Philips hue - nastavení světla v závislosti na čase

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

Philips hue - nastavení světla v závislosti na čase

Příspěvek od jurast » 11 dub 2018 13:35

Zdravím.
Koupil jsem si pro radost startovací sadu Philips HUe a hraju si. Jako dobrý nápad mi přijde, aby se určená světla zapínala ráno v povzbuzujícím bílém světle a večer v klidném žlutém. Přes den normálním bílém.
Případně v noci, když se člověk občas plíží na záchod by bylo dobré, kdyby svítilo třeba na 10%.
Nějak jsem zatím nepřišel na to, jak podobné automatické nastavení řešit.
Poradí prosím někdo zkušenější?
Díky.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Philips hue - nastavení světla v závislosti na čase

Příspěvek od rony » 11 dub 2018 15:28

moc priamociaro to spravit nejde.

poviem ti tipy ako to robit inak:

1. za pomoci app iConnectHue som ten 4tlacitkovy vypinac prerobil aby jedno tlacitko zapinalo normalne (plus dalsie stlacenie prepne ine farebne vydanie), druhe maximalny jas, tretie minimalny, stvrte vypne
takze si ja manualne vyberam ako sa ma rozsvietit

2. automatizovanejsie mozes nieco riesit cez ifttt ale tam tiez len plati, ze o danom case sa odtien svetla prepne na iny a ak svetlo nesvieti tak sa proste zapne.

3. homekit a siri ti moze tiez pomoct, ked si porovis sceny tak zavolas na siri a povies nazov sceny (logicky scena musi byt po anglicky)
opat zasa len ty vyvolas podnet na zmenu.

Najradsej mam moznost 1., automatiku pouzivam ako ranny rezim - ako budik sa rozsvieti ale najma v miestnostiach ako kupelna uz sa svieti rano.
dalej mam autoátizaciu aby po vyjdeni slnka vsetko zhaslo.
dalsia autoamtizacia napr. ak je dany casovy interval tak po zhasnuti konkretneho svetla sa zapne predspankova scena (slabsie svetlo v spalni a tak).
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Philips hue - nastavení světla v závislosti na čase

Příspěvek od swenak » 12 dub 2018 01:02

Já to mám přesně, jak požaduje tazatel, ale ve spojení s motion sensory a pro každou místnost jinak. V noci se mi v pokoji po tom, co vstanu z postele sepne pouze 1 ze 3 bodovek a to pouze na 10% do žluta a osvítí cestu ke dveřím chodby, pak se sepne chodba, taky na 10%. Otevřu wc, sepne se wc, pak z wc do koupelny, sepne se kopelna. Vracím se do pokoje a vše postupně pohasne. Přes den svítím v pokoji 3 bodovkami naplno, na wc na 75%, koupena na 100%, chodba na 100%. Samozřejmě dle času se řídí nejenom intenzita, která žárovka, ale i délka, jak dlouho co svítí, v noci stačí 1,5min, přes den někde 5min, jinde 4min a podobně. Do toho ještě senzory sepnou, jenom pokud není světlo. Samozřejmě vypínač, tam jde nastavit jednak více tlačítek a jednak počet zmáčknutí (snad až 6), takže např. 1 zmáčknutí je slabá žlutá, druhé slabá bílá, třetí silná žlutá, 4 silná bílá, pak něco a zase něco. Např. na dlouhé zmáčknutí vypnutí se vypnou všechna světla v bytě. Samozřejmě, pak ještě na základě polohy, kdy poodchodu z bytu se vše vypne, po příchodu se zapne chodba na slabší světlo a tedy již při otevírání dveří je vidět a kdž pak senzor v chodbě zareaguje, tak se už jenom sepne silnější světlo.

Ale vše je možná jenom díky již zmíněné iConnectHue.app, ta základní, nebo i další podobné nejsou tma propracované. Autor teď přpravuje ještě pár změn, tak jsem zvědav. Každopádně, v 95% případů nedělám já už nic, světla prostě svítí bez mého přičinění. Někdy použiju telefon, vypínač už vůbec. Pak je ale divné, když přijdu na návštěvu, vejdu do koupelny a .... tma :-)

jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

Re: Philips hue - nastavení světla v závislosti na čase

Příspěvek od jurast » 12 dub 2018 05:20

Díky za Vaše zkušenosti. K iConnectHue.app jsem taky při svých pokusech došel a nastavoval různě Hue Switch. Senzor zatím nemám, ale koupím ho na další hrátky. Mrzí mne, že taková logická věc nejde běžně nastavit.
Podotázka. Co má dle Vás smysl koupit v iConnectHue z In-App purchase? Nebo si vystačíte se základní nakoupenou verzí?
Díky.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Philips hue - nastavení světla v závislosti na čase

Příspěvek od swenak » 12 dub 2018 05:31

Zkusil bych napsat autorovi app. Jinak bacha, taky jsem začínal s tím, že mi jde jenom jeden pokoj a teď mám 6 senzorů a 8 žárovek:)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Philips hue - nastavení světla v závislosti na čase

Příspěvek od rony » 12 dub 2018 07:32

ja som urobil chybu, ze som iConnectHue kupil pre iPhone a on mrcha ju ma zvlast platenu pre iPad :-)
vyuzivam to vsak vyhradne kvoli tlacitkam na stene. Vsetko ostatne su tam blbiny.

Motion senzory ma velmi lakaju a naozaj je to riesenie na rozsvecovanie. Tiez by som rad vedel, ci je mozne, aby sa podla dennej doby rozsvecovali cez motion sensor svetla v roznych farebnych profiloch (v noci velmi slabo, rano velmi silno a pod.).
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Philips hue - nastavení světla v závislosti na čase

Příspěvek od swenak » 12 dub 2018 10:27

Naopak, nejsou tam blbiny, ale to poznáš, až budeš mít ty senzory, to, co tam jde, neumí jiná app. Ano, to, co chceš to dělá, to je přesně, co jsem psal. Jediné omezení je pamět hubu, já si to tak "vymakal", že mi došla paměť a to jsem neměl tolik senzorů, co mám teď. Pak jsem to zredukoval. V nejhorším ale jde koupit více hubů a udělat si více skupin.

Takže díky senzorům uděláš třeba:

od 6:30 - 9:00 sviť tuhle žárovku na 50%, zeleně, 5min od pohybu na senzoru.
od 9:00 - 17:00 sviť tuhle skupinu žárovek na 80% červeně, 2min od pohybu na senozoru
od 17:00 - 21:30 sviť tuhle skupinu na 60% po dobu 10min od pohybu na senozoru
od 21:30 - 6:30 sviť tuhle žárovku na 10%, 1:30 od pohybu na senzoru

Dá se vždy nastavit, jak rychle se zapne po pohybu daná skupina (hned, 1vteřina), stejně tak, jestli se před vypnutí má světlo seslabit, abys věděl, že se buď musíš hnout, nebo se světlo vypne.

Dá se nastavit i to, že jedním senzorem se sepne žárovka, druhým vypne. Tady to ale není moc vhodné, protože pokud se hýbe více lidí v různým propojených místnostech, je to komedie (třeba sedíš na wc a partnerka se hne do chodby, která je nastavena, aby vypnula wc :-) ). Zde bych čekal, že by to mohlo fungovat tak, že pokud se hnu tam, kde mi to má něco vypnout, tak se nejdříve ověří, kdy naposled byl pohyb na senzoru (více senzorech), který tu vypnínanou skupinu zapínají. To to ale neumí.

Dále jde nastavit, že pokud ručně zapneš nějakou skupinu, tak senzor, kterým ji zapínáš pohybem, nebude reagovat, resp. nebude to znamenat, že když se pohneš, tak se pak po natavené době světla vypnou (dobré, když dorazí návštěva, nebo v koupeně nejsi pro běžnou údržbu, ale jdeš se koupat na 2h).

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Philips hue - nastavení světla v závislosti na čase

Příspěvek od MichalJ » 12 dub 2018 11:49

Existuje nějaký vypínač pro hue který by byl přímo náhradfu toho klasického? přímo k instalaci do zdi.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Philips hue - nastavení světla v závislosti na čase

Příspěvek od swenak » 12 dub 2018 14:57

Nemyslím, ale je to ptevřený protokol, tak.by to mohlo jít. Já to vyřešik někde tak, že jsen dal jednopolohový schodišťový vypínač, tím v nejhorším naplno zapnu světlo a zároveň ho nikdy nevypnu. Ale je otázka, co tím kdo sleduje.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Philips hue - nastavení světla v závislosti na čase

Příspěvek od rony » 12 dub 2018 16:05

elgado robi krwbicku do skrinky pod bezny vypinac. tym padom ale nepotrebujes Hue ziarovku.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Philips hue - nastavení světla v závislosti na čase

Příspěvek od MichalJ » 12 dub 2018 23:00

Na to jsem, koukal, ale prijde mi ze to prestali prodavat, resp. to v Evrope neni dostupne.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Philips hue - nastavení světla v závislosti na čase

Příspěvek od swenak » 12 dub 2018 23:17

Od nich mám zásuvku. Ale ten vypínač je jednak nějaký velký, ten do bežné krabice asi nedáte a jednak snad umí jenom on/off. Nějaká čínská značka dělá standardní vypínače, taky HomeKit kompatibilní myslím, ale i tady někdo psal, že nic moc app.

Edit: Toto je snad ono: https://m.aliexpress.com/item/32854255272.html

magister-cze
Příspěvky: 41
Registrován: 09 pro 2012 13:26

Re: Philips hue - nastavení světla v závislosti na čase

Příspěvek od magister-cze » 13 dub 2018 07:56

Ten vypínač od Elgata je určený jen pro USA trh, je i na jejich elektrickou síť (jiné parametry a jiné rozměry jejich vypínačů).
iPhone Xs Plus White
iPad Pro 64 GB White
Apple Watch 4
Apple TV 4k
HomePod

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Philips hue - nastavení světla v závislosti na čase

Příspěvek od rony » 13 dub 2018 09:19

-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Boss55
Příspěvky: 1
Registrován: 28 pro 2018 18:08

Re: Philips hue - nastavení světla v závislosti na čase

Příspěvek od Boss55 » 28 pro 2018 18:16

swenak píše:
12 dub 2018 10:27
Naopak, nejsou tam blbiny, ale to poznáš, až budeš mít ty senzory, to, co tam jde, neumí jiná app. Ano, to, co chceš to dělá, to je přesně, co jsem psal. Jediné omezení je pamět hubu, já si to tak "vymakal", že mi došla paměť a to jsem neměl tolik senzorů, co mám teď. Pak jsem to zredukoval. V nejhorším ale jde koupit více hubů a udělat si více skupin.

Takže díky senzorům uděláš třeba:

od 6:30 - 9:00 sviť tuhle žárovku na 50%, zeleně, 5min od pohybu na senzoru.
od 9:00 - 17:00 sviť tuhle skupinu žárovek na 80% červeně, 2min od pohybu na senozoru
od 17:00 - 21:30 sviť tuhle skupinu na 60% po dobu 10min od pohybu na senozoru
od 21:30 - 6:30 sviť tuhle žárovku na 10%, 1:30 od pohybu na senzoru

Dá se vždy nastavit, jak rychle se zapne po pohybu daná skupina (hned, 1vteřina), stejně tak, jestli se před vypnutí má světlo seslabit, abys věděl, že se buď musíš hnout, nebo se světlo vypne.

Dá se nastavit i to, že jedním senzorem se sepne žárovka, druhým vypne. Tady to ale není moc vhodné, protože pokud se hýbe více lidí v různým propojených místnostech, je to komedie (třeba sedíš na wc a partnerka se hne do chodby, která je nastavena, aby vypnula wc :-) ). Zde bych čekal, že by to mohlo fungovat tak, že pokud se hnu tam, kde mi to má něco vypnout, tak se nejdříve ověří, kdy naposled byl pohyb na senzoru (více senzorech), který tu vypnínanou skupinu zapínají. To to ale neumí.

Dále jde nastavit, že pokud ručně zapneš nějakou skupinu, tak senzor, kterým ji zapínáš pohybem, nebude reagovat, resp. nebude to znamenat, že když se pohneš, tak se pak po natavené době světla vypnou (dobré, když dorazí návštěva, nebo v koupeně nejsi pro běžnou údržbu, ale jdeš se koupat na 2h).
Dobrý den, mohl bych se optat, kde konkrétně v aplikaci iConnectHue je nastavení pohybového senzoru, který nebude světlo vypínat při delší neaktivitě viz. poslední odstavec Vašeho příspěvku. Uvažuji o koupi této aplikace a tak bych to rád věděl. Děkuji R.N.

Odpovědět