Apple Watch - aplikace na běhání

Sekce věnovaná chytrým hodinkám AppleWatch a příslušenství pro ně.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Brozik

kesounam
Příspěvky: 188
Registrován: 14 kvě 2016 06:59

Re: Apple Watch - aplikace na běhání

Příspěvek od kesounam » 04 lis 2017 19:54

Kudli3
Sice nevím kolik a kde běháte , ale já bez telefonu nedám žádný běh , nikdy nevím co se může stát a manželka je taky klidnější .
Jinak jsem dlouho hledal a zkoušel a nakonec zůstal u aplikace Nike+
iPhone SE
iPad mini 2 16GB
MacBook Air 13" 2015

Apple AirPods

Kudli3
Příspěvky: 16
Registrován: 30 čer 2013 20:37
Bydliště: Brno

Re: Apple Watch - aplikace na běhání

Příspěvek od Kudli3 » 04 lis 2017 20:48

kesounam
Běhám většinou do a kolem 10km a jen v okolí, kdybych šel na něco delšího, tak si asi telefon taky vezmu, ale šlo mi o to ten telefon netahat.
Jinak jsem přeinstaloval Nike+ aplikaci a všechno v pořádku i bez telefonu. GPS fungovalo skvěle, měření tepu taky. Budu ale doufat, že Sportstracker aktualizujou tak, že nebude potřeba telefon.
 Macbook Air 11"  Magic Mouse  iPhone 6S Plus  Watch 3 Nike+  Airpods

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: Apple Watch - aplikace na běhání

Příspěvek od Anndy » 04 lis 2017 23:43

Napr pri apke Runkeeper na AW je možné si nastaviť režim: AW+iPhone alebo len AW.
A podľa tohto to rieši veci.

TatkaSmoula
Příspěvky: 7
Registrován: 20 kvě 2013 09:03

Re: Apple Watch - aplikace na běhání

Příspěvek od TatkaSmoula » 06 lis 2017 08:36

Za sebe určitě mohu doporučit aplikaci STRAVA. Používám už přes rok v kombinaci s AW2. Bez problémů funguje i když necháte telefon doma. Jakmile se AW po běhu spojí s telefonem vše se během pár sekund sesynchronizuje.

Pro mě je hlavní výhodou i data dostupná na webové verzi Stravy, kde jsou možnosti analýzy velmi pěkně zpracované.

Jediná nevýhoda je, že nemožnost customizace obrazovek na AW při běhu. Nicméně v default nastavení máte na jedné obrazovce:
- čas
- průměrné tempo na km
- vzdálenost
- aktuální tepovka

Navíc po každém KM máte i souhrn - průmerné tempo na km a průměrné tempo na km na celý běh.

kristian
Příspěvky: 10
Registrován: 18 lis 2017 23:10

Re: Apple Watch - aplikace na běhání

Příspěvek od kristian » 18 lis 2017 23:38

Zdravim,
premyslam nad kupou novych bezeckych hodiniek/fitness activity trackera a Apple Watch Series 3 sa mi celkom pozdavaju.Teraz este pouzivam Garminy Forerunner 220 (starsie basic Garminy bez merania krokov, tepu a pod.) su tam vsak funkcie, ktorych by som sa nerad vzdal. Patri medzi ne hlavne always on screen (citatelnost displeja je dobra, cize hociako len trocha podvihnem ruku a uz viem udaj napr. o aktualnej rychlosti pri intervale precitat) a moznost prechadzat medzi obrazovkami s datami pomocou tlacidla hore/dole.

Apple Watch rozsvieti dispelj az po pootoceni ruky, pri beznom pouzivani to funguje dobre. Ako spolahlive to je pri behani?
Predpokladam, ze je mozne nastavit viacero obrazoviek s datami o behu aj v AW S3, potom sa iba swipuje po displeji. Opat neviem, ako velmi efektivne to funguje v praxi, napr. pri spotenych rukach?
Buduci rok by som chcel skusit zabehnut maraton za cca. 5 hod, myslite ze pokial ich zapnem pred pretekom plne nabite tak vydrzia cely pretek? (bez iPhonu, zapnute GPS+HR) Podla apple stranok by to malo byt na hrane, avsak zaujimala by ma realita.

Ak niekto prechadzal z Garminov, ake najvacsie prekazky musel s AW S3 riesit? Pripadne, co ma AW vyriesene lepsie v ramci behania ako Garminy?

Povodne som okrem AW poskuloval aj po Fitbit Ionic, ktory som zavrhol kvoli velkosti a nemotornosti naramkov. V hre je este novy model Garmin Vivoactive 3, ktory vsak uz tiez vacsinu veci riesi dotykovo a cenovo sa velmi priblizuje k AW S3.

Trochu sa bojim AW paradoxne z dovodu jeho premakanych smart funkcii, nerad by som bol otrokom zbytocnych notifikacii ci kvanta aplikacii, ktore nemozem odinstalovat resp. skryt. Viem, ze notifikacie urcite pojde nastavit, ale skor narazam na to, ze mozno az tak nepotrebujem vsetkych smart funkcie - potom zas nastava otazka, ci je AW vhodna kupa.

Budem velmi vdacny za kazdu Vasu radu. Diky ;)

Uživatelský avatar
ceskymac_cz
Příspěvky: 156
Registrován: 07 úno 2015 09:56
Bydliště: Teplice

Re: Apple Watch - aplikace na běhání

Příspěvek od ceskymac_cz » 19 lis 2017 10:14

Apple Watch 3 jsou na běhání skvělé, pokud Ti stačí základní data. Ano, většině uživatelů to stačí. Pokud je chceš výhradně a pouze na běhání, seženeš lepší "stroje" za srovnatelné peníze. Já používám AW2 pouze na běhání, jako druhé hodinky používám FitBit Surge (přesnější, trénink na bězeckém páse, tréninky na atletické dráze).

Půlmaraton v čase 1:40:40 s GPS a HR mi vzalo 53% baterky. Takže maraton asi také dají, ale bude to těsné. FitBit dokáže trochu více, podle mých zkušeností přibližne 7 hodin záznamu GPS + HR při běhu v terénu.

kristian
Příspěvky: 10
Registrován: 18 lis 2017 23:10

Re: Apple Watch - aplikace na běhání

Příspěvek od kristian » 23 lis 2017 10:24

Dakujem pekne za odpoved, ono tie Applw Watch sa mi stale javia ako najlepsie riesenie, kedze presnost GPS a HR je velmi slusna a hlavne AW ma odladeny software, narozdiel od novych Garminov ci Fitbitov. Nie som tak velky bezec, ze by som potreboval najpokrocilejsiu metriku a naviac som pocul, ze k AW ide pripojit kopa externych senzorov, ktora by to mala dokazat.

Mozno este doplnujuca otazka ohladne naramkov, pouzivate ten defaultny na behanie, nepoti sa v tom moc ruka? Pripadne tento sa mi paci a ma dobre recenzie https://www.apple.com/cz/shop/product/M ... k?fnode=80 trochu sa bojim, ci ten mi postupom casu nebude drazdit pokozku, ale snad to apple vyraba z kvalitneho materialu.

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: Apple Watch - aplikace na běhání

Příspěvek od Anndy » 23 lis 2017 23:30

Na behanie používam pôvodný silikónový náramok. Nevadí a dá sa umyť.

Najviac sa mi osvedčila apka - Runkeeper. Avšak mám len sériu 0, t.j. pomalé a táto jediná behá na nich ako-tak svižne + relatívne bezproblémová spolupráca a synchronizácia (=nemusím riešiť apku - stačí len na hodinkách spúštať) s apkou v telefóne.
Nike+ Run club, strava, či sportstracker mi na AW0 nefungovali poriadne alebo ich vykon na apku nestačil.

kesounam
Příspěvky: 188
Registrován: 14 kvě 2016 06:59

Re: Apple Watch - aplikace na běhání

Příspěvek od kesounam » 08 pro 2017 12:24

Zdravím tak mi došla s Nike+ veškerá trpělivost a přešel jsem na Stravu a chtěl bych se zeptat těch co tuto aplikaci používají , mám Apple Watch 2 a v aplikaci strava mi neukazuje tep . Mám zaplaceno verzi premium. Znamená to snad , že aby byla typová frekvence zaznamenána přímo v aplikaci Strava že musí být hrudní pás?
iPhone SE
iPad mini 2 16GB
MacBook Air 13" 2015

Apple AirPods

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Apple Watch - aplikace na běhání

Příspěvek od Demonicus » 19 pro 2017 22:09

Mně tepovku normálně Strava měří a to mám free verzi. Není potřeba třeba v telefonu povolit Stravě k tomuto přístup?
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

kesounam
Příspěvky: 188
Registrován: 14 kvě 2016 06:59

Re: Apple Watch - aplikace na běhání

Příspěvek od kesounam » 20 pro 2017 07:19

Už jsem to přestal řešit a používám na běh aplikaci ze cvičení a pak běh exportuji kam chci. Spíše mi teď nějak nejde na stránkách stravy vybrat u každého běhu boty , mám jich hodně a chci si vést statistiku kolik na každých náběhám km. Jinak v aplikaci strava jsem měl na telefonu vše povoleno , nevím proč to nejde jak má .
iPhone SE
iPad mini 2 16GB
MacBook Air 13" 2015

Apple AirPods

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Apple Watch - aplikace na běhání

Příspěvek od SharkeeCZ » 20 pro 2017 19:21

Taky mi to funguje normálně, ale musí se to povolit.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
Kenika
Příspěvky: 65
Registrován: 31 črc 2012 10:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Watch - aplikace na běhání

Příspěvek od Kenika » 20 pro 2017 23:20

Také mám problémy s aplikací Nike +. V poslední době jí zapínám na mobilu a hodinky vůbec nereaguji, přes léto to bylo lepší, ale poslední verze jsou horší a horší a stabilita na hodinkách je mizerná, pokud aplikace není uložená v paměti, tak ani 10 s odpočítávání nestačí k tomu, aby se aplikace spustila a ukazovala běh. Někdy se v průběhu běhu chytí, někdy ne. Přišel jsem na NIKE+ Z aplikace Runtastic, která zamrzala. Teď vůbec nevím co mám vyzkoušet. Jako nejspolehlivější se mi zdá asi vestavěná aplikace od Applu . A co vy? Jak jste na tom? Používá někdo vestavěnou aplikaci?

kesounam
Příspěvky: 188
Registrován: 14 kvě 2016 06:59

Re: Apple Watch - aplikace na běhání

Příspěvek od kesounam » 21 pro 2017 06:52

kenika
Také mám problémy s aplikací Nike +. V poslední době jí zapínám na mobilu a hodinky vůbec nereaguji, přes léto to bylo lepší, ale poslední verze jsou horší a horší a stabilita na hodinkách je mizerná, pokud aplikace není uložená v paměti, tak ani 10 s odpočítávání nestačí k tomu, aby se aplikace spustila a ukazovala běh. Někdy se v průběhu běhu chytí, někdy ne. Přišel jsem na NIKE+ Z aplikace Runtastic, která zamrzala. Teď vůbec nevím co mám vyzkoušet. Jako nejspolehlivější se mi zdá asi vestavěná aplikace od Applu . A co vy? Jak jste na tom? Používá někdo vestavěnou aplikaci?

S Nike+ jsem běhal nějakou dobu a byl to prostě horor, během běhu aplikace několikrát spadla , musel jsem ji znova pouštět , když jsem doběhl kolikrát jsem nebyl běh schopen ani uložit , jednou se mi místo 20 km běhu uložilo jen 8 . Aplikaci jsem odinstaloval a hledal náhradu . Nakonec jsem zůstal u vestavěné aplikace od Applu a běh pak exportuji do stravy a Runtasticu . S vestavěnou aplikaci jsem neměl zatím sebemenší problém a pro mé potřeby mi stačí .
iPhone SE
iPad mini 2 16GB
MacBook Air 13" 2015

Apple AirPods

Uživatelský avatar
Kenika
Příspěvky: 65
Registrován: 31 črc 2012 10:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Watch - aplikace na běhání

Příspěvek od Kenika » 21 pro 2017 12:43

kesounam píše:kenika

S Nike+ jsem běhal nějakou dobu a byl to prostě horor, během běhu aplikace několikrát spadla , musel jsem ji znova pouštět , když jsem doběhl kolikrát jsem nebyl běh schopen ani uložit , jednou se mi místo 20 km běhu uložilo jen 8 . Aplikaci jsem odinstaloval a hledal náhradu . Nakonec jsem zůstal u vestavěné aplikace od Applu a běh pak exportuji do stravy a Runtasticu . S vestavěnou aplikaci jsem neměl zatím sebemenší problém a pro mé potřeby mi stačí .
Tak jsem dnes po dlouhé době běžel s Apple aplikací cvičení a GPS nebyla vůbec přesná, podle mě mi 5km trasu protáhla o dobrých 200 m, tím jak to zkrátila :-( máte podobnou zkušenost?
Přílohy
IMG_8F045848564F-1.jpeg

kesounam
Příspěvky: 188
Registrován: 14 kvě 2016 06:59

Re: Apple Watch - aplikace na běhání

Příspěvek od kesounam » 21 pro 2017 13:26

Abych řekl pravdu tak jsem to takto dopodrobna nesledoval , ale to by musel člověk vyzkoušet několik aplikací a pak i jiné běžecké hodinky s GPS aby to mohl porovnat . Zcela jistě je u každých hodinek nějaká nepřesnost .
iPhone SE
iPad mini 2 16GB
MacBook Air 13" 2015

Apple AirPods

Josef F.
Příspěvky: 193
Registrován: 04 zář 2014 13:01

Re: Apple Watch - aplikace na běhání

Příspěvek od Josef F. » 21 pro 2017 14:35

Já mám zkušenost, že když běháme ve dvou (já s Nike+ a známý s aplikací Cvičení), tak i když běžíme stejnou trasu těsně za sebou, tak jemu to měří kratší vzdálenost. Na 10 km podle Nike+ ukazuje Cvičení klidně tak cca 9,2 km.
Přišel jsem na to, že čím víc zatáček je po trase, tím méně ukazuje Cvičení. Takže jsem si vzal z obou aplikací mapu trasy a ta ze Cvičení měla hodně „řezané“ ty zatáčky. Podle mapy úplně mimo vyznačené cesty. V podstatě zaznamenávala skoro celou trasu, která nebyla rovná, mimo cesty. Naproti tomu trasa z Nike+ kopírovala téměř přesně cesty na mapě.
Pro úplnost dodám že v obou případech se jedná o AW series 0 a vždy se běželo s iPhonem.

Uživatelský avatar
Kenika
Příspěvky: 65
Registrován: 31 črc 2012 10:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Watch - aplikace na běhání

Příspěvek od Kenika » 21 pro 2017 17:26

No abych uběhl svých 5 km, tak jsem to s aplikací cvičení proti Nike+ natáhl o dobrých 200-300 m a přesná nebyla ani polovina, když jsem se v půlce otočil, tak cesta zpět byla podle měření kratší.... Musím potvrdit, že Nike měří přesněji :-). Je to zajímavé. Nepřesnou nebo slabou GPS to určitě nebude....

kesounam
Příspěvky: 188
Registrován: 14 kvě 2016 06:59

Re: Apple Watch - aplikace na běhání

Příspěvek od kesounam » 21 pro 2017 18:17

Já to mohu akorát porovnat s hodinkami co jsem používal před tím GPS MULTI NAV-3.
Mám jeden okruh který jsem běhal minulý rok dost často . S hodinkami multi nav3 mi okruh měřil 17,80 až 17,90 km , s hodinkami Apple Watch 2 a aplikací cvičení mi okruh vyšel 17,86 .
Co nejdřív ten okruh dám znovu a uvidím .
iPhone SE
iPad mini 2 16GB
MacBook Air 13" 2015

Apple AirPods

Odpovědět