Nemůžu vytvořit emailovou adresu iCloud

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Pietra
Příspěvky: 13
Registrován: 12 říj 2015 15:07

Nemůžu vytvořit emailovou adresu iCloud

Příspěvek od Pietra » 12 led 2018 23:33

Nerozumím jedné věci.
Apple ID mám vytvořené na svoji adresu na centrum.cz. Před přeinstalování celého systému jsem měla i svoji icloud adresu, a měla jsem propojené iMessage, FaceTime, email atd. přes icloud adresu. Teď mi z nějakého záhadného důvodu tahle adresa nejde, respektive neexistuje.
Pokud ji chci připojit ke stávajícímu ID, a vytvořit přes PŘEDVOLBY SYSTÉMU ---> POŠTA, nefunguje to (viz obrázek - zadám novou adresu), ale nejde vytvořit.

Respektive nejde propojit iCloud s emailem (poštou).

Tak už nevím, jestli jsem natvrdlá, nebo kde je problém.

Chápu to tak, že iMessage, FaceTime a vůbec všechno je napojené na moji Apple ID adresu, ale já chci, aby to bylo propojené s mojí icloud adresou, kterou si ale nejsem schopna vytvořit.

Víte někdo, co s tím prosím?
Přílohy
Snímek obrazovky 2018-01-12 v 23.29.23.png

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nemůžu vytvořit emailovou adresu iCloud

Příspěvek od ra3662 » 12 led 2018 23:58

No jen tak z hlavy.
Na Apple ID navázána xxyy@seznam.cz.
Po nainstalovaní systému tato adresa zadána.
Sám nabídnul adresy na @icloud.com na základě zadaného jména do počítače. Nejsem si jist jestli jde vytvořit libovolná, co když již existuje, to se můžu trefovat i 1/2 roku a netrefím žádnou volnou.
Nebude zakopaný pes tady? Ta adresa bude funkční, jen je ji třeba znát. Pokud se připojím na iCliud přes WWW tak to musí jít jak na adresu xxyy@centrum.cz tak na adresu jmenotřeba ipříjnemí@iclou.com.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemůžu vytvořit emailovou adresu iCloud

Příspěvek od rony » 13 led 2018 00:01

nebude to tak,ze si na novom stroji zaklada nove AppleID a mysli si,ze k nemu priradi mailbox patriaci k jej predoslemu Apple ID?

to samozrejme nejde, musi pouzit v novom stroji povodne appleid a tym padom vobec nemusi aktivovat mailbox lebo tam uz aktivny je.
Naposledy upravil(a) rony dne 13 led 2018 00:03, celkem upraveno 1 x.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nemůžu vytvořit emailovou adresu iCloud

Příspěvek od ra3662 » 13 led 2018 00:03

rony píše:nebude to tak,ze si na novom stroji zaklada nove AppleID a mysli si,ze k nemu priradi mailbox patriaci k jej predoslemu Apple ID?
Taky možnost, očekáváno je vše. :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemůžu vytvořit emailovou adresu iCloud

Příspěvek od rony » 13 led 2018 00:04

Davam do stavky desat malych jablcok
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nemůžu vytvořit emailovou adresu iCloud

Příspěvek od ra3662 » 13 led 2018 00:08

rony píše:Davam do stavky desat malych jablcok
A ja tři krumple. :lol: :lol:

Pietra
Příspěvky: 13
Registrován: 12 říj 2015 15:07

Re: Nemůžu vytvořit emailovou adresu iCloud

Příspěvek od Pietra » 13 led 2018 00:25

Díky všem za rady!
tak z nějakého záhadného důvodu to najednou jde. Přitom jsem do toho řádku "vyberte emailovou adresu služby icloud" zadávala všechno možné včetně té, o které jsem si myslela, že je ta správná. A nic. A teď jsem opět zadala tu, o které jsem si myslela, že je ta správná, a funguje to. To je mi opravdu záhadou. takže jsem tu novou .....@icloud.com rovnou připojila k FAcetime a iMessage.

Akorát bych teď ještě potřebovala zjistit, jak z téhle icloudové udělat hlavní apple id, ale to nějak pokoumám snad :D

Pietra
Příspěvky: 13
Registrován: 12 říj 2015 15:07

Re: Nemůžu vytvořit emailovou adresu iCloud

Příspěvek od Pietra » 13 led 2018 00:27

rony píše:nebude to tak,ze si na novom stroji zaklada nove AppleID a mysli si,ze k nemu priradi mailbox patriaci k jej predoslemu Apple ID?

to samozrejme nejde, musi pouzit v novom stroji povodne appleid a tym padom vobec nemusi aktivovat mailbox lebo tam uz aktivny je.

Nn,při přihlašování (respektive po přeinstalování celého systému a přihlášení) jsem použila původní apple ID. A mailbox jsem neaktivovala, ten byl aktivní, ale nic nebylo propojeno s icloudovou adresou.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nemůžu vytvořit emailovou adresu iCloud

Příspěvek od ra3662 » 13 led 2018 00:36

Pietra píše:Akorát bych teď ještě potřebovala zjistit, jak z téhle icloudové udělat hlavní apple id, ale to nějak pokoumám snad :D
A co se stane když se z Apple ID odhlásím z xxyy@centrum.cz a přihlásím se blablabla@icloud.com? :lol: :lol: :lol:

Odpovědět