Nový MacBook Pro

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Petr_Friedrich
Příspěvky: 166
Registrován: 18 zář 2015 20:51

Nový MacBook Pro

Příspěvek od Petr_Friedrich » 10 říj 2017 19:33

Ahoj, dnes mi asi po týdnu čekání přišel můj první počítač s macOS. Konkrétně MBP 2017, touch bar, 16 GB RAM a 256 GB SSD. Potřeboval bych prosím poradit s dvěmi věcmi. Jsem přihlášený pod mým APPLE ID, které používám na iPhonu a iPadu. Poznámky, kalendář, kontakty atd. v MBP vidím. Jen v Safari nemám záložky a oblíbené položky. Přitom mezi iPhonem a iPadem vše funguje skvěle. Jak dosáhnou toho, abych i v počítači měl záložky a oblíbené položky? A druhá věc, pro macOS není aplikace YouTube? Musím na YouTube chodit přes Safari? Děkuji

Homer88
Příspěvky: 15
Registrován: 11 zář 2017 18:12

Re: Nový MacBook Pro

Příspěvek od Homer88 » 16 říj 2017 07:40

ahoj
odpověď na otázku jedna:

Nastavení panelů iCloudu

Na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch:
Přejděte do Nastavení > [vaše jméno] > iCloud. Pokud používáte iOS 10.2 nebo starší, přejděte do Nastavení > iCloud.
Přesvědčte se, že je Safari zapnuté.
Tento postup proveďte na všech Macích, na kterých chcete panely sdílet.
Na Macu:
V nabídce Apple zvolte Předvolby systému a klikněte na iCloud.
Kliknutím zapněte Safari.
Tento postup proveďte na všech Macích, na kterých chcete panely sdílet.
Používání panelů iCloudu

Na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch:
Otevřete Safari.
Klepněte na ikonu panelů .
Přejeďte v seznamu panelů otevřených na vašem zařízení dolů. Zobrazí se seznam panelů otevřených na ostatních podporovaných zařízeních.
Klepněte na panel, který chcete otevřít.
Na Macu:
Na řádku nabídek v Safari klikněte na tlačítko Panely . Vespodu okna Safari se zobrazí seznam panelů otevřených na ostatních podporovaných zařízeních.
Klikněte na panel, který chcete otevřít.
Panely iCloudu zobrazují jen panely otevřené na ostatních podporovaných zařízeních. Panely otevřené na aktuálně používaném zařízení se nezobrazí.
Chcete-li nějaký panel ze seznamu odstranit, zavřete ho v Safari na zařízení, které daný panel sdílí, anebo v okně Panely. Ukončením Safari, uspáním ani vypnutím zařízení panel ze seznamu neodstraníte. Panely, které neotevřete po dobu delší než 14 dní, se odstraní automaticky.


odpověď číslo dvě: oficiální aplikace na youtube není, ale appstore má slušný výběr alternativ, já osobně chodím přes web. Aplikace na macbooku mi nedává smysl, ale to je věc názoru.
iPhone 5S
iPad Pro 9’7
Macbook Pro 2017

Petr_Friedrich
Příspěvky: 166
Registrován: 18 zář 2015 20:51

Re: Nový MacBook Pro

Příspěvek od Petr_Friedrich » 16 říj 2017 09:03

Děkuji moc za odpovědi. Už funguji

Odpovědět