Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od swenak » 28 srp 2014 23:58

petr.sybol píše:Kdyz nebudu moci pohlavkovat ty co to kurvi, tak to pro me neni zajimave :D Jinak absence prepinani GPU ve Windows je fatalni, pritom integrace Optimusu je vcelku standardni technologie. Podle me to pro ne neni priorita a BootCamp je proste sekundarni bez priority.
Což prvních 20 let mít nebudeš :-))) To je právě často ten problém, že vidíš, víš a nejde to. Ze začátku jsi nováček, máš ideály a ten zdravý nadhled, ale nemáš "právo". Pak se otrkáš, poznáš to tam, máš dejme tomu i "právo", ale zároveň jsi poznačen vědomostmi, že nejde udělat vše pořádně, protože to stojí prachy a čas, protože to uškodí a že pokud budeš chtít dokonalost, tak bychom my smrtelníci léta neviděli nic nové a firma by nevydělávala :-) Takhle se dělají chyby, ale napříště se z nich poučí. Jenže, zároveň udělají další chyby a tak dokola :-) Z tohoto pohledu je třeba zajímavé zjištění, co jsem nedávno četl. Jde o to, že CPU jsou "pomalé" proto, že jsou přesné. Snad Intel dělal néjaký pokus, nebo možná na tom i pracují, kdy CPU s menší přesností jsou ve výsledku lepší. Je tam větší chybovost, ale ve statisticky prijatelná.

Jinak s Windows je to takové, no, zvláštní. Někdy mi přijde, že je to tam jen proto, aby to bylo, aby se nebáli WinUsers přejít, že o Win nepřijdou. Win ale budou nedokonalé záměrně a proto konvertují zcela. Ale to už jsou jen takové konspirační teorie, proto tam musíš jít dělat a něz dáš výpověď, vše zjistit :-))

Uživatelský avatar
Lukas Valenta
Příspěvky: 414
Registrován: 01 led 2013 01:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od Lukas Valenta » 29 srp 2014 00:03

Windows by byly nedokonalé i kdyby vǎechny Apple drivery fungovaly tak, jak mají :-) mnohdy ovšem nefungují ani na OS X a v tom je zakopaný pes.
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - ios 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od swenak » 29 srp 2014 00:03

Lukas Valenta píše:Já napsal email Cookovi jednou. Mimo jiné jsem chtěl iCloud klíčenku. Bylo to někdy v lednu - a v červnu jsem jí měl, takže z tohohle hlediska jsem spokojený. Asi začnu víc režit tu Time Capsuli, ta mě fakt štve
PS: jestli není lepší než Bootcamp CrossOver/Parallels/VirtualBox
Já psal Jobsovi, ale něco, na co ani nemohl odpovědět a ani s tím nic udělat, jen jsem se tak "pobavil" :-)

Jinak, osobně jsem pro Bootcamp (což není nic jiné, než prostě nativní instalace). Ono, na jednoduché věci proč ne, ale pro práci asi ne. Nemělo by to ten smysl, ale to se týká mně. Neříkám, že by to nešlo, ale potřebuju i věci jako SQL a podobně a prostě není důvod to nedělat jinak, než ve Win. Proč taky, když ve Winu dělám co musím i co chci. V OSX prostě pořád jsem omezen. Mám xx aplikací, co v OSX nejsou. Od SQL serveru, MS Access po speciality, jako ETKA (koncernový katalog autodílů), VCDS (autodiagnostika, adaptace a nastavení auta), účetní SW.

Uživatelský avatar
Lukas Valenta
Příspěvky: 414
Registrován: 01 led 2013 01:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od Lukas Valenta » 29 srp 2014 00:05

A to je přesně ono. To jsou ty oblasti, kde Apple musí zapracovat. Ať už v systému, tak sehnat vývojáře. Vǎeobecně jsou v OS X problémy se sítí, pak se nemůžeme divit malému nasazení ve firmách.
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - ios 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od swenak » 29 srp 2014 00:05

Lukas Valenta píše:Windows by byly nedokonalé i kdyby vǎechny Apple drivery fungovaly tak, jak mají :-) mnohdy ovšem nefungují ani na OS X a v tom je zakopaný pes.
Ano, Windows nejsou taky žádná hitparáda a když se dostanu k 8/8.1, tak mám chuť zavolat MS, projít sluchadlem a někoho zaškrtit. Tam je přesné vidět, jak schází UI designer s IQ nad 50. Ale ať je to jak chce, na Win je vše. Od profi věcí, přes hobby věci po hraní si. Toto v OSX schází.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od swenak » 29 srp 2014 00:08

Lukas Valenta píše:A to je přesně ono. To jsou ty oblasti, kde Apple musí zapracovat. Ať už v systému, tak sehnat vývojáře. Vǎeobecně jsou v OS X problémy se sítí, pak se nemůžeme divit malému nasazení ve firmách.
No, to jsem jim nedávno taky psal, ač v souvislosti se zárukou. Třeba nejde koupít u nás normálně Apple Care, ale na IČO máš roční záruku. Kdo normální to koupí do firmy? Jistě, jde koupit někde na eBay záruku, což to z části vylepší, ale žádné NBD a podobně. Takže do kritcky důležitého prostředí to prostě nikdo nenasadí.

Uživatelský avatar
Lukas Valenta
Příspěvky: 414
Registrován: 01 led 2013 01:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od Lukas Valenta » 29 srp 2014 00:10

OT: My tomu fóru dneska dáváme zabrat.

Já měl první Windows 98 - 486, takřka bez problému. Pak nějaký Autocont s XP a kupa problémů. Mnohokrát modrá smrt, častá reinstalace, někdy jsem prostě z ničeho nic nenastartoval. Dělal jsem postupné upgrady hw a bylo to lepší a lepší - ale nikdy to nebylo v tomto ohledu super. Nechápu, jak někteří mohou tvrdit, že SP byl/je skvělý systém. Rozšířený ano. Až s Windows 7 to přestalo být tak moc nefunkční. Výrazně lepší systém, ale stejně jsem měl se systémem plno problémů. W8 jsem zkusil na notebooku měsíc a půl před iMacem (už jsem čekal, až přijde) - zkušební verze na 3 měsíce zdarma. Za ten měsíc a půl 2x reinstall a to jsem to prakticky nepiužíval. Hrůza! A hlavně UI výrazně cesta zpět. Přesně jak povídáš. Windows 7 se mi dokonce i docela líbily.
OS X přišlo jako vysvobození. Kéž bych předtím o Applu věděl.
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - ios 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

Uživatelský avatar
Lukas Valenta
Příspěvky: 414
Registrován: 01 led 2013 01:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od Lukas Valenta » 29 srp 2014 00:12

swenak píše:
Lukas Valenta píše:A to je přesně ono. To jsou ty oblasti, kde Apple musí zapracovat. Ať už v systému, tak sehnat vývojáře. Vǎeobecně jsou v OS X problémy se sítí, pak se nemůžeme divit malému nasazení ve firmách.
No, to jsem jim nedávno taky psal, ač v souvislosti se zárukou. Třeba nejde koupít u nás normálně Apple Care, ale na IČO máš roční záruku. Kdo normální to koupí do firmy? Jistě, jde koupit někde na eBay záruku, což to z části vylepší, ale žádné NBD a podobně. Takže do kritcky důležitého prostředí to prostě nikdo nenasadí.
A nechtějí to ani změnit. IBM bude prodávat zařízení do firem, bude se starat o servis - bude dělat apps. Ale jen pro iPad!
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - ios 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od swenak » 29 srp 2014 00:17

Ano, na Win7 nedám dopustit, ale i tam nejsem spokojen a některé věci jsou proti XP horší (třeba zmatek v control panell). Z části proti pŕechodu na OSX mluví kromě toho, co jsem napsal, i jistá setrvačnost. Dělám s/na PC od dob DOSu, prošel jsem postupně dalšími OS a jsem naučen, mám vybrané léta používané aplikace (některé z roku 2000) a prostě to funguje. Neženu se za vším novým, protože často je to nové ne proto, že lepší, ale proto, že prachy. Nadávám i na ribbony a pokud to jde, nepoužívám je. OSX má hodně věcí fajn a tak nějak tam není zásadní "hobby" problém, ale jak jsem psal, dělám i v "profi" sekci a to je problém. Chci používat i "herní" sekci a to je taky problém. Takže celkově není důvod konverze. Jeden tedy je, ale takový, který mně vlastně ještě více od OSX oddaluje a to je Retina :-) Bylo by to z donucení a jakmile já musím a nemám to jako dobrovolnou volbu, tak jsem napruzelej :)

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od swenak » 29 srp 2014 00:19

Lukas Valenta píše:
swenak píše:
Lukas Valenta píše:A to je přesně ono. To jsou ty oblasti, kde Apple musí zapracovat. Ať už v systému, tak sehnat vývojáře. Vǎeobecně jsou v OS X problémy se sítí, pak se nemůžeme divit malému nasazení ve firmách.
No, to jsem jim nedávno taky psal, ač v souvislosti se zárukou. Třeba nejde koupít u nás normálně Apple Care, ale na IČO máš roční záruku. Kdo normální to koupí do firmy? Jistě, jde koupit někde na eBay záruku, což to z části vylepší, ale žádné NBD a podobně. Takže do kritcky důležitého prostředí to prostě nikdo nenasadí.
A nechtějí to ani změnit. IBM bude prodávat zařízení do firem, bude se starat o servis - bude dělat apps. Ale jen pro iPad!

Apple ale nikdy na to ani neaspiroval, protože "hobby" trh je prostě větší a mají pravdu, viz iPhone a podobně. Proto nejde ani moc očekávat, že se to změní. Oni své mají.

Uživatelský avatar
Lukas Valenta
Příspěvky: 414
Registrován: 01 led 2013 01:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od Lukas Valenta » 29 srp 2014 00:21

Chápu. Souhlas. Na OS X je super, že se prakticky nemění. 10.0 vs 10.10, zas takových rozdílů´ tam není. Člověk se s novou verzí neztratí, protože se mění jen něco. Na Windows každá verze přinese neskutečný zmatek. Ribbony taky nemám rád. Ani W7 nebyly perfektní, ale jednoznačně nejlepší Windows.
Já spálil mosty s Windows, jsem komplet na Apple (ze dne na den) a jsem spokojenej. Hry moc nehraju - mnohé jsou na Mac - a kdyžtak spouštím přes Wine a pohodička.
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - ios 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

Uživatelský avatar
Lukas Valenta
Příspěvky: 414
Registrován: 01 led 2013 01:44
Kontaktovat uživatele:

Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od Lukas Valenta » 29 srp 2014 00:24

swenak píše:
Lukas Valenta píše:
swenak píše: No, to jsem jim nedávno taky psal, ač v souvislosti se zárukou. Třeba nejde koupít u nás normálně Apple Care, ale na IČO máš roční záruku. Kdo normální to koupí do firmy? Jistě, jde koupit někde na eBay záruku, což to z části vylepší, ale žádné NBD a podobně. Takže do kritcky důležitého prostředí to prostě nikdo nenasadí.
A nechtějí to ani změnit. IBM bude prodávat zařízení do firem, bude se starat o servis - bude dělat apps. Ale jen pro iPad!

Apple ale nikdy na to ani neaspiroval, protože "hobby" trh je prostě větší a mají pravdu, viz iPhone a podobně. Proto nejde ani moc očekávat, že se to změní. Oni své mají.
ale proč? Chlubí se, jak 97% TOP500 používá iOS. A kolik OS X? Oni chtějí firmy, dělají mnohé věci i pro ně, ale chtějí je získat skrze coolovost, tedy "že se to bude zaměstnancům líbit". Nedělají pro to nic moc navíc.
S iPadem se hlavně chlubí, jak je to pracovní nástroj. A Mac je ještě větší. A cenově rozhodně odpovídá víc pracovnímu než čistě hobby do domácnosti - to už nedotují operátoři, to už si lidé mnohdy rozmyslí.

Přitom je to škoda. Já bych radši větší rozšíření OS X než iOS.
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - ios 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od swenak » 29 srp 2014 00:26

Lukas Valenta píše:Chápu. Souhlas. Na OS X je super, že se prakticky nemění. 10.0 vs 10.10, zas takových rozdílů´ tam není. Člověk se s novou verzí neztratí, protože se mění jen něco. Na Windows každá verze přinese neskutečný zmatek. Ribbony taky nemám rád. Ani W7 nebyly perfektní, ale jednoznačně nejlepší Windows.
Já spálil mosty s Windows, jsem komplet na Apple (ze dne na den) a jsem spokojenej. Hry moc nehraju - mnohé jsou na Mac - a kdyžtak spouštím přes Wine a pohodička.

Jako, ač si myslím, že neznám závist, tak závidím, že jsi to uměl :-) Já na svou obranu napíšu, že to zkouším :-) Jak jsem psal, šlo by to, ale není důvod, s Win se umím poprat, mám "to své" a jde to. A tim, že jsem kacíř a spojil jsem Apple HW s Microsoft SW jsem se tak nějak, ač ne dokonale, dostal na vrchol :-) Tedy, dostanu, když jednou najdou pořádný Apple HW a Microsoft udělá pořádný SW :-)))))

Uživatelský avatar
Lukas Valenta
Příspěvky: 414
Registrován: 01 led 2013 01:44
Kontaktovat uživatele:

Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od Lukas Valenta » 29 srp 2014 00:31

Podle mě je problém hlavně z hlediska toho, že některé věci se musí dělat jinak. Dělat to stejně někdy nejde. Není přesně tento ss, ale může být nějaká náhrada, co umí něco podobného. (Když jsme v oblasti hobby). To sezení na dvou židlích - to, že jsi zvyklý na Windows a občas koukneš do OS X, to nemá moc význam. Člověk tomu musí dát alespoň 2 týdny. Najít si ty klady. iWork, iLife, propojení appek iOS + OS X. Mnohé, co nejsou na Windows. Věci, co se na OS X dělají mnohem lépe - a jsi doma :-)
Teď bych sotva na Windows dokázal přejít zpět. Ne bezbolestně. A to to mám jen rok a půl. Je to z počátku hlsvně o tom - vykašlat se na zvyky. Teď si ve Windows připadám jak Alenka v říši divů.
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - ios 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od swenak » 29 srp 2014 00:35

Lukas Valenta píše:
swenak píše:Apple ale nikdy na to ani neaspiroval, protože "hobby" trh je prostě větší a mají pravdu, viz iPhone a podobně. Proto nejde ani moc očekávat, že se to změní. Oni své mají.
ale proč? Chlubí se, jak 97% TOP500 používá iOS. A kolik OS X? Oni chtějí firmy, dělají mnohé věci i pro ně, ale chtějí je získat skrze coolovost, tedy "že se to bude zaměstnancům líbit". Nedělají pro to nic moc navíc.
S iPadem se hlavně chlubí, jak je to pracovní nástroj. A Mac je ještě větší. A cenově rozhodně odpovídá víc pracovnímu než čistě hobby do domácnosti - to už nedotují operátoři, to už si lidé mnohdy rozmyslí.

Přitom je to škoda. Já bych radši větší rozšíření OS X než iOS.
Já to nevídím jako nic špatné, nejde čekat, že jeden zvládne a udělá vše. Prostě je to jiný přístup, jiné cílení, jiný obchodní model. Lidi jsou možná radši cool, než se jim dobře dělá. Vidím to v okolí. Kdybych já měl pracovat s prostředky, co má věšina firem, co pro ně dělám, tak nepracuju vůbec. Často i můj starý HW je lepší, než jejich server a oni prostě mají problém dát 20tis za nový. nechápou, že buď bu udělali více za stejný čas, nebo sice stejně, ale v míň stresu a měli by více "volného" času. Proč pro takové lidi tvořit dobré pracovní nástroje? Naopak, za telefon dají klidně 20tis.

Uživatelský avatar
Lukas Valenta
Příspěvky: 414
Registrován: 01 led 2013 01:44
Kontaktovat uživatele:

Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od Lukas Valenta » 29 srp 2014 00:39

A jak se zase setkal s "ten iPad je oproti iPhonu ale docela drahej, ne?" :-) je to ovšem škoda, v mnoha ohledech lze Windows nahradit, jen na tom lehce zapracovat. Nebo ať to udělá IBM. Lidé většinou mají jeden notebook - a pokud v práci nestačí OS X, Macbook to pravděpodobně nebude
Naposledy upravil(a) Lukas Valenta dne 29 srp 2014 00:43, celkem upraveno 2 x.
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - ios 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od swenak » 29 srp 2014 00:42

Lukas Valenta píše:Podle mě je problém hlavně z hlediska toho, že některé věci se musí dělat jinak. Dělat to stejně někdy nejde. Není přesně tento ss, ale může být nějaká náhrada, co umí něco podobného. (Když jsme v oblasti hobby). To sezení na dvou židlích - to, že jsi zvyklý na Windows a občas koukneš do OS X, to nemá moc význam. Člověk tomu musí dát alespoň 2 týdny. Najít si ty klady. iWork, iLife, propojení appek iOS + OS X. Mnohé, co nejsou na Windows. Věci, co se na OS X dělají mnohem lépe - a jsi doma :-)
Teď bych sotva na Windows dokázal přejít zpět. Ne bezbolestně. A to to mám jen rok a půl. Je to z počátku hlsvně o tom - vykašlat se na zvyky. Teď si ve Windows připadám jak Alenka v říši divů.
Jenže, to jsou apky a postupy, které používáš Ty, to je ten zásadní "problém". Já mám jiný set apikací, jiné pracovní potřeby, návyky, prostředí, kde jsem se vyskytuju a co dělám. Už jen to, že bych měl být kompatibilni s lidma kolem. A kolem sebe mám jen pár Apple userů.

Jak jsem psal, ono to není proto, že by to nešlo, v tom problém nevidím a nemám problém s prací v OSX. Jde o to, že ve výsledku bych dělal to samé, co ve Windows, jen jinak + bych windows prostě musel mít stejně k tomu. Dohromady to není výhoda, ale nevýhoda, je to prostě pro mně kontraproduktivní. Dokud nebude možné přejít 100% na OSX, nemá to smysl. Pak, když to půjde, jistě ocením i to, co dnes nepotřebuju, ale pomůže to. Yosemite, který jsem testoval bude mít s iOS mnoho takového, co pomůže, zlepší spolupráci a podobně. Ale co z třešničky na dortu, když dort samotné je nanic? Pro mně nanic. Zatím nanic :-)

Uživatelský avatar
Lukas Valenta
Příspěvky: 414
Registrován: 01 led 2013 01:44
Kontaktovat uživatele:

Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od Lukas Valenta » 29 srp 2014 00:46

swenak píše:
Lukas Valenta píše:Podle mě je problém hlavně z hlediska toho, že některé věci se musí dělat jinak. Dělat to stejně někdy nejde. Není přesně tento ss, ale může být nějaká náhrada, co umí něco podobného. (Když jsme v oblasti hobby). To sezení na dvou židlích - to, že jsi zvyklý na Windows a občas koukneš do OS X, to nemá moc význam. Člověk tomu musí dát alespoň 2 týdny. Najít si ty klady. iWork, iLife, propojení appek iOS + OS X. Mnohé, co nejsou na Windows. Věci, co se na OS X dělají mnohem lépe - a jsi doma :-)
Teď bych sotva na Windows dokázal přejít zpět. Ne bezbolestně. A to to mám jen rok a půl. Je to z počátku hlsvně o tom - vykašlat se na zvyky. Teď si ve Windows připadám jak Alenka v říši divů.
Jenže, to jsou apky a postupy, které používáš Ty, to je ten zásadní "problém". Já mám jiný set apikací, jiné pracovní potřeby, návyky, prostředí, kde jsem se vyskytuju a co dělám. Už jen to, že bych měl být kompatibilni s lidma kolem. A kolem sebe mám jen pár Apple userů.

Jak jsem psal, ono to není proto, že by to nešlo, v tom problém nevidím a nemám problém s prací v OSX. Jde o to, že ve výsledku bych dělal to samé, co ve Windows, jen jinak + bych windows prostě musel mít stejně k tomu. Dohromady to není výhoda, ale nevýhoda, je to prostě pro mně kontraproduktivní. Dokud nebude možné přejít 100% na OSX, nemá to smysl. Pak, když to půjde, jistě ocením i to, co dnes nepotřebuju, ale pomůže to. Yosemite, který jsem testoval bude mít s iOS mnoho takového, co pomůže, zlepší spolupráci a podobně. Ale co z třešničky na dortu, když dort samotné je nanic? Pro mně nanic. Zatím nanic :-)
Měl jsem pocit, že jsme se bavili o hobby.
Z hlediska kompability, apod.. To už je kompromis, co by se dal vyřešit leda tak přes Parallels, apod. Není to ideální, ale na sw to v zásadě stačí. Viděl jsem tu 10 a vypadá to slušně.
Ale jinak samozřejmě rozumím.

PS: Apple chce firmy. Ale na iPadu. A ten rozhodně není nejlepší na práci. Mobilní je, na mnoho věci stačí, ale na většinu věci by to byl kompromis, od kterého v Applu dávají rice pryč (tzn. hybrid ne! - a s čímž souhlasím). Macbook je zkrátka víc uzpůsobený k práci, iOS je spíš to hobby. Těžko nahradí v podnikách počítače iPadama. A o tom mluvím. Snaží se do firem mnohem obtížnější cestou. Když lze vývojáře sehnat na iPad, proč ne na Mac? Myslím, že z iPad vs Mac je iPad více to hobby.
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - ios 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od swenak » 29 srp 2014 00:49

Lukas Valenta píše:A jak se zase setkal s "ten iPad je oproti iPhonu ale docela drahej, ne?" :-) je to ovšem škoda, v mnoha ohledech lze Windows nahradit, jen na tom lehce zapracovat. Nebo ať to udělá IBM. Lidé většinou mají jeden notebook - a pokud v práci nestačí OS X, Macbook to pravděpodobně nebude

Tak cena je relativní. Když někomu řeknu, co stála Retina, tak valí oči, ač by si to mohl asi taky dovolit. Prodal jsem kamarádovi v reálu za cca 16tis "Air 13 - mid 2012, I7 2.0Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, 2 roky záruka (AppleCare)". A on mi dnes říká, že ho to štve, kolik stál. Že to nemůže nikomu říct, protože by to nepochopili, kolik ho to stálo, ani kolik běžně stojí (snad stával přes 43). On jako je nadšen a ví, že to není moc, ale nejde to říct lidem kolem. Co pak teprve 65tis za Retinu, která má blbý display a další vady :-)

Mně prostě nevadí, že Apple nedělá firemní věci. Fakt ne. Jako, nebýt možnost dělat ve Win na Macbooku, to by bylo horší. Ale ta možnost tady je, tak mi je to prostě fuk:-)

Uživatelský avatar
Lukas Valenta
Příspěvky: 414
Registrován: 01 led 2013 01:44
Kontaktovat uživatele:

Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od Lukas Valenta » 29 srp 2014 00:54

Mně osobně to taky nevadí. Jiným ovšem ano. Ale vadí mi malá rozšířenost OS X. Mohlo by to být lepší :-)
Naposledy upravil(a) Lukas Valenta dne 29 srp 2014 01:01, celkem upraveno 2 x.
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - ios 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od swenak » 29 srp 2014 00:56

Lukas Valenta píše:
swenak píše:
Lukas Valenta píše:Podle mě je problém hlavně z hlediska toho, že některé věci se musí dělat jinak. Dělat to stejně někdy nejde. Není přesně tento ss, ale může být nějaká náhrada, co umí něco podobného. (Když jsme v oblasti hobby). To sezení na dvou židlích - to, že jsi zvyklý na Windows a občas koukneš do OS X, to nemá moc význam. Člověk tomu musí dát alespoň 2 týdny. Najít si ty klady. iWork, iLife, propojení appek iOS + OS X. Mnohé, co nejsou na Windows. Věci, co se na OS X dělají mnohem lépe - a jsi doma :-)
Teď bych sotva na Windows dokázal přejít zpět. Ne bezbolestně. A to to mám jen rok a půl. Je to z počátku hlsvně o tom - vykašlat se na zvyky. Teď si ve Windows připadám jak Alenka v říši divů.
Jenže, to jsou apky a postupy, které používáš Ty, to je ten zásadní "problém". Já mám jiný set apikací, jiné pracovní potřeby, návyky, prostředí, kde jsem se vyskytuju a co dělám. Už jen to, že bych měl být kompatibilni s lidma kolem. A kolem sebe mám jen pár Apple userů.

Jak jsem psal, ono to není proto, že by to nešlo, v tom problém nevidím a nemám problém s prací v OSX. Jde o to, že ve výsledku bych dělal to samé, co ve Windows, jen jinak + bych windows prostě musel mít stejně k tomu. Dohromady to není výhoda, ale nevýhoda, je to prostě pro mně kontraproduktivní. Dokud nebude možné přejít 100% na OSX, nemá to smysl. Pak, když to půjde, jistě ocením i to, co dnes nepotřebuju, ale pomůže to. Yosemite, který jsem testoval bude mít s iOS mnoho takového, co pomůže, zlepší spolupráci a podobně. Ale co z třešničky na dortu, když dort samotné je nanic? Pro mně nanic. Zatím nanic :-)
Měl jsem pocit, že jsme se bavili o hobby.
Z hlediska kompability, apod.. To už je kompromis, co by se dal vyřešit leda tak přes Parallels, apod. Není to ideální, ale na sw to v zásadě stačí. Viděl jsem tu 10 a vypadá to slušně.
Ale jinak samozřejmě rozumím.

PS: Apple chce firmy. Ale na iPadu. A ten rozhodně není nejlepší na práci. Mobilní je, na mnoho věci stačí, ale na většinu věci by to byl kompromis, od kterého v Applu dávají rice pryč (tzn. hybrid ne! - a s čímž souhlasím). Macbook je zkrátka víc uzpůsobený k práci, iOS je spíš to hobby. Těžko nahradí v podnikách počítače iPadama. A o tom mluvím. Snaží se do firem mnohem obtížnější cestou. Když lze vývojáře sehnat na iPad, proč ne na Mac? Myslím, že z iPad vs Mac je iPad více to hobby.
No, já to oddělovat ale nechci, chci vše dělat na jednom. Proto se k tomu tak musím stavět.

Co se týče iPadu, tak nevím, nevím. Ano, Apple dělá kroky pro nasazení do firem, ale jeho účel je pořád hlavně konzumace obsahu a jednoduché pořizování a to nezmění. Jenže, to je minoritní část. Dle mého se zaměří na managery a podobné .... pracovníky. Ne na běžnou pracovní agendu. Uvidíme, neznám jejich plány, nejsem v tomto zase tak zběhlý a nechci se tvářit, že vím, co a jak bude a je :-) Zatím ale mné osobně celá koncepce obou ekosystémů, představované novinky a další věci kolem prostě připadá "hobby - hraní", než "profi - hobby".

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od swenak » 29 srp 2014 00:58

Lukas Valenta píše:Mně osobně to taky nevadí. Jiným ovšem ano. Ale vadí mi malá rozšířenost OS X. Mohlo by to být lepší :-)
Tak ono se to zlepšuje :-) Ale ne moc, to je pravda a je to myslím docela spojeno s tím, že iOS lidi přesvědčuje k OSX. Problém je, že zatímco iOS si koupí s dotací, OSX zařízení musí platit natvrdo a to už je sakra znát. K tomu ty "problémy" s OSX a hned je to nevýhodné :-)

Uživatelský avatar
Lukas Valenta
Příspěvky: 414
Registrován: 01 led 2013 01:44
Kontaktovat uživatele:

Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od Lukas Valenta » 29 srp 2014 01:00

Teď Ti ale moc nerozumím - nechceš oddělovat práci a hobby, což je podmínka, abys přešel na OS X a užíval výhod ekosystému, ale zároveň Ti je jedno, jestli Apple něco udělá pro to, aby se ti to mohlo jednou splnit? :-)

PS: Apple se tváří, jak je iPad super na tvorbu obsahu. Tak mi to přijde.

OT: nechápu, jak někdo může na iPhonu hrát hry. A Apple je v tom na keynotách podporuje.

-------
swenak píše:
Lukas Valenta píše:Mně osobně to taky nevadí. Jiným ovšem ano. Ale vadí mi malá rozšířenost OS X. Mohlo by to být lepší :-)
Tak ono se to zlepšuje :-) Ale ne moc, to je pravda a je to myslím docela spojeno s tím, že iOS lidi přesvědčuje k OSX. Problém je, že zatímco iOS si koupí s dotací, OSX zařízení musí platit natvrdo a to už je sakra znát. K tomu ty "problémy" s OSX a hned je to nevýhodné :-)
Poukazuju hlavně na to podivné smýšlení iPad do firem, Macbooky domů. Přitom obráceně je to mnohem produktivnější. Jak říkáš, cena mnohdy odradí. A proto to podle mě dělají s Macy špatně.

OT: já taky kupoval 2012 Air, ale jen 128GB/8GB RAM. Bohužel kupovaný před zlevněním, s DPH nějakých cca 36k. Chce to prostě to IPSko.
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - ios 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od swenak » 29 srp 2014 01:07

Lukas Valenta píše:Teď Ti ale moc nerozumím - nechceš oddělovat práci a hobby, což je podmínka, abys přešel na OS X a užíval výhod ekosystému, ale zároveň Ti je jedno, jestli Apple něco udělá pro to, aby se ti to mohlo jednou splnit? :-)

PS: Apple se tváří, jak je iPad super na tvorbu obsahu. Tak mi to přijde.

OT: nechápu, jak někdo může na iPhonu hrát hry. A Apple je v tom na keynotách podporuje.

Je mi to jedno, protože umím spojit Windows + Macbookem. Jak jsem psal, kdyby to nešlo, viděl bych to jinak. Mám tedy Windows, který mi dá vše po SW stránce (ne vše lepší proti OSX) a Macbook, který je po HW pro mně nejlepší možný (nevím, co bych říkal na Razer Blade, ale ten nejde v Evropě moc sehnat). Takže mně to prostě nevadí, protože nestrádám.

PS: Jak se Apple tváří, resp. co se nám snaží namluvit je jedna věc, ale realita je prostě v mém pohledu jiná. Stejně, jako dotekové notebooky jsou v reklamě super a všichni nám to cpou a praktické využití je minimální. To samé 3D a další novinky.

OT: Náhodou, něco je tam super, takový AmazingBraker :-) Jinak souhlas, ani na iPadu to není moc super, ale iPhone je tragedie, dám na display 2 palce a nevidím už nic další :-)

Uživatelský avatar
Lukas Valenta
Příspěvky: 414
Registrován: 01 led 2013 01:44
Kontaktovat uživatele:

Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od Lukas Valenta » 29 srp 2014 01:20

Hlavně se iPhone oproti iPadu hned vybije :D
Jasně - samostatně ti Macbook stačí Win+Macbook, ale nevyužíváś výhod iPhone+Mac(+iPad) - a o tom to hlavně je. Apple by měl co nejvíc iOS uživatelů přesunout i na Mac. Člověk s iPhonem na S5 přejde klidně hned, jestli chce pádlo. Člověk s více Apple zařízeními těžko. A Apple začíná mít evidentně strach (resp. ukáže se, zda nový iPhone bude skutečně 4.7"). iOS postupně ztrácí procenta. Ne prodeje, ale procenta. A teď to problém není, ale už se vyrovnal výdělek aplikací Android vs iOS. Plno appek co byly jen na iOS jsou teď i na Android. Mnohé z OS X i na Windows. Hlavní výhody pomalu padají. Někde je iPhone objektivně za konkurencí pozadu. iOS asi jednou bude minorita stejně jako OS X. Čím víc lidí OS X bude mít, tím víc lidí se jim podaří udržet. A na druhou stranu - mnohé taháky Windows na OS X nejsou a ani třeba nebudou. A to je problém.

PS: už se dvě hodiny chystám spát, už konečně jdu - dobrou noc přeju :-)
Naposledy upravil(a) Lukas Valenta dne 29 srp 2014 01:22, celkem upraveno 1 x.
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - ios 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od swenak » 29 srp 2014 01:21

Lukas Valenta píše: Poukazuju hlavně na to podivné smýšlení iPad do firem, Macbooky domů. Přitom obráceně je to mnohem produktivnější. Jak říkáš, cena mnohdy odradí. A proto to podle mě dělají s Macy špatně.

OT: já taky kupoval 2012 Air, ale jen 128GB/8GB RAM. Bohužel kupovaný před zlevněním, s DPH nějakých cca 36k. Chce to prostě to IPSko.
Jenže, Apple nedělá dle mého "iPad do firem", ale "iPad je i pro firemní využití, nebojte". To nebude nástroj pro lidi ve výrobě, pro administrátory, účetní, programátory a tak dále. To bude pro malou skupinku lidí a má to jen podpořit "cool" produkt v tom, že "i firemně to jde". Ano, i dnes můžu na iPhonu těžce, na iPadu míň těžce, udělat nějakou práci. Už jsem přes terminál psal SQL scripty a dělal další věci, ale pohodlné to není. Je to z nouze cnost, což ale někdy postačí.

Možná to neumím dobře napsat, ale zkusím příklad. Jednou chtěl po mně zákazník vytvořit report. Docela složitý výstup, který by mu sloužil k hodnocení výkonu firmy, pracovníků, oddělení a mohl vidět, co bylo a říct, co chce, aby bylo v budoucnu. Chtěl jsem po něm specifikaci, která by mi řekla, jak se dostanu k výsledkům, kde je vzít, co ignorovat, co kam zařadit a podobně. Prostě to, co je základ a co dává hodnoty. Jenže, on to moc nechápal. Dal mi obrázek na papíře jako předlohu, že takto to mají v jiné firmě a toto chce. Nezajímalo ho, jaké tam budou hodnoty, jestli správné pro konkrétní nasazení, které požaduje, ale zajímalo ho, aby to bylo na A4, takhle barevně, řádky a sloupce. A ideálně, aby se mu to dostalo do mailu a on si to jen otevřel.

A toto jsou lidi, co jim iPad může něco přinést :-) Prezentace, jednoduché pořízování menších dat, jednoduché zásahy. Ale pro práci? Těžko. Ruce se za chvilku unaví, je to malé, takže to musíš mít blízko u očí. Aby pořizoval desítky stránek textu, zadával data do účeního systému a podobně, to prostě ne. Třeba do výroby, kdy pracovník jednou za 5minut klikne na jedno tlačítko, kde potvrdí něco, prosím. Ale to nahradí i panel s 5ti tlačítky :-)

Uživatelský avatar
Lukas Valenta
Příspěvky: 414
Registrován: 01 led 2013 01:44
Kontaktovat uživatele:

Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od Lukas Valenta » 29 srp 2014 01:24

A pro tyhle lidi je Mac! A iPad by měl říct "jde to sice i na iPadu, ale na Macu je to ještě lepší! A budete těžit z ekosystému! A přechod bude co nejsnazší!!" :-)

PS: iPad do firem - narážím na dohodu s IBM, které ty produkty bude vyloženě firmám prodávat a starat se o servis. Asi to chtějí ve větším, když vyvinou víc než 100 apps. Uvidíme.
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - ios 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od swenak » 29 srp 2014 01:35

Lukas Valenta píše:Hlavně se iPhone oproti iPadu hned vybije :D
Jasně - samostatně ti Macbook stačí Win+Macbook, ale nevyužíváś výhod iPhone+Mac(+iPad) - a o tom to hlavně je. Apple by měl co nejvíc iOS uživatelů přesunout i na Mac. Člověk s iPhonem na S5 přejde klidně hned, jestli chce pádlo. Člověk s více Apple zařízeními těžko. A Apple začíná mít evidentně strach (resp. ukáže se, zda nový iPhone bude skutečně 4.7"). iOS postupně ztrácí procenta. Ne prodeje, ale procenta. A teď to problém není, ale už se vyrovnal výdělek aplikací Android vs iOS. Plno appek co byly jen na iOS jsou teď i na Android. Mnohé z OS X i na Windows. Hlavní výhody pomalu padají. Někde je iPhone objektivně za konkurencí pozadu. iOS asi jednou bude minorita stejně jako OS X. Čím víc lidí OS X bude mít, tím víc lidí se jim podaří udržet. A na druhou stranu - mnohé taháky Windows na OS X nejsou a ani třeba nebudou. A to je problém.

PS: už se dvě hodiny chystám spát, už konečně jdu - dobrou noc :-)
Ano, nevyužívám iOS+OSX výhody, protože to zatím pořád beru jako cool třešničku na dortu. Ale mně jde o ten dort. Přirovnal bych to k mé "práci" na poli automobilismu. Většina tunerů řeší vzhled, krásná kola, jiný nárazník a jiné oprické věci a to, že se tím zhoršují jízdní vlastnosti si v hořśim ani nevšimnou, v lepším jim to nevadí. Já naopak řeším výkon, jízdní vlastnosti, projevy. Věci, co nejsou vidět, ale jsou pro mně podstatnější.

Jinak, iOS je dávno minoritní a bude hůř. Apple ale bude dlouho v klidu. Ano, i dle mého se bojí, protože wow efekt posledního trhu je pryč (iPad - už se začíná i propadat), konkurence je dobéhla a předehnala a levněji, což je logické a přirozené. Takže iOS zařízení jsou již teď na úrovni OSX, je to minoritní systém. Ale vydělává a to hodně. Nemyslím, že by Applu šlo o něco jiného. Je to ve vlnách, ale podstata zůstává. Něco se jim povede uvést, založí nový trh, určitou dobu vedou a vydělávají na tom nadprůměrně. Pak se to zastaví, dohoní je konkurence, ale pořád mají to své, co pomaličky postupně nerevolučně udržují. Pak přijdou s dalším trhem a takhle to jde dokola. PC, iPod, iPhone, iPad. Prostě, tvoří trhy, což je pro ně zdá se jednodušší, než zásadně zlepšit existující trh.

Dobrou :-)

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od swenak » 29 srp 2014 01:40

Lukas Valenta píše:A pro tyhle lidi je Mac! A iPad by měl říct "jde to sice i na iPadu, ale na Macu je to ještě lepší! A budete těžit z ekosystému! A přechod bude co nejsnazší!!" :-)

PS: iPad do firem - narážím na dohodu s IBM, které ty produkty bude vyloženě firmám prodávat a starat se o servis. Asi to chtějí ve větším, když vyvinou víc než 100 apps. Uvidíme.

Mac je složitý, velký, neskladný, archaický. Takový člověk je pohodlný, klávesnice je urážlivá :-) Když z PDF něco "vymyslí", zavolá si asistentku, nebo zadá termín porady, tak ze sebe vyzvrací své vize, které někdo jiný zpracuje a tím to hasne :-) Za 2 roky se zjistí, že jeho přínos byl nulový, resp. firma jena tom hůř a on jde jinam :-)

PS: Jenže 100 apps je jen číslo. App Store jich má milion a co z toho? Podstatné je, jaké aplikace a k čemu. iOS do dnes nemá pro firemní klientelu to, co měl Windows CE (Compact Edition) před 15ti lety.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od tlacenka » 29 srp 2014 04:09

A ani mit nebude.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od swenak » 29 srp 2014 05:48

Tak s postupem času se co to přidalo a něco zase umožní další aplikace :) Ale jejo účel je prostě jiný a to se opravdu moc nezmění.

Uživatelský avatar
Bufik
Příspěvky: 120
Registrován: 17 srp 2012 18:35

Re: Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od Bufik » 29 srp 2014 12:52

Z toho co tady čtu mi vychází že podle vás jsou Apple výrobky k ničemu a že by žřejmě neměli opustit opustit Činu :) Pŕece vám nikdo nebrání přejí na jinou paltformu , na výběr toho máte dost a ne tu furt psát dokola jak Apple všecho dělá špatně. Většina lidí je spokojena jinak by toho Apple asi tolik neprodal že ? Nedovedu si představit pokud by jste si napŕiklad koupili NB s Win co by jste všechno na něm našli a jak by byl furt na reklamaci že tam to nebo to není přesně podle vašeho gusta. A už mi vůbec nejde do palice jak si tu furt stěžujete že na něm jsou problémy s Bootcampem a Win. Můžete být rádi že to tam vůbec funguje. Copak uživatel Windows mašiny si stěžuje že mu tam nejde OS X ? Co se týče kvality tak ta jistě šla dolů , ale to je zapřičiněno velkým počtem prodaných výrobků. Neberte to ode mě jako že bych chtěl vyvolat flame ale už mi to prostě nedalo. Ještě jedna věc mě nadzvihla a to že tu někdo přetaktovává grafickou kartu a ještě to tu klidně napíše. Až mu grafika odejde tak jsem zvědav jak uspěje s reklamací.
MacBook Air 11" 2012 , i7, 8GB , 512GB SSD
Phone X 256GB
iPad mini 16GB WiFi
Apple watch 4

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od swenak » 29 srp 2014 13:04

Neber to jako urážku, ale kdyby se všichni smiřovali s tím, co je jim předkládáno, jak to tady píšeš, asi by svět vypadal jinak a Apple by možná ani nebyl. To, že si stěžujeme je naše právo, zaplatil jsem a o některých vlastnostech jsem nebyl informován a vadí mi, nebo jsem byl informován o tom, že jsou nějaké a realita je jiná. Já osobně jsem řešil i reklamace jiných, než Apple produktů, to není o tom, že Apple. Jenže, Apple se prezentuje nako super kvatliní prémiový výrobce a produkty tomu neodpovídají, cena ale ano. Nelíbí se mi to a dám to najevo a to nejen tak, že to řeknu při 10 pivu v hospodě, ale napíšu i Applu a sice nečekám, že pro mně udělají něco výjimečné, tak poznaky můžou využit do budoucna.

Že je většina spokojena? No, to bych taky netvrdil, stejně, jako to, že by se toho jinak tolik neprodalo. Prodávají se i horší zařízení. Marketing a "slepota" uživatelů nezná hranic.

A že si stěžujeme na Bootcamp? No a proč ne? Apple toto podporuje, dodává ovladače, které jsou jeho produktem a opět, celé toto řešení má něco splňovat a nesplňuje. Ohánění se provozem OSX na Win mašině je irelevantní, jednak OSX není uvolněno pro provoz na jiných, než Apple zařízeních a i kdyby bylo, pak by nebyla chyba Apple, že výrobce Win mašiny, co podporuje provoz OSX, nezvládnul implementaci.

EDIT: Jo a k té grafice. Karta má HW omezení a přetaktovávací SW dodává i přímo výrobce, tedy nVidia. Není to žádné woodoo, pinování a podobně. Kdyby to bylo problematické, je to zamčeno stejně, jako jsou zamčeny násobiče na CPU.

Uživatelský avatar
Bufik
Příspěvky: 120
Registrován: 17 srp 2012 18:35

Re: Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od Bufik » 29 srp 2014 13:48

No upřímně jinou odpověď jsem nečekal. Jistě cenová politika je taková jaká je ale že by se prezentoval jako "super kvalitní prémiový výrobce" o tom nevím, vždyť je to výrobce jako každý jiný a za velkou louží to tam má kdejaká důchodkyně. Co se týče tvého stěžování se Applu to je naprosto v pořádku a nemám k tomu výhrady ale ty to ventiluješ tady a mám právě z toho pocit že se snažíš lidi od výrobků Apple odradit. Já také mám zkušenosti se všemi možnými počítači (od dob DOSU) , takže mi toho rukama prošlo hodně a jsem právě velmi rád že jsem přešel na OS X. Netvrdím že je úplně bez chyb ale jsem hodně spokojený. Vždyť Apple přece nemůže každému vyjít vstříc to by nedělal nic jiného. A ano většina lidí je spokojena a to že neřeší kdejakou prkotinu to není dáno "slepotou" ale prostě jim to až tak nevadí aby kvůli tomu věc reklamovali popřípadě si stěžovali Applu. Co se týče Bootcamp ano vydal sice ovladače ale jen proto aby si ten Win mohli nainstalovat a používat v případě že něco není pro OS X ale přece od nich nemůžeš chtít plnou podporu Win když je určen pro OS X . A poslední příspěvek mě opravdu dostal, copak Apple má někde na stránkách uvedeno že přetaktovávat je naprosto v pořádku jděte do toho ? Software vydala Nvidia a ne Apple ten používá pouze jejich komponenty a ne jejich software, Toto je totiž případ Macbooku early 2011 kdy hromada lidí chtěla větší výkon a grafice přidali na výkonu a ta to nezvládla a šla do kytek. Jistě je v tom i výrobní vada a Apple tohle opravdu pos.. ale jak říkaám lidi se snažili z této grafiky dostat víc než bylo možno. A ano je to tak , jen si přečti zahraniční fóra.Sakra to jsem se ale rozepsal :) Jinak nic ve zlým :)
MacBook Air 11" 2012 , i7, 8GB , 512GB SSD
Phone X 256GB
iPad mini 16GB WiFi
Apple watch 4

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Pokec o Macbooku Retina 15 a dalších Apple krámech :-)

Příspěvek od swenak » 29 srp 2014 14:07

Tak nevím, kde jsi se dočetl, že lidi odrazuju, sám Apple produkty používám. Slepotou jsem myslel přesně to, kdy buď to někomu nevadí natolik, že si to nevšimne, nebo si to všimne, ale neřeší. To ale neznamená, že to tam není a ani to, že to mají ti, co si to všimnou, ignorovat, když jim to vadí. To, že Apple má kdejaká důchodkyně nemá nic s tím, že se Apple neprezentuje tak, jak jsem psal (ono i ta důchodkyně za to zaplatila stejně - tedy hodně). V každém rozhovoru a propagaci to je nějak řečeno, naznačeno. Viděl jsi snad někde videa od Lenova, HP, Aceru, jak si dávájí záležet na každém detailu, jak co ladí, řeší a podobně? Články, rozhovory a knihy o autorech, designerech a o tom, jaký mají přístup, jak jsou precizní, jak prostě mění věci xxx krát a podobně? Ne. Viděl jsem něco podobné u jediného výrobce - Razer a jejich Razer Blade. To jakoby z oka vypadlo Apple marketingu a i HW je podobné:-)

Jak jsem psal i jinde, ač Apple není dokonalý, nic lepší prostě nejde najít (pro mně), ale to neznamená, že na to, co mně a i jiným vadí, neupozorním a určitě to nemá nic s tím, že bych od toho odrazoval, takže to bude dle mého chyba v čtení;) O hodně věcech vím a ignoruju je, resp. toleruju, ač s těžkým srdcem, prože bych čekal prostě více.

Jsou lidi, co si stěžují, ale pro nápravu neudělají nic. Já jsem jiný a prostě dám to vědět a když to nepřijmou, jejich věc, ale já si můžu říct, že jsem se snažil. To je jako s řešením politiky a nepravostí v hospodě. Všichni plno keců, ale skutek utek. To se pak nejde divit tomu, že se nic nemění.

S Bootcampem jsem to myslím napsal dostatečně, nesdílím Tvůj pohled, ale neberu Ti ho. Hodně lidí na mně kouká/nebo mi i psalo, jako bych spadnul z višně, když si stěžuju na Win na Apple HW, resp. že vůbec takovou zhovadilost dělám, používat tam většinou Windows. Já nikomu přece neberu, že oni tam chtějí OSX, na který byl HW stvořen, líbí se jim, dělá se jim v tom dobře. Nechápu ale, že mně kamenují za něco, co jde, jde legálně a Apple to podporuje (ač ne moc dobře). To není jako na iPhone dát Android.

Pokud Ti vadí, že tady upozorňujeme na nedostatky, OK, proč ne, ale někomu to může pomoct se rozhodnout, jestli ano, nebo ne, protože má podobné požadavky, jako já, petr a další. Stačí si přečíst fóra, co jsem tedy psal, tisíce témat s problémy, mraky příspěvků o nepsokojenosti, naštvanosti na Apple. I to jsou jeho zákazníci.

Jinak, nic ve zlém :-)

Odpovědět