apple tv a filmy be zvuku

Vše co se týká Apple TV, aplikací pro Apple TV a jejího využití.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
vande
Příspěvky: 47
Registrován: 12 lis 2015 23:48

apple tv a filmy be zvuku

Příspěvek od vande » 12 bře 2017 00:19

Ahoj, mma takovej problem) na nove apple tv 64 gb pripojim ve vlc mou synology kde mam filmy a nektere to proste prehraje jen bez zvuku, jine se zvukem. pritom vlc na ipadu nebo iphonu to normlane prehraje se zvukem, jen to samozrejme nejde streamovat, prootze se to seka, takze ma apple domacnost je tak rikajic nefunkcni. mate nekdo podobnou zkusenost?

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: apple tv a filmy be zvuku

Příspěvek od Jirka_S » 12 bře 2017 07:55

Zkusit jiný HDMI káblík?

vande
Příspěvky: 47
Registrován: 12 lis 2015 23:48

Re: apple tv a filmy be zvuku

Příspěvek od vande » 12 bře 2017 10:57

ahoj, hdmi oabelem to neni, za prve jsem to i vyzkousel, ale hlavne , nektere filmy to prehraje v pohode a jine ne. vypada to na problem s formatem, nicmene me ptakvapuje ze na ipadu s tim formatem problem nema a na apple tv ano.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: apple tv a filmy be zvuku

Příspěvek od Jirka_S » 12 bře 2017 11:43

Mně to dělalo na jedné atv v jednom pokoji taky. Obvykle pomohlo, když jsem vytáhl a zase zastrčil ten HDMI káblík a zvuk šel. Pak jsem ale něco změnil, už si bohužel nevzpomínám co, ani zda v TV nebo v nastavení Infuse, a od té doby nemám problém. Moc jsem nepomohl, já vím. :)

vande
Příspěvky: 47
Registrován: 12 lis 2015 23:48

Re: apple tv a filmy be zvuku

Příspěvek od vande » 12 bře 2017 12:41

Ale stejne moc dekuju,) ja pouzivam VLC, jak rikamvidim tam problem sformatem, je to evidetni. ale jako uzivatel nechapu ze na ipadu vlc prehrava korektne a v ATV ne. samozrejme ze asem u toto Byl vztekly)) samozrejme nejvice evidetni je problem u MKV souboru.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: apple tv a filmy be zvuku

Příspěvek od rony » 12 bře 2017 14:35

vsak klasika, licencovane zvukove kodeky (DTS, Dolby...), si si isty, ze to VLC na aTV ich ovlada, ked za normalnych okolnosti ich vlastnici (DTS, Dolby) licencuju a tym padom si tu cenu musia premietnut do ceny prehravaca?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

vande
Příspěvky: 47
Registrován: 12 lis 2015 23:48

Re: apple tv a filmy be zvuku

Příspěvek od vande » 12 bře 2017 19:29

chapu licence ale, tv os vychazi z ios, takze postarda logiku ze by VLC na ipadu prehraval bez omezeni a VLC na TV neprehral zvuk, navic. jsem laik ale, nechapu jak to ze jedno AVi prehraje se zvukem a druhe AVI ne, stejne tak u dalsich formatu, nema to abosultne rad jako ze neprehraju MKV a AVI, proste nejake prehraje a jine ne. a priznavam ze to je mimo me chapani))

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: apple tv a filmy be zvuku

Příspěvek od Honza.Mac » 12 bře 2017 19:46

@vande : Od té doby co Synology dělá appky pro iOS které má i pro tvOS tak neřeším takové problémy ...
Přehraju cokoli na čemkoli ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: apple tv a filmy be zvuku

Příspěvek od rony » 12 bře 2017 20:16

tak este raz. appka pre tvOS nie je appka pre iOS. aj napriek tomu, ze sa "kupuje" spolocne.

nechapes preco nieco prehra a nieco nie? a preco si sa nepozrel aka zvukova stopa v tom je? ja ti tam nevidim, nemam kristalovu gulu, takze ked sa pozries a dokazes popisat ake audio stopy tam mas, tak budeme "doma".
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Teera
Příspěvky: 12
Registrován: 17 zář 2014 15:56

apple tv a filmy be zvuku

Příspěvek od Teera » 13 bře 2017 22:47

Upni to nekam, zkusim to. Osobne jsem zatim nenarazil na film co by Infuse neprehralo.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: apple tv a filmy be zvuku

Příspěvek od rony » 13 bře 2017 22:49

on pise VLC...
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

vande
Příspěvky: 47
Registrován: 12 lis 2015 23:48

Re: apple tv a filmy be zvuku

Příspěvek od vande » 13 bře 2017 23:50

ahoj, infuse jsem nakonec take instalnul, je vazne dobra. jedina nevyhoda je ze neumi prehrat prilozene titulky, a prehrava to jinak v pohode, to vlc jsem vzdal. proste jak psal kolega vyse zrejme problem se zvukovou stopu, ale vsem dekuji.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: apple tv a filmy be zvuku

Příspěvek od Jirka_S » 14 bře 2017 06:23

Infuse neumí přehrát přiložené titulky? Možná snad v .sub formátu ne, .srt samozřejmě ano.
Edit: MUSÍ být v .srt, jmenovat se stejně jako film, chci-li odlišit jazyk, doplním je třeba blabla_cze.srt nebo blabla_eng.srt. :)

vande
Příspěvky: 47
Registrován: 12 lis 2015 23:48

Re: apple tv a filmy be zvuku

Příspěvek od vande » 14 bře 2017 16:59

Jirka_S píše:Infuse neumí přehrát přiložené titulky? Možná snad v .sub formátu ne, .srt samozřejmě ano.
Edit: MUSÍ být v .srt, jmenovat se stejně jako film, chci-li odlišit jazyk, doplním je třeba blabla_cze.srt nebo blabla_eng.srt. :)
to tak svete div se ale neumi, nevidi je, mam je ve formatu .srt a nevidi je, nabizi u titulku jen stazeni ze subtitles, ale jinak titulky nenacita,

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: apple tv a filmy be zvuku

Příspěvek od lipon » 14 bře 2017 17:02

Neměl jsem s srt v infuse problém

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: apple tv a filmy be zvuku

Příspěvek od Jirka_S » 14 bře 2017 17:09

Načítá. :)
Název stejný jako film? V jedné složce? Musí to fungovat.
https://goo.gl/0x9i6o

vande
Příspěvky: 47
Registrován: 12 lis 2015 23:48

Re: apple tv a filmy be zvuku

Příspěvek od vande » 14 bře 2017 18:13

ahoj, ano stejna slozk,a stejny nazev. nebere. nevidi. zkusil jsem ejste specialne duelat slozku s jednim dilem a jednema titulkama a ne vazne to infuse nevidi

Uživatelský avatar
Mav.
Příspěvky: 67
Registrován: 17 říj 2016 16:32
Bydliště: Praha

Re: apple tv a filmy be zvuku

Příspěvek od Mav. » 11 dub 2017 12:15

Honza.Mac píše:@vande : Od té doby co Synology dělá appky pro iOS které má i pro tvOS tak neřeším takové problémy ...
Přehraju cokoli na čemkoli ...
Používáš DS Video? Přehraješ v něm soubory se zvukovou stopu DTS (a ne pouze AC3)?

Já používám DS Video na většinu, ale problém je tam DTS, minimálně přes DLNA.
VLC je fajn, používám ho na SMB přístup, některé asi hůř ripované soubory umí lépe než DS Video přes DLNA (není tam třeba zelený pruh nahoře), ale problémem je při procházení adresářů, že chybí zobrazení ve stylu seznamu. Jsou tam pouze ikony, které jsou velké, strohé, nedají se rozlišovat a mají popisky moc malým písmem. Také když rychle roluji v adresáři mezi desítkami až stovkami podadresářů, tak občas ztratím fokus na vybranou složku musím rolovat zpět, aby se "kurzor chytnul".
Infuse zatím zkouším jen bez verze Pro. Základní verze mi ale neukazuje v seznamu všechny soubory a nevím, jestli to verze Pro zvládne lépe. Líbí se mi tam ale layout a náhledy ve stylu DLNA i přes SMB.

(Bavíme se o Apple TV 64GB s DiskStation DS716+II 2x6TB WD Gold v RAID1, kde je cca 4TB různých filmů a seriálů od AVI 700MB až po MKV 15GB)
iMac 27", iPhone X, iPad Air 2, Apple TV 4, AirPort Time Capsule, AirPort Extreme, Synology DiskStation DS716+II, Internet 500 Mbps, Seiko SNZF15K1 "Sea Urchin" ;)

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

apple tv a filmy be zvuku

Příspěvek od Honza.Mac » 11 dub 2017 12:31

Nemám DTS zvuk, pokud nagrabuji dětem DVD s pohádkou mám nastaven zvuk na AC3.
Filmy to samé, nic od nikud nestahuji, kupuji buď "klasické" nebo BR placky a grabuji je všechny do mkv pomocí MacX balíku software.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: apple tv a filmy be zvuku

Příspěvek od Jirka_S » 11 dub 2017 12:39

Přiznávám, že stahuji. DS nemám rád, vadí mi chybějící náhledy třeba u seriálů, práci s přiloženými srt titulky (cze a eng) jsem nepochopil, i přes wifi mi Infuse zvládá docela velký datový tok bez zaškobrtnutí. :)

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: apple tv a filmy be zvuku

Příspěvek od Jirka_S » 13 dub 2017 07:22

Chtěl jsem ještě dát DS Videu šanci, leč bohužel - u mnoha videí to hlásí chybu, soubor nelze přehrát. Nejde totiž jen o to, že je to třeba mkv, to je jen kontejner, podstatný je kodek, a tady Infuse vede na celé čáře, přehraje snad vše. Nedělal jsem to proto, že bych byl s Infusí nespokojen, jen jsem hledal, čím by mě DS případně nadchlo. :)

Uživatelský avatar
Mav.
Příspěvky: 67
Registrován: 17 říj 2016 16:32
Bydliště: Praha

Re: apple tv a filmy be zvuku

Příspěvek od Mav. » 13 dub 2017 08:01

Ano, mám to samé a u mne se to projevuje jako chyba s DTS kódováním zvukové stopy.
Když mám film s EN stopu v DTS a CZ stopou v AC3, tak to přehraju jen anglicky.
Mám i něco, kde je i další stopa CZ v DTS nebo EN v AC3 a pak musím vždycky vybírat tu, která není v DTS.

Infuse bude určitě dobrý, když ho tak moc lidí používá, podobně jako třeba Android, ale zatím jsem tam nenašel a nepoužil DLNA. Uvítal bych radu, jak na to. DLNA je návykové. To stahování popisů, přebalů DVD, ratingů atd.

Možná, že ten DTS problém je spíš problém dekódovnání v mojí DiskStation pro DLNA stream.

Každopádně pro začátek je DS Video super, protože je zdarma a až na pár fakt dobrých a novějších ripů, kde je pouze DTS zvuková stopa bez AC3 stopy, funguje.
iMac 27", iPhone X, iPad Air 2, Apple TV 4, AirPort Time Capsule, AirPort Extreme, Synology DiskStation DS716+II, Internet 500 Mbps, Seiko SNZF15K1 "Sea Urchin" ;)

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: apple tv a filmy be zvuku

Příspěvek od Jirka_S » 13 dub 2017 10:14

Já se v DS ke zvuku nedostanu, poněvadž tu chybu mně hlásí hned při načítání souboru - teda jen u některých, a je jich výrazná menšina, ale i tak je pro mne DS nepoužitelný.
Infuse si stáhne popisy a booklety sama, jen je nutno název movie sladit s IMDB.

Uživatelský avatar
Mav.
Příspěvky: 67
Registrován: 17 říj 2016 16:32
Bydliště: Praha

Re: apple tv a filmy be zvuku

Příspěvek od Mav. » 13 dub 2017 11:04

Aha. Ano, já se snažím nyní pořizovat MKV soubory co obsahují obě zvukové stopy i titulky (CZ+EN). Asi proto jsem poznal ten DTS problém, protože po otevření těchto souborů dává DV Video na výběr stopu.
Jestli máš soubor jen s jednou DTS zvukovou stopou, tak ti ani DS Video po spuštění nenabídne výběr zvukové stopy a jsi v háji.
Pak u mne nastupuje VLC s tím, že zatím nechci z Infuse Pro platit. Možná jednou. Ale nevypekli stávající plátce s nějakým upgradem nebo spíš updatem, kde bylo třeba platit znova?
iMac 27", iPhone X, iPad Air 2, Apple TV 4, AirPort Time Capsule, AirPort Extreme, Synology DiskStation DS716+II, Internet 500 Mbps, Seiko SNZF15K1 "Sea Urchin" ;)

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: apple tv a filmy be zvuku

Příspěvek od Jirka_S » 13 dub 2017 12:02

Infusi mám ještě starou, tuším verzi 4, na přelomu roku pak byla nějaká zvýhodněná nabídka pro přechod na novou verzi Pro, ta stojí cca 13eur. Zatím mě nic nenutí upgradovat, ISO Blu-ray soubory nemám, DVD mám převedené do m4v, syncro přes cloud mi nechybí. Nicméně kdyby starou verzi nějak zařízli, tak tu novou holt opět koupím, to pohodlí a obrovské množství podporovaných audio a video kodeků za to stojí.
Filmy mám obvykle v eng, něco i v cz (kvůli ženě), zvuk je ale obvykle mnohem lepší ten původní, to je jasné. Akorát už mám 6TB NAS na 90%, tak přemýšlím, co dál. :)

Uživatelský avatar
Mav.
Příspěvky: 67
Registrován: 17 říj 2016 16:32
Bydliště: Praha

Re: apple tv a filmy be zvuku

Příspěvek od Mav. » 13 dub 2017 12:26

No, to mne také brzo čeká. Nedavno jsem upgradoval z 3TB rovnou na RAID1 s 2x6TB a plním. Zase ale mne to přinutí k čistkám. Těch blbostí co tam skladuju a které si skoro jistě už nikdy nebudu pouštět. Ještě se utěšuju tím, že ke své DS můžu připojit rozšiřující jednotku na 5 pozic a tedy stávající HDD, které jsou pořád ještě slušný nadstandard, nevyhazovat.
iMac 27", iPhone X, iPad Air 2, Apple TV 4, AirPort Time Capsule, AirPort Extreme, Synology DiskStation DS716+II, Internet 500 Mbps, Seiko SNZF15K1 "Sea Urchin" ;)

Odpovědět