Clean My Mac X

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Orxion
Příspěvky: 133
Registrován: 31 črc 2012 11:55
Bydliště: Zlín

Clean My Mac X

Příspěvek od Orxion » 09 zář 2018 06:40

zdravím,

máte někdo zkušenosti? Poslední rok (nebo jak dlouho) používám clean my mac 3 (CMM3) a naprostá spokojenost. Jednou za čas s tím projedu hdd a cmm3 tak vždy našel udělal čisto. Zpočátku jsemměl obavy abych nesmazal něco co tam být má a kontroloval jsem to, ale nikdy jsem se s ničím nesetkal a recenze co jsem našel na CMM byly více než dobré .. a je to myslím také ideální prográmek když chci něco odinstalovat (na jistotu, že vezme vše).

teď před prá dny na mě vyskočila nabídka na novou vezy Clean My Mac X. S tím že sleva za novou licenci je 50% pro stávající uživatele a ostatní (co by chtěli kupovat) mají 30% (do 12.9.) .. X verze má trošku jiné grafické provedení, ale hlavní novinkou je myslím zavedení modelu předplatného. Tedy buď si koupíte verzy plnou, a nebo za cca třetinu ceny roční předplatné, které se hradí ročně a garantuje vždy novou verzy ..

srovnávacích recenzí jsem zatím moc neviděl - tak se chci zeptat jestli někdo tady to už zkoušel a jak to šlo? Vidíte rozdíl?

já zkusil trial a klasickou čistku a zde je rozdíl:

CMM3:
cmm3.jpg
CMMX:
Obrázek

ok, aby se neřeklo tak CMMX ještě má hezký přehled v menu o vytíženosti
https://imgur.com/a/uWjivp0

tak se chci zeptat jestli má někdo zkušenosti a myslíte si že se vyplatí do toho jít ..

díky

ps: jak se dá přiložit více obrázků?? abych to nemusel linkovat odjinud ..

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Clean My Mac X

Příspěvek od tlacenka » 09 zář 2018 08:25

je tam navic antivir (jaky a jak moc funkcni to je otazka)
je rozdelene to hledani velkych souboru zvlast, takze subjektivne vypada ten scan "smart clean" rychlejsi
je novy modul pro hlidani aktualizaci aplikaci
je tam nejake systemove info navic (neco jako istat menus)
clean my mac 3 vysel nekdy v lednu 2017
ted si koupite se slevou "plnou" - bude to jako vzdy - koupite si plnou a prijde nova (xi)- plna vam zustane, ale uz nebude aktualizovana atd...
vzhledem k tomu, ze uz ted zavedli rocni, tak casem ta plna licence zmizne (nevyplati se udrzovat dve verze)
mam licenci az do verze 3 (vcetne) a muzu s klidnym svedomim rici, ze me to posledni dobou jenom opruzovalo ("uz si dlouho neopravoval, pust to a nech to projet), takze vysledek bude ten, ze si to v klidu odinstaluju a usetrim...
nazor, ktery jste asi nechtel slyset :)

martasx1
Příspěvky: 290
Registrován: 07 zář 2013 08:13

Clean My Mac X

Příspěvek od martasx1 » 10 zář 2018 16:10

Já jsem zatím zkoušel ten antivirový skener, nic nenašel těžko říct jak je to užitečné, ale co se mi líbí tak jak to hlídá ty aktualizace programů i mimo app store, výborná věc.
Macbook Pro Retina 13"(2017) - Kaby Lake i5/8GB/256GB SSD - 10.14
Iphone X,7
Ipad4

Uživatelský avatar
honza.svasek
Příspěvky: 371
Registrován: 15 črc 2012 22:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Clean My Mac X

Příspěvek od honza.svasek » 12 zář 2018 11:17

Zajímá mě jedna věc...mám uložené emaily přes IMAP v mail.app. Po projetí clean my mac mi ale všechny stažené zprávy zmizely a nedaly se znovu načíst...jak byste to řešili? Vyhodit ze scanování jsem to zkoušel.
Nejsem jen sarkastický...taky spím.

martasx1
Příspěvky: 290
Registrován: 07 zář 2013 08:13

Re: Clean My Mac X

Příspěvek od martasx1 » 12 zář 2018 17:07

Tak pokud jsi je vyhodil ze skenování tak by to mělo ok, pak ještě můžeš odznačit aby nemazal v mejlu po skenování.
Macbook Pro Retina 13"(2017) - Kaby Lake i5/8GB/256GB SSD - 10.14
Iphone X,7
Ipad4

Odpovědět