HDMI-CEC (BraviaSync, SimpLink, EasyLink, ...)

Vše co se týká Apple TV, aplikací pro Apple TV a jejího využití.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

HDMI-CEC (BraviaSync, SimpLink, EasyLink, ...)

Příspěvek od swenak » 24 říj 2017 06:23

Kluci a děvčata, je tady někdo, kdo úspěšně (na 100%) používá s AppleTV 4gen, nebo 5gen funkce založené na standardu HDMI-CEC, hlavně funkci, která vypne TV, pokud se vypne (uspí) Apple TV a naopak zapne TV, když Apple TV zapnete?

Konkrétně je to popsáno zde na Apple www - https://support.apple.com/cs-cz/HT205225 .

Bojuju s tím léta, nefungovala korektně Apple TV 4 se Sony Bravia 8xx (úspěšnost vypnutí tak 70%) a teď ani Apple TV 4K s Oled LG, kde úspěšnost vypnutí je blízká 0.

Zjistil jsem při testech, že možná vypnutí TV po uspání Apple TV funguje, když to udělám přes Siri Remote (u nás tomu asi říkají jenom Remote, nebo co). Přes Remote.app to funguje pouze, pokud byla Apple TV zapnutá přes SiriRemote, nebo dodatečně bylo SiriRemote připojeno (tedy aktivováno nějakým tlačítkem - zobrazi se, že bylo ovládání připojeno). Pokud ale zapnu Apple TV přes Remote.app (z iPhonu), nebo nějakou IrDa dálkou (jiného zařízení, nebo univerzální), tak po uspání Apple TV se HDMI-CEC signál nepošle a TV se nevypne. O vypnutí TV po tom, co se Apple TV uspí po nastaveném čase si asi můžu nechat u LG TV zdát. Sony, ač už mi domů nesmí, to dávala v těch cca 70% případech, ale to bylo s Apple TV 4.

Jaké máte vy zkušenosti? Pokud vám to jde, s jakou TV konkrétně?

Díky moc.

PS: Reportoval jsem možnou chybu do Apple, ale nedělám si iluze, kašlou na uživatele již dávno.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: HDMI-CEC (BraviaSync, SimpLink, EasyLink, ...)

Příspěvek od rony » 24 říj 2017 07:08

Ja mam atv4, sony bravia kdl "nieco", CEC funguje. Aj vypinanie TV aj zapinanie, aj si prepne spravne hdmi. Robim to pomocou originalneho dialkoveho.

Rovnako mi iPad pri prepnuti airplay pekne poprepina TV hdmi.

Ja bojujem s inou vecou: ked vypinam vsetok ten bordel okolo telky (mam Logitech Harmony One), tak sa akoby aTV4 zobudi a prepne hdmi na seba, takze miesto vypnutia TV ju necha zapnutu. Opatovne "vypnutie" na One to uz vypne. Je vsak mozne, ze som niekam v Harmony One nechal nejaky povel, ktory prebudi pri vypinani aTV.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: HDMI-CEC (BraviaSync, SimpLink, EasyLink, ...)

Příspěvek od lipon » 24 říj 2017 09:53

mám aTV4 a Panasonic plazmu nějakých 9 let starou a funguje to na 100%, s originálním ovladačem
DTTO Airplay, jak píše rony - z iPhonu nebo iPadu foto, video do televize

já neopak bojuju s tím, jak uspat aTV tak, aby se přitom nevypla televize, když chci koukat na běžné vysílání - zatím to dělám tak, že jen přepnu vstup z HDMI na tuner a nechám aTV, aby se časem uspala sama

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: HDMI-CEC (BraviaSync, SimpLink, EasyLink, ...)

Příspěvek od swenak » 24 říj 2017 10:44

S originálním ovladačem to jde, jak jsem psal, ale co samovolné uspání po čase, nebo uspání přes Remote.app? Taky se uspí? A taky bacha, jedna věc je, když se to vypne díky tomu, že si o to řekne Apple TV (nebo jiné zařízení) a druhá věc je, když se TV vypne proto, že nemá signál na vstupu. Nevím sice, jak je staré HDMI-CEC, ale mám za to, že je mladší 9 let (nedaří se mi to dohledat). Ono totiž někteří výrobci funkci vypnutí, když není signá, odstranilli (např. Sony Bravia 805 rok 2014?) a nahradili CEC. Takže to pak vypadalo tak, že pokud se TV nevypnula díky CEC od Apple TV (Nebo i BluRay od Sony), tak byla zaplá pořád. Sice šlo nastavit ECO režim, ale ten byl snad minimálně 4h (LG 2017 to tak teď má, Sony možná i 1h, nejsem si jist), ale to znamenalo, že když jsem se díval na film, který byl třeba 3h dlouhý a tedy 3h neudělám operaci ovladačem, tak se každou hodinu ptala, jestli se má vypnout, nebo ne. Prostě zázrak moderní techniky 21 století. Kdysy stačilo, že TV nemá na vstupu signál a šup, pár minut a spát (toto dělám i muj Dell monitor k PC za pár šupů), dnes to už je asi out. LG TV to umí, ale trvá 20min, než se bez signálu na HDMI vypne a celý čas je na obrazovce dementní vysvícený screensaver, což není pro OLED moc vhodné (alespoň, že se pohybuje).

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: HDMI-CEC (BraviaSync, SimpLink, EasyLink, ...)

Příspěvek od rony » 24 říj 2017 11:01

ja samotn aTV4 ani nemam potrebu uspavat, je na to nejaky dovod?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: HDMI-CEC (BraviaSync, SimpLink, EasyLink, ...)

Příspěvek od swenak » 24 říj 2017 11:21

Důvod je jednoduchý. Pustím film, seriál, cokoliv. Přehrávání se ukončí, aTV se po 15min uspí a tím vypne TV, receiver. Typicky usnu při koukání, nebo to pustíš dětem před spaním. Nebo náhle odejdeš, ... . Tímto mám vyřešeno, že nikdy neběží všechno to harampádí moc dlouho zbytečně. U OLED je to blbé i technicky kvůli vypalování.

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: HDMI-CEC (BraviaSync, SimpLink, EasyLink, ...)

Příspěvek od lipon » 24 říj 2017 12:28

mám nastavený spořič na aTV, když ji chci vypnout hned, tak přes ovladač ručně - není důvod, aby TV jela navíc, když není potřeba
receiver zapínám, jen když koukáme na nějaký film, kde ten zvuk stojí za to ho dát do beden, film, kde se spíš mluví, pouštím jen přes TV

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: HDMI-CEC (BraviaSync, SimpLink, EasyLink, ...)

Příspěvek od swenak » 24 říj 2017 12:58

Toto ale neřeší situaci usnutí u TV. A právě proto, že není důvod, aby jela TV a vše kolem, tak hledám řešení, resp. řešení mám, má být jednoduché a funkční a stejně nefungovalo. Zvuk mám z receiveru vždy, vždy je to lepší, než výstup z TV a k tomu nemusím řešit, odkud právě zvuk chci, jednou ovládat zvuk v TV, jednou v receiveru. Mám na Harmony profil na koukání, který je pořád stejný. Nekoukám TV programy, prostě vzďy je zdrojem Apple TV.

Režim je cca takový, že:

1) Ťunku na tlačítko na Harmony = zapne se Receiver a aTV. Apple TV by měla zapnout TV. Toto alternativně jde řešit i přidáním zapnutí TV do profilu na Harmony.

2) Pustím si přes aTV film, seriál, pořad, .... .

3) Neusnu, můžu vypnout vše jedním tlačítkem.

4) Usnu - dohraje pořad, 2min na to černá obrazovka na screensaveru aTV (šetřím oled + nesvítí TV). 13min na to usíná aTV a ta by měla vypnout TV (neděje se). Za dalších 5min usíná receiver. Hotovo. Teď díky tomu, že se nevypne TV to ale pokračuje tak, že po usnutí aTV mi na 20vteřin na TV svítí výrazné okno, že nemám signál a jestli chci hledat nějaký zdroj signálu. Na dalších 19min a 40sekund mi po obrazovce TV běhá screensaver TV a pak se TV vypne. Lepší, než drátem do oka, ale pokud by správně fungovala komunikace aTV a TV, tak ušetřím 20min provozu TV naprázdno a rušení tmavé noci :-)

Kdyby TV alespoň neprudila tím screensaverem, nebo to trvalo pár minut. Ale ani v servisním menu toto nejde upravit. Ale našel jsem pro webOS možnost hacknout firmware, neřešil jsem ještě, co tam lze a nelze, ale možná to bude cesta :-)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: HDMI-CEC (BraviaSync, SimpLink, EasyLink, ...)

Příspěvek od rony » 24 říj 2017 17:46

swenak píše:Důvod je jednoduchý. Pustím film, seriál, cokoliv. Přehrávání se ukončí, aTV se po 15min uspí a tím vypne TV, receiver. Typicky usnu při koukání, nebo to pustíš dětem před spaním. Nebo náhle odejdeš, ... . Tímto mám vyřešeno, že nikdy neběží všechno to harampádí moc dlouho zbytečně. U OLED je to blbé i technicky kvůli vypalování.

aha ja som myslel dovod cieleneho manualneho uvedenia do sleep (dialkovym). este stastie,ze mam Harmony One a ten jednym gombikom vypne vsetko :)

sleep po dobe necinnosti je uzitocny.

miesto dumania nad tym by si mohol skusit pouvazovat nad tym Logitech Harmony One lebo nim zredukujes dialkace na tento plus dialkac k aTV ( doplnkovo lebo je prirodzenejsi - Harmony ale zvlada aj ovladanie atv) - moja tv ak zaspim sa najprv vypne svetlo (15min bez pohybu) a zvuk este ide a potom sa vypne cela (po cca 60m bez pohybu) - sleduje pohyb v miestnosti. Nedavam riesenie pre teba - asi si telku s takym cidlom nepobezis kupit ;)

ale Harmony by som pokonfiguroval na aktivity typu

film s receiverom
film bez receiveru
tv satelit

atdatd
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: HDMI-CEC (BraviaSync, SimpLink, EasyLink, ...)

Příspěvek od swenak » 24 říj 2017 23:22

Ale já Harmony mám, jsem to psal nahoře :-) A i ho používám, ale kdyby to fungovalo, jak má, tak nejenom, že můžu pracovat pouze se SiriRemote (které má přeci jenom některé vlastnosti lepší), ale taky jsem schopem vše vyřídit přes iPhone, když nemám po ruce SiriRemote, nebo Harmony. Více, než 1 aktivitu nepotřebuju, opravdu nevidím důvod používat chrchlátka v TV, když mám lepší výstup. Krom toho, kdyby Apple nebyl banda de...tů, tak bych mohl používat i AirPlay mezi TV a Receiverem. Nepoužívám to běžně proto, že po restartu aTV se ztratí nastavení pro audio výstup z aTV. Ano, restart se děje málo kdy, ale přesně vím, jak to dopadne. Jednou za uherák se to stane a já pak budu koumat, proč to nejde. Tedy, aktuálně to tak mám, protože testuju funkčnost nové sestavy, tak uvidíme, možná AirPlay dám šanci.

Jinak bych si klidně lepší TV koupil, já jsem před 3/4 rokem v nasrání prodal obrou a funkční TV, protože přesně toto mě .... + tedy podpora Sony, kde sedí lidé s IQ 80 (už, ať jsou funkční chatboti :-) ). Pak jsem chvilku čekal a teď jsem koupil OLED na test, jaké to je a obraz je prostě super, takže tím pádem už moc na výběr mezi TV nemám, resp. pouze LG, no.

PS: Jinak je smutné, že Harmony už se moc neprodává, používám ho, resp. některou z verzí Harmony už tak 8 let, snad i déle.
PS2: Líbí se mi vše dělat iPhonem, dnes už přes něj ovládám světla v celém bytě (+ v senzorech pohybu po bytě mám i teplotu), hudbu, vysavač, cyklocomp, zásuvku, router, mám tam data z váhy (včetně teploty, CO2), na cestě první rozumná kamera, pak přijde na řadu topení a zámek dveří. Pokusím se ještě vyřešit poštovní schránku, ač to bude asi jenom formou SMS, ale i to bude fajn :-) I tu TV můžu napřímo ovládat z telefonu.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: HDMI-CEC (BraviaSync, SimpLink, EasyLink, ...)

Příspěvek od Jirka_S » 25 říj 2017 12:16

Sony 65XD9305, ATV 4. Uspání TV po uspání ATV jsem ještě neřešil, buď vypnu ATV příslušným Apple DO a tím pádem se mi vypne i TV, nebo přepnu na TV vstup na satelit a kouká se někdo na něj. Telku pak vypnu samostatně a Apple TV se uspí samo, kdy, to neřeším.
Zapnu-li Apple TV, zapne se mi i TV. Případně hraje-li, přepne se mi na HDMI vstup, kde je Apple TV.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: HDMI-CEC (BraviaSync, SimpLink, EasyLink, ...)

Příspěvek od swenak » 27 říj 2017 06:11

Já bych špíše potřeboval otestovat to, co mi nejde, než to, co mi jde. Tedy zapnutí aTV bez SiriRemote (přes Remote.app, nebo IrDa dálku) a pak usnutí po 15min a usnutí vyvolané bez SiriRemote, tedy přes Remote.app. Díky moc:)

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

HDMI-CEC (BraviaSync, SimpLink, EasyLink, ...)

Příspěvek od swenak » 14 lis 2017 06:24

Otestoval jsem poslední týden 3 receivery jako prostředníka mezi aTV a TV a jedině Onkyo snad fungovalo normálně. Testoval jsem Onkyo TX-8270, Yamahu RX-S601DAB a Panasonic SX-S30DAB.

Je ale možné, že ani u Onkyo to nebylo OK, protože Panasonic se zdal být taky téměř OK (TV se nevypnula do deep sleep, pouze do nějakého mezistavu), ale dnes jsemse v noci vzbudil a vidím modrou obrazovku, kterou dává receiver, když je on a nemá signál (aTV spala).

Kašlu na to, udělám to jinak. Zatím nebudu vypínat receiver a jdu zbastlit nějaký IR blaster z arduina. Ať mi všichni HDMI-CEC kompatibilní políbí můj naleštěný zadek

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: HDMI-CEC (BraviaSync, SimpLink, EasyLink, ...)

Příspěvek od rony » 14 lis 2017 07:58

vidis, ja neviem bastlit, takze mi to prepinaju aktivity v Harmony One :-) dobre vediet, ze si pristroje s CEC nemusia rozumiet.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: HDMI-CEC (BraviaSync, SimpLink, EasyLink, ...)

Příspěvek od swenak » 14 lis 2017 09:19

Vidíš, to se máš velkolepě, ale jednak Harmony mám, jednak to neřeší můj největší problém a jednak to naopak přináší další problém navíc :-) Takhle to zkusím udělat tak, že jakmile se na HDMI objeví 5V napětí po zapnutí aTV, pošle se signál na zapnuti receiveru na optický vstup. TV se zapnde díky HDMI-CEC. No a když se 5V ztratí po tom, co se aTV vypne, tak pošlu signál do TV na vypnutí a do receiveru asi taky, ač tam mi to nijak zásadně nevadí, že mu potrvá 20min, než usne. Vadí mi pouze ta TV, že beží zbytečně 20min a zobrazuje svítí do noci to své dementní "no signal" :-)

Odpovědět