MacBook Pro - problem s wifi

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
marcelstehlik
Příspěvky: 14
Registrován: 05 kvě 2018 19:53

MacBook Pro - problem s wifi

Příspěvek od marcelstehlik » 25 čer 2018 14:02

Nazdar vospolok,
mám nejaký ten týždeň nový MacBook Pro, prejdem rovno k veci. Keď som doma, tak internet ide bez problémov, wifina chytí mojú sieť a ide bez žiadných problémov (dokonca ju chytám aj v spálni, kde má môj iPhone už problémy).
Bohužiaľ keď som v práci, tak wifina stále padá, hlavne ráno. Skúšal som ping a zhruba každých desať minút padne na nejakú chvíľu, je to dosť otravné, hlavne keď mám ráno meetingy. Po obede sa "signál ustáli" a ani raz nepadne.
Keby bol problém s routerom, tak nejde ani kolegom.

Pozeral som na nete, že môže byť problém s rušením signálu od USB hubu, skúšal som prívodný kábel obaliť alobalom, ale to nepomohlo. Taktiež som sa pripojil na 5G sieť namiesto 2,4G a stále nič.

Stretli ste sa už s tým, skúušal som nejaké návody z netu ale zatiaľ stále nič. Keby to nešlo stále tak pochopím, že je vadný HW, ale keď to nejde len ráno tak neivem ....

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: MacBook Pro - problem s wifi

Příspěvek od ra3662 » 25 čer 2018 14:46

Pokusme se tedy eliminovat problém. Je potíž jet 20 minut bet připojených periferií?
Tím vyloučíme rušení od USB.
Jinak bych asi kontaktoval IT v rachotě ať mi řeknou proč ping co 10 min. je přerušen, možná to je úmysl.

marcelstehlik
Příspěvky: 14
Registrován: 05 kvě 2018 19:53

Re: MacBook Pro - problem s wifi

Příspěvek od marcelstehlik » 27 čer 2018 07:56

takže USB hubom to nie je ... skúšal som to bez neho, bude to v routeri alebo možno tu mám niečo, čo ruší ten signál ...

win notebooky idú v pohode :/ ... takže sila signálu by mala byť v pohode ...

... nuž budem hľadať riešenie ... ak niekoho niečo napadne, budem rád za každý tip ...

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: MacBook Pro - problem s wifi

Příspěvek od Honza.Mac » 27 čer 2018 09:26

Co kontakt vašeho IT ? Jak uvádí @ra3662
Co je to za router ? Značka, typ, verze firmware, chipset ?
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: MacBook Pro - problem s wifi

Příspěvek od swenak » 27 čer 2018 09:45

Zaměřil bych se na to, že je to interval 10min. Jednak snad byl nějaký bug ve starší verzi MacOS a jednak to může být nějaký interval routeru. Ale je zase divné, že odpoledne je to OK. Jestli to neruší třeba kolega, co odpoledne odejde i s notebookem:)

marcelstehlik
Příspěvky: 14
Registrován: 05 kvě 2018 19:53

Re: MacBook Pro - problem s wifi

Příspěvek od marcelstehlik » 27 čer 2018 19:40

My nemáme servisného technika a keď ide net všetkým len mne nie, tak bude problém u mňa. Mohol by som ho reklamovať, ale čo im poviem "viete u mňa v kancli niekedy nejde wifi, hlavne ráno, po obede už je to ok". Keby mi niekto povedal, že má takýto problém, tak mu nebudem veriť a budem si myslieť, že si vymýšľa. Proste nemá to žiadne racionálne vysvetlenie.
Ešte možno robí zlobu chladiaca podložka, tá možno ruší signál (áno viem, je to asi blbosť).

Mimochodom ono to nie je exatkne, že desať sekúnd nejde a potom ide. Napríklad pol hodinu ide, potom miútnu nie, potom desať minúť ide potom 8 minút nie atď. Neexistuje tam žiadna pravidlenosť. Napríklad dneska šiel v pohode, len jeden menší výpadok.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: MacBook Pro - problem s wifi

Příspěvek od ra3662 » 27 čer 2018 20:06


Odpovědět