Audio dock pro IPhone

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
napster2012
Příspěvky: 39
Registrován: 17 črc 2017 13:41

Audio dock pro IPhone

Příspěvek od napster2012 » 08 zář 2018 21:45

Chci se zeptat, zda se dá u nás koupit nějaký dock pro můj iPhone SE, který by fungoval na nabíjení a zároveň měl v sobě i reproduktor? Před pár lety, když jsem měl ještě Android, mělo Philips dock Fidelio
Obrázek
A něco podobného by se mi líbilo pro iPhone. Dal bych ho nabíjet a zároveň bych si mohl pouštět hudbu Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sám jsem vyzkoušel několik cashback portálů a tento mohu vřele doporučit, vyplácí nejvyšší odměny
https://www.hamty.cz

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio dock pro IPhone

Příspěvek od rony » 09 zář 2018 09:10

z mojej praktickej skusenosti uz nechcem pevne spojene nabijanie a pocuvanie hudby.

osvedcila sa mi kombinacia hocijakeho docku a samostatny bluetooth (airplay) reprak.

ak nerozumies preco to mam radsej: strasne zle sa ovlada telefon resp hudba ked je mobiĺ napevno.

v mojom pripade ak chcem pridat skladby alebo cokolvek s telefonom tak ho zoberiem do ruky a robim bez prerusenia prehravania hudby.

akonahle mas taky dock ako na obrazku, zlozis telefon z docku a hudba sa vypne...
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Audio dock pro IPhone

Příspěvek od SteveJSF » 09 zář 2018 10:02

Philips tohle dělal i pro Apple - verzi s 30-pin konektorem a pak i s lightning konektorem. Jeden máme doma a je to fajn i tím, že to zobrazuje hodiny a slouží jako tlumené noční světlo, ale to určitě víš. Ovládaní iPhonu v tomhle docku mi přijde naprosto v pohodě a stačí tam iPhone postavit a už to hraje. Někdo má radši bezdrátové řešení, ale záleží na situaci, způsobu použití a podobně. U tohoto docku jsem rád za drátovou variantu - funguje na jedničku. Mám i bezdrát a ten bych někdy rozkopal. Navíc zdaleka neplní tu funkci, kterou mi poskytuje dock Fidelio. Bohužel v prodeji jsem ho teď už nikde neviděl. Můžeš zkusit hledat jiné výrobce, ale stálo by za úvahu pořídit samostatný dock s audio výstupem píchnutým do nějakého samostatného audio zařízení nebo repráčků (mám i Apple dock s připojenými repro).

napster2012
Příspěvky: 39
Registrován: 17 črc 2017 13:41

Re: Audio dock pro IPhone

Příspěvek od napster2012 » 09 zář 2018 18:15

Osobně by mi to celkem vyhovovalo mít to napevno v jednom. Budu to mít na stole při ruce. Ale na nic podobného, jako bylo Fidelio jsem nikde nenarazil :( nevíte o něčem konkrétním, co se dá u nás koupit? Případně jsem koukal na samotné nabíjecí docky a např. na apple.cz mají 2, přímo ten originál Apple, ale u toho mi přijde divné, že celou váhu telefonu drží konektor (nebo to nevadí?)
https://www.apple.com/cz/shop/product/M ... e%252B45e3.
A druhý je Belkin, u toho jsem četl, že je prý problém, pokud je na telefonu kryt https://www.apple.com/cz/shop/product/H ... e%252B45e3.
Ale v první řadě bych preferoval, pokud by byla nějaká alternativa Fidelia
Sám jsem vyzkoušel několik cashback portálů a tento mohu vřele doporučit, vyplácí nejvyšší odměny
https://www.hamty.cz

Uživatelský avatar
kamooo
Příspěvky: 98
Registrován: 31 kvě 2013 08:41
Bydliště: SLOVENSKO, Banská Bystrica

Re: Audio dock pro IPhone

Příspěvek od kamooo » 09 zář 2018 19:03

Apple veci....rôzne

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Audio dock pro IPhone

Příspěvek od SteveJSF » 09 zář 2018 19:33

Jo, tohle je nástupce toho Fidelia.

napster2012
Příspěvky: 39
Registrován: 17 črc 2017 13:41

Re: Audio dock pro IPhone

Příspěvek od napster2012 » 10 zář 2018 21:36

Moc děkuji za tip, kouknu na ni :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sám jsem vyzkoušel několik cashback portálů a tento mohu vřele doporučit, vyplácí nejvyšší odměny
https://www.hamty.cz

bernyjambo
Příspěvky: 29
Registrován: 11 dub 2017 22:45

Re: Audio dock pro IPhone

Příspěvek od bernyjambo » 14 zář 2018 14:10

chci něco podobného , ale potřebuji to do pracovny , abych tam měl nějaký audio systém jak toto řešíty vy ? Máte bluethoot reproduktor ? DOkáže hrát kvalitně ? A pak nějaký Dock

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio dock pro IPhone

Příspěvek od rony » 14 zář 2018 15:16

Homepod.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Audio dock pro IPhone

Příspěvek od SteveJSF » 14 zář 2018 15:30

Když to má hrát kvalitně, tak už to holt zase něco stojí. A s takovými audiodocky mám trošku špatnou zkušenost. Měl jsem Jarre, nevím přesné označení, vypadalo to úžasně a stejně tak i hrálo, ale po roce jsem s tím začal mít menší problémy, které jsem bohužel neřešil, a po dvou letech to přestalo fungovat úplně. Akorát vypršela záruka a pozáruční servis toho u nás neexistuje - nikde nikdo to nebyl ochotný vzít do opravy a výrobce z ciziny byl bez reakce. Pojištění ročního prodloužení záruky z kreditky mi bylo k prdu, protože jeho podstata spočívá v proplacení opravy, kterou však nikdo nechtěl udělat. Jiný audiodock skončil morálním zastaráním - právě Philips Fidelio. Mám ho doma v provedení 30-pin a už doma neprovizujeme jediný iPhone s tímhle konektorem. Teď je do něj píchnutý iPod nano. Ten Jarre měl taky 30-pin konektor, ale tam jsem používal redukci na lightning. Bohužel i tak skončil a u něj mě to hodně mrzí - ten design a zvuk.

Z toho všeho to hodnotím tak, že je praktičtější mít samostatný dock, píchnutý drátem do jakéhokoliv audio zařízení, nebo holt spojený s něčím bezdrátově. Ale tady zase - je to dražší, pokud je to jednoúčelová záležitost. Mám B&W A7 a hraje to solidně, ale... Má to zkrátka své mušky a stoji to ranec. Děti mají aktivní repráčky píchnutý do obyčejného Apple iPhone docku, hraje to solidně a přijde mi to relativně levné a nesmrtelné.

Edit:
Ohledně Homepodu mi to přijde jako dražší řešení, přitom jednoúčelové a navíc jak už bývá u Applu zvykem - zanedlouho představí verzi 2 a člověk bude toužit po upgradu.

napster2012
Příspěvky: 39
Registrován: 17 črc 2017 13:41

Re: Audio dock pro IPhone

Příspěvek od napster2012 » 17 zář 2018 18:56

Tak nakonec to budu řešit samotnou dokovačkou a bezdrátový reproduktor. Viděl jsem to v praxi a bude to lepší řešení, přesvědčilo mě to ;) takže teď budu zatím vybírat jen dock. Líbí se mi ta od Applu, vzal bych Space grey, ať mi ladí s telefonem, ale nevadí tomu, že celá váha telefonu, je na konektoru? Nebo je to bez problémů?
Sám jsem vyzkoušel několik cashback portálů a tento mohu vřele doporučit, vyplácí nejvyšší odměny
https://www.hamty.cz

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Audio dock pro IPhone

Příspěvek od SteveJSF » 18 zář 2018 06:27

Je to přímo jejich řešení, tak by to vadit nemělo. U Fidelia je opěrka (už tam jsem měl obavy, jestli není malá), na mém Twelve South je taky opěrka, starý dock pro iPad mám taky s opěrkou, celkově to budí trochu víc důvěry, ale ještě nikdy jsem se nesetkal s tím, že by někdo svůj přístroj z Apple docku vylomil.

Na druhou stranu ten Twelve South působí opravdu pevným dojmem, nemám strach na iPhonu cokoliv vyťukávat a kolikrát to celé chytnu do ruky a dám naležato, abych tam pořešil něco v Clash of Clans. V tom tenhle dock můžu doporučit. Nevím, jak snadné je sundavání z tohoto docku v porovnání s Apple dockem - to bych musel vyzkoušet a Apple dock mají děti doma.

napster2012
Příspěvky: 39
Registrován: 17 črc 2017 13:41

Re: Audio dock pro IPhone

Příspěvek od napster2012 » 18 zář 2018 16:31

Ten Twelve south vypadá hodně dobře a má ho i CZC, že bych ho nemusel brát ze zahraničí :) to je dilema, zda Apple dock nebo tento :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sám jsem vyzkoušel několik cashback portálů a tento mohu vřele doporučit, vyplácí nejvyšší odměny
https://www.hamty.cz

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Audio dock pro IPhone

Příspěvek od SteveJSF » 18 zář 2018 22:19

Možná to aspoň krátce vyzkoušet. Apple dock by měl být u každého APR a Twelve South... Nehledal jsem ho, ale případně bych byl ochotný ho někde na chvilku půjčit na vyzkoušení.

Po dohodě bych mohl vzít na vyzkoušení i ten Apple dock, co mají děti doma. :-)

napster2012
Příspěvky: 39
Registrován: 17 črc 2017 13:41

Re: Audio dock pro IPhone

Příspěvek od napster2012 » 19 zář 2018 16:44

Děkuji za nabídku vyzkoušení :) nakonec půjdu do Apple docku. Pro mě bude lepší, když budu potřebovat kabel, tak ho jen vypojim a jdu a i na cesty bude skladnější :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sám jsem vyzkoušel několik cashback portálů a tento mohu vřele doporučit, vyplácí nejvyšší odměny
https://www.hamty.cz

Odpovědět