Zobrazuje se jen jedna část rozděleného disku

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Desktop31
Příspěvky: 2
Registrován: 26 říj 2017 18:44

Zobrazuje se jen jedna část rozděleného disku

Příspěvek od Desktop31 » 26 říj 2017 19:28

Dobrý den,
mám externí 1TB disk Seagate Backup Plus Slim, který jsem koupil asi před půl rokem. Disk jsem tehdy rozdělil na 2 části- 250GB (původně měla sloužit k bootcampu tak jsem ji naformátoval na FAT32, ale potom jsem zjistil, že na rozdělenou část nejde tak ji používám na prostorově náročné programy) a 750GB na time machine, filmy a další zálohy (tu jsem naformátoval jako MacOs žurnálovaný). Disk vždy fungoval normálně, ale před pár dny se mi druhá (750GB) část přestala zobrazovat na ploše. Díval jsem se do diskutility a tam se ta část zobrazuje jako nepřipojená a připojit nejde. Zkoušel jsem záchranu ale ta selhala
Snímek obrazovky 2017-10-26 v 20.04.14.png
, potom druhý USB port a ani nevím proč reset PRAM ale nic nepomohlo. Nejspíš to bude mít něco společného s tím, že jsem noc před tím dával po 62 dnech zálohu time machine, protože od přechodu z imacu na macbook jsem ještě nezálohoval kvůli tomu, že se nedostala přes přípravu zálohy. Tak jsem hledal na internetu proč a po resetu PRAM jsem dal znovu zálohovat. Pak jsem ale po nějaké době zapomněl že zálohuji a macbook jsem vypnul (nevím jestli se to dostalo z fáze přípravy zálohy). Chci se zeptat jestli někdo neví co s tím.
Hledal jsem na fórech, ale nic jsem nenašel. Nevím co s tím, ale každopádně bych se chtěl vyhnout mazání dat.

Děkuji za odpověď Krejčí.

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Zobrazuje se jen jedna část rozděleného disku

Příspěvek od MichalM.Mac » 27 říj 2017 10:31

Zkusil bych na to něco typu DiskWarrior. Vytáhnout z toho, co půjde.
Pak je otázka, zda problém z filesystémem způsobil software nebo má problém samotný disk.

Desktop31
Příspěvky: 2
Registrován: 26 říj 2017 18:44

Re: Zobrazuje se jen jedna část rozděleného disku

Příspěvek od Desktop31 » 27 říj 2017 11:47

Aha to je náhoda právě jsem si přečetl Vaši odpověď, připojil disk a už se konečně zobrazuje! :D (a to jsem ho v předchozích dnech zkoušel připojovat několikrát). Každopádně děkuji za odpověď :)

Odpovědět