Jak NEŠIFROVAT zálohy iPhone

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
raymond
Příspěvky: 4
Registrován: 13 led 2015 18:15

Jak NEŠIFROVAT zálohy iPhone

Příspěvek od raymond » 13 led 2015 18:28

Ahoj, rád bych se někoho zběhlého v iOSech zeptal na následující: "zdědil" jsem služební iphone a chci si z něj udělat přes iTunes zálohu na hdd. Když se však po připojení proklikám do menu zálohování mám zaškrtnuto pole "Šifrovat zálohy iPhonu". Když chci tuto volbu zrušit, je po mně žádáno heslo. Nemohu tedy udělat nešifrovanou zálohu telefonu, resp. pokud udělám i přesto zálohu šifrovanou, zpětně ji už neobnovím díky neznámému heslu.

Otázka tedy zní, jak tuto volbu zruším? Je to možné? Dle všeho je kdesi tato možnost zapamatována (i s heslem) v přístroji.
(Asi to není podstatné, ale info o verzích: iTunes 12.0.1, iOS 7.1)

Díky moc za jakékoliv vodítko.

Edit: Tak jsem ještě zkusil pogooglovat na zahraničních webech a zdá se, že bez jailbreaku se s tím nedá nic dělat (je potřeba se dostat k a smazat file /private/var/Keychains/Keychain-2.db). Pokud ale česká dovednost zná něco lepšího, budu jen rád ;-)

Edit: Vyřešeno nakonec jailbreakem a smazaním souboru, viz výše.
Naposledy upravil(a) raymond dne 14 led 2015 16:03, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Jak NEŠIFROVAT zálohy iPhone

Příspěvek od Hajnejch » 13 led 2015 22:57

Když je to firemní telefon tak by to heslo měli znát na firmě, ne? Pokud ho neznají tak bych chtěl jiný telefon a nebo zálohovat na iCloud. Pokud je zapnuté šifrování zálohy tak se zálohují i hesla z klíčenka a vše ostatní. Není to až tak triviální záležitost jak se může zdát.

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Jak NEŠIFROVAT zálohy iPhone

Příspěvek od Jadro » 13 led 2015 23:01

Pripadne Restore do tovarniho nastaveni (melo by provest IT ve firme) a nastavit sve heslo. Predpokladam, ze po ciste instalaci lze toto nastavit nove... Na 100% to nevim, sifrovane zalohy nepouzivam. Muze nekdo potvrdit?
Ale znamenalo by to prechod na iOS8

raymond
Příspěvky: 4
Registrován: 13 led 2015 18:15

Re: Jak NEŠIFROVAT zálohy iPhone

Příspěvek od raymond » 13 led 2015 23:20

Famtex: Firemní telefon to je, ale já ho už používám asi dva roky a samozřejmě heslo nebude znát "někdo ve firmě", pač si ho tam nastavil nejpravděpodobněji můj předchůdce (dejme tomu, že je k nedohledání) při vytváření své zálohy. Triviální to skutečně není, to je fakt ;-)

Jadro: Restore do továrního nastavení je samozřejmě v tomto případě zcela k ničemu, protože už by nebylo co zálohovat - což je to, oč tady jde ;-)

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Jak NEŠIFROVAT zálohy iPhone

Příspěvek od Hajnejch » 14 led 2015 08:09

Já si myslím že to je šifrování na straně iTunes tak by mělo pomoci smazat ITunes i se všemi adresáři a nainstalovat ho znova. Pak by to už nemělo být šifrované. Večer vyzkouším.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak NEŠIFROVAT zálohy iPhone

Příspěvek od rony » 14 led 2015 08:17

telefon si dostal v tovarnom nastaveni alebo proste v stave ako ho predchodca zanechal a to vratane jeho AppleID a pod.?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Jak NEŠIFROVAT zálohy iPhone

Příspěvek od tlacenka » 14 led 2015 09:15

2 famtex: usetrim vas strojovy cas - takhle to nefujguje, neni potreba to zkouset

raymond
Příspěvky: 4
Registrován: 13 led 2015 18:15

Re: Jak NEŠIFROVAT zálohy iPhone

Příspěvek od raymond » 14 led 2015 15:44

Famtex,tlacenka: presne tak, takhle to nefunguje. iTunes jsem zkousel dat ciste na jiny comp. Je to v tom iOSu.

rony: telefon jsem dostal ve stavu, jaky ho uzival predchozi clovek. Apple ID jsem si v telefonu samozrejme zmenil za sve, abych ho mohl pouzivat...

raymond
Příspěvky: 4
Registrován: 13 led 2015 18:15

Re: Jak NEŠIFROVAT zálohy iPhone

Příspěvek od raymond » 14 led 2015 16:02

Tak jsem po bádání a hledání na webu nenašel nic kloudnějšího, než udělat jailbreak a smazat ten file Keychain-2.db a funguje to. Budiž, je to starý iPhone 4, ale stát se mi to u něčeho nového v záruce, tak asi štastný nebudu. Tak kdo se s tím ještě nesetkal, tak bacha na to :idea:

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Jak NEŠIFROVAT zálohy iPhone

Příspěvek od Jadro » 14 led 2015 16:59

Se divim, ze u firemniho telefonu neni profil a zakazany JB. Kazdopadne plus pro tebe.
Jinak to s tou zalohou mi bylo jasne. Stalo by to cas, ale bylo by to reseni bez JB

kesounam
Příspěvky: 188
Registrován: 14 kvě 2016 06:59

Re: Jak NEŠIFROVAT zálohy iPhone

Příspěvek od kesounam » 30 říj 2017 12:30

Prosím dělal jsem šifrovanou zálohu kvůli hodinkám a nějak jsem zapomněl heslo , dá se to nějak zrušit to šifrování ?
Tak jsem to vyřešil podle návodu https://support.apple.com/cs-cz/HT205220
iPhone SE
iPad mini 2 16GB
MacBook Air 13" 2015

Apple AirPods

Odpovědět