Mediální změna

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Dali
Příspěvky: 393
Registrován: 23 říj 2012 09:07

Mediální změna

Příspěvek od Dali » 10 srp 2017 18:49

Zavřel zavřel jablíčkáře. Alespoň tedy pro mě :cry:

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mediální změna

Příspěvek od rony » 10 srp 2017 19:12

to je len znechutenie zo zavrelovin, ktore tam tiez pod clankami niekto prejavuje alebo sa zmenil prevadzkovatel?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Dali
Příspěvky: 393
Registrován: 23 říj 2012 09:07

Re: Mediální změna

Příspěvek od Dali » 10 srp 2017 19:47

Bohužel to druhé, viz Text Factory s. r. o.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Mediální změna

Příspěvek od tlacenka » 10 srp 2017 20:22

21.6 2017 ..a ctenari si nezaslouzili ani info o zmene...respektive jsem si ji mozna jen nevsiml...
skoda ho, Ondro a kluci, jestli to ctete - diky za to a at se Vam dari...

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mediální změna

Příspěvek od rony » 10 srp 2017 20:36

dik z nazvu firmy to nic nepovie takze som odkazany na dedukcie z naznakov :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Mediální změna

Příspěvek od Demonicus » 10 srp 2017 21:22

Nějaké informace, proč je to špatně - vůbec nevím kdo je to Zavřel ? Díky

Jinak osobně posledních několik článků na jablíčkáři vedlo k tomu, že už je přestávám číst a mít ve čtečkách - opakovaně PR reklama schovávaná za "články"...
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Josef F.
Příspěvky: 193
Registrován: 04 zář 2014 13:01

Re: Mediální změna

Příspěvek od Josef F. » 10 srp 2017 21:33

Zavřel je arogantní buran, který si myslí, že je pánem světa. Mimo jiné vlastní web Letem světem Applem, což je vlastně takový bulvár prošpikovaný reklamou s přidanou hodnotou nula.
Tady jeden příklad za všechny z fóra: viewtopic.php?f=20&t=23530&hilit

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Mediální změna

Příspěvek od Jirka_S » 11 srp 2017 06:26

Hmm, jablíčkáře jsem si teda smazal z RSS. Arogantním blbům se v Česku kupodivu daří. 😏

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Mediální změna

Příspěvek od swenak » 11 srp 2017 09:17

Těm se daří všude, protože jim je jedno, co si kdo myslí a jdou si svou ;)

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Mediální změna

Příspěvek od Demonicus » 11 srp 2017 19:07

Jo to je TENHLE dobytek. Díky
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<


Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Mediální změna

Příspěvek od SteveJSF » 15 srp 2017 10:17

Skoda. Vzpominam na zacatky - Jan Zdarsa, jestli si dobre vzpominam.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Mediální změna

Příspěvek od tlacenka » 15 srp 2017 11:48

OT cituji z clanku:
" Na webu by se neměly objevovat žádné spekulace ani podobné věci, ale čistě ověřená fakta, názory, analýzy"
aneb jak se poprit v jedne vete"

kdyz uz jsme u toho, jen maly socio pruzkum - byl by zajem o webzin na tema apple podpora ?
tzn clanky, rady, postupy, recenze aplikaci - s tim, ze by to bylo proste volnocasove a tedy ne uplne megarychle ?
bez prekladu z ciziny, bez ruznych rumors, a techto veci..

Atapol
Příspěvky: 53
Registrován: 11 kvě 2015 18:57

Re: Mediální změna

Příspěvek od Atapol » 15 srp 2017 13:06

Já bych hlasoval pro :-)

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Mediální změna

Příspěvek od SteveJSF » 15 srp 2017 13:14

Urcite by zajem byl.

skreci
Příspěvky: 94
Registrován: 31 črc 2012 15:15
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Mediální změna

Příspěvek od skreci » 15 srp 2017 14:38

Tuto myšlenku rád podpořím a za mě ano.
 Macbook Pro  iPhone  iPad Pro  Watch

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mediální změna

Příspěvek od rony » 15 srp 2017 16:00

tlacenka píše: kdyz uz jsme u toho, jen maly socio pruzkum - byl by zajem o webzin na tema apple podpora ?
tzn clanky, rady, postupy, recenze aplikaci - s tim, ze by to bylo proste volnocasove a tedy ne uplne megarychle ?
bez prekladu z ciziny, bez ruznych rumors, a techto veci..
kto sa chce hrat na sluzbu jablkovych ludi, mozno by nemal otvarat dalsi kram ale poobzerat sa po uz beziacich.

minimalne by som odporucal spolupracovat s iMagazin.cz, ten sa javi ako solidny web s priehladnym vlastnenim a neutralnou komunikaciou.


urcite sa neutiekajte k hlasovaniu za nieco, co bude zrat cas a peniaze niekomu inemu :) takze samozrejme rad za radom sme za vznik cohokolvek, co nas nic nestoji :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Mediální změna

Příspěvek od tlacenka » 15 srp 2017 17:59

neni to o tom hrat si na sluzbu, stejne jako to neni o tom otvirat dalsi kram - to, o cem se tu bavime je projekt, ktery je uz relativne dlouho v me hlave a asi nastal cas ho realizovat... zamerenim tady zadny takovy neni; s imagazinem nemam problem spolupracovat, na druhou stranu je to proste magazin istylu - nic proti nemu, ale je tam spousta odkazu a reklam na to, co potrebuje istyle - chapu to, respektuju, jen rikam, ze to neni cesta, kterou bych chtel jit. je tam i dost reklam (coz opet chapu a respektuju), ale znova opakuji, ze to, co chci ja tady zatim na trhu neni - nemam problem jit do projektu s nekym, ale jsou jasne dana pravidla. nepujde to - fajn, zavreme to. pujde to fajn, budeme pokracovat - rozhodne to neni planovane jako nejaky vydelecny web, stejne jako to neni planovane za ucelem prodeje dal atd. je to dlouhodoba zalezitost a motivace spociva v necem jinem...
neni ucelem sber uzivatelskych dat ani kontaktu - proste je to neco mimo hlavni proud.
jestli se to vyvede fajn, jestli ne - tak proste ne - to se stava :)
takze pro ty, kteri maji zajem se na tom nejakym zpusobem podilet navrhuji komunikaci formou SZ a potom email
na zacatek jen uvedu: nehledam sponzora nebo investora - muzeme se bavit, ale neni to cil mise
nehledam autory, spoluautory ani spolumajitele - hledam lidi, kteri maji chut a snahu neco zmenit a chteji se podilet na te tvorbe ve smyslu navrh, design, proste lidi, kteri prinesou invence, jine nazory a spol - dame to dohromady..a neco vznikne...
kdo se neboji a chce se zucastnit - smele do toho - neni to placene a ani nebude (alespon zatim) - to jen pro ty, kteri by se chteli zajimat... :)

MacLover
Příspěvky: 8
Registrován: 17 črc 2017 08:21

Re: Mediální změna

Příspěvek od MacLover » 16 srp 2017 18:47

Tak mi to nakonec nedalo a také přispěji svým názorem. To, že Jablíčkář přešel pod křídla Text Factory může být pro někoho smutná zpráva, ovšem i tak nechápu, proč odsud původní redakce odešla. R. Zavřel hodlal dělat změny v obsahu nebo šlo o něco osobního? To, že Play svolilo k prodeji je další otázkou a zřejmě šlo o lákavou nabídku. Chápu, že reklamy na webu jsou otravné, na druhou stranu chod redakce, vývoj, programátoři a další režie s tím spojená něco stojí. Když chcete jen blogovat pro radost, bez inzerentů se obejdete, ale pokud chcete, aby projekt rostl, bez reklam to jednoduše nejde. Ano, je tu ještě model předplatného, ale to už vyzkoušely mnohem větší weby formátu svetandroida..., a jak to dopadlo.

Uživatelé ještě nejsou ochotni za obsah platit, alespoň ne v takové míře, aby to vyvážilo zisky z bannerové reklamy. Jestli R. Zavřel jde primárně po zisku, je logické, že reklam bude na webu víc. Předpokládám, že většina zdejších uživatelů stejně trpí tzv. reklamní slepotou a pokud ne, je tu ještě AdBlock. Byl bych nerad, aby můj příspěvek vyzněl tak, že jsem sympatizant LSA (rozhodně nejsem), ale pouze chci vnést do této pseudokauzy trochu objektivity. Zakládat v dnešní době další tuzemské médium (zvlášť s Apple tématikou) je tak trochu sebevražda. Tedy pokud se bavíme o projektu, který má generovat takové příjmy, aby uživil alespoň jednoho redaktora na fulltime + pár externistů. Tak to prostě je.

Kluci z Jablíčkáře měli zajímavý obsah, ale kdyby byl natolik skvělý, Play by jen tak web neprodalo. Ač mě za to budete určitě kamenovat, šéfredaktor na tom dle mého názoru nese svůj podíl viny. Nevím, do jaké míry měl volnou ruku nad celkovým konceptem, ale tato pozice měla být svěřena někomu jinému. Pan Brož píše čtivé a snadno stravitelné texty, které si vždy rád přečtu, ať už budou publikovány kdekoliv. U Filipa Brože si dokážu představit, že se pustí do osobního blogu, který by mu dle mého názoru slušel nejvíce. ;-) Takže good luck Filipe ;)

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Mediální změna

Příspěvek od tlacenka » 16 srp 2017 19:26

proc odesla redakce ? varianta a - bylo to soucasti dohody
varianta b nesouhlasila s tim, co se deje a neprala si, aby jeji jmena byla spojovana s novymi majiteli....
dovolim si nesouhlasit - jsou i jine moznosti financovani nez reklama/predplatne
uzivatele nejsou ochotni platit za obsah z jedineho duvodu - obsah pro ne neni dostatecne zajimavy... ze ?
vzhledem k tomu, ze Vlada Janecek dela videa pro istyle (pardon imagazin), jablickar je lsa v blede modrem, tak tady neni aktualne zadne medium, ktere by stalo za zvazeni - ve smyslu prinosu. (nic osobniho vuci ostatnim webum)

take mi lsa nevadi, ale rozhodne ho nikde nepreferuji a ani nehanim - je to postavene na celkem jednoduchem bussiness modelu a zatim je to funkcni... a dokud budou weby zahranicni, tak to i funkcni bude...
a kdyz uz jsme u toho ...co se stalo se zavrel media... textfactory vznikla az letos...

MacLover
Příspěvky: 8
Registrován: 17 črc 2017 08:21

Re: Mediální změna

Příspěvek od MacLover » 16 srp 2017 19:55

to tlacenka: problematika webové reklamy a obchodních modelů je neuvěřitelně komplikované téma a pokud se o to aktivně nezajímáte/nejste z oboru, nemá cenu se o tom bavit, myšleno bez urážky. Už dlouho se mluví o tom, že web, potažmo online media se musí v tomto ohledu změnit. Bohužel ale nikdo neví, jak. Jediné, co nejlépe funguje, jsou bannerové reklamy. Váš pohled na věc je příliš krátkozraký. Čistě hypoteticky, pokud budete psát kvalitní obsah, za který si necháte zaplatit, ostatní tím připravíte o volný přístup k informacím, což je v přímém rozporu s filosofií internetu. Pořád se totiž najdou lidé, co na váš skvělý obsah nemají finance, neakceptují podobný přístup (stejně jako já),..., našlo by se spousty dalších důvodů, proč PayWall nemůže být spásou. Nerad bych tu moralizoval a ani nechci nikomu nic vnucovat, ale tento model se mi příčí. Zkuste se vžít například do 15létého mladíka, co celé léto dřel, aby si koupil iPhone z třetí ruky a bude hledat, jak do něj dostane muziku, jailbreak, cokoli. Narazí na váš web, kde budete chtít za návod zaplatit. Ano, je to hloupý příklad, ale jako náznak toho, kam tím mířím, je myslím dostatečný.

Zpět ale k oné "pseudokauze" aka "SatanZavřel Jablíčkáře". V dohodě určitě nic o odchodu redakce nebylo. Redakce, tvůrci obsahu tvoří identitu webu, přeci! Také si myslím, že nechtěli být spojování s R. Zavřelem. Ačkoli to může znít vážně hloupě, jejich odchod mi přijde stejně primitivní, jako některé výkřiky (do tmy?) pana Zavřela (nic proti němu, ale občas ty historky vážně pobaví :) ). Proč redakce nezašla za novým majitelem a upřímně nevyjádřila názor, jak si představuje další spolupráci? Ať už si o R.Z. můžeme myslet cokoli, hloupý určitě není a moc dobře by pochopil, jakou páku na něj mají. Pokud by ovšem byl natolik hloupý, odchod redakce (slovy dva lidé) by dával smysl. Pokud bývalá redakce žije v představě, že založí nový projekt, který předčí či nahradí Jablíčkáře (do návštěvnosti), jde o čistou naivitu. Leda za předpokladu, že zrod nového projektu podpoří masivním PR. Těch pár přitakání na Twitteru je určitě do výšin české Apple komunity nepošle. ;-) Jablíčkář je značka, která byla dlouho budována a má tak určitý status. Pokud to Text Factory vážně nepohnojí, tak sice o pár čtenářů přijdou, ale to je tak asi všechno.
Naposledy upravil(a) MacLover dne 16 srp 2017 21:36, celkem upraveno 1 x.

MacLover
Příspěvky: 8
Registrován: 17 črc 2017 08:21

Re: Mediální změna

Příspěvek od MacLover » 16 srp 2017 20:10

To tlacenka: ještě jsem zapomněl zareagovat na vaši část příspěvku zmiňující V. Janečka a ostatní CZ weby. Vážně se nechci nikoho dotknout, ale pan Janeček dělá naprosto příšerná videa. Buď má s iStyle velmi dobré vztahy nebo vedení (PR oddělení?) ještě nepoznalo, jak mají vypadat videorecenze a další parodie na videocontent, co vytváří. Pár videí jsem viděl a u některých mi začalo být za autora vyloženě stydno; opravdu je to hodně špatné. Ostatní česká Apple média jsou spíše hobby projekty, ale u některých se dá pozorovat určitá forma snahy - a to se cení! :)

Doufám, že jsem ve svých příspěvcích alespoň někoho donutil se zamyslet nad celou záležitostí. Nejdřív mi to přišlo úsměvné (speciálně výlevy na TW), ale když jsem viděl, že i na MacForu se to zvrhává, už jsem to nemohl vydržet. Je až s podivem, že R. Zavřel se k tomu ještě nestihl veřejně vyjádřit, zatímco dnes již bývalí redaktoři, externisti, majitelé, ano - a to často dost zbytečně expresivním stylem. Nemám rád, když si někdo myslí, že je lepší, než ten druhý, protože má jiný pohled na věc. Nic není čistě bílé a ani čistě černé (až na černou díru samozřejmě :) ), ale už mi to začalo zavánět obecným šílenstvím :-D

Pevně věřím, že zdejší komunita je moudrá a mé příspěvky si nevezme osobně (což bych nerad) a pochopí jejich smysl. ;-)

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Mediální změna

Příspěvek od tlacenka » 17 srp 2017 03:19

1) ad V. Janecek - nebylo to o hodnoceni jeho videi, jen slo o to, kolik je ve skutecnosti na cz/sk scene ruznych zdroju (ve smyslu unikatnosti) a kam smeruji - istyle do toho napumpuje penize a vlada janecek doda... neco - s tim neco jde i jeho jmeno, ktere je v cz komunite zname, takze profituje istyle i Vlada - a zaplacene to dostane, takze je to obchod jak ma byt.
(znovu opakuji - nehodnotim jeho videa po strance obsahu ani provedeni)
2) webova reklama - nezajimam se o to a nejsem ani z oboru - nema cenu se o tom bavit - myslim si, ze to jde i bez reklamy...
3) placeny pristup - nikdy jsem nerikal, ze to takto bude a ani nenaznacoval, paywall je mi take proti srsti, stejne jako model typu zaplat, dostanes...
k Zavrelovi - diskutovat a hodnotit jeho inteligenci nehodlam - to, ze umi vydelat penize neznamena, ze je chytry, nebo ze neni hloupy - nema to souvislost s tim jak a v cem podnika. Zaroven ale jeho projev (zejmena pisemny) neodpovida te predstave, jaky by asi mel byt...

jak vite, ze v dohode nic nebylo ? stejne tak nevite, jestli nahodou redakce za RZ nezasla a na zaklade toho, co se dozvedela neodesla ? stejne tak nevite, jestli se proste majitel prodal bez informovani "podrizenych" a najednou buch a je tu RZ, jste jeho ?

a k tomu jen citace z toho clanecku na lupe
"Pod novými majiteli nastoupí i nová redakce. S dosavadním šéfredaktorem Ondřejem Holzmanem odešel i celý tým. S tím ale lidé z Textfactory počítali a noví lidé jsou připraveni."


mozna je to dobre, ze se k tomu R. Zavrel nevyjadril - jen by prileval do ohne...

komunita moudra urcite je a protoze jste to nekonkretizoval a ani neresil osobne, rekl bych, ze si vase prispevky nekdo bude brat osobne...
.)

a Zavrelovi jde jenom o penize - vic magazinu, vice reklamy, vice prokliku... drive vycerpany garantovany pocet zobrazeni.. :)
proc ne - z tohoto uhlu pohledu to dela dobre

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mediální změna

Příspěvek od rony » 17 srp 2017 06:18

MacLover píše:Čistě hypoteticky, pokud budete psát kvalitní obsah, za který si necháte zaplatit, ostatní tím připravíte o volný přístup k informacím, což je v přímém rozporu s filosofií internetu.
aj na internete su zamknute miesta, nie je to nic vynimocne. To, ze si vytvorim uzavrety klub nie je nic zle. Kedz uz rozoberame filozofiu internetu, tak obsah je moj. Ja som ten, co rozhoduje akym sposobom a komu ho poskytne. Neexistuje ziadny "zakon filozofie internetu", ktory by bol nad mojim rozhodnutim. Plati vsak zakon prezitia - ak si postavim tu vasu "paywall", tak jedine s kalkulackou v ruke. Koniec koncov tu mam mat v ruke vzdy. :)
MacLover píše:Pořád se totiž najdou lidé, co na váš skvělý obsah nemají finance, neakceptují podobný přístup (stejně jako já),..., našlo by se spousty dalších důvodů, proč PayWall nemůže být spásou. Nerad bych tu moralizoval a ani nechci nikomu nic vnucovat, ale tento model se mi příčí. Zkuste se vžít například do 15létého mladíka, co celé léto dřel, aby si koupil iPhone z třetí ruky a bude hledat, jak do něj dostane muziku, jailbreak, cokoli. Narazí na váš web, kde budete chtít za návod zaplatit. Ano,
No a? Bez penez do hospody nelez. Za plateny vstup dostanem servis na podnose. Bez penez mam google a rozsiahle navody priamo na strankach Apple, v diskusnych forach. Len si to musim najst. Pridem len a to iba potencialne o komfort. A neplette si veci na ktore existuje support s viac ci menej popularizacnymi publikacnymi webmi.

Tema je aj tak vymena vlastnika vyznamnejsieho webzinu a debata o filozofii internetu je uz vazne troska mimo a to aj v suvislosti s vcelku abstraktnym vyhlasenim o uvahach zalozit nejake medium o veciach Apple. Ak ma jej nositel nejaku predstavu, nemozeme mu vnucovat predstavu o strasnom zle, ktory by mohla predstavovat vec, ktoru vlastne ani neavizoval ako zaklad napadu.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Mediální změna

Příspěvek od Demonicus » 17 srp 2017 21:27

Pokud si někdo myslí, že v ČR, nebo na Slovensku budou lidé platit za obsah na webu tolik, aby to uživilo provoz, natož dělalo zisk, je naivní. Nevěříte? Zkuste to :lol:

Tady se stále nedokáží lidé naučit, že některé věci nejsou zadarmo a jiné "zadarmo" jsou něčím jiným draze vykoupené.
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mediální změna

Příspěvek od rony » 17 srp 2017 22:00

a kto ti to tu hovori, ze je to okamzite ziskovy model, ktory funguje ako na dratkach.

skor je naivny ten, kto tvrdi, ze internet musi byt z nejakej pojasenej predstavy mat vsetko pristupne, to je samozrejme blbina

na internete je tolko zavretych dveri... alebo si niekto tu naivne mysli, ze take ulozto a spol nie su paywallmi? :) a to je len taky okamzite pochopitelny priklad...
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Mediální změna

Příspěvek od Demonicus » 18 srp 2017 17:59

Nebuď vztahovačný, prospěje ti to ;) :roll:
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Uživatelský avatar
zmiy
Příspěvky: 302
Registrován: 31 črc 2012 09:36
Bydliště: internety

Re: Mediální změna

Příspěvek od zmiy » 18 srp 2017 18:55

Spousta zbytečných spekulací - myslím, že Filip i Ondra se k tomu vyjádřili dost jasně na twitteru.

A změny na Jablíčkáři?
- Měla přijít nová redakce, ale na odkazu redakce není uveden nikdo.
- Přibylo nečekaně článků bez autora s podpisem jen Jablíčkář.
- Články opsané ze zahraničí bez patřičného linku na původní zdroj.

Ale určitě je to jen náhoda.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Mediální změna

Příspěvek od Jirka_S » 04 zář 2017 18:31

Nějakým omylem se mi do Feedly dostal nějaký článek z Jablíčkáře, už za nového pana majitele, tím mám na mysli toho intelektuálně nesmělého Brňáka. 😊 No, tolik hrubek v jednom článku, to se nevidí. Fakt nechápu, jak se za jedním blbem táhnou další, ještě hloupější rádoby pisálci. 😏

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Mediální změna

Příspěvek od tlacenka » 05 zář 2017 03:09

je to jednoduche
je to otazka penez
zahranicni weby
rss ctecka
prikaz ktery web mam sledovat
prekladac
a trosku cestiny
a za clanek je kolik..tak 100 Kc...
clanky jsou porad nove,
nejake omezeni max poctem clanku to bude mit urcite
no a pak je to prosta matematika..pocet clanku x 100kc denne vs cas straveny praci.. je celkem zajimave
a nestaci to, najdu jeste nejaky dalsi server, pro ktery bych mohl psat ... taky za 100

nebavime se o informacni hodnote...
trosku bych se bal (z hlediska tech "pisalku") co bude v budoucnu...

souko
Příspěvky: 148
Registrován: 21 úno 2015 19:56
Bydliště: Olomouc

Re: Mediální změna

Příspěvek od souko » 10 zář 2017 06:25

Už i na jablíčkáři maže příspěvky v diskusi. A to jsem jen někomu napsal, že původní redakce odešla a že to koupil Zavřel. Mimochodem dokonce mi napsal mail, za jiný příspěvek, ve kterém jsem prohlásil, že ten web půjde do kytek (v reakci na to, že tam jsou nekvalitní články). A popravdě se choval hodně arogantně a mimo jiné prohlásil, že radši než dělat kvalitní novinařinu si "koupí další ferrari".

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Mediální změna

Příspěvek od swenak » 11 zář 2017 09:37

Pořád mi přijde, že to moc přeháníme. Většině lidí jde primárně o svůj profit, pokud je to zároveň dobrá věc a pŕínos pro jiné, pak je to ideální stav, což se žel ne vždy děje a ten poměr "cena/výkon" je prostě různý a to i pro různé lidi.

No, každopádně, zde se dá realizovat, p. Brož se chce vrátit: https://www.lupa.cz/aktuality/exjablick ... mpaign=rss

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mediální změna

Příspěvek od rony » 11 zář 2017 11:18

takze 1+1=2 a tlancenkova sprava sa spaja s informaciou o iPure? ;-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Mediální změna

Příspěvek od swenak » 11 zář 2017 12:08

To nevím, ale původní cíl dosažen, takže se to možná dovíme :-) Teď mi přišlo do mailu, že mají nové cíle, snad nevadí, když to sem přidám:

"V případě, že vybereme více než 150 tisíc korun uděláme do konce roku hned 10 bezplatných videocastů pro všechny nadšené apple fandy a iOvečky.

A pozor...

Pokud vybereme více než 200 tisíc korun, přidáme navrh pravidelný měsíční redakční audio podcast."

Uživatelský avatar
Brozik
Příspěvky: 91
Registrován: 03 bře 2014 18:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Mediální změna

Příspěvek od Brozik » 13 zář 2017 21:31

Úplně náhodou jsem dnes odpoledne narazil na vaši diskuzi. Na Macfórum chodím, ale ne do všech vláken. Komplení příběh a všechny záměry naleznete přímo na Startovači :-) možná to odpoví i na některé otázky. O jiných bych moc rád mluvil, ale je zbytečné se k tomu nějak vracet. Svým životem to žilo na Twitteru. Každopádně odejít bylo mé vlastní okamžité rozhodnutí, co jsem se dozvěděl o změně majitele, a to nejen z osobních ale hlavně etických důvodů.

https://www.startovac.cz/projekty/ipure ... e-magazin/

Filip B.
Zakladatel a šéfredaktor iPure.cz. Apple Trainer v iLumio.cz

Odpovědět