iMac se restartuje v polovině loadovací obrazovky

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
kristyna.frymlova
Příspěvky: 2
Registrován: 28 črc 2015 14:21

iMac se restartuje v polovině loadovací obrazovky

Příspěvek od kristyna.frymlova » 28 črc 2015 14:23

Zdravím, když zapnu Maca, tak se zapne, slyším zvuk zapínání, ale při zobrazení loadovací obrazovky nejenže start up je pomalý, ale navíc v necelé polovině spadne do bílé obrazovky a po chvíli se Mac začne sám restartovat. Na jiných fórech jsem četla, že při zapínání je potřeba držet alt a pak zapnou, kde se dostanu na Recovery HD a je potřeba přeinstalovat OS. Bojím se ale, že přijdu o data, která mám na disku. Nevíte co s tím? Díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: iMac se restartuje v polovině loadovací obrazovky

Příspěvek od Hajnejch » 28 črc 2015 18:53

O data nepřijdete jen je třeba držet při startu CMD+R a pak zvolit znova nainstalovat OSX. Pokud je to softwarová závada tak by vám to mělo pomoci. Pokud to bude HW tak servis to jistí.

kristyna.frymlova
Příspěvky: 2
Registrován: 28 črc 2015 14:21

Re: iMac se restartuje v polovině loadovací obrazovky

Příspěvek od kristyna.frymlova » 28 črc 2015 19:32

Díky za radu. Už je to vyřešeno. Nakonec jsem sehnala servisáka od nás z města, který ale nezjistil čím to bylo. Systém se přes Cmd + R rozjel. Pak už jen dal opravit disk, který ale prý byl v pořádku a opravil oprávnění k disku a zatím to běží jak má.

Odpovědět