problém s odpojováním externího disku

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
hbml
Příspěvky: 77
Registrován: 03 úno 2013 17:46

problém s odpojováním externího disku

Příspěvek od hbml » 11 led 2018 15:22

Dobrý den,

Nemáte někdo problémy s odpojováním externího disku při přechodu do aktivního režimu z režimu spánku? Je nějaké řešení? USB hub mi nepomohl.
Napadá mě ještě koupit dock na Thunderbolt2, kde je i USB 3.0, ale raději bych preferoval levnější variantu 

řeším problémy s mým externím USB 3.0 diskem – konkrétně s jeho odpojováním – jedná se o WD Pro 3TB, jelikož mám malý SSD disk na kterém běží systém, nakopíroval jsem si iTunes a Photo knihovny na externí disk, používám ho jako takovou Downloads složku, mám na něm APF systém a je rozdělený na dva svazky, ten druhý svazek mi dělá pouze záložní kopii mého systémové disku (SSD) rád bych ten druhý svazek nechal stále odpojený, ale nikde se mi nepovedlo najít jak a zda je to vůbec možné….takže se mi připojují oba svazky….ok, ale nyní k tomu problému, při uspání mého iMacu, slyším častokrát přes noc spouštění a zastavování externího disku a dost často se stává, když iMac probudím ze spánku, disk je vidět připojený, ale adresáře jsou prázdné a tedy neběží/nenaběhne, je potřeba disk odpojit a znovu zapojit, potom naběhne…. (problémem je například nepřipojená itunes, photo knihovna, nemožnost spustit rozkoukaný film apod.)

před časem jsem řešil problémy s USB porty v mém iMacu a vlastně jsem je nedořešil, protože nevím zda je to způsobené stejným problémem, ale něco společného to má…nejprve s odpojováním klávesnice od iMacu, po nějakém nečekaném vypnutí/zapnutí iMacu při zatuhnutí nebylo možné klávesnici používat, musel jsem jí dát do jiného usb portu nebo lépe ještě do USB hubu a potom vrátit zpět jinak klávesnice v předchozím už nefungovala, problém mi pomohlo vyřešit zapojení klávesnice do USB hubu rovnou a od té doby už k žádnému odpojení nedošlo, dal jsem i novou klávesnici potom, tak nevím kde přesně byla chyba….

Ale měl jsem i problémy s SSD diskem používaným přes USB 3.0, rychlost měla být stejná jako SATAIII, tak jsem to tak nějaký čas používal, ale docházelo k zaseknutí systému, zkoušel jsem zda to není TRIMem, ale někdy se prostě systém zaseknul, musel jsem udělat komplet restart a při něm přestala fungovat právě i klávesnice, později jsem disk nechal raději namontovat do iMacu, dělalo to vždy, když zrovna bylo potřeba se na počítač rychle připojit…


Předem děkuji

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: problém s odpojováním externího disku

Příspěvek od ra3662 » 11 led 2018 15:42

Pokud chci pouze jeden diskový oddíl tak ten druhý musím odpijit.
Osobně si myslím že pokud jsou na oddílu systémové věci (knihovny atd.) tak si na ně bude běžící systém stále sahat kdy jej to napadne.

hbml
Příspěvky: 77
Registrován: 03 úno 2013 17:46

Re: problém s odpojováním externího disku

Příspěvek od hbml » 11 led 2018 16:21

Když spí celej počítač...rozběhne se jen ten externí disk, nedává mi smysl, že by si šahal na nějaký knihovny...

A klidně ať sahá na exterák nebo ať se zapíná, ale problém je, že po probuzení se někdy prostě nepřipojí a je odpojený....takže jediná možnost je vyndat/zandat usb...

A ohledně odpojení oddílu, jasně odpojím ho ručně, ale při znovu zapojení disku, kdy nejde, vyndání/zandání usb se oddíly připojí znovu oba, stejně tak po novém zapnutí a restartu, globální vypnutí potřebuji, tohle znám ale musí se dělat pořád...to je na nic...

Odpovědět