iMac via hdmi to TV

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hallfdann
Příspěvky: 73
Registrován: 12 srp 2012 21:58

iMac via hdmi to TV

Příspěvek od Hallfdann » 29 zář 2014 06:23

Zdravím.
Pořídil jsem si starší ale nadupanou Panasonic TV (full hd), k tomu koupil hdmi-hdmi kabel a přechodku hdmi-mini display abych si moh pouštět filmy popřípadě obrazovku z iMaca.

Protože jsem to nikdy nedělal tak se to neobešlo bez problému.

Když připojím kablík, iMac hned pozná, že se připojila Panasonic TV a zvolí nějaký "best fit" pro Panasonic TV.
Načež TV pozná formát a přepne se do 16:9 full hd širokoúhlý.

Zní to skvěle, ale chybí mi půl centimetru zhora a zdola. Tzn, že na TV nevidím horní lištu a dock je uřízlej do půlky.
No jo ale já posílám full hd na full hd. Nemám zoom, je zvolen správně formát no úplně všecko.

Prý se tomu říká nějak "UNDERSCAN" či tak nějak. To sem našel na různejch fórech a Apple support comunity.

Jenže nikdo neřek nic co by pomohlo.
Ve starých nastaveních OSX tam ještě pár políček v Display settings bylo, ale s novým Yosemite tam nenajdu vůbec nic.
Nemám co zaškrtnout, ani přenastavit.

Ať zvolím jakýkoli formát na iMacu či TV tak je vždy kousíček úříznutý.
Nerozumím tomu.

Věděl byste někdo? Máte zkušenost.
Díky moc za pomoc.
Awww maaan!

Maaara
Příspěvky: 357
Registrován: 27 říj 2013 17:45

Re: iMac via hdmi to TV

Příspěvek od Maaara » 29 zář 2014 08:00

Zkusil bych spis nastavit zobrazeni na tv, neni tam mod pro PC nebo herni konzoli? Pripadne rucne zmensit obraz pokud to telka umi. A opravdu se ti nezapne zoom na tv? Podle toho co pises to tak vypada.

Uživatelský avatar
Hallfdann
Příspěvky: 73
Registrován: 12 srp 2012 21:58

Re: iMac via hdmi to TV

Příspěvek od Hallfdann » 29 zář 2014 08:03

Zkusim se tedy mrknout.
Na druhým hdmi mam xbox a ten jede OK bez oříznutí.

Když proklikám všecky Zoomy,zobrazení poměry, projedu to všecko tak na každým tom módu mám uříznutý kousek nahoře a dole.
Je tam PC vstup VGA tak to ještě zkusím tedy, ale moc se mi to nezdá ject přes vga.

A je to známý problém asi, protože diskusí na apple supportu toho bylo dost, ale jen všichni přitakávali, že to maj taky ale bez řešení.
Starý nastavení na OS X ještě mělo posuvník a tlačítka "UNDERSCAN" v Display settings.
Nový od Mountin Liona maj ořezaný nastavení a nejde tam nic zaklikávat. :-(
Awww maaan!

Maaara
Příspěvky: 357
Registrován: 27 říj 2013 17:45

iMac via hdmi to TV

Příspěvek od Maaara » 29 zář 2014 11:31

PC modem jsem myslel nastaveni obrazu ne vstup do TV. Telka se pak prepne do modu ala monitor tj vypne vsechny optimalizace obrazu ktere pouziva pro filmy telku apod. V tomhle modu by mela respektovat rozliseni z maca a nic neorezavat ani zoomovat.

Uživatelský avatar
Mailo
Příspěvky: 746
Registrován: 31 říj 2013 07:39
Bydliště: Zlín

Re: iMac via hdmi to TV

Příspěvek od Mailo » 29 zář 2014 13:59

Já řešil stejný problém na Mac Mini a připojení před HDMI na monitor HP 22xi. Kdy mi chybělo taktéž kus obrazu. Mě pomohlo na monitoru v nastavení obrazu vypnout funkce "Overscan" ;)
iOvce co ráda běhá a jezdí na kole. Momentálně blázen do HomeKitu :)

Uživatelský avatar
Hallfdann
Příspěvky: 73
Registrován: 12 srp 2012 21:58

Re: iMac via hdmi to TV

Příspěvek od Hallfdann » 01 říj 2014 05:33

Mailo píše:Já řešil stejný problém na Mac Mini a připojení před HDMI na monitor HP 22xi. Kdy mi chybělo taktéž kus obrazu. Mě pomohlo na monitoru v nastavení obrazu vypnout funkce "Overscan" ;)
Díky moc. Tak zkusím se v tom panasonicu povrtat ještě víc, snad něco najdu.
Ale doposud sem nic nenašel :-(.
Doufám že to tam bude, protože na iMacu - Display settings všichni známe a tam nic prostě nejni a v Yosemitu už vubec ne.
Awww maaan!

serwo
Příspěvky: 41
Registrován: 13 zář 2014 12:25

Re: iMac via hdmi to TV

Příspěvek od serwo » 22 dub 2015 10:10

Nazdar. Vyriesil niekto tento problem? Mam Samsung HDTV a ked pripojim MBP cez HDMI, tak je obraz akoby zoomovany a chyba z neho. Ked pripojim laptop s Win7, tak vsetko ide uplne normalne a obraz je OK. IMO je chyba u Apple zariadeni alebo v OS a nie v TV.
iPhone 6S 64 GB, Space Gray
MacBook Pro Mid 2014, Retina, 15-inch, CPU 2.5 GHz Intel Core i7, 16 GB RAM, 512 GB SSD, Intel Iris Pro / Nvidia GeForce GT 750M, OS X 10.10

Uživatelský avatar
Mailo
Příspěvky: 746
Registrován: 31 říj 2013 07:39
Bydliště: Zlín

Re: iMac via hdmi to TV

Příspěvek od Mailo » 23 dub 2015 17:24

Chyba bude tak maximálně v nastavení. Za předpokladu, že používáte originál redukce, zkoušel jste vypnout funkci "Overscan" v nastavení monitoru v OS X?
iOvce co ráda běhá a jezdí na kole. Momentálně blázen do HomeKitu :)

serwo
Příspěvky: 41
Registrován: 13 zář 2014 12:25

Re: iMac via hdmi to TV

Příspěvek od serwo » 26 dub 2015 20:17

Nepouzivam ziadne redukcie. Mam obycajny HDMI kabel. Overscan akebo underscan funkciu tam ani nemam.
iPhone 6S 64 GB, Space Gray
MacBook Pro Mid 2014, Retina, 15-inch, CPU 2.5 GHz Intel Core i7, 16 GB RAM, 512 GB SSD, Intel Iris Pro / Nvidia GeForce GT 750M, OS X 10.10

Uživatelský avatar
Mailo
Příspěvky: 746
Registrován: 31 říj 2013 07:39
Bydliště: Zlín

Re: iMac via hdmi to TV

Příspěvek od Mailo » 27 dub 2015 21:24

To je divné. Já mám Mac Mini 2010, připojen originál HDMI kabelem a nastavil jsem si obraz takto:
https://support.apple.com/en-us/HT202763

Co jsem teď instaloval 10.10 na Mac Mini 2009, připojení přes redukci z mini DVI na DVI a poté z DVI na HDMI. V tomto případě jsem nastavil velikost obrazu takto:
oculus-on-OSX4.jpg
Tak mě napadá, pokud nemáte třeba originální kabel, nemůže být problém tak ... nevím, už vařím z vody ...
iOvce co ráda běhá a jezdí na kole. Momentálně blázen do HomeKitu :)

Odpovědět