Apple TV 4K + Infuse Pro 5 a DTS zvuk

Vše co se týká Apple TV, aplikací pro Apple TV a jejího využití.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Hainz
Příspěvky: 18
Registrován: 04 led 2015 20:44

Apple TV 4K + Infuse Pro 5 a DTS zvuk

Příspěvek od Hainz » 12 pro 2017 10:07

Zdravím všechny, chci se zeptat na jeden problém, nastíním situaci:

Mám z Apple TV 4K vyvedený zvuk přes HDMI Extractor optikou do receiveru Denon. V ATV mám nastavenu volbu u zvuku "Nejvyšší dostupná kvalita" a v Infuse u zvukového výstupu volbu "Průchozí". Jedině tímto způsobem jsem schopen dostat DTS zvuk do receiveru, respektive, jen tehdy to receiver správně detekuje. Bohužel při této volbě vždy při spuštění filmu, i po jekémkoliv přetočení a opětovném spuštění vždy dost hlasitě prskne zvuk. Dělá to ve všech režimech DTS, DD 5.1 i DD 2.0. Pokud volbu jak ATV, tak v Infuse nějak změním, tak to nedělá, ale zase není možný průchod DTS.

Dělá to někomu taky? Je to vina extractoru, ATV, receiveru, nebo Infuse?

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple TV 4K + Infuse Pro 5 a DTS zvuk

Příspěvek od swenak » 12 pro 2017 10:10

A není to extractorem? Dle všeho ano.

Hainz
Příspěvky: 18
Registrován: 04 led 2015 20:44

Re: Apple TV 4K + Infuse Pro 5 a DTS zvuk

Příspěvek od Hainz » 12 pro 2017 10:18

No to právě nevím a jiný se mi zkoušet nechce. Jinak ale funguje bez problémů a jak píšu, tak při jiných nastaveních to neprská. Extractor jen odděluje zvukový signál z HDMI. Pokud by to dělal on, tak by nejspíš prskal zvuk vždy. To je alespoň můj názor.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple TV 4K + Infuse Pro 5 a DTS zvuk

Příspěvek od swenak » 12 pro 2017 10:55

Neodděluje, převádí. Měl jsem Kanex a taky se nechoval vždy korektně, někde jsem to tady psal.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Apple TV 4K + Infuse Pro 5 a DTS zvuk

Příspěvek od Jirka_S » 12 pro 2017 12:50

Kanex jsem taky vracel, vynechával, prostě to nešlo. Absencí optiky u ATV4 mě Apple dost naštval, moc mně to chybí. Koukám po něčem jako Google Chromecast audio apod.

Hainz
Příspěvky: 18
Registrován: 04 led 2015 20:44

Re: Apple TV 4K + Infuse Pro 5 a DTS zvuk

Příspěvek od Hainz » 12 pro 2017 13:19

Koupil jsem Delock kvůli dobrým recenzím. Kanex mi přišel už dost drahý. Ale stejně mi přijde, že pokud signál projde, nebo se převede, tak jde o digitální data a toto by dělat nemělo. To praskání bych přisuzoval spíše ATV.

Jak u toho Kanexu vynechával zvuk, to jako že byly ve zvuku výpadky?

Ta absence optiky mě štve taky, je to krok zpátky. Nicméně kombinace ATV a Infuse je super. Filmy mám uložené na Synology DS215+ a pri přehrávání jsem nezaznamenal žádné cukání obrazu a přehraje vše co tam pošlu. Do teď jsem používal Xtreamer Pro, ale tam už podpora nových formátů videa i zvuku skončila a něco prostě přehrát nejde. To samé mám u sat VU+ Solo 4K, kde občas narazím na video které cuká, či nehraje. Navíc ten komfort ovládání, automatické stahování obalů a informací je geniální.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Apple TV 4K + Infuse Pro 5 a DTS zvuk

Příspěvek od Jirka_S » 12 pro 2017 13:36

Ano, Kanex měl výpadky. Hrálo to třeba pár minut nebo půl hoďky a pak ticho, no moje nervy. 😀

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple TV 4K + Infuse Pro 5 a DTS zvuk

Příspěvek od swenak » 12 pro 2017 14:06

Výpadky jsem neměl, ale přerušení bylo např. při zapnutí TV.

Jinak nejde o 01, ale o to, že přetočení, pauze a tak je převodník třeba odpojen a pak. zapojen, tím můźe vzniknout nějaky teb 0100101 vzruch, nebo naopak není odpojen a přenáší i nějaké nesmylnosti, které vznikají.

goldo
Příspěvky: 6
Registrován: 14 črc 2018 20:24

Re: Apple TV 4K + Infuse Pro 5 a DTS zvuk

Příspěvek od goldo » 14 črc 2018 20:40

Ahojte chcem sa opytat ako nastavim zvuk ked film je nahraty v DTS.Prepojene to mam tak ze od telky mi ide hdmi kabel 1.4 ktory ide do receivera na vstup a film ktory prehravam je nahraty v DTS Apple TV 4K je prepojeny cez HDMI kabel 2.0 do receivera.Nastavene to mam tak ze v systeme Apple TV surround zvuk je nastaveny na dolby digital 5.1a napriek tomu zvuk v dts nejde len 5.1.Ak by som nastavil najlepsia dostupna kvalita tak na receiveri sa objavi len pcm.Viete mi niekto poradit ako nastavim aby zvuk siel v DTS? Dakujem za odpovede.

PaulSharp
Příspěvky: 4
Registrován: 05 bře 2019 08:12

Re: Apple TV 4K + Infuse Pro 5 a DTS zvuk

Příspěvek od PaulSharp » 05 bře 2019 08:16

Dobrý den,
mám stejný problém a zatím se mi to nepovedlo rozchodit, ale vzhledem k tomu, že zde dost lidí převádí zvuk z hdmi na optiku, tak bych řekl, že je to tím hdmi přenosem...nebo se pletu?

Odpovědět