Problém se synchronizací foto

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
Okallasch
Příspěvky: 18
Registrován: 09 úno 2016 08:11

Problém se synchronizací foto

Příspěvek od Okallasch » 15 dub 2018 23:26

Dobrý den,

již dva dny mi stále v aplikaci FOTO ukazuje, že odesílá 3500 položek na iCloud. Já mám ovšem v knihovně pouze 1250 fotek, co je horší, že se to vůbec nehýbe, i když mám mac book na nabíječce připojení k internetu.

Možná jestli to nesouvísí s tím, že jsem prováděl razantní promazávání fotek a zároveň import nových fotek? Už se to někomu stalo? Viz příloha.
Přílohy
Snímek obrazovky 2018-04-16 v 0.22.11.png
Macbook pro 2015
iPhone 5S
Rád poradím

nunasjiri
Příspěvky: 121
Registrován: 07 lis 2016 21:26

Re: Problém se synchronizací foto

Příspěvek od nunasjiri » 16 dub 2018 06:14

Kdyz jsem upgradoval iphona tak mi to taky ukazovalo nesmysly, on to posila na server, predelava to na ten novej system fotek a zase posila zpatky, nech to bejt, ono si to udela samo a sedne si to.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
Okallasch
Příspěvky: 18
Registrován: 09 úno 2016 08:11

Re: Problém se synchronizací foto

Příspěvek od Okallasch » 16 dub 2018 19:36

Tak po třech dnech se to konečně hnulo :) takže můžete klidně toto téma uzavřít.
Macbook pro 2015
iPhone 5S
Rád poradím

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Problém se synchronizací foto

Příspěvek od Honza.Mac » 16 dub 2018 21:17

Koukám ten iCloud frčí jedna báseň ...
Tvl, 3 dny, to by mě praskl vobuch, zlaté Fotky na OneDrive ...
No ještě že už iCloud mám jen že “musím” kvůli sms na iCloudu a byť na Apple produktech tak využívám služeb Google a Microsoftu, a iCloudu se vyhýbám, tedy jeho pseudocloudovým službám, jako čert svěcené vodě ...
Už se těším až Synology “vypiplá” jejich DSM a konečně budu synchronizovat vše se SVÝM domácím NASem ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
Okallasch
Příspěvky: 18
Registrován: 09 úno 2016 08:11

Re: Problém se synchronizací foto

Příspěvek od Okallasch » 16 dub 2018 22:43

Já dokud jsem neudělal peripetie kdy jsem nejdříve 3500 fotek vyexportoval a pak smazal z iCloudu, zkusil je zazálohovat na svůj NAS a pak jsem si to zase rozmyslel a raději zvolil cestu vrácení fotek zpět do iCloudu, ale hnedle z 3500 fotek provedl promazáním jen 1250 tak jsem mu asi trochu zamotal hlavu. Už jsem i přišel na to proč to teď tak trvá, jelikož jsem vše při exportu smazal, tak se teď opět vše posílá zpět a zároveň se asi nějak upravují videa co jsem také na exportoval, protože občas se mi rozjede ventilátor na max a ve sledování procesů vidím proces com.apple.photos.VideoConversionService

Do této mnou vyvolané peripetie jsem nikdy s iCloudem problém neměl.
Macbook pro 2015
iPhone 5S
Rád poradím

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Problém se synchronizací foto

Příspěvek od Honza.Mac » 17 dub 2018 05:57

No ale tři dny je dlouhá doba, 1200 fotek a videí na “pevném” a rychlém netu je otázka tak max 24 hodin ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
Okallasch
Příspěvky: 18
Registrován: 09 úno 2016 08:11

Re: Problém se synchronizací foto

Příspěvek od Okallasch » 17 dub 2018 06:02

No ono to nejsou čisté tři dny času macbooka online, občas jsem s ním někam šel tím se mi pak synchronizace zastavila kvůli šetření baterie, také jsem chodil spát. Mě spíše zaráželo a důvod proč jsem sem napsal bylo, že se to prostě za celý víkend kdy určitě pár hodin na nabíječce jen tak byl aniž bych na něm cokoliv dělal nikam nehnulo... Dnes ráno už je vše synchronizované.
Macbook pro 2015
iPhone 5S
Rád poradím

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Problém se synchronizací foto

Příspěvek od Jirka_S » 15 kvě 2018 15:17

Zeptám se zde: jak funguje u OneDrive záloha fotek z mobilních zařízení? Mám 3 mob. zažízení pod jedním iCloud účtem, takže fotka udělaná kterýmkoli z nich se mně synchronizuje na všech. Zálohu fotografií na OneDrive mám povolenu ale jen na jednom z nich. Potud je vše v pořádku a funguje, jak má. Jak by to vypadalo, kdybych povolil zálohu fotek na všech těch zařízeních? Proběhla by na OneDrivu synchronizace, nebo by se tam ty fotky zduplikovaly?

Edit: neporadili ani na podpoře OneDrive:
„Obávám se, že toto je situace, kterou v našich podmínkách nedokáži nasimulovat, protože nemám k dispozici službu iCloud. V případě, že by se jednalo pouze o OneDrive řešení, pak fotografie ze "zdrojového" zařízení se nahrají do OneDrive.com a odtud se synchronizují do ostatních zařízení >> k žádné duplikaci zde nedochází. Pokud fotografie nahráváte i pomocí služby iCloud, pak je možné, že synchronizované fotografie budou rozpoznány jako nové a tudíž duplikovány.“

Odpovědět