Převod kontaktů Nokia -> Iphone

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: Renik, MichalM.Mac, Macforum_Admin, hynecheck, pekros, Schumi

Příspěvekod jackdoom » 13 říj 2017 10:44

Zdravim vsechny diskutery Jsem zacinajici Iphonista, dostal jsem ho jako sluzebni telefon, a potrebuju poradit jak co nejjednoduseji prevest kontakty z Nokie se Symbian Belle do Iphone 4S. Predem dekuji za radu a prosim, pokud je to trivialne jednoduche jako oznaceni vsech vizitek a poslani pres bluetooth, tak me nekamenujte. Apple jsem nikdy nepouzival a tak trochu se desim jeho "uzavrenosti" systemu.
více: chung cư eco dream, giá bán pcc1 thanh xuân
Naposledy upravil jackdoom dne 14 říj 2017 05:06, celkově upraveno 1
jackdoom

Poděkoval: 0 x
Poděkovali mu: 0 x

Re: Převod kontaktů Nokia -> Iphone

Příspěvekod MichalJ » 13 říj 2017 11:25

nokia -> sim a pak sim-> iphone
MichalJ

Poděkoval: 57 x
Poděkovali mu: 69 x

Příspěvekod SteveJSF » 13 říj 2017 12:12

Takhle zoufale určitě ne. To už by bylo lepší to přepsat ručně.

Málo kdo tohle využije vícekrát za život, takže na tohle je asi holt nejlepší googlit. Podle mě by to chtělo nahrát kontakty z Nokie na nějaký server, třeba na Google účet a z něj už je pak do iPhonu snadná cesta. Případně to vyexportovat do nějakých vCard - i s tím se dá pracovat. Existují i způsoby exportu do excelovské tabulky, z níž to taky jde vytáhnout - jsou i iOS aplikace, které tohle řeší. Někde jsem je měl, ale nakonec nevyužil a dnes už možná nefungují, nevím... Holt trochu zagooglit, ne jen čekat co z fóra vypadne.
SteveJSF

Poděkoval: 66 x
Poděkovali mu: 99 x

Příspěvekod MichalJ » 13 říj 2017 12:32

Tazatel se ptal jak to udelat co nejjednoduseji, trvam na tom ze pres SIM je to nejjednodussi a netusim co je na tom zoufaleho. Pokud vysledek nedopadne jak by si predstavoval muze zacit hledat jak to ze Symbianu nekam vyexportovat.
MichalJ

Poděkoval: 57 x
Poděkovali mu: 69 x

Příspěvekod SteveJSF » 13 říj 2017 14:04

Neber to jako neco proti tobe. Ja mam docela cerstvou zkusenost s prenosem kontaktu prave pres SIM a je to tragedie. Dopadlo to jeste hur, nez jsem cekal. A to jsem to jeste neladoval do iPhonu - to uz fakt nevim, co bych s tim delal. Na te SIM mas jen jednopolozkovy adresar a navic omezenou delku jmena, takze si asi dokazes predstavit, co to udela s delsimi jmeny, pak s vice cisly pod jednim jmenem (coz ta jmena o to vic zkrati) apod. A kdybych potom mel v iPhonu lustit ta jmena a spojovat nekolik kontaktu dohromady, tak to je fakt lepsi to cele prepsat.
SteveJSF

Poděkoval: 66 x
Poděkovali mu: 99 x

Příspěvekod Honza.Mac » 13 říj 2017 14:16

Tak :
a) na SIM se nepřenesou kontakty s několika údaji
b) na SIM se uloží/rozloží kontakt s více údaji na několik stejných kontaktů které obsahují vždy jeden údaj (pevná extra, mobil extra, e-mail extra atp.)
c) řešil jsem něco podobného s Symbian S60 series a využil jsem aplikace Symbian Google sync, kontakty jsem synchronizoval s Google účtem
d) na iPhone jsem tento Google účet přidal a provedl sync s iOS
e) vypl jsem sync kontaktů s Google, kontakty jsem ponechal v iPhone
f) vytvořil a zaregistroval jsem iCloud účet a Apple ID účet a zapl sychronizaci kontaktů s iCloudem.
Doporučuji po synchronizaci kontaktů s Google účtem zkontrolovat data přes web https://contacts.google.com
Netřídit kontakty Google do skupin !! aby proběhl hladký sync do iPhone a následně pak do iCloudu.
Možné problémy :
Symbian Google sync appka již není k dispozici, Google nepodporuje “exchange” sync, tento postup byl pro mne aktuální v roce 2010 takže je možné že to již nefunguje.
Ale jinak jsem používal na přenos dat z Siemens S55, S65 na Android platformu software MobileEdit!.
http://www.mobiledit.cz/
Umí to i iOS ...
Honza.Mac
iPhone 6s 128 GB SG (N71mAP)
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-115j, DS-216play 4TB WD Red
Honza.Mac

Poděkoval: 68 x
Poděkovali mu: 238 x

Příspěvekod Jirka_S » 13 říj 2017 14:48

OT: která zoufalá firma dnes dává 4S jako služební?
Jirka_S

Poděkoval: 65 x
Poděkovali mu: 24 x

Příspěvekod Jirka_S » 13 říj 2017 14:50

Ale k věci: kontakty snad převede na počkání za pár korun každá druhá prodejna s mobily, pokud teda to nedokážu sám.
Jirka_S

Poděkoval: 65 x
Poděkovali mu: 24 x

Zpět na iPad / iPhone / iPod