Využití?

Sekce věnovaná chytrým hodinkám AppleWatch a příslušenství pro ně.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Brozik

Odpovědět
bobisek
Příspěvky: 58
Registrován: 30 črc 2016 14:07

Využití?

Příspěvek od bobisek » 26 dub 2018 14:50

Mohl by mě někdo prosím vypsat, jak apple watch využívá?

Já kromě sportu ( plavání, turistika, běh) a počasí, hodin, je zatím moc nevyužívám, spíš tak na 10% ..začínám si myslet, že to byl špatnej kauf :D tak prosím rady..tipy

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Využití?

Příspěvek od rony » 26 dub 2018 15:18

nechaj tomu cas.

ak mas pocit, ze ich nevyuzivas len preto, ze do nich neustale nematlas prstom, tak to je len chyba pohladu :-)

Ich uzitocnost je uz aj v tom, ze ked si pekne nastavis notifikacie, tak KAZDA, ktora nezapipa je uzitocna :-) a je uzitocna kazda, co zapipa a ty ju checknes pohladom na AW (bez matlania prstom).

Napr. ja vobec nespustam ziadne Aktivity (ziadne, ze idem behat a cvaknem cvicenie). Necitim sa zle, ze ich nepouzivam :-)

Po case som si vsak uvedomil, ze menej matlam mobil (ten sa uz ani nerozsvieti ak chodia notifikacie - zamerne som to skoro u vsetkeho vypol). Takze ak hodinky nieco robia pre mna, tak to, ze ma odfiltruju od nezmyselneho pozerania na pipania.

Takze zameraj sa aj na osobny cas, nielen na sportove a pohybove aktivity. Vypnut pipanie kazdej blbiny a nechat len important. Zvyknut si overit prichodzi hovor najprv na AW az potom lovit mobil. Mobil zastrcit do tasky. atd.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: Využití?

Příspěvek od Anndy » 26 dub 2018 16:47

V zásade veľmi podobne ako Rony.
Ale v skratke:
1. Najmä odstránenie pípania mobilu. Ten je úplne ticho - max vibrácie
2. Selekcia notifik. Dôležité AW, menej iP - ešte menej len badge na ikone iP.
3. Fungujú ako hodinky. Vždy som mal a vždy som používal - čiže aj teraz
4. Organizácia času - vždy keď pozriem na AW kvôli času Napr - vidím najbližšiu udalosť v kalendári. Nezabudnem tým pádom a mám na mysli stále.
5. Šport, cvičenie ... ale to je len zábava a porovnanie. Ale takto je športovanie o chlp zábavnejšie
6. Nemusím pri športovaní mat so sebou mobil
7. Stopky/časovač/nákupný zoznam (nemusím mobil používať)
8. Selekcia volania.
9. V kancelárii - stačí mat mobil na stole a môžem sa pohybovať po firme iba s AW.

Ale prežil by som bez nich v pohode. Avšak doplnok je to príjemný.

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: Využití?

Příspěvek od Hnata » 26 dub 2018 18:49

Tak to ja uz si ani den bez  watch neumim predstavit :-) Vse zacne tichym buzenim (vibrovanim hodinek) cimz nevzbudim manzelku. Jeste v šatne overim pocasi a denni program. Nasleduje celodenni vyuziti snadne kontroly kalendare a notifikaci jak uz je napsano vyse, pricemz jsem hodne casu v aute takze telefon mam kdesi na zadni sedacce a nevadi mi to. Odpovidam na sms diktovanim, spoustim navigaci do cile, snadnymi zkratkami app Workflow spoustim playlisty a zapisuji poznamky do kalendare ... Casto pouzivam i odpocitavani a dalkovou spoust s hledackem fotaku. Dost jsem si zvyknul i na siri ale jen doma v soukromi, nebo v aute. Doma pak vyhradne pres watch ovladam homekit (zasuvky a svetlo) a obcas vecer  TV ... no vyuziti na maximum a bavi me hodne i po tech letech. Jen by to bez aktualnich watch 3 uz neslo (2 reaguji jak sneci).

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Využití?

Příspěvek od sallvator » 27 dub 2018 06:53

Apple watch hold není to produkt který budeš furt používat. Je to doplnek, za 10 tacu...musíš si sam rict zda ti za to stojí zarizení které není o neustalem používání ale je to spíš hlídač všeho možného od notifikací po sportovní výkonny.

Apple watch ti nemá nic nahratit, ma ti to doplnit a zpříjemnit ale je to produkt bez kterého se bezproblemu clovek obejde. Mám je, nosím je ale taky na nich nic nedělám, opravdu jen sleduju co se deje na mem iphonu + aktivitu.

Je urcite milion lepších zpusobu jak utratit peníze, zaležá spíš jakou protebe ty peníze mají hodnotu.

bobisek
Příspěvky: 58
Registrován: 30 črc 2016 14:07

Re: Využití?

Příspěvek od bobisek » 27 dub 2018 15:54

Už sem si je koupil, co nadělám :D

Zajímá mě to tiché buzení, jak se to aktivuje? nepřišel sem na to ..

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: Využití?

Příspěvek od Hnata » 27 dub 2018 18:18

Tiche buzeni:
Varianta 1 - oficialni aplikace budik: na  watch (ktere mam na ruce) nastavit budik - pak zapnout rezim “divadlo” aby se nerozsvecela obrazovka a vypnuly se zvuky = nasleduje buzeni vibracemi
Varianta 2 - aplikace ostatnich vyvojaru jako je Sleep Cycle automaticky rozpoznaji  watch na ruce a primarne zacnou budit vibrovanim a v pripade neuspechu i zvukem telefonu

Uživatelský avatar
machura
Příspěvky: 13
Registrován: 17 lis 2013 17:43

Re: Využití?

Příspěvek od machura » 01 kvě 2018 06:28

Doplním ještě například to že je používám pro scann karet obchodníků jako Tesco Macro apod. Samozřejmě pomocí aplikace Stocard pro mne návyková věc když používáš karty s čárovým kódem.

Pavlas
Příspěvky: 88
Registrován: 03 srp 2012 14:18

Re: Využití?

Příspěvek od Pavlas » 18 čer 2018 07:20

Zdravím vás, nebudu zakládat nové téma kvůli dotazu - zeptám se přímo zde. Jaké mám možnosti na AW, pokud chci při jízdě na kole na hodinkách sledovat aktuální rychlost? Nejde mi o super přesnost jako s "dospělým" tachometrem, jen spíše orientační údaj, kolik reálně cca. jedu. Nevím, jak moc tohle zvládá nativní appka cvičení, či je lepší využít nějakou aplikaci třetí strany. Předem díky :) P.S. Na iPhonu využívám SportsTracker, ale co jsem tak procházel fóra a zkušenosti, jejich app pro AW nic moc nefunguje..
iMac 21,5" (2014)
MacBook Air (2014)
iPhone 7
iPad 9.7 (2017)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Využití?

Příspěvek od rony » 18 čer 2018 07:33

http://teknadesigns.com/apps/speedometerview/

som ale presvedceny, ze pokial by si chcel aby zobrazoval rychlost s co najkratsim oneskorenim, tak to vcelku spolahlivo vymlati z AW baterku. Alebo inak povedane: rychlomer na bike stoji par eur.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Pavlas
Příspěvky: 88
Registrován: 03 srp 2012 14:18

Re: Využití?

Příspěvek od Pavlas » 18 čer 2018 09:08

Díky. To je dost možné, baterku to asi požere rychle. Jen mě zajímala možnost, zda to nějak jde :) Minimálně vyzkouším. Plánuju AW koupit a prověřuju veškeré možnosti, jak je mohu využít.
iMac 21,5" (2014)
MacBook Air (2014)
iPhone 7
iPad 9.7 (2017)

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Využití?

Příspěvek od SharkeeCZ » 18 čer 2018 12:15

Strava, jednoznačně STRAVA
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Odpovědět