Přechod na ekosystém Apple

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Stanin
Příspěvky: 43
Registrován: 03 srp 2014 09:04

Přechod na ekosystém Apple

Příspěvek od Stanin » 05 srp 2014 15:44

Ahoj,

Nedávno jsem se po letech na Androidu s odskočením si k WP 8 vrátil k iOS. Předtím jsem měl první iPhone, tak jsem chtěl zkusit, jaký pokrok za ta léta iOS udělal. Mám iPhone 5s. Udělal jsem chybu s tím, že jsem koupil jen 16 GB verzi. Jinak jsem spokojený. Teda ještě mi v dešti chybí vodotěsnost (měl jsem předtím dvě xperie, naposledy to byla Z1c).

No a teď k dotazu. Krom iPhone mám tablet (Sony Xperia Tablet Z2, určitě znáte) a PC (Win 8 + Elementary OS). Je tu někdo, kdo jede ve stejné konfiguraci? Má smysl prodat tablet a PC a jít do komplet ekosystému Apple?

Využití:
Telefon: volání, hudba, focení, video a občas hry
Tablet: hry, dokumenty, filmy, hobby střih videa (zatím hledám správnou aplikaci na Android)
PC: záloha fotek a videí, hobby střih videa (něco a lá iMovie)

Díky za názory a zkušenosti,
Standa

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Přechod na ekosystém Apple

Příspěvek od Demonicus » 05 srp 2014 16:26

Já měl Tablet Android od Asusu a notebook Acer (firemní). Všechno jsem vyměnil a jsem spokojený. Nemusím řešit synchronizace, funguje mi iTunes Match, Icloud Driver atd...
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Maaara
Příspěvky: 357
Registrován: 27 říj 2013 17:45

Re: Přechod na ekosystém Apple

Příspěvek od Maaara » 05 srp 2014 18:01

Z duvodu prace pouzivam vse - iOS, Android, WM, OSX, Windows... Mam vse na Googlu - dokumenty, soubory, kontakty, kalendare, maily a pristupne vsude a na vsem. Takze ja se treba bez apple ekosystemu v pohode obejdu (a musim, pokud potrebuju byt multiplatformní), vse funguje jak ma.

Niethalf
Příspěvky: 387
Registrován: 04 kvě 2014 09:40

Re: Přechod na ekosystém Apple

Příspěvek od Niethalf » 05 srp 2014 18:49

Ja presel doma komplet na apple a az na par vyjimek jsem spokojeny. On apple take neni dokonaly, co si budeme nalhavat...

Ale uplne prejit u mne nikdy nebude mozne hlavne z pohledu prace. Nejdulezitejsi programy, ktere pouzivam jsou win only.

btw. na iphone je dokonaly vodotesny a castecne i narazuvdorny kryt. http://www.lifeproof.com/shop/us_en/iph ... ne-5-case/
iMac 21.5-inch, Late 2013 + Magic Trackpad
taška Thule Stravan Deluxe Attache - všechno od Apple v ní nosím
iPad mini + LifeProof pouzdro
iPad mini 4 + diar pozdro
iPhone 6
iPhone 5SE
iPhone 5c
iPod nano
Apple TV
AirPort Express

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Přechod na ekosystém Apple

Příspěvek od tlacenka » 05 srp 2014 18:55

na androidu neotevrete a neupravite dokumenty z iworks...
na iphonu delat upravy v iworks, ktere jsou vetsi nez 2 slova je za trest
na ipadu delat upravy v iworks, ktere jsou vetsi nez 2 slova je za trest
iwork na macu stoji posledni rok za ...jak to rici slusne... starou belu.
smysl to ma, pokud chcete zmenit cely system a mate dostatek penez - provazanost mezi produkty a programy je fakt hodne dobra...
na druhou stranu to neni nic, co by clovek neumel "nejak obejit" a vyresit... pokud ma dost casu...
elementary os je fajn, ale je spousta daleko lepsich distribuci(pro me)- otazkou je, jestli vam vyhovuje a mate ho "pro to gui", nebo pro "to co je pod kapotou" :)
strih videa je na tabletu (dle meho) k nicemu - mozna tak upravit neco malo, ale pro trosku vetsi projekt, nebo vice narocne sceny, upravy a efektry...je to ... pres ruku (dle meho hodne)
pro hobby strih videa jsem nakonec zakotvil u corel videostudio pro X7 na win a spokojenost... i kdyz nektere veci me tam drive stvaly...resim jinym sw (sony movie studio pro) - imovie me nekolikrat zklamalo a finalcut (ten novy) mi nesedl...a vyvoj finalcutu smeruje (dle meho == velmi subjektivni zalezitost) do kopru...stejne jako aperture.

je potreba si polozit otazku, jaky sw pouzivate a jestli ma alternativu v tom os, na ktery chcete prejit... (protoze cena za sw a vubec jeho existence je nekdy problem)

dalsi otazku, kterou si musite zodpovedet sam je - jsem ochoten se zacit ucit novy os ? protoze cim drive se oprostite od toho, co jste zvykly, tim drive do toho noveho proniknete...(i kdyz se vytraci to "it just works" a zustava jenom "think different" - bohuzel)

vodotesnost izarizeni muzete vyresit nekterymi vodotesnymi pouzdry... :)

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Přechod na ekosystém Apple

Příspěvek od Hajnejch » 05 srp 2014 19:41

Pokud by jste přešel komplet na Apple tak pak je používání těch věcí mnohem snažší a spolehlivější. My máme celou domácnost Only Apple a to pohodlí je prostě fajn. Osobně jsem přidával jednotlivá zařízení postupně a to iPad 1 a 2 pak telefon pro manželku pak Mac a nakonec svůj telefon a čím víc toho máte tím je to mnohem pohodlnější život. Jde to i jinak ale pro mě je Google a jeho řešení nemyslitelné a Win nefunguje jak bych chtěl.

Uživatelský avatar
mikijoy
Příspěvky: 208
Registrován: 27 zář 2012 07:47

Re: Přechod na ekosystém Apple

Příspěvek od mikijoy » 05 srp 2014 20:16

Dle meho je vyhodna zejmena kombinace iPhone + iPad, uz jen kvuli zakoupenym aplikacim. Pocitac si dokazu predstavit s jakymkoliv systemem, i kdyz Mac OS ma sve plus v propojenem ekosystemu.
... even the very wise cannot see all ends

PlugIN
Příspěvky: 21
Registrován: 29 čer 2013 15:52

Re: Přechod na ekosystém Apple

Příspěvek od PlugIN » 05 srp 2014 20:23

Osobně si myslím, že Apple má velkou výhodu právě v provázaném ekosystému, výhody asi popisovat nemusím, ale je prostě asi nejvýhodnější používat kompletní jablečné portfolio no. :)

Já to tak mám a nemůžu si to vynachválit. :) Člověku to dokáže ušetřit dost času, když se nemusí téměř o nic starat a může se soustředit vyloženě jen na práci, nebo na to co potřebuje nebo chce.
iPhone X 64GB
Macbook Pro 2016 13"

seaman
Příspěvky: 166
Registrován: 30 črc 2012 15:10

Re: Přechod na ekosystém Apple

Příspěvek od seaman » 05 srp 2014 20:49

Potvrdim slova mikijoy, kombinacia iphone a ipad je proste skvela, potom pocitac moze byt aj s win, ako to mam ja. 99% prace vykonam v terene na iphone a ipade. Ked clovek pouziva standardne cloudove riesenia, bude fungovat aj previazanost iphone a android tablet, ale neviem si predstavit, ze by som robil na iphone a potom zobral do ruky android tablet :-( takze odporucam najskor iphone + ioad a potom by sa videlo, ci to win pc nejako narusa :-D

Stanin
Příspěvky: 43
Registrován: 03 srp 2014 09:04

Re: Přechod na ekosystém Apple

Příspěvek od Stanin » 06 srp 2014 09:14

Asi bych měl upřesnit ten střih videa :) Myslím jednoduchou editaci a vytváření videa z mobilu. Přidání muziky, přechodů, ideálně i použití filtrů. Až na ty filtry to umí iMovie. Na Androidu jsem zkoušel pár aplkací (free i placené) a výsledek mě neuspokojil nebo aplikace padala. Tehdy jsem se naštval a šel do iPhone. Můj telefon to nezvládal a to nebyl žádný lowend (Xperia Z1 compact). Na tabletu jsem to v tu chvíli nezkoušel, protože byl (a ješetě stále je) v reklamaci kvůli konstrukční vadě. Ale nepředpokládám, že to bude lepši a že výsledné video bude plynulé. Rád se nechám přesvědšit o opaku.

S tím PC souhlasím, tam ta investice asi nemá moc smysl. U toho tabletu zvažuju dvě varianty: iPad Air (min 32 GB) nebo MacBook Air (mid 2011 a výše).

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod na ekosystém Apple

Příspěvek od casey » 06 srp 2014 11:02

Stanin píše:U toho tabletu zvažuju dvě varianty: iPad Air (min 32 GB) nebo MacBook Air (mid 2011 a výše).
Tohle je úplně nesmyslné porovnání. iPad je tablet, MacBook Air je plnotučný systém.

Ad stříhání videa - nejsem žádný video-fil, ale na běžné věci jsem používal iMovie jak na iOS, tak i na OS X a úplně v pohodě.

Stanin
Příspěvky: 43
Registrován: 03 srp 2014 09:04

Re: Přechod na ekosystém Apple

Příspěvek od Stanin » 06 srp 2014 11:37

Nesmyslné není. Jde mi o zařízení do terénu, které bude splňovat moje požadavky. Možná to zvládne i iPad.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod na ekosystém Apple

Příspěvek od casey » 06 srp 2014 11:46

Tak to doporučuji hodně zvážit. Osobně jsme měl hodně dlouho kombinaci MBA 11" a iPad2 a zjistil jsem, že s sebou stejně všude tahám raději MBA, protože s tím zvládnu všechno.
iPad2 jsem nakonec vyměnil za iPad Mini a jsem spokojený. Na práci mám MBA, na čtení knih iPad :-)

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Přechod na ekosystém Apple

Příspěvek od Demonicus » 06 srp 2014 12:15

Souhlasím s tím, že rozdíl v používání iPadu a Airu je diametrální. iPad je primárně pro konzumaci obsahu, na Airu jde o jeho tvorbu.
Pokud chcete číst emaily, web apod. stačí iPad, pokud vytváříte dokumenty, tabulky apod., Air je jasná volba. Jestli chcete být maximálně mobilní, zvažte ještě 11" Air. Sice má slabší baterii, ale velikostí se příliš neliší od iPadu.
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

JorgeJay
Příspěvky: 47
Registrován: 29 črc 2014 12:05

Re: Přechod na ekosystém Apple

Příspěvek od JorgeJay » 06 srp 2014 12:22

Za sebe můžu říct, že jsem velký cholerik a nesnáším, když systému dlouho trvá určitá operace či se laguje. Dlouho jsem přemýšlel o přechodu z Windows sytému na Mac a pak už mi jen trvalo jestli vybrat Macbook Air 11" či 13". Mám 13" a je bomba (ta nízka hmotnost a tenkost) a hlavně MacOS je rychlý, nic není pomalé, nikdy se mi nezasekl, zvykl jsem si na velkou výdrž baterie (12hodin není problém bez nabití). Radši si už vždy připlatím za Mac či iPhone, a mám jistotu toho, že mi bude vše sloužit tak jak má. Do budoucna uvažuju i o iPadu, ale asi zatím pro něj využití nevidím ;)

haveja
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 07:35
Bydliště: Benešov

Re: Přechod na ekosystém Apple

Příspěvek od haveja » 06 srp 2014 14:56

Mel jsem Motorolu MPX200, pak HTC diamond a ruzne modely , a acer s win 7. ak se mi rozbil HTC a koupil jsem pouzity iPhone 3G s ios4, byl jsem unesen a jsem,tak jsem u toho zustal. pak jak zacal v mobilu iCloud, kolem toho a prpojeni dokumentu toho ekosystemu, tak jsem si koupil Macbook Pro 13, super system, plynuly a vse OK.pridal jsem vetsí RAM 16GB a HDD je puvodní. ale kvuli praci jsem si koupil Paralles desktop 8 s Win 7. Specificke programy a funguji dobře. vyhodou Macbooku je že má zaklad Mac os X, a pak pomocí PD8 mam ruzne Windowsy, linuxy atd. :D :D
ale ten Switch z Windows na Mac os x trval tak 3 dny a uz bez problemu.
Nabízím úpravy kapacity
- přidání až 2TB SSD(M.2, NVME, SATA) pomocí redukce
Mac mini 2010 - 2014
MacBook Pro 2010 - 2015
MacBook Air 2010 - 2017
Víc PM.

Stanin
Příspěvky: 43
Registrován: 03 srp 2014 09:04

Re: Přechod na ekosystém Apple

Příspěvek od Stanin » 06 srp 2014 15:10

Dobře. Tak se půjdu podívat na 11" MBA. Vyřešilo by to i dilema s domácím PC. Uvidím, jaký bude naživo.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod na ekosystém Apple

Příspěvek od casey » 06 srp 2014 15:21

"Naživo" je super a vejde se všude. Já ho nosím i v brašně s foťákem. Případně, pokud mám nějakou velkou tašku, dám ho do neoprenového obalu a přihodím k ostatním věcem do tašky. Nezabírá žádné místo, skoro nic neváží.

Pokud se na něj půjdeš podívat, doporučuji si s sebou vzít nějakou brašnu, kterou s sebou běžně nosíš, abys viděl, jak moc (málo) ti zabere místa :-)

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Přechod na ekosystém Apple

Příspěvek od tlacenka » 06 srp 2014 16:11

pokud se na nej pujdete "jen podivat", vemte si s sebou rovnou penize :)

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod na ekosystém Apple

Příspěvek od casey » 06 srp 2014 16:19

:lol: to je fakt

Odpovědět