Malé ranní zamyšlení.

Máte osobní zkušenost s Apple produktem nebo příslušenstvím a chcete se o ni podělit s ostatními? Napište svojí uživatelskou recenzi a publikujte ji zde

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

confusum
Příspěvky: 320
Registrován: 30 črc 2012 13:51

Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od confusum » 03 říj 2013 07:25

Zdravím všechny, v poslední době mě začíná celý systém applu neskutečně štvát. Vlastním imac, mac air, ipad i iphone. Minulý týden jsem potřeboval ze zálohy obnovit připomínky. Upozorňuji všechny, že pokud se připojíte na síť tak okamžitě se přepíšou data na nejnovější data v icloudu. Tudíž záloha je vám na nic. Dnes jsem na pc s windovsem (nechci pořád tahat mac air ) otevřel icloud a chtěl jsem si upravit v icloudu dokument pages a vytisknout. Samozřejmě původní formát je pryč a tudíž celý dokument buď přepíšete a zformátujete nebo si můžete ho strčit někam. Otázka teda opětovně zní, k čemu je vám záloha na icloudu. Kde je přislovečná jednoduchost otevřu a mám. Apple Apple :-( C

slezacekm
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2013 19:05

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od slezacekm » 03 říj 2013 09:08

Zdravím, jsem na tom podobně...MBA, iPad MIMI, iphone...delam spousty prezentaci na macu, pouzivam power point, jakmile vytvorim prezentaci prehraji ji do formatu keynote, nasledne prehodim co icloudu...v praci tudiz mohu prezentovat rovnou z ipadu (pokud zrovna funguje icloud). bohuzel jsem presne nepochopil, v cem ze mas ten problem?
jinak od iso7 mi prijde, ze je tak nejak zbytecne moc chyb a problemu, ktere mi dost vadi a hlavne mi to k APPLU nesedi. mel jsem asi naivni predstavu, ze tato firma dela veci bezchybne (coz asi nejde)
na druhou stranu jsem vcer an chvili zapnul notas s windows a to bylo panecku posusnanicko...hned me to vylecilo :)
iPod Shuffle 2GB stříbrný 6th gen
Ipad Mini 16 GB WIFI iOS 7
Iphone4 16 GB iOS 7
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3.

bradman
Příspěvky: 223
Registrován: 04 srp 2012 07:52
Bydliště: Brno

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od bradman » 03 říj 2013 10:00

slezacekm píše:na druhou stranu jsem vcer an chvili zapnul notas s windows a to bylo panecku posusnanicko...hned me to vylecilo :)
Musím smeknout, opravdu jste tím rozesmál celou naši firmu, fakt ROFL... :lol:

confusum
Příspěvky: 320
Registrován: 30 črc 2012 13:51

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od confusum » 11 srp 2014 11:51

Zdravím,ještě k mému příspěvku ze dne 3.10.2013. Opravdu netuším co jsem Applu udělal :-) Dva měsíce po záruce na iphone 4s mi dala z bohem řídící jednotka. Cena nové cca 6 000,- Kč. Aby toho nebylo málo u imacu 27- 2010 odešel disk. Oprava cca 8 000,- Kč. Kde je proklamovaná kvalita Applu ? není přeci možné dávat velké peníze na přístroje a za cca 2 až 3 roky s velkou slávou to odnesete do opravy. Netvrdím, že počítače a telefony jsou věčné , ale toto je opravdu k nasr... Při pohledu do minulosti a to podotýkám nehraji hry a nesedím na pc a telefonu celý den, se mi to to nestalo ani u počítačů a telefonu jiných subjektu. Vlastním ještě ipad a zbýva ještě 3 měsíce záruky. Tak jsem zvědav?

PlugIN
Příspěvky: 21
Registrován: 29 čer 2013 15:52

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od PlugIN » 29 srp 2014 07:37

Co byjste čekal, pokud je v iMacu klasický HDD, ty odcházejí jako šlupky a je naprosto jedno kde. Apple používá naprosto standartní HDD od různých výrobců, máte prostě asi smůlu :) :D
iPhone X 64GB
Macbook Pro 2016 13"

Uživatelský avatar
piXie
Příspěvky: 641
Registrován: 20 zář 2012 09:11

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od piXie » 29 srp 2014 09:34

K zálohám: V novom iWorku sa situácia iOS-OS X-web zlepšila, ale občas sa formátovanie rozsype. To je pravda a nepríjemné. Ten súbor však nestratíte. Stačí na desktope prejsť do ponuky Súbor / Verzie a vrátiť sa k tej poslednej, napr. tá čo sa zatvárala na desktope. Ak máte zálohovanie aj na TimeMachine, tak zálohy su aj tam.
iPhone 4S 32GB ❯ iPhone 5S 64GBiPhone 7 Plus 256GB ❯ iPhone 11 128GB
NEW iPad 32GB, WiFi, Cellular, Black, iOS 9.3.5
MacBook Pro 15-inch, Mid 2012 ❯ Mid 2015 ❯ 2017 ❯ MacBook Pro 16-inch, 2019, i9 2,3 GHz, 64 GB, 1 TB

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od rony » 29 srp 2014 12:53

ja by som mozno podotkol, ze to, co popisujete,m nie je zaloha pripomienok ci dokumentov na icloude. nie - je - to - zaloha.

zaloha su data odlozene zalohovacimm procesom na separovane miesto. ano, icloud poskytuje aj ulozisko na zalohovanie ios zariadeni, tuto funkciu musite zapnut a potom to funguje tak, ze zariadenie sa automaticky zalohuje, no restore, obnovu musite vyvolat vy (a vzdy cele zariadenie).

dokumenty a data v icloude su teda voac funkcoa smerujuca ku komfortu odstranenim nutnosti explicitneho prenasania z do inych zariadeni s coelom dokument po zmenach rychlo preniest na cloud a dalsie zariadenia ten isty dokument zasa urychlene obnovuju vzdy na aktualnu verziu.


takze ak v jednom zariadeni dokument vycistim, je to jeho nova verzia a ak je cloudova, pochopitelne ho takto uvidite aj inde.

zaver je: zalohujte, ak to nerobite :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

confusum
Příspěvky: 320
Registrován: 30 črc 2012 13:51

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od confusum » 01 říj 2014 14:01

Takže k moje mu příspěvku ze dne 11.4.2014 - dnes mi odešel mac air. Oprava 11 584,- Kč. Tak dnes opravdu ser... na appl. Nejenom , že jsem musel opravit iphone 4s, imac 27 a tak ještě i mac air. To už je na mě skutečně moc. Netvrdím, že pc musí vydržet sto let, ale aby hned po 2 až 3 letech se to kazilo, tak to opravdu né. Jsem neskutečně vytočený . K tomu i aplikace se neobnovovali ze zálohy tak to je opravdu silné kafe:-( Bohužel musím konstatovat , že i pc s windows běží už 6 rok a do dnes se do oprav nedal ani korunu. Na to kolik jsem vrazil do applu (cca 120 000,- Kč) tak jak jsem psal ať jde appl do pr.... C

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od rony » 01 říj 2014 14:44

karma? :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od Mironet » 01 říj 2014 14:55

Docela chápu tu kritiku, v poslední době je problémů docela dost. Nicméně musím konstatovat, že ani jeden z mediálních problémů za poslední roky se mě netýkal, tzn. je považuju z veké části za silně zveličené médii. Samozřejmě pokud píšete, že vám to a to hardwarově odešlo, nechci to rozporovat, ale procentuálně si myslím, že je spolehlivost Applu zcela jinde, než všech ostatních výrobců. Mám zkušenost se dvěma Macbooky, jeden Mini, nějaké iPody, iPhone i iPad. S ničím prostě nebyly nikdy problémy. Oproti tomu u rodičů byl notebook s windows už třikrát v servisu - odešel HDD, napájecí kabel a přehříval se. Poslední dvě podle mě konstrukční vady. A to si na tom dvakrát za den otevřou seznam, takže žádní power-useři. O příjemnosti užívání ani nemluvě.

Takže jak už někdo ale psal, ono když je člověk dlouho na Macu/iOS, tak ztratí tu povědomost srovnání s jinými OS. Také jsem nově v práci nucen používat Win. Zapnout počítač –> čas na kafe. Otevřít MS Word –> čas na kafe. Uložit dokument, otevřít prohlížeč, otevřít webovku, všechno to stejné. Shodou okolností - včera si s novým klientem vyměňujeme čísla: "Prozvoníte mě?" "Jistě. A sakra, mě se sekl telefon." 2 minuty jsme čekali, pak jsem radši prozváněl já. Samozřejmě Android. Já 4S, tři roky starý telefon s novým, před měsícem vydaným OS a šlape perfektně.

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od MichalM.Mac » 01 říj 2014 15:04

Vždy mě velmi pobaví, když je takovéhle tvrzení
ale procentuálně si myslím, že je spolehlivost Applu zcela jinde, než všech ostatních výrobců.
podpořeno pouze osobní zkušeností s jednotkami kusů ;-)

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od Mironet » 01 říj 2014 15:07

Samozřejmě. Dle čeho jiného bych se měl řídit? Naprosto chápu proč pisatel výše skončí s Applem, pokud bych se také osobně setkal s takovou poruchovostí, tak by u mě jakákoli firma skončila. Vzhledem k tomu, že mám ale přesně opačnou zkušenost, tak rád zůstávám.

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od MICKI2701000 » 05 říj 2014 12:08

Kurvitko je v jakemkoli zarizeni, tj. do 5. let nva zarizeni zarucene odchazeji a je to proto aby ste si koupii nove a nove zarizeni a aby se vam oprava nevyplatila. ONo vyplaznout 11000 za opravu nebo si za 20 koupit uz nove, rozdil uz neni tak veliky, nemate jistotu, ze se za pul roku v tom starem nepos. zas toto.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od MichalM.Mac » 05 říj 2014 12:39

Doporučuji k přečtení www.misantrop.info/pravda-o-kurvitku/
Naposledy upravil(a) MichalM.Mac dne 05 říj 2014 13:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od lanny » 05 říj 2014 13:02

Pěkný fejeton. "Pravda" v titulku je jen poetický obrat.

doctorf
Příspěvky: 144
Registrován: 04 led 2014 21:40

Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od doctorf » 05 říj 2014 13:34

MichalM.Mac: děkuji za hezký článek. Zajímavý pohled...

edit: tak děkuji za odkaz ;-)
Naposledy upravil(a) doctorf dne 05 říj 2014 14:59, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od MichalM.Mac » 05 říj 2014 13:47

doctorf píše:děkuji za hezký článek. Zajímavý pohled...
Děkuj autorovi. Já pouze linkuji ;-)

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od MICKI2701000 » 05 říj 2014 15:05

Jen by me zajimalo, kde delali soudruzi na zapade chybu :D. Kdyz mi deda rikal, ze komunisti vyrobili pracku, ktera ti klidne tech 15 20 let vydrzela, sem si rikal, ze to je na zapade normalni. Prdlajs, 3,5 roku stara pracka, ted sme menili gumu mezi bubnem a dverma 1500 v prdeli. Sem zvedav, kdy dojde motor, ale davam tomu max 2 roky.
Jaktoze drive ty veci delaliprecizneji a dnes max po dobu nebo pul roku po zaruce? vidim to napr. u baterek, u stareho NB baterka i dnes vydrzi ca 30 min po 13. letech, ale u noveho odesla po ě. letech z 5 hodin sotva hodinu.
Stavame se konzumem spolecnosti.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od Jadro » 05 říj 2014 15:44

Muj nazor je, ze to je kvuli obratkovosti zbozi... Navic je to o tom, ze drive jsme meli sve normy ceske a ty byly sakra prisne. Ted jsme prijali ty zapadni a ty tak prisne nejsou...

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od tlacenka » 05 říj 2014 15:57

v dobe, kdy pracka z vychodniho bloku vydrzela 15 let vydrzela to same i pracka ze zapadu...
dnesni vyrobky jsou konstruovany jako spotrebni zbozi... marze jsou nizke, vyrobcu je milion, nekomu staci mene, protoze nema takove naklady... atd... ani auta nejsou co byvala - jedno auto, ktere ma skoro 20 let, je stale funkcni, jedine co neni aktualni je design... vezmeme treba modelovy priklad... treba VW golf... z roku 1996 - jasne dneska neni in designove... neni ani nejlepsi na spici co se tyka papirovych parametru... ale jezdi, drzi, dily stoji co stoji... a auto je drzak. myslite si, ze golf z letosniho roku vydrzi tech 20let ?
pri originalnim servisu a vymene dilu kus za kus original urcite ano... pri bezne peci, ktera je v cechach normalni (soused udela, tady ten levnejsi servis udela...) urcite ne. nehlede na to, ze i vyrobci se snazi setrit... takze kdyz si koupite originalni pero do tlumice, tak i aktualni original bude o chloupek slabsi..kratsi...nez to, ktere jste dostali do auta (videno na vlastni oci u nejmenovaneho koncernoveho vozu). je to dano vsechno jen tlakem na cenu...a potrebou marze.

Uživatelský avatar
Mailo
Příspěvky: 746
Registrován: 31 říj 2013 07:39
Bydliště: Zlín

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od Mailo » 09 říj 2014 07:17

Všechno je to o ceně a tlakem na ní. Dělám ve firmě která prodává klimatizace a tepelná čerpadla. Bohužel nebo bohudík stojíme spíš na té druhé straně barikády = jsme jedni z těch dražších, jelikož výrobky které prodáváme jsou lepší než levná čínská konkurence. Problém je v tom to prodat. Lidi na to neslyší, raději si koupí jednotku za polovinu, která mu opravdu vydrží 3 - 4 - 5 let, než jednotku která má životnost 2x až 3x větší.

Takže zmiňované kurvítko není v zařízeních ale v lidech, kterým jdou výrobci vstříc ...
iOvce co ráda běhá a jezdí na kole. Momentálně blázen do HomeKitu :)

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od Hajnejch » 09 říj 2014 09:25

Ad Mailo: Kupujete si i vy osobně kvalitnější a dražší oblečení,boty, vybavení domácnosti atd? Mě se hodně líbí když si lidičkové kupují to laciné a sami se pak diví že to jejich dražší nechce nikdo kupovat,

Já zásadně nechodím nakupovat do SuperHyper ani k těm nadnárodním, ale chodím nakupovat k malým specializovaným obchodníkům nebo k místnímu řezníkovi a pekaři, doma máme veškeré zařízení od místního truhláře, zkrátka chodím k těm co dělají opravdové výrobky a ne ty kurvítka co vypadají jako chleba, buřt nebo jako nábytek atp. a mám radost z toho že prosperují a nevadí mi že jsou možná dražší (pro nás je to standartní cena na kterou jsme zvyklý) protože já taky prodávám ty kvalitnější výrobky a dokážu ocenit práci a poctivý přístup druhých. Děláte to také? Pokud ano vždy a všude tak je vaše povzdechnutí oprávněné. Vaše peněženka dává lidem práci a živobytí a je jen na vás komu ji dáte(tu práci a ne tu peněženku, samozřejmě).

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od MICKI2701000 » 09 říj 2014 12:17

No ja treba si tkay rozmyslim jeslti si vemu uver od te ci te banky ono to neni jen o marzich ale i o servisu. To sme nekde jinde.
Ja sem jen chtel si povzdechnout, u veci za 13000 zlevnene z 17000 ze po 4 letech by mela odejit to by me nas.. Ono kde brat a pritom nekrast? No nakonec pracku sme s kolegou vymenili resp. jen tu gumu byt sme na tom stravili 3 hodky diky neuplnym specifikacim na vymenu.
Zatim mi teda apple pordukty drzi, byt maca nevyuzivam tak casto jak bych mel, jelikoz po praci a uspani dcery uz moc nemam naladu se po vecerech ucit, ale zatim drzi. I ma stara Toshiba byt byla nekolikrat v servisu, hlavne kvuli baterce furt drzi, ale uz dosluhuje.
Ani IBM notebooky uz nejsou co byvali stara t60 oproti t420 a pritom to tkay nejsou precijen ty levne sunty.
No nic.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
Mailo
Příspěvky: 746
Registrován: 31 říj 2013 07:39
Bydliště: Zlín

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od Mailo » 09 říj 2014 12:20

Tady ale vůbec nejde o to kde nakupujete :roll: Mě je to úplně jedno jestli navštěvujete řezníka v Tescu a nebo Frantu Vopršálka u nás na návsi, stejně jako může být jedno Vám, kde nakupuji já. A ano, já chodím i do super hyper mega a kdo ví ještě co marketů. Nevidím důvod proč ne, třeba iPhone jsem si kupovat tam, protože pan Prokop Tunel co u nás na vesnici má prodejnu s elektrem ho bohužel v nabídce neměl :lol:
Spíš jsem chtěl poukázat na starou pravdu, kterou říkal už Baťa "Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci". Ve skutečnosti ale lidi tak nepřemýšlí, a to je to na co jsem chtěl poukázat svým předchozím příspěvkem. Pokud obchoďák nabídne zákazníkovi zařízení za určitou cenu, které má jisté parametry, prodlouženou záruku atd. atd. a zákazník si koupí stejně produkt který je horší ale třeba o 30% levnější, a kupuje ho jen proto, že je levnější a ten moment ušetří, to je to zmiňované kurvítko. Částku kterou ušetřil pak mnohonásobně zaplatí při servise, opravách a hlavně za samotný provoz, který je mnohem dražší. V celkovém součtu pak zaplatí víc, než co by na začátku dal za kvalitní produkt.
iOvce co ráda běhá a jezdí na kole. Momentálně blázen do HomeKitu :)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od rony » 09 říj 2014 16:34

kolega mi svojho casu vysvetloval, ze on na to nema platit ako ja pausal na telefon za 7 eur a musi si naozaj platit pausal za 40 eur.

riesili sme totiz, ze preco si ludia kupuju iphone dotovany za 400 eur a ja nedotovany za 700.

ja som mu vypocital, ze mi staci setrit si, mat na buduci telefon rezervu v nasetrenych prachoch a vzdy usetrim viac ako on :-)

a aj napriek cislam povedal, ze proste na to nema a musi zobrat dotovany telefon a k tomu 40 eurovy pausal.

takze uz chapes, to su ludia, ktori na to nemaju.

dovod? lebo po troche rozhadzuju viac ako ja vela a naraz.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od Hajnejch » 09 říj 2014 18:33

Ad Mailo Já s vámi souhlasím že nejsem tak bohatý abych si kupoval levné věci, ale já se v obchodě pohybuji přes 18 let a vím jaká kvalita (šunt) se dodává do těch hypersuper krámů, aspoň v mém oboru, a nedělám si iluze že v jiných odvětvích je to jiné. Je jedno jestli prodáváte rohlíky nebo tepelný čerpadla. Lidem kvalitu prodáte vždycky mizerně. Lidi neumí šetřit a někdy mám pocit že ani nechtějí, oni se chtějí mít jako v televizních reklamách na štěstí. A když je to nad jejich možnosti tak si kupují ty šmejdy aby měli aspoň pocit.

A jen jeden postřeh z mého okolí si ještě dovolím. Soused kupuje jen v hypersuper věci do baráku a to ještě v akcích a za sedm let od kolaudace vyměnil půl baráku já za stejnou dobu nic. A proto ten odsudek těch hypersuper. U těch malých a specializovaných je ten poměr kurvítek k ceně zanedbatelný u těch velkých je to přesně naopak.

Je mi opravdu šumák kde nakupujete, jako je mi vcelku jedno že se vám nedaří lidem vysvětlit že váš produkt je lepší i když ve finále ušetří. Mě se to taky za 18 let nepodařilo. Jen mi přišlo divné někomu vyčítat že si nechce koupit kvalitu když (možná) sám si jí taky ne vždy koupím.

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od MICKI2701000 » 09 říj 2014 21:21

Mailo, mas zajiste pravdu, ale napr. u iPhone, kteryje treba este drassinezNexus, co ma tedy puvodni tazatel navic, kdyzma stejne problemy jako s tel. za treba 10000? Co se tyce servisu, nechci se rozcilovat, jen vymena baterky na IP 5S prez2500,novy display 7000.
Fajn, chapu display, kdyz siho rozbiju, ale treba baterka, kterou sinemuzu vymenit sam by servisni zasahmel byt v cene resp. zdarma a ne pomalu polovicka zarizeni. Totez u Macbooku cena vymeny baterky cca 5000 z toho 3500 baterka, zbytek za praci. Prijde vam to tedy adekvatni? Mne teda s matematikougymplu a nedostudovaneho IT ne.
Anomam IP 5S, jajejneplatil, mam k tomu sve duvody, ma to pro me oproti nexu apod. zarizenim vyhodu,zesystemje kompleto ozvucen, platim firme stejnejako vy, tj. cena je stejna at tokupujete vy cija, nez abych firme platil za sprostredkovanio 4000 vice, tj. cca 7500za tenkratnovou E52 a cca 8000na specialni SW, ktery v Americe stoji polovickui, pulka byla holt marze prodejce. Proto tenkratma reakce,ze si radej SW ukradnu a budujej sirit, kdyz mi nepovolikoupit SW primo od vyrobce, proc mam platit za nemeckou, italskou atd. lokalizaci, kdyzji nepotrebuji 3X vyssi castku dopadla tak,zemi do 3. tydnu poslali novy produkt vcetne dekovneho dopisu. Hadejte proc. Ale to sme uz mimo, vice kdyztak na soukromo.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od lulu » 10 říj 2014 19:25

Trochu z jiného soudku: nemáte pocit že Apple začíná mít trochu velkopanský manýry? Během jednoho týdne odpálí německý magazín, co se odváží testovat iPhone na ohyb a o několik dnů později ze svých obchodů stahuje BOSE, protože si dovolil zažalovat Beats za porušení patentů.

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od MichalM.Mac » 10 říj 2014 19:50

Během jednoho týdne odpálí německý magazín, co se odváží testovat iPhone na ohyb a o několik dnů později ze svých obchodů stahuje BOSE, protože si dovolil zažalovat Beats za porušení patentů.
Zdroj? To by mě zajímalo a uniklo mému radaru.

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od lipon » 10 říj 2014 21:13

nesouvisí stahování Bose spíš s exkluzivní smlouvou Bose a americkou NFL, kde hráči nesmí nosit žádná jiná sluchátka než Bose v určených časech? (dříve byli vidět téměř výhradně s Beats)

Uživatelský avatar
Lukas Valenta
Příspěvky: 414
Registrován: 01 led 2013 01:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od Lukas Valenta » 11 říj 2014 13:11

Já Beats nikdy neměl, ale co jsem četl, tak kvalita je na nic.. Pokud jim záleží na kvalitě hudby, proč teda nekoupilu Bose (jak říkám, ve sluchátkáchse nevyznám, na to občasné používání mi bohatě stačí Apple Earpods; může se to dosadit jakoukoli jinou značkou) ? :-)
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - ios 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od lipon » 11 říj 2014 16:19

a on byl Bose na prodej? :idea:

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od lulu » 11 říj 2014 17:58

MichalM.Mac píše:
Během jednoho týdne odpálí německý magazín, co se odváží testovat iPhone na ohyb a o několik dnů později ze svých obchodů stahuje BOSE, protože si dovolil zažalovat Beats za porušení patentů.
Zdroj? To by mě zajímalo a uniklo mému radaru.
Třeba:
http://iphone.appleinsider.com/articles ... t-nfl-spat
V sk tady:
http://www.letemsvetemapplem.eu/2014/10 ... adla-bose/

syky01
Příspěvky: 312
Registrován: 31 črc 2012 09:36

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od syky01 » 11 říj 2014 19:52

lipon píše:nesouvisí stahování Bose spíš s exkluzivní smlouvou Bose a americkou NFL, kde hráči nesmí nosit žádná jiná sluchátka než Bose v určených časech? (dříve byli vidět téměř výhradně s Beats)
Tak tak. Naopak žaloba Bose na Beats za porušování patentů (na noise reduction) byla stažená, že se dohodli mimosoudně.
Mac (Mini 2012) Macbook Pro (2016TouchBar, 2021 M1 Pro), iPad (Air, Pro 10.5), iPhone (6S, 8, 13mini), iPod (nano 6G), aTV (4, 4K), Watch (S2, S7)

Uživatelský avatar
Lukas Valenta
Příspěvky: 414
Registrován: 01 led 2013 01:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od Lukas Valenta » 12 říj 2014 12:03

Ono jde o to, že všude ve světě píší o mimosoudním vyrovnání a na lsa se píše o žalobě :-)
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - ios 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

Odpovědět