Zrcadlení dvou USB HDD

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Gooo
Příspěvky: 76
Registrován: 05 úno 2013 13:35

Zrcadlení dvou USB HDD

Příspěvek od Gooo » 06 led 2017 23:57

Dobrý den

V počítačové síti mám MacMini s aktuálním OS X, který mimo jiné slouží jako datové úložiště. Jsou k němu připojeny tři externí disky, ale u dvou bych potřeboval, aby se vzájemně zrcadlily. Respektive, jeden z disků bude sdílený v síti a ideálně v pravidelném intervalu se otestuje, zda se na něj něco nepřidalo/nesmazalo, a stejně se realizuje na druhém disku.

Pravděpodobně by to šlo udělat nějakým skriptem typu bat - robocopy. Zda lze podobně realizovat v OS X nevím, ale v každém případě si nejsem prací v příkazovém řádku jistý, takže bych mnohem radši nějaký SW typu cobian backup.

Na alternative.to jsem našel pár tipů, ale spíše se jednalo o online zálohy, nebo zálohy systémového disku. Kdyby jste řešili tento problém, co by jste mi poradili?

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Zrcadlení dvou USB HDD

Příspěvek od Honza.Mac » 07 led 2017 06:38

File Sync či jiné jemu podobné ?
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Gooo
Příspěvky: 76
Registrován: 05 úno 2013 13:35

Re: Zrcadlení dvou USB HDD

Příspěvek od Gooo » 07 led 2017 11:48

Kouknu na FileSync. Děkuji za tip a dám vědět.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Zrcadlení dvou USB HDD

Příspěvek od ra3662 » 07 led 2017 12:24

arRsync.app, Sync Folders.app, Get Backup 2 RE.app, nebo klasický příkaz rsync.
Nebo zadat do appstore "sync" a vyběhne hromada aplikaci a otestovat co vyhovuje.

Gooo
Příspěvky: 76
Registrován: 05 úno 2013 13:35

Re: Zrcadlení dvou USB HDD

Příspěvek od Gooo » 07 led 2017 17:49

Tak jsem rychle koukal a zkouším Sync Folders (https://itunes.apple.com/us/app/sync-fo ... 3877?mt=12) a vypadá to přesně, jak jsem potřeboval.

Hledal jsem nějaký návod k možnostem synchronizace. U Free verze mám možnost pouze A < + > B a A < - > B. Louskal jsem to z AJ a jestli jsem to dobře pochopil, pro zrcadlení bych měl použít A < - > B (http://www.greenworldsoft.com/sync-fold ... Sync-modes, tedy když na jednom disku něco přidám/smažu, stejně se přidá/smaže i na druhém disku). Jestli tady je někdo kdo tenhle SW používá, budu jen rád, když poradí s nastavením, protože si nejsem dvakrát jistý.

Obrázek

Odpovědět