvek od rony » 13 pro 2016 22:36

To aj ja, mam vyraznu pomoc, HW by som neposkladal ani nenakodil :-) nastastie je to tak ostrihany setup, ze sa len dve veci spoja dokopy :-) kedze system v nom je hotovy/univerzalny a jednoduchy, tak sa vlastne zasa ja dohram s tym, co ako zobrazovat na tej obrazovke. Myslim, ze tak zaciatkom buduceho roka to nejakym sposobom ponuknem.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Meteostanice NetAtmo.com pro iOS

Příspěvek od Jirka_S » 11 srp 2017 07:14

Již pár dnů pozoruji zmizení VŠECH měřicích stanic z weather map, je tam jen ta moje, pozorujete to někdo taky? Výpadek serverů u Netatmo nebo čím o může být?

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Meteostanice NetAtmo.com pro iOS

Příspěvek od Jirka_S » 11 srp 2017 11:59

Je to u nich: Dear customer,
Due to a technical issue you may have experienced some anomalies with the weathermap.
We are working on fixing this as quickly as possible. We thank you for your patience.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice NetAtmo.com pro iOS

Příspěvek od rony » 11 srp 2017 12:10

Jirka_S píše:Již pár dnů pozoruji zmizení VŠECH měřicích stanic z weather map, je tam jen ta moje, pozorujete to někdo taky? Výpadek serverů u Netatmo nebo čím o může být?
podobne, resp. nacitalo sa mi vsetko okrem Slovenska ale postupne sa mi vtedy dotahovali.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Meteostanice NetAtmo.com pro iOS

Příspěvek od Jirka_S » 13 srp 2017 07:35

Od včerejška už vše v pořádku.

Odpovědět