MAC OSX A PÍSMA

Máte otázku na redaktory serveru Appliště? Chcete s nimi pokecat? Zde je jejich vlastní sekce.

Moderátoři: dandas, iamvosicky, zaviska

Odpovědět
Uživatelský avatar
Karffe
Příspěvky: 49
Registrován: 10 zář 2012 13:47
Kontaktovat uživatele:

MAC OSX A PÍSMA

Příspěvek od Karffe » 09 kvě 2014 16:53

Zdravím všechny uživatele mac osx, mám problém při práci v adobe aplikacích (zejména photoshop cs6) kdy mám v systému nainstalováno větší množství fontů... že mi photoshop startuje (načítá) písma dost pomalu doopravdy dost pomalu. Nevíte nějaké postupy jak se postupuje při tom když mám hodně fontů aktovních, nefunguje pro mne dobře pokaždé vypínat a zapínat sady v knize písem, prosím o jakékoliv rady zejména od grafiků, děkuji!

:?:
studiovna.

Uživatelský avatar
zelenac
Příspěvky: 500
Registrován: 03 čer 2013 17:48

Re: MAC OSX A PÍSMA

Příspěvek od zelenac » 09 kvě 2014 16:55

jaký máte mac ? já mam na airu už celkem dost ofntu a zatím v pohode ale mam noveho aira s SSD, takže pokud máte starší mac s HDD muze to být tím
Od applu mam vse, poradim s cimkoli budu moct klidne piste zpravu***pisu jak prase, omlouvám se

Uživatelský avatar
Karffe
Příspěvky: 49
Registrován: 10 zář 2012 13:47
Kontaktovat uživatele:

Re: MAC OSX A PÍSMA

Příspěvek od Karffe » 09 kvě 2014 17:00

To ale není řešení... musí být nějaký způsob zprávy fontů na macu ale nikde jsem se nic nedozvěděl ani nedočetl, prosím o radu spíše grafiky co s tím to problémem již nějakou zkušenost mají.
studiovna.

Uživatelský avatar
zelenac
Příspěvky: 500
Registrován: 03 čer 2013 17:48

Re: MAC OSX A PÍSMA

Příspěvek od zelenac » 09 kvě 2014 17:10

Jsem grafik, proto myslím že mám fontů víc než dost, a tím SSD jsem se snažil naznačit že pokud jde o problem v pomalem HW moc stím nezmužete...

ovšem jak píšete možná tu je nekdo kdo se setkal s podobným problemem a nak ho vyřešil, já od CS3 do CC6 nemusel nic takoveho zatím řešit takže me napadá jen pomalý HW s kterým moc neuděláte, pokud to jde obejít nastavením to se kouknete spíš na navody a fora adobe než applu
Od applu mam vse, poradim s cimkoli budu moct klidne piste zpravu***pisu jak prase, omlouvám se

Uživatelský avatar
Karffe
Příspěvky: 49
Registrován: 10 zář 2012 13:47
Kontaktovat uživatele:

Re: MAC OSX A PÍSMA

Příspěvek od Karffe » 09 kvě 2014 17:30

Rozumím že by mohl být problém v 1TB (5400-rpm) hard drive kterou v macu standartně od výrobce mám, jsem delší dobou zklamán že i takový inovovaný iMac jakým verze na konci roku 2012 byl je dost pomalý, na práci při renderování a práci ve více programech najednou je prostě pomalejší.

Nejsem nový uživatel mac osx ale tohoto problému si pamatuji už i z minulosti pod windows xp že mi photoshop pomaleji stratoval když jsem měl více fontů instalovaných v systému. To jsem vyřešil odinstalací fontů...

Ale slyšel jsem o programech od adobe jako byly font folio ale nikdy jsem je nepoužíval, ani nevím zda je to program na správu fontů nebo spíše balík koupených fontů, nicméně si nevím rady, jediná varianta by byla asi si vytvořit sady fontl v knize písem v mac osx a ty postupně vypínat, to ale není moc velkým řešením ve chvíli kdy mám různě v souborech používané různé písma a tudíš neexistuje způsob jak je rozřadit... Fakt jsem narazil kosou na káme.
studiovna.

Uživatelský avatar
zelenac
Příspěvky: 500
Registrován: 03 čer 2013 17:48

Re: MAC OSX A PÍSMA

Příspěvek od zelenac » 09 kvě 2014 17:56

velikost ani otačky nemají moc vliv, proti SSD je proste HDD mnohem pomalejší a brzdí to celý systém, a je jedno zda máte mac nebo WINDOWS

o tech programech boužel nevím, stím vám já už moc nepomužu, ale pokud vás trapí pomalý system a jeho odezva tak by sem pouvažoval o upgradu HDD na SSD nebo přidání SSD

nic nezrychlí systém a celkovou odezvu pocitace víc než SSD
Od applu mam vse, poradim s cimkoli budu moct klidne piste zpravu***pisu jak prase, omlouvám se

Uživatelský avatar
Karffe
Příspěvky: 49
Registrován: 10 zář 2012 13:47
Kontaktovat uživatele:

Re: MAC OSX A PÍSMA

Příspěvek od Karffe » 10 kvě 2014 10:40

Myslím ale že můj model imacu nemám místo na ssd disk, mám model 21.5-inch, Late 2012 a ten myslím neměl možnost konfigurace
studiovna.

Uživatelský avatar
zelenac
Příspěvky: 500
Registrován: 03 čer 2013 17:48

Re: MAC OSX A PÍSMA

Příspěvek od zelenac » 10 kvě 2014 11:09

Nejsem si ted jistej zda ma tvuj model moznost pridat ssd k hdd ale urco jdd hdd za ssd vymenit a hdd by si pak pripojil externe, pripadne lze dnes uz sehnat i externi ssd ale mam pocit ze na externi nejde instalovat osx

Stimhle by musel poradit nekdo kdo o tehle problematice vi vic

Kazdopadne zde je k tvemu modeli umacu naka debata na tohle tema v anglictine http://www.ifixit.com/Answers/View/1118 ... for+an+SSD
Od applu mam vse, poradim s cimkoli budu moct klidne piste zpravu***pisu jak prase, omlouvám se

Uživatelský avatar
rein
Příspěvky: 95
Registrován: 31 črc 2012 08:23
Kontaktovat uživatele:

Re: MAC OSX A PÍSMA

Příspěvek od rein » 10 kvě 2014 20:12

Ja mám model iMac 21,5" 2011 a mám tam ssd aj s pôvodným diskom aj mechanikou. Robil my to chalanisko od nás.

Odpovědět