prestalo fungovat heslo

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 657
Registrován: 23 čer 2014 15:42

prestalo fungovat heslo

Příspěvek od looke » 05 pro 2017 10:13

Ahoj,

mamce pres noc prestalo fungovat heslo do jejiho MBA 11" (OS 10.13.1)... a objevil novy ucet "Host", na ktery, kdyz klikneme, tak pocitac pise, ze se restartuje v zabezpecenem rezimu, kde pujde jen Safari... Apple ID vypada netknute... Co to? Hacker? Nebo vas napada jeste neco jineho? Nejlepsi je, ze tam je krome jejiho jeste stary ucet, ve kterem je predvyplneny e-mail AppleID puvodniho majitele a tudiz se neda prihlasit na jine AppleID (notebook je kupovany pred cca rokem na inzerat) a ktery mamka donedavna pouzivala a ten je nedotceny, prestoze ma mnohem prolomitelnejsi heslo... Ten novy ucet jsem prave delal, at se mamka muze prihlasit svym AppleID...

EDIT: ten ucet "Host" se tam pry objevil, co jsem vypnul sdileni verejne slozky a vsechno z toho dolniho okynka, kde se sdileni definuje vymazal (viz screenshot, ktery je ze Sierry)... Muze to mit vliv?
sdileni.jpeg
jeste si vzpominam, ze jsem zapinal Firewall... FileVault je zapnuty.


Dekuju
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 657
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: prestalo fungovat heslo

Příspěvek od looke » 05 pro 2017 18:23

Tak jsem zformatoval disk a nainstaloval system znova... jen by mne fakt zajimalo, co to bylo :(

EDIT: zachranena data jsem projel Avastem a naslo to adware Spigot-P :/ Snad to bylo tim, hackeruv stin nad nami bych mel nerad :(
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

Tomyk
Příspěvky: 37
Registrován: 03 pro 2013 08:32

Re: prestalo fungovat heslo

Příspěvek od Tomyk » 07 pro 2017 14:05

Mám obdobný problém: 5/12 jsem instaloval aktualizace: systémová aktualizace high sierra a bezpečnostní aktualizace 2017-001 a od té chvíle mi nechodí pošta (dokonce přestala chodit i na iPadu a iPhonu) a ani klíčenka nedoplňuje hesla do webových stránek.
Po marných pokusech a mnoha restartech jsem vše dokonce řešil s podporou Apple (ochotný operátor se mi věnoval 45minut po telefonu), zrušili jsme zálohování na iCloud a znovu přihásili, leč bez výsledku. Dokonce jsem smazal poštovní účet u seznamu a znova ho několikrát zadal, na macu (mám dva roky starý macbook air) i na iPadu air i na iPhonu SE. Přestože jsem vše dělal dle podrobných návodů z webu, poštu se mi nepodařilo zprovoznit. Jsem z toho už zoufalý, dosud vše chodilo naprosto super, zadaná hesla se mi přez klíčenku zkopírovaly do ostatních zařízení. Nevím si rady, myslím že to bude nějaká blbost. Nemáte někdo podobný problém a radu?
Recovery se mi nechce dělat, toho se bojím, i když mám zálohy v timecapsuli, ale nikdy jsem to nedělal.
Poradí někdo?
Macbook air, iPad air, iPhone SE & Airpods, iPod nano 6 a 7 gen., apple tv 4k a timecapsule 2TB, AW4

Odpovědět