Pár dotazů ohleně iOS :)

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 19 úno 2018 15:07

No jasně, proto taky nechci klávesnici třetí strany používat :)
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od SharkeeCZ » 19 úno 2018 15:17

iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 19 úno 2018 15:27

Tomu bych zase až tak moc nevěřil. Lepší to nepoužívat....
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od Anndy » 19 úno 2018 16:43

No tak este raz - skus Ronyho pristup - proste zisti ako to ide a prisposob sa. Vsade sa budes musiet, aj na androide.

Ale aby si nepindal :) zaciatok este raz:

1. Bohuzial nejde u Teba. Mas iba iPhone 6. Funkcia je od 6S vyssie. Potom to pojde ako si pisal. Pri iphone X sa staci dotknut displaya.
detaily:
https://support.apple.com/cs-cz/HT208081

2. Graficka uprava nejde ziadna. Zoradenie je mozne len podla casu. Akurat si mozes vybrat, aka apka tam ukazuje a kedy. Ci len lockscreen alebo iba v historii, atd... viac si pozri nastavenie ovladacie centrum

3. standardne ti to da posledne fotky z albumu fotografie - rovno posuvanim vyberas. Ale asi tak ako chces to uplne nejde.

4. niekto ti poradil, ze zacni pisat a doplni sa to samo

5. To, ze aplikacie vyzaduju heslo (ktore nema s tvojim heslom v iphone nic spolocne) je vec aplikacie. V nijakom systeme nedosiahnes to, aby si nemusel zadat heslo, ak to aplikacia neumoznuje. Ta pomoc s odtlackom. To je len pomoc a ten odtlacok (pri iphoneX je to ksicht) je len pomocka, ze odtlacom nahradis zadanie pin telefonu (mimo bankovej apky). A bankove apky mozu (ak to tak naprogramuju), ze kezde odtlacok zarucuje to, ze majitel telefonu je naozaj majitel - tak sa aj do tej apky bankove moze indentifikovat odtlackom. Keby to bolo oddelene, neslo by to. Cize odpoved je, nie nejde. A asi ani na nijakm inom systeme to nepojde.
Proste odtlacok sa aktivovat - priradit iba ku kodu do telefonu. Potom si mohzes nastavit, ze odltackom telefon neodomknes (ale musis zadat ten kod) a odtlacok mozes pouzivat na bankove apky. Ale zase pri odomkynani zadavas kod - cize mas dalsiu vec, co ta zdrzuje. Ale malo by to ist (na rozdiel od odtlacku) aj v tej tvojej rukavici. lenze toto ide aj vtedy, ked mas odtlacok zapnuty na odomykanie telefonu, vzdy vies pouzit aj kod na odomknutie. Cize dookola to iste.

6. uz vies ako na to. Fotky albumy. Apka si pamata, ze si tam bol. Cize ak tam lozis pravidelne, vzdy si v albume fotografie. Max po restarte apky, ci telefomu musis znova vybrat albmu fotografie. Nic co by zdrzovalo. A vsimni si, ze ako rychlo medzi nimi sa mozes pohybovat. Rovnako pri vybere albumov - ked kliknes na lupu mozes vyhladavat obrazky, nielen podla miesta vyfotenia, ale aj poda typu (napr zadas "auto", strom, tvar, meno cloveka...) a najde ti z tvojich foto to co obsahuje. Nie vzdy 100% ale uspesnost je velka.

7. Ak si das v prijatej poste vpravo Uprvit, vznkne ti vlavo dole moznost "oznacit vsetky" a potom si moze vybrat ako, ci ako precitane alebno ako neprecitane. Ak ta serie, ze gmail chodi nie hned - bohuzial je to chyba googlu. Naprava je jedina - stiahni si mailovy klient od googla.


8. kedze mas iba 6-ku - tak jedina moznost je stlacit jeden z hardwerovych tlacitok a pozriet si, ake mas nove oznamenia a scrollovat po nich. Posunutim vlavo ziskas moznost zobrazit, alebo vymazat (to ounamenie) posunutim vpravo otvorit a reagovat. Keby si mal ip6S a novsi - mozes vyuzit touchforce (zatlacenie na display) a priamo odpovedat na oznamenie a potom pokracovat dalej. Tie s ktorymi nic neurobis ti postanu v historii oznameni. To si zobrazis tak, ze prejdes prstom uplne zhorneho okraja - spoza - cez display. Musis ist ale spoza okraja display-a. Tam mas historu oznameni, na ktore si nereagoval.

Kazde oznamenie ma napis odkial je. Aj mas ich farebne rozdelen. Mozes mat zapnute aj nahlady sprav. Vsekty tieto veci sa daju nastavit v oznamovacom centre pre kazdu jednotlivu aplikaciu. Je to celkom prehladne (ked si zvyknes na iny sposob). A krasne si mozes odflitrovat, co ta zaujim a co nie. Ktore oznamenia maju byt na lockscreene, ktore iba v historii, ktore iba ako zvuk, ci len oznacenie na ikone. Je to na tebe.

Ak chces par rad - jedna tu je. iOS ma premakane zindexovany system. Je nieto take, co sa vola spotlight - tam sa dostanes, ked si na homescreene (to s ikonkami) a potiahnes ako keby dolu celu plohcu display-a. tam sa ti objavi riadok s moznostou pisania. Tam ked zadas cokolvek (ale naozaj cokolvek) teleofn ti ponukne relevantne vysledky. Teda napr. kontakt, aplikaciu, informaciu na webw, najde ti ak si to mal niekede v maili spominane, ci v sms alebo je to obsahom nejakej apky. Proste spotlight bude casto tvoj kamarat, kde najdes vsetko a hned. Mas meno a nemas ho v zozname? Napis ho a ak ten dotycny ma v mailoch podpis s kontaktom - tak ti to najde a ponukne a kliknutim mozes volat. Rovnako ak ti nahodou vola take cislo, ktore nemas v zozname, ale tvojich mailoch sa vykytuje - tak ti to iphone napise, ze pravdepodobne vola ten a ze to vie z toho mailu. V nastavenie - spotlight - si mozes vybrat ktorym apkam dovolis aby sa v nich system hrabal a bol indexovany.
Ak si silou-mocou neches presadzovat svoje - tak skumaj system a nechaj ho, nech ti pomaha. Vie to velmi dobre a aj efektivne. Len to robi po svojom. Dokonaly nie je, to je jasne, ale vyrazne dobre funguje. Len ho nechaj tak, ako je nauceny. Je to nauceny dobre.

Ostatne ti uz povedali ostatni. Ak ti mozem poradit - zozen si do buducna aspon 6S a vyssi. Maju force-touch, ktory ulahcuje veci pre teba. A ver tomu, ze nie si jediny kto chce efektivne pracovat a ver aj tomu, ze ludia vedia a najma pracuju efektivne a rychlo s apple. A toboz objavis caro, ked to vyuzijes naplno - t.j. budes mat viac zariadeni od nich - hodinky, notebook, ci tablet. Taku krasnu previazanost a ulahcenie si este nezazil. A apple je o tom.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od SharkeeCZ » 19 úno 2018 19:30

godzilak píše:Tomu bych zase až tak moc nevěřil. Lepší to nepoužívat....
já myslím, že byste neměl věřit ničemu, ani Applu, ani mamince, ani nikomu tady na fóru. Doporučuji alobal na hlavu a pozor na chemitrails.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 19 úno 2018 20:18

Hmmm , takže se prostě nedá upravit nic. Tak jak to někdo vymyslel i když je to píčovina, tak to prostě je. Není možné upravit ani takové banality jako jsou gesta, zamykací obrazovka, uspořádání zobrazení, nebo teda jakákoli jeho změna, ani způsob odemykání telefonu, nejde pořádně vypnout zabezpečení, Nejde na tom vlastně vůbec nic... :roll:
SharkeeCZ píše:
godzilak píše:Tomu bych zase až tak moc nevěřil. Lepší to nepoužívat....
já myslím, že byste neměl věřit ničemu, ani Applu, ani mamince, ani nikomu tady na fóru. Doporučuji alobal na hlavu a pozor na chemitrails.
Applu určitě nevěřím, ale význam zbytku textu mi poněkud uniká...
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od Anndy » 19 úno 2018 20:23

Práveže ide na tom všetko a perfektne :-)

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 19 úno 2018 21:04

Myslím to, že na tom nejde nic dělat jinak, musíš prostě všechno jak tupá ovce dělat podle toho jak to je vymyšlený. Není možná žádná vlastní cesta, úprava, modifikace, prostě nic.
Systém je to možná dobrej, co jsem měl zatím možnost si to vyzkoušet, tak to tak nějak všechno funguje, ale je to prostě za cenu toho že nemáš žádnou svobodu volby, jak si systém nastavit a přizpůsobit podle sebe :(
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od Mironet » 19 úno 2018 21:18

No čili jsme se dostali k tomu, že iOS je stabilní bezpečný systém s logickým konzistentním ovládáním, což je přesně to, co na něm uživatelům vyhovuje. Ale Vám tím nevyhovuje, protože jste dosud fungoval na něčem jiném a chcete si dělat všechno po svém. Na to nebylo třeba popsat dvě stránky příspěvků.

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 19 úno 2018 22:34

Nemuseli, bohužel v době když jsem to psal jsem ještě netušil že se systém nedá nijak nastavit ani upravit... Pod pojmem logické ovládání bych si osobně dovedl představil něco jiného... :)
A ano očekával jsem něco jiného, myslel jsem že ten systém je dobrý hlavně proto že má tolik možností jak ho nastavit a modifikovat.

Tet už je jen otázka jestli fungovat na tomhle... (Momentálně si nedovedu práci na tomhle aparátu představit, pro mě je to prostě zbytečně složitě řešeno. Mám rád jednoduché věci, rád si nastavuju prostředí podle sebe a rád dělám věci na jedno kliknutí, tenhle systém bohužel z mého pohledu nic z toho nenabízí :/ Můžete nesouhlasit, ale v iOS jsem snad nenašel jedinou funkci kde bych mohl něco udělat hned na první pokus a nemusel dělat nějaký mezikrok, druhý či třetí krok... Kdyby to šlo trochu modifikovat dala by se práce s tím přístrojem zrychlit i na dvojnásobek) A nebo prostě jít do androida, kde si to přizpůsobím relativně tak jak chci, ale zase s tím že se musím smířit s tím že se to bude sekat, padat a dělat bůh ví co ....

To jsou mi tedy vyhlídky :D

Říká se lepší vyhořet, než se stěhovat.... Řekl bych že snad lepší se co půl rok stěhovat než měnit OS na telefonu :D
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od Honza.Mac » 19 úno 2018 22:56

A končí to tím co jsem zde zmiňoval hned na začátku ...
Zůstaňte u toho co máte a až odzvoní poslední umíráček, M$ obchod zavře, zavře se i smartbanking aplikace pro WM pak to řešte ...
Vy Windows uživatelé máte heslo : Pokud to funguje tak se v tom nehrab ...
Tak se v tom nehrabte, na Apple filosofii byste se musel otočit o 360 st aby jste ji pochopil což je u vás problém - nic vám na iOS nevyhovuje.
Android bych vám doporučil ale čistý na Nokia 5, 6, 8 a dělají je dvousimkové což Apple není a mohlo by vám to začít taky vadit :D
Pokud chcete data posílat číňanům vemte Xiaomi.
Na Androidu doporučuji nainstalovat jako první antivirus a pokud možno hledat a číst recenze na Google Play k jednotlivým aplikacím (většina z nich těží svým vývojářům kryptoměny) a vyvarovat se instalací cracknutých aplikací ...
Tím bych to tu uzavřel ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 19 úno 2018 23:11

Apple filosofii asi nepochopím, vadí mi prostě to přehnané zabezpečování a unifikace. Nemožnost si nic nastavit nebo přizpůsobit.

Jinak by to bylo super OS, ale díky víše napsanému mám bohužel k tomu zařízení lehký odpor, kterého se nemůžu zbavit... :(

Ještě čtu o těch JB na systém, dá se s tím pak asi hodně udělat, co jsem tak našel, ale do toho se mi 2x moc nechce, mám trochu obavy že by to už pak nikdo nedal dohromady ....
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od rony » 19 úno 2018 23:42

je jednoducha, dobra a pochopitelna:

nemrv sa v tom, dostal si nastroj, nestracaj cas jeho opatovnou vyrobou a podla jeho dozajnu rob to, co mas robit. chce to od teba to len prijat.

cim viac sa tomu branis,tym dlhsie a viac to boli a tym voac sa zda, ze nejde s nim nic robit.

je to stroj, kde uz k nemu nemas technicky vztah. je to lopata, neriesim ci sa da natierat na zeleno alebo ci je z hlinika alebo ocele. nekonfigurujem to ako bager. chytim a prehodim nou uhlie a potom ju odlozim.

je velmi dobre, ze taketo nieco je. dava nam slobodu zameriavat sa na nieco ine ako na omalovavanie jeho funkcii. lopata mi nezakuri, ale mam poprehadzovane uhlie.

zlozitym a nemoznym si to robis ty v sebe.

kym ty premyslas preco je to tak alebo onak, my sa tym netrapime :) ty riesis smer tahania prstom a ine drobnosti, my si posunieme prstom obsah tym smerom, ktorym to ide a riesime uz ten obsah

podla vsetkeho, co si popisal, mi skor pride, ze si o IOS doteraz prakticky nic nepocul, minimalne tento pristup musi byt predsa vcelku znamy - ci uz negativne alebo pozitivne intepretovany ale znamy by mal byt. Ukazuje sa, ze v tvojom pripade si to objavil teraz az ked si si iphone zobral do ruk. Po desiatich rokoch existencie iphone si rarita

premna zaujimavy ukaz :) aj vratane tych pikosiek o tom ako odmietas ochrany (aj ked su transparentne a prakticky neobtazujuce), dokonca tie vyhlasenia o hesle do ibankingu. uplna exotika ;) skor by som cakal uplny opak :) ale o to lepsi a zaujimavejsi pohlad :)

musis nam prepacit, ze ta komunita neuspokojila, podla mna si to uz vopred cakal a vedel, ze sa to stane. ios nie je platforma kutilov, ktorym hodis kost v podobe exotickej poziadavky (tu mam auto, predtym som mal tank, chcem tam pasy a otocnu kabinu) a ide sa potrhat lebo predsa kazdy system musi umoznovat konfiguraciu az na dren. holt nie kazdy a to je fajn :)

my sme ti radili: poddaj sa tomu, prijmi toe principy a vudes spokojnejsi ale ak prave to poddanie sa nechces, zbav sa toho a hladaj nieco ine. to bola jedna z prvych rad - kedze si sa nam dalej venoval, tak asi si tomu este chcel dat cas :) ak ta nepresvedcili nase litanie - tak uz asi nic a nikto :) komunita ti tu nepomoze ak nechces

prijemne hladanie, snad ta bude bavit :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 20 úno 2018 00:47

rony píše:je jednoducha, dobra a pochopitelna:

nemrv sa v tom, dostal si nastroj, nestracaj cas jeho opatovnou vyrobou a podla jeho dozajnu rob to, co mas robit. chce to od teba to len prijat.

cim viac sa tomu branis,tym dlhsie a viac to boli a tym voac sa zda, ze nejde s nim nic robit.

je to stroj, kde uz k nemu nemas technicky vztah. je to lopata, neriesim ci sa da natierat na zeleno alebo ci je z hlinika alebo ocele. nekonfigurujem to ako bager. chytim a prehodim nou uhlie a potom ju odlozim.

je velmi dobre, ze taketo nieco je. dava nam slobodu zameriavat sa na nieco ine ako na omalovavanie jeho funkcii. lopata mi nezakuri, ale mam poprehadzovane uhlie.

zlozitym a nemoznym si to robis ty v sebe.
Jo lopata to je, to je pravda : D
rony píše: kym ty premyslas preco je to tak alebo onak, my sa tym netrapime : ) ty riesis smer tahania prstom a ine drobnosti, my si posunieme prstom obsah tym smerom, ktorym to ide a riesime uz ten obsah
Ano já vím že řeším dost detaily, ale o to nepochopitelnější pro mne je že tyhle primitivnosti nejdou nastavit a konfigurovat. Navíc ano jsou to detaily, ale to co udělám na WP (který má asi 20x menší výkon) za minutu, tady dělám 2-3. To co tam udělám na jeden klik, nebo potažením, musím tady dělat třeba na 3x nebo potáhnout a kliknout. Prostě všechno ohledně práce s telfonem je složitější a trvá déle. Jasně umí to mraky věcí navíc, je to super, stabilní, nějak moc se to neseká a zatím to oproti WP funguje celkem spolehlivě, ale práce s tím je prostě složitější než by musela být.
rony píše: podla vsetkeho, co si popisal, mi skor pride, ze si o IOS doteraz prakticky nic nepocul, minimalne tento pristup musi byt predsa vcelku znamy - ci uz negativne alebo pozitivne intepretovany ale znamy by mal byt. Ukazuje sa, ze v tvojom pripade si to objavil teraz az ked si si iphone zobral do ruk. Po desiatich rokoch existencie iphone si rarita
Já ho měl popravdě podeseti letech v ruce poprvé až před 14-ti dny, nikdy mě to nezajímalo....
rony píše: premna zaujimavy ukaz : ) aj vratane tych pikosiek o tom ako odmietas ochrany (aj ked su transparentne a prakticky neobtazujuce), dokonca tie vyhlasenia o hesle do ibankingu. uplna exotika ; ) skor by som cakal uplny opak : ) ale o to lepsi a zaujimavejsi pohlad :)
Nevím, ale běžný uživatel podle mě prostě nepotřebuje nic extra zabezpečovat. Pokud bych měl na účtě miliony, nebo byl ředitel firmy, měl v telefonu nějaká citlivá data, dejme tomu že heslo má smysl. Ale jako obyčejný člověk si prostě myslím že jakékoli zabezpečování je nesmysl. Nebojím se toho že bych telefon ztratil, to se prostě nestane a pokud někoho něco zajímá, nemám problém mu to zdělit, neuchovávám žádná tajemství, vše co dělám může být klidně veřejné, je mi to popravdě úplně jedno... Nedělám nic nelegálního, tudíž se nepotřebuju za něčím skrývat. Na co heslo v telefonu do internet banky ? Akorát to zdržuje, když už tak přístup z aplikace by měl být volně a zabezpečeny by měly být až transakce, pokud se chci jen podívat a ne něco posílat nemělo by být heslo vyžadováno.
No nevím jestli je to neobtěžující. Ve WP je jediný heslo na účet MS, které jsem zadal před 5-ti lety a popravdě bych si na něj dnes asi ani nevzpomněl. Jinak jsem všechno vypnul a nemusel jsem za ty roky nic zadávat (krom aplikací a webu). To je podle mě neobtěžující :) Tady jsem musel heslo zadávat už několikrát a to jsem vypnul co jsem mohl. Stejně nejde vypnout pin na simkartě :D
Nemyslím si ani že potvrzování pomocí otisku je neobtěžující. Dalo by se to přežít, ale ve finále to nechci používat už z principu. Proto bych byl rád kdyby šlo telefon odemykat jinak než zmáčknout, počkat, zmáčknout....

Já jsem prostě jinej, než většina lidí. Nikdy jsem nešel s davem, proto taky používám WP. Asi pro to, je tohle pro mne peklo :evil:
rony píše: musis nam prepacit, ze ta komunita neuspokojila, podla mna si to uz vopred cakal a vedel, ze sa to stane. ios nie je platforma kutilov, ktorym hodis kost v podobe exotickej poziadavky (tu mam auto, predtym som mal tank, chcem tam pasy a otocnu kabinu) a ide sa potrhat lebo predsa kazdy system musi umoznovat konfiguraciu az na dren. holt nie kazdy a to je fajn :)
Věděl a čekl jsem to, máš pravdu :)
rony píše: my sme ti radili: poddaj sa tomu, prijmi toe principy a vudes spokojnejsi ale ak prave to poddanie sa nechces, zbav sa toho a hladaj nieco ine. to bola jedna z prvych rad - kedze si sa nam dalej venoval, tak asi si tomu este chcel dat cas :) ak ta nepresvedcili nase litanie - tak uz asi nic a nikto :) komunita ti tu nepomoze ak nechces

prijemne hladanie, snad ta bude bavit :)
Bohužel dnešní doba nenabízí moc možností. Jeden by čekal že v dnešní době těch OS bude na výběr podstatně víc, třeba se dočkáme časem. A popravdě co můžu dělat jinýho... Můžu zkusit ještě ten android, ale tomu popravdě dávám ještě menší naději než iOS :|
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 20 úno 2018 01:01

Taková možnost jako je třeba ve WP, že si na storu v PC (s win) vyberu aplikaci , kliknu na stáhnout a nainstaluje se mi do telefonu tady asi není co ?
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od rony » 20 úno 2018 06:55

nepochopitelnější pro mne je že tyhle primitivnosti nejdou nastavit a konfigurovat.
nie, nepochopitelne je, ze ti to tu na niekolko stranach dokola vysvetlijeme PRECO a stale si na zaciatku.

A teraz bud spravodlivy, prepac mi, ziadas privela, mnoho z veci, co spominas su absolutne nezmenitelne ci uz v tom tvojom WP alebo aj hocikde inde. Viacmenej chces zmenit veci vazne len typu - teraz sa sucha prstom doprava a ty chces dole. Sorry, chces privela a bud to vies a trolis alebo si to neuvedomujes a vobec si nepochopil ani moj posledny text - mas danu vec a pouzivas ako je navrhnuta.

Stale tu motas o konfigurovatelnosti uplnych detailov, ktore vobec nesuvisia s tym, ci nejaka funkcia je alebo nie je. Vzdy tam je, len si lenivy switchnut ten nauceny mozog z suchania nadol na suchanie dolava..

Ten blok je v tebe. Len ty si prekazka. Je to nastroj, zvladne ho kdekto, ty nie?
Proto bych byl rád kdyby šlo telefon odemykat jinak než zmáčknout, počkat, zmáčknout....
skratim tie tvoje reci o bezpecnosti pre laikov. Su to uplne blbiny, prepac mi to, uplne blbiny. Neveris tomu ani ty sam a uz vazne trolis.

K tomu odomykaniu, uz ti to tu aspon 5 ludi napisalo ako sa odomyka iPhone s TouchId a proste to nevnimas.

Ja posledny krat a uz na to serem: Stlacim Home button, drzim prst na nom az kym sa neobjavi home screen. Vybavena vec, trva to tak max sekundu. Musis sa to naucit a nemackat to dokola. Alebo ti to niekto musi ukazat. Je to v tebe, nie v tom stroji. Odomykanie s Touchid na ios je to najlepsie a najkomfortnejsie ake som videl. Zaroven je v tom zabezpecenie a pre laika uplne transparentne jednoduche, ziadne komplikacie.

Skoncil som na temu tvojho skuhrania okolo zabezpecovania a odomykania telefonu, nikoho nesledujes, nevnimas motas si svoje. Sorry, nastvi sa kludne ale vidim, ze za 3 strany si ani toto nedokazal po hocikom z nas precitat a uz sa skusit vypnut. Fakt sa snazis ludi len vytocit, ze? O nic ine ti nejde? :)
godzilak píše:Taková možnost jako je třeba ve WP, že si na storu v PC (s win) vyberu aplikaci , kliknu na stáhnout a nainstaluje se mi do telefonu tady asi není co ?
do minuleho roka bola a sme par ludi nasrani, ze uz nie je. staci?
Bohužel dnešní doba nenabízí moc možností. Jeden by čekal že v dnešní době těch OS bude na výběr podstatně víc, třeba se dočkáme časem. A popravdě co můžu dělat jinýho
tak sa uz preboha prepni z toho modu skuhrani a budeme sa bavit ako sa ktore veci robia, miesto pocuvania tvojich reci ako chces zmenit to, co zmenit nejde a ako velmi si skostnatelny, ze nedokazes zmenit pohyb prstu zdola dolava. Je to na tebe, ci ten zaciatok pojde. Radime ti obe varianty - aj zabojovat aj to vzdat :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

kesounam
Příspěvky: 188
Registrován: 14 kvě 2016 06:59

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od kesounam » 20 úno 2018 07:54

:D Možná se pletu , ale z celé této zbytečné debaty mám dojem , že se někdo zaregistroval , aby nám tu pořad dokola vysvětloval jak je iOS na hovno . Jestli se pletu , tak se hluboce omlouvám .Jestliže nechcete přijmout iOS tak jak je , tak pro Vás nemá smysl a raději si pořiďte android .
iPhone SE
iPad mini 2 16GB
MacBook Air 13" 2015

Apple AirPods

casesik
Příspěvky: 179
Registrován: 25 kvě 2015 09:41

Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od casesik » 20 úno 2018 08:11

V autě taky potřebuješ přenastavovat blinkry, stěrače, světla, brzda, plyn, spojka a jiné kraviny? Nepotřebuješ prostě to používáš jako miliardy jiných tupých ovcí. Tak nechápu proč ne zrovna ios.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od ra3662 » 20 úno 2018 08:15

Zajímalo by mě kdo to déle vydrží, on si fakt dělá prde.l furt dookola. Vždycinky najde něco co se mu nebude líbit a bude to chtít jinak. Takovým klasiku s ciferníkem na vytáčení a nemohou si nic vybírat, nanejuvýš barvu telefonu a číselníku. A bude rád když nebude mít podvojku se sousedem. :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od Honza.Mac » 20 úno 2018 08:32

casesik píše:V autě taky potřebuješ přenastavovat blinkry, stěrače, světla, brzda, plyn, spojka a jiné kraviny? Nepotřebuješ prostě to používáš jako miliardy jiných tupých ovcí. Tak nechápu proč ne zrovna ios.
Nepotřebuji ale přechod ze Škoda na Mercedes byl pro mě krutej ... :D
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 20 úno 2018 08:49

ra3662 píše:Zajímalo by mě kdo to déle vydrží, on si fakt dělá prde.l furt dookola. Vždycinky najde něco co se mu nebude líbit a bude to chtít jinak. Takovým klasiku s ciferníkem na vytáčení a nemohou si nic vybírat, nanejuvýš barvu telefonu a číselníku. A bude rád když nebude mít podvojku se sousedem. :lol: :lol: :lol:
Nehledám nic nového, teda vyloženě se o to nesnazim najít něco co by mi vadilo za každou cenu. Přijal jsem už spoustu věci, štvou mě a budu si na to složitě zvykat, ale nějak to preziju. Vadí mi ale stejně par věci hodně a nevím jestli je dokážu vstřebat. Proto se snažím najít nejakou alternativu, třeba aplikace, které by mi to trochu usnadnily.
Určitě bude vždycky dost věci co se mi nebude líbit a bude i spousta věci co bych chtěl změnit, to je stejné i na WP, tam je chyb jako děr v ementalu :) Ale jde o to jestli se přes to nějak přenesu nebo ne ;)

To kesounam : Ale ja přeci ani jednou neřekl ze je systém na hovno, mě se to líbí, jen mi vadí některé nelogické věci co nejdou změnit a komplikují mi práci s telefonem a pak par drobnosti. Snažím se najít řešení ....

To casesik : S automobili je to trochu jiné, ty mají skoro všechny tyhle základní věci stejně. Navíc je tam obrovský výběr modelu a značek , to u telefonu s dvěma OS je situace o něco složitější :)
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od Anndy » 20 úno 2018 10:43

Ale stále platí, že keď je niečo podľa teba nelogické, tak to neznamená, že to tak aj je :-)
Ale ty sem aj tak chodíš provokovať - nie si prvý - tak nemá už zmysel reagovať.
Uži si to kým môžeš :-)

Gwaihir
Příspěvky: 494
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od Gwaihir » 20 úno 2018 10:48

godzilak píše: To casesik : S automobili je to trochu jiné, ty mají skoro všechny tyhle základní věci stejně. Navíc je tam obrovský výběr modelu a značek , to u telefonu s dvěma OS je situace o něco složitější :)
Tak si sedni do Fordu (Mondeo) a VW (třeba Passat) a zkus u obou stejně zařadit zpátečku :) A pak běž do Fordu a řekni jim, že nechápeš, proč musíš při řazení zpátečky zvedat nějaký debilní kroužek :lol:

rony: máš s ním neskutečnou trpělivost, se vším, co jsi napsal souhlasím, ale nechtělo by se mi to psát...

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od godzilak » 20 úno 2018 11:37

Anndy píše:Ale stále platí, že keď je niečo podľa teba nelogické, tak to neznamená, že to tak aj je :-)
Ale ty sem aj tak chodíš provokovať - nie si prvý - tak nemá už zmysel reagovať.
Uži si to kým môžeš :-)
Ale taky to neznamená ze nemám pravdu. Některý to ovládání různých funkci je fakt na palici, to mi nikdo nevymluvi. A neříkej mi ze ty by jsi na ovládání nějakých věci něco nezměnil, kdyby jsi mohl. Určitě i ty musíš vidět ze par věci je tam proste řešeno podivně a nějaká drobná úprava by neskodila, nebo se pletu ?

Nechodím provokovat, nebo to tak alespoň nemyslím. Snažím se to pochopit, aby mi to dávalo nějakou logiku a naučil jsem se s tím pracovat ;)

Ve finále jen díky vám všem tady co mi pomohli, a to myslím zcela vážně, jsem to úplně nezavrhnul, stáhnul novou varku aplikaci a myslím ze si na to ovládání začínám i zvykat. Sice tu je stále hodně věci co těžko chápu, ale snažím se od toho oprostit. Uznávám svoji chybu, je to pro mě těžké přejít na jiný OS a omlouvám se všem jestli jsem ho nechtíc urazil nebo mu způsobil jinou újmu.
Naposledy upravil(a) godzilak dne 20 úno 2018 23:07, celkem upraveno 1 x.
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od SharkeeCZ » 20 úno 2018 12:42

to není o logice ale o síle zvyku
po přechodu na iOS jsem to měl podobně, nyní mi chybí jisté prvky ovládání, když vezmu do ruky Android, nebo i starší iPhone, kde je ještě staré iOS, je to otázka zvyku
WP rovněž nejde nijak nastavovat, ano, umím si připnout a zvětšit dlaždice na hlavní ploše, ale ovládání a nastavení apod, mi třeba přišlo úplně nelogické, minimum možností nastavení a to i ve srovnání s iOS. iOS dnes již personifikovat vcelku dost, ať již v nastavení, widgety, notifikace, roletka atd. Možná jen ještě nevíš co a jak, takže se spíše ptej a uč, než ztrácet část trollováním. Doporučuji manuál v iBooks přímo od Applu.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 20 úno 2018 13:43

To se mi zase až tak nezdá s tim WP, ja jsem teda ve windows insider a mám tam vždycky nahozenou neveřejnou betu. Ale co koukám do nastavení, tak se daji měnit gesta, dá se libovolně měnit a nastavovat oznámení a centrum akci a hlavně zamykaci plocha + glance screen , atd. je tam toho docela dost. Každopádně je to hodně off topit zrovna na těhle stránkách, myslím ze kolegové mě za tenhle odstavec rozcupujou 😂

Jestli jde iOS nějak nastavovat, tak bych docela rad znal to kouzlo. Prolezl jsem cele menu nastavení asi 10x tam i zpět, zkusil asi každou funkci co mi přišla zajímavá, ale určitě jsem nenarazil na nic co by pomohlo systém být minimálně upravit. Jediné co jsem našel je ze si mužů nastavit jak (jestli banner) a co se mi má zobrazovat (které aplikace) v historii. Víc možnosti jak upravit oznámení nebo akce jsem bohužel nenašel :)

Už jsem sám objevil par novych funkci, některý jsou docela zajímavý, učím se s tím stále. Bude to asi na delší běh, ale nevzdával to :)
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od Anndy » 20 úno 2018 14:23

Ak to myslíš vážne tak sem dávaj konkrétne otázky, čo nevieš. Ale skús vecne a vynechaj otázky typu ide zmeniť zmazanie správy swipe-om doľava na doprava?
Správne otázky- ako môžem zmazať správu? Alebo dá sa inak ako swipeovaním zmazať správa?
Dostaneš potom presné odpovede. A nebude to strata času nikoho z nás.

Áno - nie všetko je úplne skvelé a odladené a nie vždy logické. Avšak väčšina je. A áno Apple má iný prístup a filozofiu. A je často krát logickejšia. Alebo je len iná avšak rovnako logická. Takže ju skús pochopiť. Je to jediné, čo s tým môžeš spraviť. Ak chceš pokračovať. Pomôže ti to. Proste ber to tak, že iOS je taký aký je a má to dôvod a aj úžitok. Ak to proste nerozdýchaš - tak OK. Nič sa nedeje - nie je pre teba. Máš aj iné možnosti. A nie si sám. Proste je to iný druh nástroja ako si zvyknutý.

jablecnysvet
Příspěvky: 109
Registrován: 31 říj 2017 13:47

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od jablecnysvet » 20 úno 2018 19:44

iOS je opravdu zpočátku složitý systém. Netechnickému typu to může klidně trvat kolem půl roku. Já nejsem u Apple už žádným nováčkem - první iPhone byl 3gs, pak vyšla zanedlouho 4ka. Mně osobně vyhovovalo mnoho verzí iOS a pak mi jich mnoho vůbec nesedlo.

Já to měl ještě o něco složitější tím, že jsem musel odzačátku využívat funkce zpřístupnění. Ale teď můžu říct, že ačkoli mám nějaké teď už celkem zanedbatelné problémy s iOS, pořád jsem nenašel lepší telefon co se týká zpřístupnění. Ani ten Android nedává člověku možnost u některých aplikací si raději zaplatit za to, že tam nebudu mít reklamy, vývojář nebude využívat můj telefon jako nástroj k těžbě kryptoměn atd... Windows Phone mi nikdy moc nesedl - i když šestka? byla celkem dobrá - tenkrát se to jmenovalo tušim Windows Phone 6 CE nebo tak nějak.

Já myslím, že iPhone využívám hodně. Dělám na něm skoro úplně všechno a vyloženě jen na pár věcí mám Mac, jinak vše jedu na iPhonu.
iPhone má z mého pohledu největší množství možností zpřístupnění, je na něj mnoho (placených) aplikací, které konkrétně mně pořádně každý den usnaďnují život. Od aplikace na určování barev až po GPS, která zná (téměř) všechny body zájmů (obchody, restaurace, interentové kavárny dosaďte cokoli) a spolehlivě mě k určenému bodu navede a to i v budovách. Protože například v KFC kam moc nechodim ale mají to i jinde mají menu naproti nahoře nad pultíkem s pokladnou, mám na to aplikaci, která mě nasměruje k objektu (menu s cenama), zaměří ho a vše mi přečte. A těch aplikací tam je fúra nejen na toto.

Třeba sestra má iPhone a přešla z Androidu a už by neměnila. Mamka si několikrát můj iPhone půjčila, aby se teda podívala ,,co na tom máme" jak to prostředí vypadá, ptala se mě jak se v tom pohybovat na různá gesta a také jí to nesedlo. Prostě je adept na Android.

Zároveň co je taková specialitka, která kupříkladu mně úplně vyhovuje je fakt, že si musíte ujasnit, jak iPhone budete používat. Já tam mám mnoho dat, takže já kupříkladu u aktuálního SE vybral 128 GB a u Xka, které si koupím asi příští měsíc vyberu 256 GB protože 64 mně nestačí. Takže i toto si musíte ujasnit, jinak to lze samozřejmě částečně kompenzovat iCloudem,ale já raději lokální úložiště.
U Androidu si prostě koupíte kartu, ale já už bych to nechtěl... :D
Apple mě v tomto úplně změnil můj úhel pohledu.

Zároveň sem není naškodu napsat, jak telefon využíváte. Napsal jste k práci, :D jasně to většina lidí. - :D Co děláte? píšete maily? používáte nějaké messenger nebo tak něco?

Zmínil jsem nákup Xka. Při té příležitosti se zeptám jaké mám možnosti odemykání iPhonu, když jsem línej zadávat kód a rozmlsanej z funkce Touch ID, která funguje brilantně. Nevím, zda budu schopen vzhledem ke stavu svého zraku tuto funkci (Face ID) používat. :)
Chtěl jsem právě něco většího, protože mám prostě moc velké ruce, ale přitom Plusko je pro mě už velký telefon. To Xko je takové ,,něco mezi" 8 a 8 Plus taková ,,zlatá střední cesta". No a navíc se mi krásně drží v ruce a všechno reaguje úplně výborně oproti mému SE. Ještě, že jsem si sebou nevzal kartu, jinak už bych ho měl dneska doma. :D :D Akorát jsem neměl moc času prohrabat si nastavení, takže nevím, zda je tam možnost jen Face ID a kód nebo ještě jiná možnost... Každopádně v iWantu v Liberci mají výborný personál velice milých laskavých lidí. Jaaj! jsem nějak off topic! :D :D

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 21 úno 2018 00:20

Na většinu věcí jsem si tak nějak dokázal zvyknout, ale pořád je tady pár věcí kterým nerozumím ...

Maily... To jsme tedy už vyřešili, musím si stáhnout jiné aplikace než ty co jsou v systému.

Odemykání... To jsme si taky řekli že jinak než standartně nejde, je to docela škoda, používal bych raději jiný než standartní způsob, ale dělám to dvojím kliknutím. Škoda jen že nejde nastavit že by se telefon nezamykal jen by zhasl displej a zosvítilo by se to jedním stiknutím. To jsou ale takový blbosti, holt si zvyknu že musím mačkat 2x místo jednou, detail, neřešit :)

Prohlížeč... Funguje si myslím docela solidně, ale nejde nějak nastavit aby stránky co jsem navštívil a mám tam uložené heslo, to heslo bylo rovnou předvyplněno ? (viz obrázek) Ta spodní lišta s možnostmi, nejde nastavit aby nemizela, ale zůstala napevno ?
Tohle by šlo asi případně řešit jiným prohlížečem, ale předpokládám že to safari bude docela solidně optimaliuovaný pro iOS, tak bych rád, kdyby se tohle dalo nějak vyřešit zůstal u něj.
Ještě jedna taková věc, spotřeba dat, oproti prohlížeči ve WP je spotřeba dat, alespon podle toho co píše systém zhruba 10x větší, neví někdo čím to je ? :D

Zamykací obrazovka / notifikační lišta... Už jsme si tedy řekli že se tam nic nastavit nedá (i když jsem na netu našel že by mělo jít alespon nastavit co se má zobrazovat prioritně a ne jen výpis podle času, ale to bylo asi pro starší systémy iOS). Předpokládám tedy že ani neexistuje žádná aplikace co by dokázala to prostředí změnit abych třeba místo spousty notifikací vypsaných podle času viděl jen souhrn například že na mailu1 mám 5 nových zpráv, mám 3 sms, 2 zmeškané hovory, na mailu2 je 15 nových zpráv, na skype jsou 3 zprávy atd...
Hodně mi na té zamykací obrazovce nebo liště vadí že nejdou zprávy snadno smazat, jen tím že bych je "odpinknul", ale musím je pomalu zatáhnout do strany. To jistě také nejde nastavit, ale stává se mi že omylem při mazání otevřu fotoaparát, nešlo by alespon tu notifikační lištu uzamknout, aby zůstala opravdu jen ta lišta bez widgetů a bez fotoaparátu ?

Vyhledávání... Někdo tu psal že si iOS hodně indexuje a dá se v něm vyhledávat pomocí klíčových slov. Nenašel jsem ale kde je to pole pro vyhledávání v celém telefonu, nebo jsem to možná pochopil špatně ?

Jen tak ze zvědavosti, neví někdo proč apple vlastně nepoužívá glance screen (zobrazování informací na vypnutém displeji) , i kdyby třeba jen pro hodiny. Když už člověk leží v posteli a nechce se mu zvedat nemůžu se podívat ani kolik je hodin, nebo jestli na telefonu není ještě něco důležitého bez toho abych vzal telefon do ruky :(

Zabezpečení... Už tu do vás nechci moc rýpat, vím že jste na to dost alergický, ale dá se vypnout pin na simkartě ? A taky abych nemusel zadávat heslo při nákupu v aplikacích ?

Úpravy a aplikace... Dá se ten telefon nějak propojit s win, případně jestli je webová verze, kde bych se dostal třeba ke kontaktům a mohl si je upravit v PC, nebo je nutné to všechno dělat v telefonu ?
Už se tu psalo že s win se nedá přímo do telefonu nainstalovat aplikace, je ale třeba možné si je na PC alespon vyhledat a prozkoumat ? Pak si je tedy najít a stáhnout přímo v telefonu....
Přílohy
Image-1.jpg
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Radvse
Příspěvky: 11
Registrován: 18 úno 2018 22:08

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od Radvse » 21 úno 2018 00:58

Jsou na to přímo aplikace pro win např.i Outlook to taky umí. Ale asi android by byl pro tebe vhodnější. Bez urážky. Pin sim vypnout samozřejmě jde ale není tam souvislost s nákupem aplikaci. Ty jsou vázány na tvůj účet. Nevím jak je to u 6 mám teď SE tam jde všechno přes otisk včetně banky. Ovládání pokud se to naučiš nebudeš chtít jiné. Mě osobně jediná věc co iOS neumí a android to má perfektně zvládnuté je nahrávání tel. hovoru. Pro práci perfektní věc.
Hesla k webum jde nastavit i ručně přímo v Nastavení Úcty a Hesla.

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 21 úno 2018 07:01

Právě že ten účet je vázán na telefon, proto moc nechápu proč mám při nákupu zadávat heslo. To mi přijde zvláštní, kdybych to kupoval na jiném zařízení, tak v pořádku, ale takhle tomu nerozumím.
Mě by to šlo taky přes otisk, ale mám vypnuté zabezpečení telefonu. Nechci používat heslo pro vstup do systému a bohužel pokud není aktivní tohle, tak nemůžu otisk používat například ani na ibanku.
Hesla mám uložené, jen se mi nevyplnuji na webu. Musím zmacknout jak je na obrázku tu položku hesla , tam vybrat účet a až pak se to vyplní :/
Hovory nenahravam, to snad ani není legální si myslím. Na ovládání se snažím zvykat, je to pro mne dost složité ... Android zatím nechci, jen pokud bych se nedokázal sehrát s tímhle, tak bych ho třeba za půl roku zkusil.
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Mr.Bata
Příspěvky: 8
Registrován: 18 říj 2016 11:36

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od Mr.Bata » 21 úno 2018 07:39

Tady se bude někdo hodně divit při ztrátě, nebo krádeži telefonu.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od rony » 21 úno 2018 08:14

godzilak píše:Právě že ten účet je vázán na telefon,
este raz: KAZDY nakup v AppStore je pripevneny k tvojmu uctu AppleID. K nicomu inemu. Nie k telefonu. Mozno to tak vidis ale mame tieto mobily uz nejaky ten rok, s tymto sa nehadaj :-) Pri nakupovani si mozes nastavit bud rychly suhlas s nakupom cez TouchID alebo vynutenym zadanim hesla ku Apple ID. Vazba na Apple ID znamena, ze AppleId je dolezitejsie ako hw tvojho iPhone.

Len niektore banky svoj ibanking este DODATOCNE priväzuju k danemu hardwaru ale to si nateraz nemal ako objavit (mas jediny a prvy iPhone) a nesuvisi to s nakupovanim.
proto moc nechápu proč mám při nákupu zadávat heslo.
proto.
Mě by to šlo taky přes otisk, ale mám vypnuté zabezpečení telefonu. Nechci používat heslo pro vstup do systému a bohužel pokud není aktivní tohle, tak nemůžu otisk používat například ani na ibanku.
lebo si naivny. vstup cez TouchID som ti uz vysvetloval, ze je velmi jednoduchy a omielas neustale ako je to zlozite.

Stlacim Home, povolim stlacenie ale drzim prst na tlacitku max pol sekundy (nacitava sa otisk) max. sekundu a telefon je otvoreny.
Potrebujes k tomu video? [ANO]/[NIE]
Nech sa paci pozri si to
https://youtu.be/HmiF4XiYtnU

Prosim ta pekne, vyziadaj si niekoho, kto to vie odomykat takto, nech ti to ukaze, inak budes dokola omielat ako sa ti to zda zlozite. Prosim ta, daj si povedat od desiatok ludi, co tu nad tebou krutia hlavou aka blbina ta napadla okolo tohto odomykania. Prosim ta, daj si povedat. Vazne robis sialenost len kvoli tomu, ze nepocuvas dobre mienene reakcie.

Prosim ta, sadni si s nejakym iPhonistom, ktory nie je uplny idiot a trosku to ovlada a nech ti poukazuje, asi nazivo lepsie pochopis niektore veci, ze nie su zlozite.

Aj ked je to tvoj problem ale z niektorych tvojich vyhlaseni musi tu byt par ludom zle pretoze to uz nie je ani zabava ako som si povodne myslel. :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od lipon » 21 úno 2018 08:39

Vyhledávání... Někdo tu psal že si iOS hodně indexuje a dá se v něm vyhledávat pomocí klíčových slov.

Na Homescreenu potáhni plochu dolů, objeví se ti políčko pro vyhledávání.
A stejně to funguje i v nastaveních, potáhni dolů a objeví se vyhledávací políčko - zadej, co z nastavení hledáš, třeba po zadání SIM mi vyjedou 3 nabídky a jedna z nich je SIM PIN v nastavení telefonu - jde tam jak vypnout, tak změnit
... dá se vypnout pin na simkartě ?
viz výše

... Dá se ten telefon nějak propojit s win, případně jestli je webová verze, kde bych se dostal třeba ke kontaktům a mohl si je upravit v PC, nebo je nutné to všechno dělat v telefonu ?
http://www.icloud.com

většinu věcí najdeš v manuálu, dostupném i přes iBooks, zkus si ho napřed přečíst, jak už ti tu někdo pasl

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od SharkeeCZ » 21 úno 2018 09:35

přesně tak, co tak nejprve vzít manuál, přečíst a pak dělat závěry
ano ne vše je napoprvé intuitivní

http://ilifehacking.cz/icloud-klicenka/
http://www.appliste.cz/automaticke-vyplnovani-safari/

pokud umíte anglicky, pomůže vám i SIRI
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Odpovědět