Synchronizace kontaktů iPh

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
Uživatelský avatar
MirekK
Příspěvky: 40
Registrován: 21 srp 2012 21:53

Synchronizace kontaktů iPh

Příspěvek od MirekK » 10 říj 2017 18:19

Zdravím, nedaří se mi synchronizace kontaktů z iPh5 ani na iCloud, ani do iMaca. V kontaktech na iCloudu se objeví 200 kontaktů, v iMacu 246, přitom v iPh jich mám 316. Nejde to ani přes synchronizaci, ani přes zálohování.
iPh 5, iOS 10.3.3 (verze je aktuální, novější nenabízí); iMac OSX 10.12.6, iTunes 12.7
Díky za pomoc

Sqrjuvi
Příspěvky: 35
Registrován: 28 říj 2014 18:23

Re: Synchronizace kontaktů iPh

Příspěvek od Sqrjuvi » 10 říj 2017 18:49

OK, popis krok za krokem presne jak.... zalohujes?

Uživatelský avatar
MirekK
Příspěvky: 40
Registrován: 21 srp 2012 21:53

Re: Synchronizace kontaktů iPh

Příspěvek od MirekK » 10 říj 2017 19:41

1. Připojení iPh k iMacu kabelem
2. v iTunes volím Zálohy: Tento počítač
3. v iTunes v záložce Informace je zaškrtnuto Synchronizovat kontakty
4. Dole kliknu na "Použít"
5. Proběhne cosi, pak jsem dal "Synchronizovat" (tlačítko Použít se samo přejmenuje)
6. Pak jsem dal ještě Zálohovat
Výsledek: v iMacu jsou stále kontakty z někdy dřív, nic se nezměnilo.

Zkusil jsem asi blbost - zapnul jsem iCloud a nasynchronizoval kontakty tam. Pak jsem smazal kontakty v iMacu a znovu dal Synchronizaci, Nahradit data v iPhonu jsem NEzaškrtnul. Výsledek: Všechny kontakty v iPh jsou smazané, v iMacu není nic. Tak jsem zapnul znovu iCloud, je tam 322 kontaktů (i nějaké starší, které jsem už dávno smazal, a některé nové tam nejsou). V iPh není nic, musím mít zaplý iCloud.
Jak teď dostanu z iCloudu kontakty do iPh a do iMaca?

Díky

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace kontaktů iPh

Příspěvek od rony » 10 říj 2017 20:02

v ios vojdem do udajov o apple id (icloud) zafajknem sync kontaktov do icloud

v setting hned prva polozka (s tvojim menom, volaba Icloud, zapnem Kontakty.

obdobnu operaciu urobim na Macu - pod tym istym appleid.

netreba asi nic specialne krkolomne operovat, kontakty by sa mali synchronizovat od toho okamihu same. vratane vsetkej editacoe na hociktorom zariadeni.

s itunes netreba robit nic.

to o co sa snazis je nezmysel, myslis si, ze kontakty musis nakopirovat ale ty ich tym mazanim mazes “vsade” lebo nerozumies, ze ide o synchronizaci dat.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
MirekK
Příspěvky: 40
Registrován: 21 srp 2012 21:53

Re: Synchronizace kontaktů iPh

Příspěvek od MirekK » 10 říj 2017 20:16

OK. v iOS jsem zafajfkunul sync kontaktů do iCloud.
V Nastavení jsem zapnul kontakty.
Na Macu totéž.
Kontakty mám všude, ale na Macu a iCloudu mi teď ukazuje 285 a v iPh jich mám 325 (skutečně tam mám některé, které nejsou ani v cloudu, ani v macu). Nechápu.
Zálohu v Macu mám pro sichr, protože nemám chuť platit za prostor v cloudu navíc, a teď ještě potřebuju vše překlopit do nového iPh a následně vše smazat ze starého.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace kontaktů iPh

Příspěvek od rony » 10 říj 2017 20:21

nemas zapnute zobrazovanie kontaktov z inych sieti? niektore appky maju svoje friendlisty a pod. tie su potom aj v kontaktoch. napr. facebook ale kludne mozes mat v ios dalsie mailove ucty typicky gmail a ten ma tiez kontakty.

skumaj ja ti do veci nevidim, ty vies aj najst priklat kontaktu, ktory mas v ios a inde nie

uvazuj teda s tym, ze kde presne dane kontakty vlastne su, ci skutocne v icloud ucte alebo inde resp. dokonca len lokalne. tie ine sa samozrejme nesyncuju icloudom ale tou inou sluzbou alebo aj vobec.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
MirekK
Příspěvky: 40
Registrován: 21 srp 2012 21:53

Re: Synchronizace kontaktů iPh

Příspěvek od MirekK » 10 říj 2017 20:30

Nic jsem nezapínal... ale proč se mi nikde neobjeví kontakty z iPhonu? Začal jsem to porovnávat, a na Cloudu i v Macu mi chybí několik kontaktů, které mám v iPhonu a neche se mi je tam přepisovat pěšky.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace kontaktů iPh

Příspěvek od rony » 10 říj 2017 20:49

tak znova,

chod do Seting a tam do Acoounts and passwords. Vymenuj ucty zo zoznamu.

v appke Contacts vlavo hore chod na Groups. Kolko ich am mas?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

pod5uck
Příspěvky: 10
Registrován: 09 říj 2017 19:51

Re: Synchronizace kontaktů iPh

Příspěvek od pod5uck » 10 říj 2017 20:52

MirekK píše:Nic jsem nezapínal... ale proč se mi nikde neobjeví kontakty z iPhonu? Začal jsem to porovnávat, a na Cloudu i v Macu mi chybí několik kontaktů, které mám v iPhonu a neche se mi je tam přepisovat pěšky.
a nemáš uložené kontakty na gmailu?

Uživatelský avatar
MirekK
Příspěvky: 40
Registrován: 21 srp 2012 21:53

Re: Synchronizace kontaktů iPh

Příspěvek od MirekK » 10 říj 2017 21:47

na gmailu nic nemám. Ale už jsem na to asi přišel - v iPh se mi objevují firemní kontakty, akorát nějak divně. Když jsem začínal zálohovat, tak tam byly ty, co mám uložené v iPh a možná pár dalších, teď se mi tam objevilo dalších 6. Takže asi si to občas šáhne na firemní server, i když nevím, proč se mi tam třeba najednou objevil kontakt na 2 (z mnoha) partnery mimo ČR, se kterými jsem něco vyřizoval na jaře... do mobilu jsem si uložil firemní kontakty, které potřebuju mít vždycky, i když jsem mimo dosah firemní databáze, takže mě netrklo, že to takhle komunikuje. Zítra zkusím zjistit, jestli nemá firma moje soukromé kontakty :?:
Všem děkuji za nápady :roll:

Odpovědět