Iphone SE - má dnes smysl?

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Odpovědět
jixjox
Příspěvky: 13
Registrován: 28 pro 2012 11:02

Iphone SE - má dnes smysl?

Příspěvek od jixjox » 01 črc 2017 08:25

Zdravím,
zvažuji přechod z Win10 a hledám telefon do 5 palců. Vybírám tedy mezi xperií x compact s androidem a iphone SE. K tomu iphonu: přestože má hw z IP6s, tak má smysl do něj dnes ještě jít vzhledem k plánovanému uvedení IP8? Nemůže dojít k tomu, že bude již s novými verzemi iOS zpomalený?
Pokud jej někdo máte, šli byste do něj znovu?

nunasjiri
Příspěvky: 121
Registrován: 07 lis 2016 21:26

Re: Iphone SE - má dnes smysl?

Příspěvek od nunasjiri » 01 črc 2017 09:59

Po vsech zkusenostech s telefonama s Androidem, hlavne jejich sekani, to myslim ma smysl. Pred 3 mesicema jsem ho koupil pani. Na rozdil od androidu se neseka, pani jako spravna zena cely den telefonuje, nabiji ho na noc A to ji zbyva okolo 50% baterky. Predtim nabijela i dvakrat denne, porad mi to davala at ji s tim neco udelam, aktualizace, cisteni atd. Ted mam bozsky klid. Takze za mne ano a mam dojem ze i IOS 11 tam pujde.

kesounam
Příspěvky: 188
Registrován: 14 kvě 2016 06:59

Re: Iphone SE - má dnes smysl?

Příspěvek od kesounam » 01 črc 2017 10:17

Já si ho koupil před sní ne zhruba před měsícem a to hlavně pro jeho velikost , nemám moc v oblibě větší telefony a jsem spokojen.
iPhone SE
iPad mini 2 16GB
MacBook Air 13" 2015

Apple AirPods

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Iphone SE - má dnes smysl?

Příspěvek od Honza.Mac » 01 črc 2017 10:31

iOS 11 jde i na iPhone 5s tak s SE nebude problém.
Jinak SE už je na mě "malá", člověk rychle na 5" přivykne. Taky jsem SE chtěl ale mám 6s a už bych neměnil. Občas vezmu do ruky 5s a je to "malý", SE to samé.
Doporučuji kupovat 32GB či 64GB velikost, 16GB bude s výhledem do budoucna málo.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

jixjox
Příspěvky: 13
Registrován: 28 pro 2012 11:02

Re: Iphone SE - má dnes smysl?

Příspěvek od jixjox » 01 črc 2017 13:31

díky za názory. v diskusích někdy čtu, že je v porovnání s moderními androidy zastaralý, fotky mají mizernou kvalitu atd. Měli jste ho možnost srovnat se samsungy s6/7, hujaveji nebo honory?
k velikosti displeje: pokud by měl displej 4,7 tak by to bylo super. nicméně cena za iphone 6s je už příliš.
do budoucna bude asi apple otevírat více dveře multitaskingu atd., tak je pak otázka jestli budoucí ios12 atd. výkonově zvládne.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Iphone SE - má dnes smysl?

Příspěvek od rony » 01 črc 2017 15:22

vacsina ludi co maju iPhone kasle na porovnavania parametrov.

na tvoju otazku: SE je vykonnostne sucasny stroj, netreba sa vobec nicoho obavat. JE urceny ludom, co si zvykli na tento dizajn a velkost. Takze maju hw vykon iPhone 6 v mensom tele 5S.

Ak vsak hladas low budget riesenie, ktore ta neuspokoji, lebo by si chcel sice vacsi displej ale zda sa ti drahy, tak potom viackrat zvaz, ci ti stoji kupovat to, co vlastne nechces. Vzdy sa ti lepsie pouziva vec, ktoru chces. Cena je stale vedlajsi parameter, ktory neovplyvnuje tvoju spokojnost.

ps: iPhone foti dobre, niet toho co porovnavat. Je to mobil, nie profi zrkadlovka. :-) v iPhonoch nikdy nie je suntovy fotak.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Fake_target
Příspěvky: 13
Registrován: 20 čer 2016 18:54

Re: Iphone SE - má dnes smysl?

Příspěvek od Fake_target » 01 črc 2017 17:39

Jako majitel SE mohu jen doporučit. Přecházel jsem právě s Win 10M konkrétně lumia 640 LTE. Předtím jsem používal HTC 8s a ještě dříve galaxy S2 s androidem. Takže pokud hledáš telefon do 4.5 palce tak nic lepšího neexistuje. Je to malý, rychlý, za dobrých světelných podmínek fotí stejně dobře jako lumia 1020 (má manželka takže mám vždy přímé srovnání). I přesto že má velmi malou baterku jsem s ním schopen vydržet 1,5 - 2 dny bez nabíjení a to díky ios multitaskingu který je upřímně více multi než ten ve W10M a hlavně díky dobře napsaným aplikacím. Pro mě dříve nepředstavitelná věc s androidem nebo W10m bylo navigování v autě bez připojení mobilu na napájení. Dnes běžně na trasy do 100km se ani neobtěžuji telefon nabíjet a jedu waze na baterku!
Jinak co se týká rozhraní IOS tak je to o zvyku ale upřímně mi s přechodem hodně pomohlo IOS 10 kde bylo predelano centrum s widgety které je dostupné swajpnutim vlevo na ploše. Beru ho za více než důstojnou náhradu za tiles z W10m. Pokud by si měl nějaký konkrétní dotaz tak se klidně ptej.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Marco.B
Příspěvky: 14
Registrován: 22 dub 2017 22:04

Re: Iphone SE - má dnes smysl?

Příspěvek od Marco.B » 02 črc 2017 14:16

Zmysel stale ma je to vyborny telefon


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

jixjox
Příspěvky: 13
Registrován: 28 pro 2012 11:02

Re: Iphone SE - má dnes smysl?

Příspěvek od jixjox » 03 črc 2017 08:34

Zdravím, díky za názory. Vyzkoušel jsem si ho na prodejně a velikost je super. Zdá se že mám vybráno [WHITE SMILING FACE]. Skutečně je ta výdrž taková jak píše fake_target? Je jedno kde to koupit? (Alza nebo prodejna resellers)

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Iphone SE - má dnes smysl?

Příspěvek od MICKI2701000 » 03 črc 2017 09:13

Takhle ja mam I Android I IP prechazel sem z 5s proste rychlost, baterka obcasne vypadky hovoru atd.
den az 2 dny zapla Wi-Fi popr. mobilni data.
Ja sem spokojen.
K cene ja sme ho mel este o litr levnejsi ale mam 128 gigovku no.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Iphone SE - má dnes smysl?

Příspěvek od rony » 03 črc 2017 09:26

Vydrzi iste vies, ze zalezi od nastavenia v telefone a od pouzivania -> najvacsie zruty su veci, co pri nich svieti obrazovka, taha vela mobilne data a samozrejme hry. Takze takto: je viac nez pravdepodobne, ze ked budes na noc davat mobil na nabijacku, rano vyjdes s 100 %, tak mas klud do vecera. Ale staci ak si hodinku zaparis nejaku hru alebo intenzivnejsie budes online tahat videa...
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
MartyM
Příspěvky: 542
Registrován: 25 zář 2012 16:41

Re: Iphone SE - má dnes smysl?

Příspěvek od MartyM » 11 črc 2017 15:54

mam ho 1 mesic , presel jsem z ip6 chtel jsem mensi telefon a jsem moc spokojeny vydrz je vetsi nez ip6 ja tam ale smazim spotify pul dne takze ho nabijim pres noc ale vydrzel by v omezenem rezimu dalsi den

Vortex_Mac
Příspěvky: 262
Registrován: 14 črc 2016 14:29

Re: Iphone SE - má dnes smysl?

Příspěvek od Vortex_Mac » 13 črc 2017 09:00

SE má ještě co nabídnout. Navíc, teď bývá u prodejců za dobrou cenu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
MacBook Pro 2016 8 GB/256 GB - macOS 10.13 High Sierra
iPhone 7 32 GB - iOS 11.3.1
iPad 4 16 GB Wi-Fi - iOS 10.3.3
Apple Watch 38 mm Stainless Steel + Milanese Loop - watchOS 4.4
BeoPlay A2

skyppy2000
Příspěvky: 534
Registrován: 23 pro 2014 10:35
Bydliště: Cabo de Gata, Almería, Andalusia, Spain

Re: Iphone SE - má dnes smysl?

Příspěvek od skyppy2000 » 14 črc 2017 12:04

Resil jsem nedavno podobny problem, protoze me stare 5s uz nebylo v dobre kondici. Vyresil jsem to nakonec nakupem iP SE. Nabijim ho... no spis 2x denne. Telefon mam v anglictine a cely den mluvim a diktuji prevazne anglicky a nemecky. Diky tomu lze i naplno vyuzivat asistentku Siri, ktera je fakt brilantni a je mym obrovskym kazdodennim pomocnikem.

Co na nem tedy delam?:
- prakticky cely den telefonuji - audio a nekdy video hovory
- resim maily a SMS take pomoci funkce diktovani protoze ta klavesnice je na me ruce proste moc mala
- kazdodene GPS
- kazdodene vyuzivam Siri na organizaci dne => zaznamenavani schuzek nebo na pripominani aktivit, ktere momentalne nemuzu, ale ktere musim udelat atd.
- kdyz jsem na cestach bez laptopu, tak na iPhone vyplnuji pred-pripravene smlouvy a mnoho dalsich veci
- kdyz jsem treba v letadle, tak si nechavam predcitat knihy
- vyuzivam vzdalene pristupy na podnikove servery....
a mnoho dalsich cinosti, ktere si aktualne nevybavuji.

Zkratka na cestach ho skutecne vyuzivam tak jak by se mel jako chytry telefon vyuzivat. Je to takovy muj maly Apple pocket pc.
iMac 5K - 27'' (2020) - 3,6 GHz Intel Core i9 - 128 GB 2666 MHz DDR4 - Radeon Pro 5500 XT 8 GB - 4 TB SSD

Macbook Pro 16" - 2,3 GHz Intel Core i9 - 64 GB 2666 MHz DDR4 - AMD Radeon Pro 5500M 8 GB GDDR6 - 8 TB SSD

iPhone 13 Pro 256 Mountain Blue

Odpovědět