Aplikace fotky - OneDrive

Sekce pro uživatele iPhoto, Aperture, Lightroom, Photoshopu a všech ostatních foto aplikací pro MacOS X i iOS

Moderátoři: Alisczech, zmiy, dandas, yonah, Macforum_Admin, Keny

Odpovědět
Rocles
Příspěvky: 62
Registrován: 06 čer 2017 17:38

Aplikace fotky - OneDrive

Příspěvek od Rocles » 11 čer 2017 15:53

Poprosil bych jestli mi muze nekdo poradit jak nastavit , aby se mi po spusteni aplikace FOTKY v PC otevrela slozka OneDrive, kde mam vsechny fotky. Nepouzivam iCloud, ale OneDrive ktery se mi synchronizuje s iPhonem. Tohle jsem zatim nejak nepobral jak to funguje a nerad bych si udelal bordel ve slozkach ve kterych mam fotky na OneDrive. Dekuji
iPhone X
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Aplikace fotky - OneDrive

Příspěvek od Honza.Mac » 11 čer 2017 16:05

Je to aplikace Apple tak je svázaná s jeho úložištěm (iCloud).
To co chcete asi nepůjde tak jak zamýšlíte.
Jinak chtít symbiózu mezi Applem a Microsoftem je jako trochu mimo mísu.
Co chcete ?
Chcete si prohlížet nějakým softwarem obsah složky OneDrive, tedy prohlížeč obrázků jako ve Windows ?
Chcete “katalogizaci” obsahu ?
Zde na fóru je toho plno.
Pro prohlížení stačí Xee (placený) pro katalogizaci Adobe Lightroom, Adobe Bridge.
Já mám Apple Aperture, proto mám nainstalovaný Maverick (poslední macOS verze kde je Aperture podporováno a funguje bezchybně)
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

seaman
Příspěvky: 166
Registrován: 30 črc 2012 15:10

Aplikace fotky - OneDrive

Příspěvek od seaman » 11 čer 2017 17:07

Rockles sa pyta na nieco uplne ine, ked budem u pc vyskusam to namapovat a poradim, ked sa podari


Tak som otvoril aplikaciu fotografie a v nastaveni pridas priecinok, velmi jednoduche, teda ak som spravne pochopil, ze sa pytas na PC a nie Mac :-)

Sent from my iPad using Tapatalk

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Aplikace fotky - OneDrive

Příspěvek od Honza.Mac » 11 čer 2017 18:29

seaman píše:Rockles sa pyta na nieco uplne ine, ked budem u pc vyskusam to namapovat a poradim, ked sa podari


Tak som otvoril aplikaciu fotografie a v nastaveni pridas priecinok, velmi jednoduche, teda ak som spravne pochopil, ze sa pytas na PC a nie Mac :-)

Sent from my iPad using Tapatalk
On má v podpisu iMac ...
PC u něj = iMac viz. jeho příspěvky zde na fóru ...
A taky co by dělal s Windows v tématu “Apple a fotografie” že ?
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

seaman
Příspěvky: 166
Registrován: 30 črc 2012 15:10

Re: Aplikace fotky - OneDrive

Příspěvek od seaman » 11 čer 2017 18:48

Nepoznam jeho ine prispevky a Apple a fotografie je aj v kombinacii iPhone a Pc ;-)

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Aplikace fotky - OneDrive

Příspěvek od Honza.Mac » 11 čer 2017 18:59

seaman píše:Nepoznam jeho ine prispevky a Apple a fotografie je aj v kombinacii iPhone a Pc ;-)
Tak začněte, ušetříte si mnoho času.
OT :
A PC s Windows bych sem vůbec netahal a Windows + iPhone nepovažuji za vhodné téma zde, proto je tu sekce “iPhone” ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

seaman
Příspěvky: 166
Registrován: 30 črc 2012 15:10

Re: Aplikace fotky - OneDrive

Příspěvek od seaman » 11 čer 2017 20:30

Nie kazdy ma cas prechadzat forum, videl som dotaz, pokusil som sa pomoct.

K tomu tahaniu windows sem, dotazovatel ho sem zatiahol sam, kedze pouziva a pytal sa na Onedrive.

Peace

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Aplikace fotky - OneDrive

Příspěvek od Honza.Mac » 12 čer 2017 05:06

OneDrive používám také a Windows jsem viděl jen z dálky, používám MS Office = mám PC s Windows ?
Máte zkreslené a mlhavé znalosti, nezlobte se.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Rocles
Příspěvky: 62
Registrován: 06 čer 2017 17:38

Aplikace fotky - OneDrive

Příspěvek od Rocles » 12 čer 2017 05:56

Já bych se zeptal ještě jinak. Těch prohlížečů obrázku je mraky. Který by jste mi doporučili na prohlížení, třídění fotek, aby uměl otevřít i RAW, byl rychlý a v češtině. Něco na úpravu RAWu bych vyřešil později. Momentálně bych chtěl něco svižného na fotky. Zkousel jsem XnView ale zadny rychlik to neni. Scrollovani je takove trhane a i u mensich uprav jako je oriznuti fotky se to chova divne.
iPhone X
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Aplikace fotky - OneDrive

Příspěvek od Honza.Mac » 12 čer 2017 07:40

Já mám Apple Aperture, splňuje všechny mé požadavky.
ALE již není podpororováno Applem, kvůli tomu mám stále Maverick (10.9 macOS).
Je to o testování, někomu vyhovuje ACDSee for Mac, někomu alternativní Gimp, většina uživatelů přešla z Aperture na Adobe produkty.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Rocles
Příspěvky: 62
Registrován: 06 čer 2017 17:38

Re: Aplikace fotky - OneDrive

Příspěvek od Rocles » 13 čer 2017 07:07

Tak jsem vyzkousel nekolik aplikaci a protoze i fotim do RAWu, tak jsem se nakonec rozhoupal a poridil Photoshop a Lightroom. Musim rict ze jsou to paradni programy a hlavne Lightroom urcite vyuziju. Jen se mam jeste co ucit.
iPhone X
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikace fotky - OneDrive

Příspěvek od casey » 17 čer 2017 12:01

Lightroom je podle mě nejlepší volba :-) I když Fotky mají dostat nějaká vylepšení..

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikace fotky - OneDrive

Příspěvek od Alisczech » 28 čer 2017 07:27

Apple Fotky, Apple Aperture i Adobe Lightroom si vytvářejí vlastní katalog/knihovnu a tudíž na "prohlížení" nejsou vhodné. Navíc jsou svázány s clastním cloudovým řešením. Pokud chcete mít fotografie uložené na OneDrive, tak pro prohlížení bych používal Finder a pro úpravy něco jako Pixelmator nebo Affinity Photo.

A nebo bych zvážil migraci fotek na iCloud či CreativeCloud
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Rocles
Příspěvky: 62
Registrován: 06 čer 2017 17:38

Re: Aplikace fotky - OneDrive

Příspěvek od Rocles » 28 čer 2017 12:10

Děkuji za radu no pořad se ještě mám co učit. Teď například řeším jak pustit prezentaci fotek přes celou obrazovku. Jestli to jde i ve Finder jsem nepřišel. Pokud to jde i bez importu do jiné aplikace. Děkuji. :)
iPhone X
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikace fotky - OneDrive

Příspěvek od casey » 28 čer 2017 16:13

Jde. Ve Finderu označit všechny fotky ve složce - CMD+A
A dát Alt+Mezerník

Rocles
Příspěvky: 62
Registrován: 06 čer 2017 17:38

Re: Aplikace fotky - OneDrive

Příspěvek od Rocles » 28 čer 2017 16:17

Parada. Super. Ja dekuji :)
iPhone X
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

caesarkantor
Příspěvky: 11
Registrován: 20 zář 2017 14:11

Přenos souborů z iP do Macu přes USB kabel? :-/

Příspěvek od caesarkantor » 20 zář 2017 14:26

Dobrý den,
poradil by mi MOC prosím někdo jak propojit Mac s iPhonem přes usb, resp. kde v Macu vyhledám iP, když jsem ho připojil přes usb. Nikde to v Macu nemůžu najít/otevřít. Umím zacházet s iCloud atp. Nicméně jde mi konkrétně o to převést nějaké soubory z iP do Macu skrze USB kabel.
Rách bych poté připojit k Macu přes druhé usb externí disk a přetáhl nějaké soubory a fotografie z iP přímo na Macu do exteráku.
Lze to takto jednoduše? Na Windowsu to takto normálně dělám - připojim na notebooku přes usbčka iPhone i exterák, v pc si otevřu jejich složky a pak jednoduše kopíruju. Mohu to takto stejně provést i na Macu?

(je mi jasné, že to bude asi banalita, ale já jsem trochu technický trouba. :-) )

-- PARDÓN VÍM, ŽE TO SEM NEPATŘÍ, ALE ZKOUŠEL JSEM TO NA PŘEDMĚTNÝCH TÉMATECH, NICMÉNĚ JSEM JIŽ DLOUHO BEZ ODPOVĚDI. :-/ :-( --
MNOHOKRÁT DĚKUJI KAŽDÉMU ALESPOŇ ZA KRÁTKOU RADU. SAMOZŘEJMĚ BUDU VELICE VDĚČNÝ ZA PODROBNĚJŠÍ POPIS. OPRAVDU DĚKUJU MOCKRÁT! :-)

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikace fotky - OneDrive

Příspěvek od casey » 20 zář 2017 14:31

iTunes

caesarkantor
Příspěvky: 11
Registrován: 20 zář 2017 14:11

Re: Aplikace fotky - OneDrive

Příspěvek od caesarkantor » 20 zář 2017 14:52

casey píše:iTunes
a mimo iTunes? Lze to? prosím

caesarkantor
Příspěvky: 11
Registrován: 20 zář 2017 14:11

Re: Aplikace fotky - OneDrive

Příspěvek od caesarkantor » 20 zář 2017 15:31

casey píše:iTunes
Možná bych se měl zeptat jinak - jak přenést fotografie/poznámky z připojeného iP (přes USB - iTunes) přímo do externího disku - to celé na Macu. Vždy když otevřu v Macu přípojené zařízení - externí disk, nelze mě v jeho složce ve finderu vytvářet žádná nová složka ani převést jakoukoliv složku/fotografii do té složky - ve finderu - připojené zařízení - externí disk. Takto to nelze? :-/

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Aplikace fotky - OneDrive

Příspěvek od SteveJSF » 20 zář 2017 16:03

Vezmu to odzadu.

Na ten disk ti zřejmě nejde zapisovat z toho důvodu, že ho připojuješ k Macu, ale máš ho ve formátu NTFS - nic nezapíšeš, můžeš jen číst. Pokud to potřebuješ řešit jen jednorázově, stáhni software Paragon NTFS for Mac (bezplatná trial verze na 10 dní).

Přenos fotografií a souborů z iPhonu na Mac se dělá trochu jinak. V první řadě musíme mít jasno v tom, o jaké soubory jde - z něčeho pocházejí, k něčemu patří a podle toho se s nimi zachází. Nejsou v tom iPhonu jen tak nasypané. Pokud jsou to poznámky (z nativní aplikace), tak jsou pravděpodobně synchronizované s iCloudem a tedy je v iPhonu nemusíš vůbec řešit. Pokud i tak chceš některou někomu poslat - sobě do Macu a uložit si ji na disk, tak nejjednodušší je použít AirDrop. A u fotografií je to podobně - označíš si fotografie, klikneš na ikonku sdílení a zvolíš AirDrop. Žádné propojování kabelem není potřeba a nemusíš to nikde hledat.

caesarkantor
Příspěvky: 11
Registrován: 20 zář 2017 14:11

Re: Aplikace fotky - OneDrive

Příspěvek od caesarkantor » 20 zář 2017 17:21

SteveJSF píše:Vezmu to odzadu.

Na ten disk ti zřejmě nejde zapisovat z toho důvodu, že ho připojuješ k Macu, ale máš ho ve formátu NTFS - nic nezapíšeš, můžeš jen číst. Pokud to potřebuješ řešit jen jednorázově, stáhni software Paragon NTFS for Mac (bezplatná trial verze na 10 dní).

Přenos fotografií a souborů z iPhonu na Mac se dělá trochu jinak. V první řadě musíme mít jasno v tom, o jaké soubory jde - z něčeho pocházejí, k něčemu patří a podle toho se s nimi zachází. Nejsou v tom iPhonu jen tak nasypané. Pokud jsou to poznámky (z nativní aplikace), tak jsou pravděpodobně synchronizované s iCloudem a tedy je v iPhonu nemusíš vůbec řešit. Pokud i tak chceš některou někomu poslat - sobě do Macu a uložit si ji na disk, tak nejjednodušší je použít AirDrop. A u fotografií je to podobně - označíš si fotografie, klikneš na ikonku sdílení a zvolíš AirDrop. Žádné propojování kabelem není potřeba a nemusíš to nikde hledat.
Opravdu mnohokrát Děkuji za Vaši odpověď. :-) Nicméně pokud můj externí disk AirDrop ani bluetooth nemá, jak to mohu tedy udělat? :-) A jinak bych to rád řešil dlouhodobě, nikoliv jednorázově, neznáte nejaký jiný neplacený program? :-)

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Aplikace fotky - OneDrive

Příspěvek od SteveJSF » 20 zář 2017 17:22

AirDrop má ten Mac, ne externí disk.

Pokud je problém s tím formátem disku, tak ho holt přeformátuj na FAT nebo ExFAT.

caesarkantor
Příspěvky: 11
Registrován: 20 zář 2017 14:11

Re: Aplikace fotky - OneDrive

Příspěvek od caesarkantor » 20 zář 2017 17:27

SteveJSF píše:AirDrop má ten Mac, ne externí disk.

Pokud je problém s tím formátem disku, tak ho holt přeformátuj na FAT nebo ExFAT.
Ano to vím, že AirDrop má Mac, ale abych to skrze něj mohl nějak poslat (konktně do exteráku - tak jak jsem psal) musel by to mít i ten exterák ne? Nebo asi nechápu, pardón. Prostě to asi nijak jinak nelze, nevadí. Udělám to asi přes Windows jednoduše no... :-( i když mě to mrzí. A přeformátovat disk asi nezvládnu, ale Děkuji. :-) jste hodný. :-)

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Aplikace fotky - OneDrive

Příspěvek od SteveJSF » 20 zář 2017 19:01

AirDrop je funkce macOS a iOS pro přenos dat mezi zařízeními "vzduchem". S tím externím diskem to nijak nesouvisí - ten nic takového nemá. Pokud máš iPhone a Mac, tak bys tohle měl aspoň trochu znát. Navíc jsi zvyklý pracovat s Windows - to se bojíš, že nezvládneš přeformátovat externí disk? Složitostí bych to přirovnal ke spuštění počítače. Navíc i v případě největší bezradnosti - v dnešní době internetu a možnosti vygooglit si prakticky cokoliv ... tady řešíme naprostou blbost.

caesarkantor
Příspěvky: 11
Registrován: 20 zář 2017 14:11

Re: Aplikace fotky - OneDrive

Příspěvek od caesarkantor » 20 zář 2017 19:06

SteveJSF píše:AirDrop je funkce macOS a iOS pro přenos dat mezi zařízeními "vzduchem". S tím externím diskem to nijak nesouvisí - ten nic takového nemá. Pokud máš iPhone a Mac, tak bys tohle měl aspoň trochu znát. Navíc jsi zvyklý pracovat s Windows - to se bojíš, že nezvládneš přeformátovat externí disk? Složitostí bych to přirovnal ke spuštění počítače. Navíc i v případě největší bezradnosti - v dnešní době internetu a možnosti vygooglit si prakticky cokoliv ... tady řešíme naprostou blbost.
tak jsem asi fakt blb no. pardon. :( opvradu nevím jak se dělá přeformátování disku a o AirDrop samozřejmě vím i vím jak to funguje. Proto jsem vám to taky psal, že vaše odp. je bezpředmětná, ptž potřebuji propojit iP s ex ne s macem

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Aplikace fotky - OneDrive

Příspěvek od SteveJSF » 20 zář 2017 19:15

iPhone s tím diskem nepropojíš. Pokud na Macu s tím diskem nemůžeš pracovat a nechceš ho přeformátovat, tak máš jen dvě možnosti - buď k tomu Macu připojit jiný disk nebo flashku, nebo se vykašlat na Mac a udělat to na Windows.

Odpovědět