Quo vadis Apple?

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Mazlik
Příspěvky: 198
Registrován: 31 led 2013 09:30

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od Mazlik » 21 bře 2013 18:16

Ad SobikSaabik Tomu se říká pech Já vím že to tenkrát byl ranec peněz. Já si dovedu představit že jste mohl možná ještě dva roky nějak fungovat a pak asi nový stroj. Pokud je to firemní záležitost tak tam platí jiná kritéria a je to samozřejmě jiné. Můj pohled byl domácího uživatele.Já si taky kupoval notebook za 130 000 a za dva roky mi ho ukradli, tak vy jste na tom byl trošku lépe. Mohl jste ho mít aspoň na takovéto domácí žvýkání.

Ne teď vážně Měl jsem pocit že tazatel neřešil až tak úplně firemní použití ale Apple jako takový a málo inovatívních novinek za poslední 3 roky Tak jsem se snažil toho držet a nemontovat do toho firemní věci.

A k tomu přechodu na Intel, Já mám v živé paměti jaké to bylo pozdvižení a ohromná nevole uživatelů a vím že se spousta lidí s tím špatně vyrovnávala a nemohli firmě přijít na jméno. Wintel byl tehdy synonymum pro šunt a ta potupa že i Apple pojede na stejných krámech to bylo velkým zklamáním.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od tlacenka » 21 bře 2013 18:57

tak to pozor... ty G5 jedou uplne v pohode dodneska.
ja ten svuj prvni poradny notebook stale mam a je naprosto funkcni.
ale ono to domaci pouziti muze byt take skoro na profesni bazi - je to od cloveka jine- zalezi proste na usecase.

Mazlik
Příspěvky: 198
Registrován: 31 led 2013 09:30

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od Mazlik » 21 bře 2013 21:01

Ad Tlačenka Ano v tom s vámi naprosto souhlasím a aspoň částečně by to nebyla tak moc zmařená investice.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od rony » 21 bře 2013 23:26

mazlik, pises mi z duse.

naco omielat akysi domnely pohlad anonymneho prototypu uzivatele. jedine, co mozem je hovorit o svojom pohlade na pouzivanie techniky, zhodnotenie vyvoja atd. a preto sa nezhodnu ani dvaja ludia o tom, ci Apple ma pridat v inovaciach za kazdu cenu alebo praveze naopak inovuje zbytocne a vela.

Je to uplne fuk, ja som ten, kto sa rozhodne o uzitocnosti niecoho noveho alebo ukonceni spoluzitia s tym, co mam.

Len to nie je prenosne univerzalne vzdy a vsade.

Clovek s vekom meni priority, nevsima si, ako sa z neho stava oprskly dedek :-) a to kludne aj po 30tke :-) a aj ked to navpnok znie, ze vytraca elan k novinkam, skor vidi z dlhodobeho pohladu pominutelnost :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

SobikSaabik
Příspěvky: 205
Registrován: 03 zář 2012 12:52

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od SobikSaabik » 22 bře 2013 13:07

tlacenka píše:tak to pozor... ty G5 jedou uplne v pohode dodneska.
Ano, souhlasím, ta G5 je neskutečně rychlá 10.5 Leopard na to sviští rychleji než na prvním MacBooku. Ale, není na to novej software a Apple už zařízl veškerou podporu pro PowerPC, takže žádný updaty, nic.

A abych se vrátil k tomu, proč mě Apple štve, že kašle na profi sektor je třeba to, že v Mountain Lionu jsou naprosto hrozný táhla na scrollování. Každej nepoužívá dotekovou myš nebo touchpad. Někdo používá třeba jako hlavní pointing device prostě tablet...třeba grafici.
Apple prostě na profi sektor kašle, chceme novej MacPro s nejmodernějšíma technologiema a profesionálním softwarem! Chceme GUI jako Mac OS 9!

Uživatelský avatar
comatory
Příspěvky: 267
Registrován: 30 črc 2012 19:07

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od comatory » 24 bře 2013 11:03

SobikSaabik píše:
tlacenka píše:tak to pozor... ty G5 jedou uplne v pohode dodneska.
Ano, souhlasím, ta G5 je neskutečně rychlá 10.5 Leopard na to sviští rychleji než na prvním MacBooku. Ale, není na to novej software a Apple už zařízl veškerou podporu pro PowerPC, takže žádný updaty, nic.

A abych se vrátil k tomu, proč mě Apple štve, že kašle na profi sektor je třeba to, že v Mountain Lionu jsou naprosto hrozný táhla na scrollování. Každej nepoužívá dotekovou myš nebo touchpad. Někdo používá třeba jako hlavní pointing device prostě tablet...třeba grafici.
Apple prostě na profi sektor kašle, chceme novej MacPro s nejmodernějšíma technologiema a profesionálním softwarem! Chceme GUI jako Mac OS 9!
No já bych s výrokama na profi segment počkal do konce tohoto roku. Nečekám, že vyjde Mac Pro v nové verzi, teda alespoň ne v té podobě na co jsem zvyklí. Buď bych to viděl na nějakou nabušenější verzi 27 iMacu ale kdo ví, už se těším co z toho vzejde.

Ještě že mám svůj MP, chci si ho aspoň na dalších pět let nechat a pak uvidím co dál.

Uživatelský avatar
bosscan
Příspěvky: 33
Registrován: 30 črc 2012 14:15
Bydliště: PRAHA

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od bosscan » 24 bře 2013 20:29

SobikSaabik píše:
Chceme GUI jako Mac OS 9![/quote píše:
Naprosto souhlasím, že na nás, co profesně používáme Macintosh přes 20 let Apple kašle. Kolikrát si nějaký dokument z nostalgie raději vytvořím pod OS-9 pod Quarkem či MacWritem, než pod těmi dnešními vychytávkami. Dalším přikladem tragédie je FCP-X. Nepamatuji se, že by mi někdy FCP-3 na "géčtyřce" pod MacOS9.2 někdy spadnul či zamrznul tak jako ten dnešní zázrak.
Setkal jsem se se spoustou DTP či TV střižen, která mají podobný pocit a na Apple do budoucna už moc v této branži nesází.
Mimochodem máš pěknou OldSchool galerii na Google, LC II & StyleWriter. I po více jak 20 letech hezčí, než ty dnešní některý krabice s widlema...

SobikSaabik
Příspěvky: 205
Registrován: 03 zář 2012 12:52

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od SobikSaabik » 25 bře 2013 21:31

Nejlepší je, že ten StyleWriter II stále tiskne a jak! Aneb kdo vymyslel PostScript, aby měl vyhlazený písma na monitou i v tisku? He?

Uživatelský avatar
bosscan
Příspěvky: 33
Registrován: 30 črc 2012 14:15
Bydliště: PRAHA

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od bosscan » 26 bře 2013 07:18

SobikSaabik píše:Nejlepší je, že ten StyleWriter II stále tiskne a jak!
Souhlas. Ale v tomto přiipadě to je tím, že to je překapotovaná tisková engine od Canonu, kde místo centronicsu je RS422.
A s tím písmem je to tak. Kdo někdy v 1991 instaloval na wokna 3.0 češtinu na screen a nedejbože třeba i tiskové fonty na laserovku IBM, ví o čem hovořím. Na OS-7 to už tehdy bylo o 3 levely jednodušši - nic se neinstalovalo, uměl to CZ systém na pár disketách...

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od tlacenka » 26 bře 2013 08:01

jaaaaa
na ty ceske fonty pro tisk nikdy nezapomenu :D
hlavne, kdyz to pak 3.1 "zjednodusily"
i kdyz zase na druhou stranu je pravda, ze nektere aplikace to umeli vzakladu velmi dobre (nezavisle na os) - treba amipro (vecna skoda, ze se pohrbilo)

SobikSaabik
Příspěvky: 205
Registrován: 03 zář 2012 12:52

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od SobikSaabik » 26 bře 2013 18:03

Ano, do toho StyleWriteru se dávaj cartridge BC-02, který se pořád dělaj, dělá je tedy Xerox.
A fonty, zlatej systém 7! Českej systém byl bez problému lokalizovanej a uměl všechny, který jste šouply do složky Písma, nebylo potřeba nic jinýho. S tiskem nebyl pak žádnej problém! Btw. Ani nevím, že se na Widle instalujou zvlášť tiskové fonty a zvlášť systémové - opruz! :D

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od tlacenka » 26 bře 2013 18:59

Jen na stare windows...alespon co vim ja:)

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od lulu » 12 led 2015 00:57

tak si nakydáme další porci bahna na Apple:
první bootkit pro Apple
http://www.root.cz/clanky/postrehy-z-be ... pro-apple/

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od Hajnejch » 13 led 2015 06:20

To je sice blbé ale podmínkou je že musíte mít Mac fyzicky u sebe (aspoň tak jsem to pochopil) aby se do něj dalo tímto způsobem dostat. Takže zranitelnost pouze teoretická.

Pokud by mi Mac někdo ukradl tak ho lze na dálku smazat a pak je jedno zda se tam někdo nabourá.

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od lipon » 13 led 2015 07:01

Podle toho, co psali, tak utok udelali prostrednictvim TB-LAN adapteru. Cinanovi pak staci upravit vyrobni serii a poslat kontejner adapteru do sveta (nebo na dx ci ebay).
Pak uz jenom zkouset utok, jestli se nejakej comp chyti. Sice budou hledat jehlu ve stohu sena, ale najdou. A s tim jak se zacinaji masoveji macy sirit se jim bude hledat lepe a lepe.
Cetl jsem to zbezne; pochytil jsem, ze musi mit fyzicky pristup na TB port.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od tlacenka » 13 led 2015 09:23

tak samozrejme je to jako u vsech OS - pokud mate fyzicky pristup k hw, mate napul vyhrano
ad Famtex: neni to jen teoreticke, je to naopak velmi prakticke.

utok provedli pomoci TB lan adapteru - je mozne modifikovat (zatim) jakekoliv TB zarizeni pro tuto funkcionalitu.

staci jeden takovy adapter proprasovat do fabriky, ktera to montuje... staci jeden mlady nerozvazny clovicek u nejakeho resellera..
moznosti je strasne moc.

a kdyz uz jsme u toho - vy si delate cistou instalaci u noveho stroje sam ? nebo to vezmete jak to je a pouzivate ?
protoze ten system je preci "cisty"
ne ?

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od majkom » 13 led 2015 15:28

ja osobne cistu, bud uplne alebo reinstal a nasledne time machine zaloha

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od lulu » 13 led 2015 21:41

puvabne na vyse uvedenem postupu mi prijde, ze pokud prodam takto upraveny NTB, muzu mit pristup ke vsem datum, heslum atp. a to u v pripade, kdyz uzivatel udela kompletni cistou instalaci.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od Hajnejch » 13 led 2015 22:10

Ano pokud by jste to takto hacknul a pak prodal tak by jste přístup měl. Ale vždy je třeba mít k provedení tohoto nabourání se do Macu fyzický přístup k Macu. Nestačí jen modifikovat kabel jak píše Tlačenka.

Něco málo je tady http://arstechnica.com/security/2015/01 ... door-macs/

A tady je přímo přednáška http://youtu.be/5BrdX7VdOr0

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od tlacenka » 13 led 2015 23:33

2 famtex : ja reaguji na vas, nepsal jsem nikde, ze staci jen modifikovat kabel
psal jsem ze v jakemkoliv pripade je fyzicky pristup k hw nadpolovicni vyhrou
psal jsem, ze kdokoliv muze na ceste k zakaznikum ten kabel pouzit a vy to jako koncovy uzivatel nepoznate
stejne tak jsem psal, ze neni nutne, aby to byl jen lan kabel, ze problem spociva v cemkoliv, co se da strcit do TB a dostane to moznost zapisu
prednasku jsem cetl jeste drive, nez si toho nekdo vsiml a napsal na root.cz

kdyz to zkratim, tak to, ze Vy v tom nevidite problem neznamena, ze ten problem neexistuje.
Naopak - prave proto, ze vetsina "serioznich platku" v tom problem nevidi, je relativne dobre, protoze nevznika masova panika.
Z bezpecnostniho hlediska je to ale spatne.
Ba co hur, velmi spatne se to bude opravovat.
A to neni nejaka novinka - ve svete linuxu a windows se to pouziva uz velmi dlouho - jen to nekdo zkusil na applu.. a funguje to taky...
A to, ze je to vseobecne znamo jako castecna chyba hw navrhu u apple od roku 2012 znamena jen to, ze apple ma tehle broucku na sklade strasne moc a tak je bude porad davat, dokud se sklad nevybere...
vzpomenme si treba na heartbleed, poodle, shellshock a dalsi, o kterych se vetsina masovych medii nejak zapomela zminit, natoz to uvest jako problem... to jsou skutecne problemy, jejichz dusledky si vetsina koncovych uzivatelu neuvedomuje
a to jsou jen kauzy... ktere probublaly jeste relativne do medii... vite kolik dalsich takovych ruznych... rekneme "vychytavek" existuje a jen se o nich (verejne/masove) nevi ?

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od Hajnejch » 14 led 2015 08:23

Podle mě je zbytečné aby se někdo naboural do neprodaného kusu. Pokud jako útočník budu chtít něco získat, tak z konkrétního Macu nebo konkrétní firmy a nabourán se tam a ne náhodně do nějakého Macu když nevím u koho skončí. Ale já jsem optimista a na spiklenecké teorie moc nejsem.

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od MICKI2701000 » 27 led 2015 14:09

Zajimava diskuse :D este sem ji celou nedocetl, ale pridam svou trosku:
1. Windows:
Pro me jako nevidomeho nemala investice, kde musim chte/nechte do dvou let investovat penize, aby mi to, co aktualne je pouzitelne fungovalo, viz napr. za 1700 USD jeden sw, ktery ted musim cca za 600 USD aktualizovat, protoze novejsi verze podporuje rozpoznani textu z obrazku. Ano muuz to resit prevedenim prez ocr program a rozpoznani, ale x kliku navic, dalsi SW v masine, delsi doba spracovani atd. atd.
2. Mac:
Sem nadsen, kdyz sem dostal prvniho maca, moznost obnovy OS bez vidiciho me uchvatila, IOS ve srovnani s androidem vychytanejsi editace textu.
Na druhou stranu, Zazil sem ML, Maverics, Yosemite a musim podotknout, ze napr. Maverics neprinesl nic zlomoveho pro me, Yosemite ano, ale na ukor toho, ze sice IOS a MacOS teda OS sou spolu provazanejsi, coz melo prijit v r 2007 kdy vysel prvni IP, ale budis.
Na ukor pouzitelnosti, kdy ve starsi verzi mi jako nevidomemu neco fungovalo, v nove to nefunguje nebo funguje jinak nez sem byl zvykly.
Suma sumarum: Kazdy rok novy OS Apple zjevne nesvedci a je ted na me, jeslti chci novinky na ukor horsi ovladatelnosti, protoze Apple chyby pro zrakove postizene nezvlada opravit, a kdyz uz ano, tak je tu novy OS a zacinam od zacatku a nebo funkce ozelim, vydrzim na 2 roky starem OS a uvidim co se behem dvou let stane. Ale aktualizace urcitych aplikaci me drive ci mene pozdeji donuti na update.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od lulu » 10 pro 2015 17:59

a cenu za nejhnusnejsi design roku vyhrava: Apple iPhone 6s Smart Battery Case
Unknown.jpeg
Tim Cook je z nového bateriového pouzdra nadšený a Jony Ive nejenže nebyl na dovolené, ale na vše sám dohlížel. A designový tým prý odvedl skvělou práci, na kterou je Cook hrdý..

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od albertan » 10 pro 2015 18:58

Je to obluda ...
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od tlacenka » 10 pro 2015 19:37

i v cine by to navrhli lepe.
za tohle by mel nekdo dobrovolne odevzdat vysokoskolsky titul a obcanku...
myslim, ze prodeje ukazou... i kdyz na druhou stranu pokud vas tlaci vydrz, ustupuje design do pozadi...
kazdopadne je to hnus (subjektivni nazor)

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od lulu » 10 pro 2015 20:08

na pripojeni sluchatek je potreba prodluzovak :shock:

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od lulu » 10 pro 2015 20:10

Meanwhile, the iPhone 7 gets his final touches …
FKrDFHw.jpg

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od Hajnejch » 10 pro 2015 21:52

A tuhle anekdotu znáte?
image.jpeg

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Zalohovani Time Machine

Příspěvek od tlacenka » 11 pro 2015 05:06

lulu píše:Meanwhile, the iPhone 7 gets his final touches …

Spatny render - u 7 to bude uz naopak - baterie formfaktor velka a na tom prilepeny telefon ve tvaru ip4 :D

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od Honza.Mac » 11 pro 2015 06:24

tlacenka píše:
lulu píše:Meanwhile, the iPhone 7 gets his final touches …

Spatny render - u 7 to bude uz naopak - baterie formfaktor velka a na tom prilepeny telefon ve tvaru ip4 :D
Jo tak tohle bude ten 4,7" iP7 ...
V Zlatožůžové bude vypadat jako mestruační vložka a o bílé nemluvím ... :D
Nokia to měla jinak ...
Holínky, toaleťák, >> mobily a Apple to má taky jinak mobily >> vložky ... :D
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od Mironet » 11 pro 2015 11:09

Aby to tu nebylo tak jednostranné, tak já za sebe musím říct, že mi ten design smart battery case nepřijde úplně ošklivý. Když jsem ho viděl poprvé, tak jsem si i řekl, že je docela zajímavý a může dobře padnout do ruky. Vzhledem k tomu, že mi ale iPhone 6 vždy večer hlásí pravidelně přes 80% procent, tak to naštěstí nemusím řešit...

Co se mi ale nelíbí víc je tohle: teď před vánoci jsem procházel applovský web musím říct, že třeba nabídka iPadů mi přijde dost zmatečná i pro mě, jako někoho, kdo se v tom docela vyzná. Když si představím, že by se v tom měl orientovat někdo, kdo nesleduje situaci dlouhodobě a neví, kdy se objevil, který model... Už i já se v tom trochu ztrácím, stejné je to s iPhony. 6 plus, 6S plus, 6S.... :o

Pro mě ideální situace jeden model, jedny vnitřnosti, rozdělujme jen podle velikosti displeje a kapacity paměti.
iPad pro, iPad (classic?), iPad mini
iPhone, iPhone plus

Doufám, že přístí iPhone už nebude 7, ale přejde se na stejný systém jako u Maců, tzn. např. iPhone (2016)
Přílohy
Snímek obrazovky 2015-12-11 v 10.43.51.png
Snímek obrazovky 2015-12-11 v 10.43.51.png (10.62 KiB) Zobrazeno 12747 x

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od lulu » 11 pro 2015 11:09

chapete nekdo tu logiku:

vyrobime tenky telefon s mizernou baterkou proto, abyste si mohli koupit nasi tlustou sprcku s hrbem.

tomuhle se Jobs vzdycky branil:

Pokud vyrobime battery pack pripoustime, ze s vydrzi baterie u nasich vyrobku to neni zadna slava. Mezi uzivatele to vnasi pochybnosti o kvalite produktu. Proto je treba tvrdit ze je to "carefully balanced" vydrz a uzivatelsky zazitek. Tohle je fakt totalni fail.

Spolu s upadajicim Mac Apple Store, stale neodladenou Apple Music a nemoznosti spoluprace vice uzivatelu, podporovane primo v systemu ukazuje, ze Apple je skutecne za zenitem.

2010:
Q: chces ipad?
A: Ano/ne

2015
Q: Chces iPad?
A: Jakej?
Q: No iPad Pro, Air, Air2, Mini4, Mini2?
A: a jakej je mezi nema rozdil?
Q: nektery jsou vetsi, nektery mensi, nektery pomalejsi, nektery rychlejsi
A: co bys mi teda doporucil?
Q: No ja nevim, na co to potrebujes?
A: No nejaky prohlizeni internetu, obcas maily, obcas napisu nejaky texty, tabulku, hodne fotky, trochu video..
Q: A budes hodne cestovat nebo ne?
A: Tak normalne, aby to nebylo nic tezkyho. Vetsinou doma, v kanclu, obcas do batohu na vylet.
Q: Aha, tak to by ti mohl stacit iPad Air, ale pokud budes chtit editovat dokumenty a kopirovat z jednoho dodruheho kvuli multitaskingu je lepsi Air2..
A: o cem to prosimte mluvis?
atp.


EDIT: Mironet - mazec telepatie neskutecna :shock:

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od Mironet » 11 pro 2015 11:19

Nemyslím si, že by to bylo tak, jak píšeš. Pro většinu lidí, včetně mě, má iPhone dostatečnou výdrž = pohodlně vydrží přes jeden pracovní den. Pro zvláštní přiležitosti si pak můžu dokoupit battery pack jako příslušenství = není to nezbytnost.

To velké množství služeb, každá s vlastními problémy, je bohužel trochu pravda. Vypadá to, že Apple má prostě moc míčků ve vzduchu. Už jenom ten nekonečný deadline kvůli vydávání nových iOS a OS X každý rok. Kdo chce mít každý rok na počítači nový operační systém? Já ne. Chci, aby ten, co mám, fungoval dobře.

I když tohle všechno, ale vezmu v úvahu, pořád se bavíme o problémech v Apple mikrokosmu. Když si sednu na pět minut k Windows, tak mě to hned vyléčí.

Ohledně fragmentace nabídky, souhlas. Viz. můj předchozí příspěvek.
EDIT: Mironet - mazec telepatie neskutecna :shock:
:)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od rony » 11 pro 2015 11:28

Ja to vidim ako to odkial vychadza Tim Cook - z divizie predaja.

Tym sa vzdy pacilo ak sa zaplni regal a mozu premiestnovat polozky hore dole. Predaje vzdy tlacili na techniku, dodajte nam nieco nove atd. atd.

Cook sa naviac znacnou mierou zapodieva externalitami - niecim, co je bud interna zalezitost (firemna kultura) alebo je to vec pre jeho podriadeny utvar externych vztahov.

Z toho mi vychadza, ze sa nevenuje plne core biznisu, uz vobec nie vyvoju. Aj ked opakuju, ze vyvoj je Jony Ive, tak pre nas zvonka je zodpovedny Cook.

Uprimne povediac mne Cook nesedi a myslim si, ze firma tohto typu ma mat zuzeny focus na to, co robi - charita, firemna kultura, nema CEO aktivovat sam od seba do medii.

Suhlasim s tym iPadom ;-) no je tu problem, ze predaje iPadov poklesli - podla vsetkeho si ho iPhonmi skanibalizovali a hladaju pren priestor. Asi je omyl v tom, ze rozrisia portfolio. Celkovo je aj problem, ze v pohode chrlia 16kove kapacity a vacsina z nas vie, ze casom proste tomu majitelovi zacne ta kapacita vadit pricom ta skupina, co je s takou kapacitou spokojna by vlastne neriesila ani keby mala kupovat iphone s vyssou kapacitou.

No a na koniec, nepaci sa mi ten batoh na iphone. No pragmaticky zvazene, preboha to je dobre, ze sa mi nieco nepaci, nechcem to a dokonca ani to nepotrebujem :-) aspon nie som magor :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od tlacenka » 11 pro 2015 17:28

k tomu se mi vybavil takovy starsi dobry ftip :)
http://i.share.pho.to/0b4e54de_o.png

Odpovědět