Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od swenak » 07 srp 2017 12:02

Pokud by někoho něco zajímalo, mám konečně Jaybird Freedom ( https://www.apple.com/cz/shop/product/H ... m-wireless ), takže testuju. Jinak se dají teď levněji pořídit v Carbon, Red, Ocean a Gold verzi u Athleteshop.cz. Shop neznám, objednával jsem tam prvně, ale dodávka dorazila, takže snad OK, ač je to Holandský eShop.
Naposledy upravil(a) swenak dne 09 srp 2017 08:25, celkem upraveno 1 x.

Plina
Příspěvky: 46
Registrován: 05 srp 2012 06:39

Re: Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od Plina » 07 srp 2017 17:57

Mě to zajímá, tak dej vědět. Lamax p1 už podruhé v reklamaci se stejnou vadou. Tak se rozhlížím. Zkoušel jsem při reklamaci airpods a nebýt ve mě blok ke koupi sluchátek na cvičení za 5 tis. asi bych do toho šel. Fungovaly fakt dobře. Ale když dám 5 tis za sluchátka tak si pořád myslím, že by mohly i dobře hrát. To, že fungují jak mají beru v téhle ceně jako samozřejmost. Zajímavé, že do té doby jsem si nedovedl představit, že sluchátka nebudou mít nic, za co bych je dal na krk. Ale ani mi to nechybělo. Jen Škoda, že Nike + neumí přeskakovat písničky přes Siri.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od swenak » 08 srp 2017 08:39

Tak zatím jsem toho moc nenatestoval, ale není to špatné. Jenom jednou za pár hodin se mi stalo, že se na chvilku začala hudba "sekat", bůh ale ví, co se dělo, jedu na betě 11. Dosah jsem zkoušel na cca 8m přes jedny zavřené dveře, taky OK.

Zvukově to je přebasované, ale křivka jde upravit, ač samozřejmě, to už není ono. Nezní ale špatně, ač někdy mám pocit, že zaslechnu komprimaci, ale to bude taky tím, jakou hudbu kdo poslouchá. Záleží taky dost na tom, jak jsou nasazeny v uších.

Trošku blbé je to ovládání s baterkou, je relativně těžké a jak to je jenom na jedné straně, tak to tahá.

Nejhorší je ale nějak je v uchu udržet. Těšil jsem se na ty gumové držáčky, ale světe div se, ani jeden mi nesedí, resp. pak nedrží, nemám z toho pocit, že by to zvýšilo jistotu držení v uchu. S tímto mívám obecně problémy a jedině RHA-T20i mi fungují, jak bych rád. U těchto Jaybird sice taky jde samozřejmě táhnout poza uši, ale opět, ta strana s ovládání a baterkou je těžká + kablík mezi ní a sluchátkem je relativně krátký.

Zkoušel jsem i filmy a zpoždění je tam minimální, ale to ještě otestuju lépe, nebylo moc času.

Jinak zapnutí/vypnutí hlásí ženský hlas, stejně tak nabití, ale hlasí rychle, nezdržuje to. Přichozím hovoru se snaží přečíst jméno a příjmení.

iPhone ukazuje nabití sluchátech po 10%. Nabíjení je pouze přes ten držáček, který má zároveň v sobě baterii. Není moc dobré to, že pokud nabíjím, tak se nabíjí obojí najednou a pokud máte i tu externí vybitou, tak to bude trvat déle.

Nepříjemné je pípání při dosažení min/max úrovně hlasitosti, u max to ani nevadí, ale u min je to moc hlasité. Když jsme u hlasitosti, ta je myslím lepší, než u Beoplay, co jsem tady popisoval před časem.

Každopádně, za cenu přes 5tis bych je nebral, ale na tom shopu to je i s poštou za cca 2500,- Kč a to už se dá říct, že je cena akceptovatelná a i kdybych je měl jenom na poslouchání, když z času na čas jedu vlakem, či MHD, nebo na kole, pak OK.

EDIT: Jinak doplňuji, že ty Jaybird Freedom přes jejich aplikaci ukazují stav baterie po 1%, pouze nativní battery widget ukazuje po 10%. Dále, pokud počas poslouchání připojím externí baterii, tak se sluchátka vypnou, při odebírání je to OK a nevypnou se. Pokud zapnu sluchátka a mám třeba 31% baterie, tak hlas ženské tvrdí, že mám 40% (po 10%), ač widget už tvrdí, že mám 30%. Když se dostanu na 30% i přes jejich app, tak sluchátka hlásí 20% :-) Nabíjení je rychlostí cca 1%/min. 2,5h přehrávání na cca 40-50% hlasitosti mi vzalo cca 40% baterie.

Bral bych je i za těch 5000,- Kč ;)
Naposledy upravil(a) swenak dne 11 srp 2017 01:01, celkem upraveno 2 x.

Plina
Příspěvky: 46
Registrován: 05 srp 2012 06:39

Re: Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od Plina » 08 srp 2017 13:48

Jo jo. už jsem se na e-shop díval. Ale jak píšeš ten panel na jedné straně mě dost odrazuje. Vadí mi na p1. A asi to nebude lepší ani zde.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od swenak » 08 srp 2017 20:23

swenak píše:
Nejhorší je ale nějak je v uchu udržet. Těšil jsem se na ty gumové držáčky, ale světe div se, ani jeden mi nesedí, resp. pak nedrží, nemám z toho pocit, že by to zvýšilo jistotu držení v uchu. S tímto mívám obecně problémy a jedině RHA-T20i mi fungují, jak bych rád. U těchto Jaybird sice taky jde samozřejmě táhnout poza uši, ale opět, ta strana s ovládání a baterkou je těžká + kablík mezi ní a sluchátkem je relativně krátký.

Beru zpět, ty gumové držáčky fungují. Jednak jsem je testoval omylem naopak (resp. jsem tak skončil, když jsem hledal pozici) a jednak po tom, co jsem našel správnou velikost v kombinaci se správnou velikostí nástavců to drží. Taky jsem si zkrátil kabel dodanými výlisky.

Takže za mně spokojenost, ještě zítra updatnu firmware, ale spokojenost. Snad časem někdo udělá i "hi-fi" sluchátka podobného typu, ale s těmito do té doby přežiju:)

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od tlacenka » 09 srp 2017 03:12

@swenak - bluetooth hifi ? to by slo, ale urcite ne prenosne :) pokud prenosne, tak s nekolika autobateriemi na zadech...

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od swenak » 09 srp 2017 05:18

Proto jsem to dal do uvozovek:) Těšil jsem se na Fiio, ale ani po roce neudělali nic z toho, co bylo v plánu. Jiní výrobci taky prd. Uvidíme, kam to půjde.

Radvset
Příspěvky: 42
Registrován: 02 led 2017 23:17

Re: Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od Radvset » 09 srp 2017 23:59

Docela úspěšně jsem to vyřešil Sony SBH 50. Kvalita je velice slušná na BT.
Výhoda připojení datových sluchátek.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od swenak » 10 srp 2017 01:51

Asi drátových;) Ano, testoval jsem. Žel, neumí to žádný kodek pro hudbu, ani novější (a menší, s kratší výdrží) SBH54 na tom není lépe. A taky, je to docela velké a musí se to věšet na oblečení. Ale špatné to není, pokud vyhovuje, tak super a není co řešit.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od swenak » 30 zář 2017 20:12

Tohle je už trošku starší, ale taky zajímavé, ač přiznám, že cenově už trošku mimo mou skupinu. Ale údajně půjde koupit kabez samostatně, takže pak by tam šlo dát levnější MMCX sluchátka.

https://www.beyerdynamic.de/xelento-wireless.html

Pak něco finančně rozumnější:

https://www.beyerdynamic.de/byron-bta-black-silver.html

https://www.beyerdynamic.de/byron-bt-anthracite.html


EDIT: Jinak jsem tady dával odkaz na jinou novinku od Shure, ale příspěvek je pryč, divné. Takže tady další možnost: http://www.shure.com/americas/products/ ... s/rmce-bt1

Pavlas
Příspěvky: 88
Registrován: 03 srp 2012 14:18

Re: Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od Pavlas » 20 čer 2018 07:53

Zdravím vás, pokukuju v poslední době po nějakých bezdrátových špuntech a padly mi do oka BeatsX. Jsou teď za celkem zajímavé ceny a ještě mám k dispozici na Mall.cz nějaké slevové kupony.. Láká mě čip W1, Apple friendly, dlouhá výdrž. Chci se zeptat, má někdo reálné zkušenosti s tímto modelem? Jak jsou na tom se zvukem a celkovým nošením? Chci je převážně využít na kole, žádné nějaké extra sportování. V recenzích čtu rozporuplné reakce na zvuk, píší, že basy jsou výrazné, ale zase přehlušují výšky a středy.. Pokud máte nějaké přesnější informace, případně doporučení jiných špuntů, uvítám každé rady. Díky :)
iMac 21,5" (2014)
MacBook Air (2014)
iPhone 7
iPad 9.7 (2017)

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od swenak » 20 čer 2018 08:52

Tím jsou obecně tato módní sluchátka pověstná, basy jsou na prvním místě. I tak ale jediná možnost je vyzkoušení, protože je to silně individuální. Máte 14dnů na vrácení, takže bych to neřešil a koupil.

Atapol
Příspěvky: 53
Registrován: 11 kvě 2015 18:57

Re: Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od Atapol » 20 čer 2018 09:02

Pozor sluchátka nejsou odolná proti psům. Než mi je pes rozkousal, používal jsem je skoro rok a byl jsem spokojený. Dobře tlumí okolní hluk, pěkně drží v uších. Používal jsem je při cestě do/z práce (1.5-2h) a nabíjel tak jednou týdně. Ani jednou jsem nezaznamenal výpadek spojení. Jediné co mi vadilo byl trochu tužší kabel který s nasazenýma sluchátkama pak dost odstává.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od Honza.Mac » 20 čer 2018 09:22

swenak píše: Máte 14dnů na vrácení, takže bych to neřešil a koupil.
Občanský zákoník paragraf 1837 bod g) hovoří jasně.
Sluchátka bych do kategorie “z hygienických důvodů” zařadil stejně jako holící strojky, el. zubní kartáčky a.j.
Jen chci upozornit na to, aby tazatel vše prověřil s mall.cz a nejlépe to měl dané písemně, že se na vrácení ve 14ti denní lhůtě na sluchátka hygienické důvody nevztahují.

Jinak na mall.cz mají o 200kč dražší (oproti Beats Powerbeats3) Bose SoundSport wireless, mám je a na kolo super, zvuk nádhera, okolní šum potlačují skvěle, aplikace pro iOS optimalizovaná, nabíjím 1x týdně, kolo, koloběžka, brusle vše v pohodě.

EDIT : Aha, BeatsX za 2888 jsem přehlédl ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Pavlas
Příspěvky: 88
Registrován: 03 srp 2012 14:18

Re: Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od Pavlas » 20 čer 2018 09:32

Swenak: Jak píše Honza.Mac, toho se právě obávám a tím pádem vyzkoušení ve 14-ti denní lhůtě padá.. Zkusím napsat přímo Mall.cz
Atapol: Psa nemáme, takže tohle snad přežijí :)

Jinak díky pánové za postřehy.
iMac 21,5" (2014)
MacBook Air (2014)
iPhone 7
iPad 9.7 (2017)

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od swenak » 20 čer 2018 09:34

Sluchátka jdou zkoušet s vlastními nástavci a nástavce, které jediné budou případně hygienicky narušené nejsou pevnou součástí, mám za to, že toto se v nejhorším řeší tak, že nebude vrácena plná cena. Pravdou ale je, že můžou někteří obchodníci dělat problémy, u Mall bych se toho nebál, ale souhlasím, jistota je jistota, dotazem nic nezkazí.

Další možnost je navštívit v Praze např. Audigo.cz, jestli je tam nemají na otestování.

OT: Elektrický zubní kartáček i strojek jde vrátit, byť někdy je to pak již ve spojení s výrobcem (např. Philips to tak myslím míval).
EDIT: Sice u zelenáče nanakupuju, ale https://www.alza.cz/search.htm?exps=slu ... par1=1-267
Naposledy upravil(a) swenak dne 20 čer 2018 12:30, celkem upraveno 2 x.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od mberdych » 20 čer 2018 11:34

BeatsX hrají nad očekávání dobře. Podstatně lépe než Airpods. Tužší kabel potvrzuji, nejsou tak pohodlná, ale to bude individuální. Ale za mě rozhodně doporučuji.

Atapol
Příspěvky: 53
Registrován: 11 kvě 2015 18:57

Re: Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od Atapol » 20 čer 2018 12:22

Ještě bych přidal jeden plusový bod pro BeatsX - nabíjí se pomocí Lightning kabelu.....

Sudrla
Příspěvky: 5
Registrován: 28 čer 2018 12:35

Re: Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od Sudrla » 28 čer 2018 12:40

Ahoj, co byste mi doporučili za sluchátka v ceně tak od 1000Kč do 1500Kč? Víc si bohužel nemůžu dovolit dát.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od rony » 28 čer 2018 14:55

okrem ceny teda ti je totalne jedno ake, ze? alebo stravime hodiny odporucanim, kym z teba vyjde, ze take alebo onake nechces?

Takze pre zaciatok
https://www.alza.cz/sluchatka/18843602. ... 4=774-2909
Hodnotenia tam vidis, oplati sa ti ich preluskat.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od swenak » 28 čer 2018 15:03

Zkus Lamax P-1, požadavku odpovídá, ostatní je subjektivní.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od rony » 28 čer 2018 16:04

“ale ja nechcem stuple” o 10... 9....
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Sudrla
Příspěvky: 5
Registrován: 28 čer 2018 12:35

Re: Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od Sudrla » 29 čer 2018 12:21

Jo to mi nějak vypadlo napsat jaký typ chci. Právě, že bych chtěl špuntová. Díky za ten typ. Zkusím si o nich přečíst nějaký recenze jaký k tomu mají lidi názor. :-)

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od ra3662 » 29 čer 2018 14:23


Sudrla
Příspěvky: 5
Registrován: 28 čer 2018 12:35

Re: Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od Sudrla » 02 črc 2018 13:42

Jo díky tam se tam si taky nějaký pročtu.

Sudrla
Příspěvky: 5
Registrován: 28 čer 2018 12:35

Re: Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od Sudrla » 03 črc 2018 12:24

Tak nakonec asi zkusím vzít ty Lamax P-1. Vypadají dobře a jsou na ně i dobré ohlasy, takže díky za radu.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od swenak » 06 črc 2018 06:12

Možná se to někomu bude hodit. V časopisu Computer 1807 je test 18ti in-Ear bezdrátových sluchátek.
Přílohy
CC.PNG

Sudrla
Příspěvky: 5
Registrován: 28 čer 2018 12:35

Re: Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od Sudrla » 09 črc 2018 12:33

Už mám ty co jsem psal, ale dík.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od swenak » 12 črc 2018 10:32

To bylo pro všechny;)

Tady pak video k tomu: https://www.mobilmania.cz/clanky/bezdra ... fault.aspx

flasher
Příspěvky: 16
Registrován: 13 zář 2018 19:25

Re: Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od flasher » 13 zář 2018 20:46

Používám Bang & Olufsen BeoPlay H5, jsou sice dražší, ale mají na Bluetooth sluchátka super zvuk. Bohužel nejsou moc na sport, protože při rychlejším pohybu vypadávají z uší. Koho by zajímala recenze, může si ji přečíst tady: https://www.beapple.pro/recenze/bang-ol ... em-baleni/
Naposledy upravil(a) flasher dne 20 zář 2018 16:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Bluetooth sluchátka - zkušenosti, doporučení

Příspěvek od SteveJSF » 13 zář 2018 22:59

Nemusíš nám tu všude nutit upoutávky na tvůj web. Tohle je fórum, kde to klidně můžeš napsat otevřeně - sluchátka XY, recenze třeba tady.... a tady už může být ten link. Tím svým vynuceným propagováním webu krátce po registraci tady na fóru jen polezeš lidem na nervy. Vážně musíš jít cestou negativní reklamy?

Odpovědět