apple domacnost

Apple Home, HomeKit, matter, thread a vše co souvisí s chytrou domácností

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
philiph
Příspěvky: 268
Registrován: 03 zář 2013 14:46

apple domacnost

Příspěvek od philiph » 27 dub 2016 23:29

zdravim mel bych dotaz ohledne domacnosti a zapojeni apple tv a dalsich zarizeni.

prestehovali jsme se do novyho a v brzke dobe budeme porizovat novou tv. pravdepodobne smart tv s wifi a takovyma kravinkama.

dotedka sme koukali hlavne na notebooku. disk je napojenej na airport a je k nemu pristup skrz PLEX ze vsech mobilnich zarizeni.

ale tedka bych se k tomu rad dostal i pres tu tv.

nejaky rady?
 Watch Nike+ Space Grey 42mm, series 3
 iPhone 6S 64GB Space Grey
 MacBook Pro Retina 15", early 2013, i7 2,7GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
 iPad Pro 9,7" 128GB Space Grey,  Pencil,  Smart Keyboard

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: apple domacnost

Příspěvek od casey » 28 dub 2016 00:17

PLEX má aplikaci pro novou ATV, tam by neměl být žádný problém.
Pokud bys měl (nebo kupoval) starší ATV, tak tam je to trochu složitější, ale i to se dá rozchodit.
Mám PLEX server na NASu a dostanu se na něj přs ATV i přímo z chytré TV - PLEX má aplikaci i pro Samsung TV.

philiph
Příspěvky: 268
Registrován: 03 zář 2013 14:46

Re: apple domacnost

Příspěvek od philiph » 28 dub 2016 09:39

mam starsi aTV. myslim ze je to ta predposledni.

NAS nemam. mam jen externi disk pripojenej k airportu. i takhle by to nejak slo?
 Watch Nike+ Space Grey 42mm, series 3
 iPhone 6S 64GB Space Grey
 MacBook Pro Retina 15", early 2013, i7 2,7GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
 iPad Pro 9,7" 128GB Space Grey,  Pencil,  Smart Keyboard

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: apple domacnost

Příspěvek od casey » 28 dub 2016 09:45

Asi ano, ale na něčem budeš muset rozjet PlexConnect. Ten "fejkne" DNS a přesvědčí ATV, že PLEX server jsou Ukázky z iTunes store.
Ale mně jede PlexConnect na NASu, takže jak jej rozjet na něčem jiném jsem nestudoval.

Uživatelský avatar
treysand
Příspěvky: 735
Registrován: 06 led 2013 03:27
Bydliště: Teplice

Re: apple domacnost

Příspěvek od treysand » 28 dub 2016 16:07

Plex jde rozjet jenom na NASu ktery ho podporuje a nebo na PC ;-) plex server to prekovnvertuje a posila do ATV k plex "playeru". Pokud nechceš investovat ještě do nové Appletv tak bych volil TV s androidem kde si nainstalujes infuse a pak to jede z airportu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 Macbook Air 13 2016
 Magic Keyboard
 Magic Mouse 2
 iPod Classic 7th 160GB
 iPad Air - 32GB Wifi
 iPhone 7 Plus Black - 128GB
 AppleTV 4 64GB
 Time Capsule 8TB

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: apple domacnost

Příspěvek od casey » 28 dub 2016 19:24

Nebo možná TV s dostatečným počtem HDMI a dát tam nějaký ChromeCast, nebo tak něco. Ale to jenom teoretizuji. Jednak to mám rozchozeno na tom NASu, takže mi to chodí a jiné řešení nehledám, a pak taky mám nedostatek HDMI portů, takže do TV už nic nezapojím :-)

BTW: Psal jsi, že doteď jsi PLEX používal. Na čem ti vlastně teď běží ten PLEX server?

philiph
Příspěvky: 268
Registrován: 03 zář 2013 14:46

Re: apple domacnost

Příspěvek od philiph » 29 dub 2016 04:08

pokud koupim smart tv ktera ma integrovanou wifi a webove rozhrani tak bych to rozchodit mel ne?
 Watch Nike+ Space Grey 42mm, series 3
 iPhone 6S 64GB Space Grey
 MacBook Pro Retina 15", early 2013, i7 2,7GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
 iPad Pro 9,7" 128GB Space Grey,  Pencil,  Smart Keyboard

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: apple domacnost

Příspěvek od casey » 29 dub 2016 10:55

To nikdy nevíš. Záleží na tom, co bude v té TV za systém a jestli pro něj má PLEX klienta.

Teleport
Příspěvky: 68
Registrován: 10 led 2016 15:25

Re: apple domacnost

Příspěvek od Teleport » 08 kvě 2016 21:23

treysand: mam obavy, ze Infuse pro android NEexistuje. Ale existuje treba Kodi.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: apple domacnost

Příspěvek od swenak » 09 kvě 2016 06:20

A Kodi ke dle mého o dost lepší a jde provozovat na TV s Androidem (např. Sony 2015).

hrubesdusan
Příspěvky: 28
Registrován: 14 bře 2015 21:41

Re: apple domacnost

Příspěvek od hrubesdusan » 03 kvě 2017 21:48

Řeším teď to samé. Koupil jsem novou smart tv samsung, mám router airport extreme, k němu připojený přenosný hard disk, na stejnou síť mám připojenou jak tv, tak macbook a chtěl bych přehrávat filmy z pc, ale abych ho nemusel mít zapnutý po čas přehrávání filmu. Nebo filmy nakopíruju na hard disk a ten uvidím v tv. Něco jsem už na netu četl, ale je toho hodně a chci nějakou elegantní cestu. Díky
iPhone X 64 GB,MacBook Air 13" Retina 2018 SSD 128 GB,Watch 4 44mm

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: apple domacnost

Příspěvek od casey » 03 kvě 2017 23:02

Obávám se, že AirPort neumí fungovat jako DLNA server, takže Smart TV na něj přímo neuvidí. Otázkou je, jestli už dnešní smart TV nemají nějakého klienta, který by si uměl sáhnout na síťový disk bez DLNA. Třeba Infuse.
Pak máš taky možnost připojit ten disk přímo do USB na smart TV.

hrubesdusan
Příspěvky: 28
Registrován: 14 bře 2015 21:41

Re: apple domacnost

Příspěvek od hrubesdusan » 04 kvě 2017 07:35

Nad tím jsem taky uvažoval, ale já mám za Airportem ten hard disk z důvodu Time capsule, takže ho mám rozdělený, na polovině mám zálohu, na druhé polovině data.
iPhone X 64 GB,MacBook Air 13" Retina 2018 SSD 128 GB,Watch 4 44mm

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: apple domacnost

Příspěvek od casey » 04 kvě 2017 09:06

Pak buďto zjistit, jestli nějaká aplikace ve smart TV umí tahat data ze sítě bez DLNA, nebo nejsnazší řešení - koupit NAS.

-BoarD-
Příspěvky: 4
Registrován: 25 led 2016 22:56

Re: apple domacnost

Příspěvek od -BoarD- » 22 říj 2017 16:50

Ahoj všem, využiji tohle téma protože jsem nenašel vhodnou sekci. Potřebuji poradit s nákupem.

V současné době využívám starou LCD TV, kde přímám normální pozemní vysílání, ale příjem je špatný a některé kanály ani nechytám.
Filmy pouštním přes HDMI z MacBooku.

Jelikož budeme rekonstruovat bydlení chci vyřešit nějak multimediální centrum.
Plánují nákup nové TV dále i nákup NAS a AppleTV nebo MACmini.

Moje dotazy:
1. Jaký koupit NAS? Chci aby se na něj zálohoval přes Timemachine MacBook můj a manželky + na něm chci mít zálohováné fotky a uložené filmy, které budu pouštět do TV nebo MacBooku.
2. Abych mohl pouštět filmy ve 4k kvalitě z NASu do TV potřebuji k tomu nějaké další zařízení? Zvažují i nákup AppleTV nebo MACmini, ale nevím jestli to už není zbytečné pro mojí potřebu? Samozřejmě nechci vyhazovat peníze za něco co bych pak nevyužil.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: apple domacnost

Příspěvek od rony » 22 říj 2017 17:26

1. synology
2. appletv4k a appka Infuse?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: apple domacnost

Příspěvek od lipon » 22 říj 2017 18:39

a pokud chceš víc detailů pohledej na fóru, řešilo a řeší se to tu vcelku často
o NASech je tu více jak jedno obsáhlé vlákno, stejně tak o Infuse a AppleTV (4k i starší)

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: apple domacnost

Příspěvek od mberdych » 23 říj 2017 04:59

Jak píše Rony. Synology dle svých finančních možnosti (lépe 2 disky kvůli záloze) a k tomu Apple TV a aplikaci Infuse.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: apple domacnost

Příspěvek od Jirka_S » 23 říj 2017 15:13

Jj, tohle jsem tak před rokem taky řešil a pořešil. 😊
Až na to TM zálohování na NAS. Zkoušel jsem to v průběhu času 2x, dle mého jsem měl vždy vše správně, zálohy probíhaly, ale po instalaci nového systému mně Mac tu zálohu nikdy nenašel, prostě mně ji nenabízel. Naštěstí jsem vždy souběžně zálohoval na USB HDD. Už to ani nezkouším a ani se nepídím, kde mohl být problém.

Edit: mám 65" TV, vzdálenost něco přes 4,5m. Nerozeznám rozdíl mezi bluray a full HD filmy. Na menší vzdálenost ano, ale tak to holt doma máme.

philiph
Příspěvky: 268
Registrován: 03 zář 2013 14:46

Re: apple domacnost

Příspěvek od philiph » 28 bře 2018 02:43

ono totiz vetsina bluray jsou jen full hd. malo kterej obsah je uhd. navic z dalky 4,5m je uplne jedno jestli koukas na 720p 1080p nebo 2160p. tak ci onak je vsechno dost ostry na to aby te nic nerusilo.
 Watch Nike+ Space Grey 42mm, series 3
 iPhone 6S 64GB Space Grey
 MacBook Pro Retina 15", early 2013, i7 2,7GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
 iPad Pro 9,7" 128GB Space Grey,  Pencil,  Smart Keyboard

Mekac89
Příspěvky: 4
Registrován: 02 srp 2020 10:51

Re: apple domacnost

Příspěvek od Mekac89 » 23 srp 2020 14:58

Zdravím a jdu na vás s dotazem ohledně chytré Apple domácnosti. Sehnali jsme pěkný 3+1 v centru Brna tady a já bych v něm chtěl nainstalovat nějakou takovou záležitost. Co to všechno zahrnuje? A na kolik vás zhruba instalace vyšla? Předem moc díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: apple domacnost

Příspěvek od Mironet » 23 srp 2020 19:11

Těžko říct, záleží co si pod tím přesně představujete. Hledejte na internetu, klíčové slovo HomeKit. Já sám mám dva Airport routery a v nich zapojené reproduktory, takže můžu vysílat hudbu po bytě, dvě Apple TV, plus dvě lampy na ovládání hlasem a digitální teploměr. Můžete mít žaluzie, termostaty, meteostanice, kamery,... všechno možné... Základem je jen Apple TV nebo iPad jako HomeKit hub a k němu pak připojujete další věci.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: apple domacnost

Příspěvek od rony » 23 srp 2020 19:18

a co presne chces?

dobre, na uvod:

ak uz mas Homepod, Apple TV, tak zaklad uz mas.

Teraz podme na to konkretnejsie.

Chces "smart" osvetlenie? Tak si vyber Philips Hue alebo IKEA. Podla toho, ci to chces brat vazne alebo vyskusat. (prosim, majitelia IKEA smart osvetlenia nekamenujte ma). Tu treba kupit hlavne nejake tie ziarovky, nejake tie dialkace (proste ta vec, cim to budes zapinat vypinat, nespoliehaj sa, ze vsetko spravis z mobilu). Hue ma startovacie sady, tie sa dost oplatia. Netrap sa, ze farebky su drahe ako slak. Vacsinou ti stacia biele ziarovky. Tie farebky sa hodia tak nanajvys k TV. Ale ak si kupis sadu IKEA, tak minimalne si to vyskusas. Nie je treba nutne hned vsetko svetlo povymienat. Zacni napr. v spalni.

Zrazu zistis, ako FANTASTICKE je vypnut svetlo leziac v posteli ;-) alebo, ze sa ti rano samo zapne.

Neskor, ked uz zistis, ze je to nieco pre teba, tak si kupis pohybove senzory (prides domov, chyti to pohyb a zapne svetlo v hale...).

Dolezite je vediet, ze na Apple Homekit potrebujes hub pre dany typ vyrobkov - konkretne Philips Hue Hub ale zaroven aj Homekit hub, takze napr. Homepod alebo Apple TV.

Co sa tyka pripravy bytu... Tu toho moc zasa netreba pripravovat.

Osobne by som si byt rieisl tak, ze takuto techniku, routre, huby, NAS a iny bordel by som mal konkretne miesto, kam zrovna netreba vidiet - akasi mala "serverovna". Moze to byt miesto v skrinke v hale a podobne.

Co je extremne vyborny napad - mat po byte urobenu strukturovanu kabelaz (proste rozvedene ethernet kable, v stenach zasuvky s ethernetom atd). Ono sa to zda, ze vsetko cez WiFi ale aj tak je dobre to mat na kazde pevne umiestnene zariadenie - typicky Apple TV....

Cize znova strucne: apple domacnost nie je konkretna zostava zariadeni. Musis aspon trosku povedat svoju predstavu.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět