Nový SuperApple Magazín Listopad - Prosinec 2012

Chcete položit otázku autorům serveru SuperApple.cz nebo SuperApple Magazínu? Máte námět na zlepšení? Napište nám

Moderátoři: dandas, petrskuta, schotek

Odpovědět
Uživatelský avatar
schotek
Příspěvky: 121
Registrován: 29 črc 2012 14:35
Bydliště: Dražovice
Kontaktovat uživatele:

Nový SuperApple Magazín Listopad - Prosinec 2012

Příspěvek od schotek » 12 lis 2012 10:31

Šesté číslo SuperApple Magazínu v roce 2012, vydání Listopad – prosinec, vychází 14. listopadu. Najdete v něm rozsáhlé téma věnované mobilnímu operačnímu systému iOS 6 i nejnovějších Apple produktům. Velkých redakčních testů se dočkal nový iPhone 5 i nové iPody touch a nano, dozvíte se však také o nových iPadech, iMacích i Macích mini. Druhé téma vás provede přechodem na SSD disk – dozvíte se, co vám tento přechod může nabídnou, jaké výkony podávají nejběžnější disky na trhu i jak provést výměnu disku ve vašem počítači.

Mimo toho jsme opět připravili tradiční dávku recenzí zajímavých doplňků, zajímavé aplikace pro iOS i Maca, rozšířené herní recenze. A zapomenout nesmíme také na příručku pro tabulkový kalkulátor Numbers.

Věříme, že se vám bude také líbit!

Tištěnou verzi můžete již dnes objednávat v našem eshopu na adresehttp://superapple.webnode.cz/products/s ... nec-2012-/, u Apple prodejců a na vybraných stáncích bude k dispozici ve středu, stejně tak i elektronicky ve službě Publero a Wooky.
Přílohy
sam 06 07.jpg
sam 06 06.jpg
sam 06 05.jpg
sam 06 04.jpg
sam 06 03.jpg
sam 06 02.jpg
sam 06 01.jpg
Šéfredaktor SuperApple Magazínu - https://magazin.superapple.cz

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový SuperApple Magazín Listopad - Prosinec 2012

Příspěvek od Alisczech » 14 lis 2012 19:00

Ahoj,

přehled novinek je udělaný skvěle, přehled aplikací je také povedený. Jen nevím proč jsem čekal od toho testu SSD disků víc. Nějaké jasné doporučení. Napsat cenu bez uvedení kapacity mi nepřijde štastné. Ale je vidět, že práce s tím muselo být spousta
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
schotek
Příspěvky: 121
Registrován: 29 črc 2012 14:35
Bydliště: Dražovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový SuperApple Magazín Listopad - Prosinec 2012

Příspěvek od schotek » 14 lis 2012 19:12

Ahoj,

diky. Tema o SSD nemel byt test, mel to byt pruvodce prechodem doplneny o zakladni srovnani chovani pod os x. Kapacity jsou uvedeny primo v textu, vsechny disky mely kapacitu stejnou, proto nam to prislo zbytecne vypisovat to jeste znova do boxiku...
Šéfredaktor SuperApple Magazínu - https://magazin.superapple.cz

Uživatelský avatar
mikijoy
Příspěvky: 208
Registrován: 27 zář 2012 07:47

Re: Nový SuperApple Magazín Listopad - Prosinec 2012

Příspěvek od mikijoy » 14 lis 2012 20:51

Magazin uz mi lezi na stole, zatim jsem jej stihl pouze prolistovat :)

Rad bych se ale zeptal Vladi Janecka - planujete prirucku i pro program Keynote? Priznam se, ze jsem byl trochu zklamany, ze v dalsim cisle bude GarageBand. Vzhledem k tomu, ze minule byl program Pages a nyni Numbers, doufal jsem priste v Keynote :)

Dekuji Vam za odpoved.
... even the very wise cannot see all ends

Uživatelský avatar
schotek
Příspěvky: 121
Registrován: 29 črc 2012 14:35
Bydliště: Dražovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový SuperApple Magazín Listopad - Prosinec 2012

Příspěvek od schotek » 14 lis 2012 20:57

Keynote je v plánu, ale pravděpodobně ji uděláme jako samostatnou příručku - při průzkumu mezi uživateli nevycházelo Keynote jako nejpopulárnější. Ale pokud vás bude víc, zařadíme ji někdy příště.

GarageBand jsme příště dali také proto, abychom "nezabili" celý půlrok jedním softwarovým balíkem - přeci jenom tyto kancelářské aplikace nemají kouzlo pro každého (zatímco třeba takový Pages čas od času použije mnoho lidí, Keynote je již taková okrajovka) ;)
Šéfredaktor SuperApple Magazínu - https://magazin.superapple.cz

Uživatelský avatar
mikijoy
Příspěvky: 208
Registrován: 27 zář 2012 07:47

Re: Nový SuperApple Magazín Listopad - Prosinec 2012

Příspěvek od mikijoy » 14 lis 2012 22:13

schotek píše:Keynote je v plánu, ale pravděpodobně ji uděláme jako samostatnou příručku - při průzkumu mezi uživateli nevycházelo Keynote jako nejpopulárnější. Ale pokud vás bude víc, zařadíme ji někdy příště.

GarageBand jsme příště dali také proto, abychom "nezabili" celý půlrok jedním softwarovým balíkem - přeci jenom tyto kancelářské aplikace nemají kouzlo pro každého (zatímco třeba takový Pages čas od času použije mnoho lidí, Keynote je již taková okrajovka) ;)
Dekuji Vam za rychlou odpoved. Samozrejme vse chapu, budu se tedy tesit nekdy v budoucnu :) At se Vam dari a mate hodne spokojenych ctenaru.
... even the very wise cannot see all ends

Barberry.pha
Příspěvky: 564
Registrován: 09 říj 2012 14:58

Re: Nový SuperApple Magazín Listopad - Prosinec 2012

Příspěvek od Barberry.pha » 14 lis 2012 23:17

Tak tohle cislo se Vam povedlo ;)
Moznost zakoupeni pres Publero vitam, moznost mit ho k dispozici ke cteni, jak v ipadu tak iphonu, jsem uvital ;)

Ladis
Příspěvky: 130
Registrován: 01 srp 2012 07:16

Re: Nový SuperApple Magazín Listopad - Prosinec 2012

Příspěvek od Ladis » 15 lis 2012 14:15

Časopis je opavdu nádherný. Distribuce se oproti minulému číslu zlepšila, čtrnáctého bylo číslo v iStyle v Olympii v Brně, minule jsem po týdnu kupoval v trafice.
K obsahu:
Na test SSD jsem čekal, tohle mě opravdu zklamalo, čekal jsem větší erudovanost. Chybí mě například různá doporučení (např. zapnout Trim?), zkušenosti typu, tohle nedělejte, tohle doporučujeme, jaké SSD používá Apple a desítky dalších vychytávek. Jistě, dá se to najít v diskuzích, ty jsou někdy tendenční, subjektivní a někdy i matoucí, navíc pokud nevládnete technickou angličtinou, jsou k ničemu. Charakteristika disků na pár řádků s obrovským obrázkem je opravdu na takový časopis ostuda. Tohle se dá srovnat jen s obdobným testem Wifi routerů.
Jste jediným jablečným časopisem v ČR a my od vás čekáme víc než jen krásný papír a grafiku, jděte víc do hloubky.
Za časopis děkuji a přeji hodně čtenářů.

Uživatelský avatar
schotek
Příspěvky: 121
Registrován: 29 črc 2012 14:35
Bydliště: Dražovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový SuperApple Magazín Listopad - Prosinec 2012

Příspěvek od schotek » 15 lis 2012 14:39

Hezky den,

diky za nazor. U wifi prvku jsme zaznamenali prave predevsim dobre ohlasy na miru erudivanosti, proto jsme ssd pojali stejne - nebylo to koncipovane jako test, ale jako consumer prehled - v podstate stejny format, jakemu napriklad v computeru rikaji "cenova dzungle".

Pokud volate po hlubsim zabrednuti do tematu, pripravume ji do pristiho cisla - sem byla planvana, ale nevesla - vzhledem k mnozstvi zaimavych apple novinek musela cast obsahu ustoupit do pristiho cisla (mimo tohoto tema jsme musli vypustit i tiptriky a dalsi zkracovat)...

Jinak k vasim dotazum:

- trim zapinat nefoporucuji
- infrmaci o ssd pouzivanych applem neni mozne ziskat, aple si to taji (pouziva disky se spec. Upravenym firmware)
Šéfredaktor SuperApple Magazínu - https://magazin.superapple.cz

Uživatelský avatar
warps
Příspěvky: 129
Registrován: 01 říj 2012 14:48

Re: Nový SuperApple Magazín Listopad - Prosinec 2012

Příspěvek od warps » 15 lis 2012 14:48

Jak pise Alisczech, od recenze ssd jsem cekal daleko vice. Cekal jsem, ze to pro me bude mit nejakou vypovydajici hodnotu. Byl jsem velice zklaman. Nedozvedel jsem se nic vic nez na internetu. Myslim, ze k takove recenzi nebylo ani potreba dysky mit fyzicky. Cekal jsem s nakupem, zbytecne stejne volba padla na Intel 520, ktery ani v predstaveni nebyl a pritom patri mezi jedny z nejlepsich. ( 6 let zaruka take potesi)

Uživatelský avatar
schotek
Příspěvky: 121
Registrován: 29 črc 2012 14:35
Bydliště: Dražovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový SuperApple Magazín Listopad - Prosinec 2012

Příspěvek od schotek » 15 lis 2012 14:58

Intel nedokazal disk zapujcit, samizrejme jsme jej poptavali...

Nicmene vypovidajici hodnotu tam spatruji - ukazuje se, ze predevsim os x budete dosahovat naprosto jinych rychlosti v sekvencni praci, nez kolik uvadej vyrobci a nez jake podavaji v jinem operacnim systemu. Namerene hodnoty jsou prilozeny, predstavujivysledk. Komplexnich testu trvajicich vice nze dva tydny a trofnu si tvrdit, ze takto komplexne namerene hodnoty pod os x jiste na internetu hned tak nenajdete. kterehodnoty vam konkretne schazi?

Poradne do hloubky se k tematu jeste vratime v pristim cisle a udelame to tak, aby i geekove byli spokojeni :) :D
Šéfredaktor SuperApple Magazínu - https://magazin.superapple.cz

Ladis
Příspěvky: 130
Registrován: 01 srp 2012 07:16

Re: Nový SuperApple Magazín Listopad - Prosinec 2012

Příspěvek od Ladis » 15 lis 2012 15:25

Dík za rychlou reakci. S tím Trimem to byl jen příklad. Občas vám napšíšu nějakej postřeh, zatím jsem celé číslo nečetl a šetřím si to. Mám takový nápad, mě by se to hodilo a to jsou nějaké desky na ročník jak se to dělalo dřív na časáky. Možná to je blbost a většina to po přečtení vyhodí, já skladuju a pak se se k číslu vrátím i po roce, nakonec návody jsou super a platné několik let.
Tak dík za reakci.

Uživatelský avatar
schotek
Příspěvky: 121
Registrován: 29 črc 2012 14:35
Bydliště: Dražovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový SuperApple Magazín Listopad - Prosinec 2012

Příspěvek od schotek » 15 lis 2012 15:35

Ja dekuji za zpetnou vazbu.

Chapu, ze SSD v soucanem provedeni ma kouzlo spise pro bezne uzivatele, od nich mame naopak na toto tema dobre ohlasy a geekove cekali vice. Zaradime tedy do pristiho cisla pokracovani pokracovani s temi vsemi geekovskymi informacemi :)

desky jsou zajimavy tip, zkusime si to nechat nacenit a uvidime, jak to vyjde...
Šéfredaktor SuperApple Magazínu - https://magazin.superapple.cz

Ladis
Příspěvky: 130
Registrován: 01 srp 2012 07:16

Re: Nový SuperApple Magazín Listopad - Prosinec 2012

Příspěvek od Ladis » 15 lis 2012 15:54

Děkuji.

Uživatelský avatar
warps
Příspěvky: 129
Registrován: 01 říj 2012 14:48

Re: Nový SuperApple Magazín Listopad - Prosinec 2012

Příspěvek od warps » 15 lis 2012 20:54

Pokud by jste chtel ssd intel 520 zapujcit neni problem jsem od vas 10 km ;) at mate do pristiho cisla test kompletni

Acrux
Příspěvky: 1
Registrován: 21 lis 2012 21:41

Re: Nový SuperApple Magazín Listopad - Prosinec 2012

Příspěvek od Acrux » 22 lis 2012 14:43

Časopis pravidelně kupuji a na toto číslo jsem se obzvláště těšil. Již nějakou dobu dávám přednost Numbers před Excelem, ale především v psaní vzorců zatím ještě plavu. Také nadpis článku "Aby Numbers počítaly za vás" vypadal zajímavě. Musím ale přiznat, že článek po obsahové stránce byl tak trochu zklamáním. Pojednává o všem, jen ne o "počítání". Přitom právě výpočty jsou hlavní a základní funkcí tabulkových procesorů a Numbers je především tabulkový procesor. Tabulka bez vzorců se dá nakreslit v kdejakém texťáku. Takže by se snad můj povzdech dal považovat i za námět na druhý díl článku.

Uživatelský avatar
JOK3R
Příspěvky: 9
Registrován: 15 srp 2012 11:27

Re: Nový SuperApple Magazín Listopad - Prosinec 2012

Příspěvek od JOK3R » 11 pro 2012 20:29

Zdravím, kupujem všetky čísla superapple magazín cez publero, potešilo ma že pri kúpe magazínu som mal vždy prílohy (návody) - automator, imovie, iphoto automaticky aj ako samostatné publikácie a dali sa stiahnuť do počítača ako PDF, v posledných číslach sa toto ale zmenilo a sú len súčasťou časopisu, prečo? Najnovšie návody v pdf (iwork) a nasledujúci garageband by som ocenil tiež takto oddelene.

Uživatelský avatar
schotek
Příspěvky: 121
Registrován: 29 črc 2012 14:35
Bydliště: Dražovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový SuperApple Magazín Listopad - Prosinec 2012

Příspěvek od schotek » 11 pro 2012 20:34

JOK3R píše:Zdravím, kupujem všetky čísla superapple magazín cez publero, potešilo ma že pri kúpe magazínu som mal vždy prílohy (návody) - automator, imovie, iphoto automaticky aj ako samostatné publikácie a dali sa stiahnuť do počítača ako PDF, v posledných číslach sa toto ale zmenilo a sú len súčasťou časopisu, prečo? Najnovšie návody v pdf (iwork) a nasledujúci garageband by som ocenil tiež takto oddelene.
Diky za info, proverime...
Šéfredaktor SuperApple Magazínu - https://magazin.superapple.cz

Uživatelský avatar
JOK3R
Příspěvky: 9
Registrován: 15 srp 2012 11:27

Re: Nový SuperApple Magazín Listopad - Prosinec 2012

Příspěvek od JOK3R » 19 pro 2012 07:42

schotek píše:Diky za info, proverime...
Ako to dopadlo?
Teraz ma napadlo či to nie je kvôli tomu že posledné dve čísla som kupoval priamo cez publero (predošlé kde mi automaticky stiahlo aj návod osobitne som kupoval cez ipad)

Uživatelský avatar
schotek
Příspěvky: 121
Registrován: 29 črc 2012 14:35
Bydliště: Dražovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový SuperApple Magazín Listopad - Prosinec 2012

Příspěvek od schotek » 19 pro 2012 07:58

JOK3R píše:Ako to dopadlo?
Teraz ma napadlo či to nie je kvôli tomu že posledné dve čísla som kupoval priamo cez publero (predošlé kde mi automaticky stiahlo aj návod osobitne som kupoval cez ipad)
Zapadlo to někde v "meziservří", co konce roku by to mělo probublat do veřejna...
Šéfredaktor SuperApple Magazínu - https://magazin.superapple.cz

Uživatelský avatar
JOK3R
Příspěvky: 9
Registrován: 15 srp 2012 11:27

Re: Nový SuperApple Magazín Listopad - Prosinec 2012

Příspěvek od JOK3R » 17 led 2013 13:46

schotek píše:
JOK3R píše:Ako to dopadlo?
Teraz ma napadlo či to nie je kvôli tomu že posledné dve čísla som kupoval priamo cez publero (predošlé kde mi automaticky stiahlo aj návod osobitne som kupoval cez ipad)
Zapadlo to někde v "meziservří", co konce roku by to mělo probublat do veřejna...
Dobry den, do konca ktoreho roku? :(
Prave vyslo nove cislo a mam dilemu, bud si ho kupim cez app store priamo v ipade a pravdepodobne mi special garageband stiahne separatne tak ako to bolo pri prvych cislach, alebo ho zakupim priamo cez publero.cz a nebudem mat garageband ako osobitne pdf. V prvom pripade vas ale pripravim o par korun ceskych.

Uživatelský avatar
schotek
Příspěvky: 121
Registrován: 29 črc 2012 14:35
Bydliště: Dražovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový SuperApple Magazín Listopad - Prosinec 2012

Příspěvek od schotek » 17 led 2013 17:17

JOK3R píše:Dobry den, do konca ktoreho roku? :(
Do konce loňského, všechny speciály jsou již v Publeru dostupné jako samostatné publikace, jak jsem sliboval...
JOK3R píše:Prave vyslo nove cislo a mam dilemu, bud si ho kupim cez app store priamo v ipade a pravdepodobne mi special garageband stiahne separatne tak ako to bolo pri prvych cislach, alebo ho zakupim priamo cez publero.cz a nebudem mat garageband ako osobitne pdf. V prvom pripade vas ale pripravim o par korun ceskych.
Teď se přiznám, že tak úplně nechápu: při nákupu časopisu by se měl uživateli odemknout pouze daný časopis, nevím o tom, že by se k němu odemykala i samotatná příručka. Nyní ani v minulosti.

Příručky samostatně jsou k dispozici pro ty, kteří si nechtějí kupovat celý časopis - uživatelé s časopisem přece samostatnou příručku nepotřebují, mají ji uvnitř časopisu přeci.

Pokud to tedy převedu na otázku: tvrdíte, že jste si koupil časopis a mimo něj vám v knihovně přibyl i samostatný manuál? Mohl byste mi prosím napsat, o která čísla šlo?

Díky!
Šéfredaktor SuperApple Magazínu - https://magazin.superapple.cz

Uživatelský avatar
JOK3R
Příspěvky: 9
Registrován: 15 srp 2012 11:27

Re: Nový SuperApple Magazín Listopad - Prosinec 2012

Příspěvek od JOK3R » 18 led 2013 08:34

Tak teraz viem že ste o tom ani nevedeli, že to tak pôvodne bolo :)
Nevadí, ja som myslel že sa stala nejaká chyba


To opravdu nevěděli. Ale když tak o tom přemýšlím, není to vůbec špatný nápad, to takto přikládat. Jen musím s Publerem probrat, proč se to takto dělo samo a jak to případně nastavit jako výchozí chování...

#Edit VJ: omlouvám se za úpravu původního komentáře, špatně jsem při ránu kliknul místo odpovědět na upravit :(

Odpovědět