Mini a OS/X Server

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Mini a OS/X Server

Příspěvek od lanny » 24 říj 2012 10:05

Mac Mini s OS/X serverem stiojí o circa 5000 víc - navíc má 1TB disk a OS/X Server. Jestli někdo máte OS/X server tak se ptám: Jaké jsou hlavní výhody?

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini a OS/X Server

Příspěvek od casey » 24 říj 2012 10:49

Výhody: Je to server :-)

Je to normální systém, akorát má navíc serverové funkce, takže se může chovat podobně jako Windows server na kterém vytvoříš Active directory a ostatní počítače zařadíš do domény.

Konkrétní funkce: http://www.apple.com/osx/server/specs/

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini a OS/X Server

Příspěvek od lanny » 24 říj 2012 11:01

Děkuji.

Já jsem si to přečetl, než jsem se optal. Já Active Directory/domain services nepotřebuji a právě ze zbytku "přidaných" server funkcí mi, myslím, všechno běží i na non-server verzi ML. Čili těch 5 tisíc navíc za 1TB drive mohu použít na něco jiného :)

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini a OS/X Server

Příspěvek od casey » 24 říj 2012 11:15

Když to hodně zjednoduším, tak pro tebe by ten příplatek znamenal akorát to, že budeš mít dva disky v raid1...

Uživatelský avatar
dodo_mt
Příspěvky: 168
Registrován: 01 srp 2012 23:26
Bydliště: MT

Re: Mini a OS/X Server

Příspěvek od dodo_mt » 24 říj 2012 11:21

A i7 procesor...

Edit: pri modeloch 2011

dodo
Apple iPhone SE 64GB gold | iOS 9.3.5 - no JB | Orange
Apple iPad Air 2 64GB Wifi gold
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini a OS/X Server

Příspěvek od lanny » 24 říj 2012 11:24

@dodo Díky, to jsem přehlédl
@casey Díky - ano, já jsem velmi starý člověk, tak hlavně piš pomalu :D

Uživatelský avatar
dodo_mt
Příspěvky: 168
Registrován: 01 srp 2012 23:26
Bydliště: MT

Re: Mini a OS/X Server

Příspěvek od dodo_mt » 24 říj 2012 11:38

Dosť ľudí kupovalo práve server verziu kvôli i7. Potom vybrali jeden disk a dali namiesto neho ssd + 16gb ram a vznikla z toho celkom slušná mašina.

Ja by som znova kúpil model 2011.

dodo
Apple iPhone SE 64GB gold | iOS 9.3.5 - no JB | Orange
Apple iPad Air 2 64GB Wifi gold
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini a OS/X Server

Příspěvek od casey » 25 říj 2012 15:12

lanny píše:@casey Díky - ano, já jsem velmi starý člověk, tak hlavně piš pomalu :D
Život mě naučil psát maily typu:

====

Zkrácená verze: jde to / nejde to

Plná verze: (ne)jde to protože......... a následuje několik vět / odstavců s vysvětlením

====

Za což je většina klientů vděčná, protože časem pochopí, že buďto mám pravdu, nebo je to něco, čemu nerozumí... No a postupně přechází na to, že čtou jenom tu zkrácenou verzi na začátku dlouhé mailu a já mám plusové body za jejich ušetřený čas :lol:

Faramir

Re: Mini a OS/X Server

Příspěvek od Faramir » 25 říj 2012 15:47

Nevím v čem se liší OS X Server od normálního OS X (osobně bych tipoval v serverových funkcích :-D a zabezpečení, jinak jádro bývá u server/workstation OS stejné), ale rozhodně nedoporučuji pracovat na serveru. 1. je to bezpečnostní riziko pro ten server, 2. je to nepohodlné, protože serverový OS je dělaný pro maximální bezpečnost a spolehlivost a třeba nainstalovat na server Javu je 1. bezpečnostní riziko a 2. dost obtížné :-)
Osobně mám domácí server na Windows Home Server 2011, jde o rock stable řešení, ale normálně pracovat bych na něm nechtěl i když vypadá jako klasické Sedmičky. Třeba pro UPS potřebuji Javu a Flash (upřímně netuším proč, ale prostě to tak je). Java i Flash mají verzi pro Windows Server, ale nainstalovat je znamenalo odklikávání milionu upozornění, vytváření výjimek a jejich následné rušení (kvůli bezpečnosti) a prostě to, co na normálním OS je na dvě kliknutí je na serveru na mnohem delší dobu. V případě Windows Server třeba některý software nefunguje, nejde nainstalovat nebo má verzi pro server (samozřejmě patřičně dražší s tím, že normální verze na serveru nefunguje) a podobně. No a v neposlední řadě používání serveru jako workstation snižuje jeho stabilitu a bezpečnost.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini a OS/X Server

Příspěvek od casey » 25 říj 2012 15:55

Mám teda jenom dva OS X servery, ale s podobnými problémy jsem se nikdy nesetkal.
U Windows serverů je to jasné, na tom se běžně nepracuje. Tedy pokud nejde o terminálovou edici.

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini a OS/X Server

Příspěvek od lanny » 25 říj 2012 16:23

Všem děkuji za příspěvky. Já jsem se nevyjádřil dost přesně ... šlo mi v podstatě o to, zda mini se server software je pro mne lepší než s obyč ML.

Já mám vlastní server IBM/AIX na backbone na mail, web a tak, takže, byť zajímavé a poučné, spoustu věcí na OS/X server softwaru nepotřebuji. Co bych chtěl je aby mini, jestli si ho koupím, fungovalo jako media server. Mám doma asi 10TB a věci po nich rozházené, že je to ostuda.

Takže díky - můj uzávěr je, že OS/X server nic, co bych potřeboval nemá a ještě jednou díky za nápady.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini a OS/X Server

Příspěvek od casey » 25 říj 2012 17:47

Přesně tak, nic z toho nepotřebuješ. Na media server je lepší ušetřit a koupit základní verzi. Data uložit na NAS (10TB do Mini stejně nedostaneš :) )
Do iTunes potom buďto prolinkovat adresáře na NAS, nebo nastavit, aby se soubory nekopírovaly, takže lokálně budeš mít jenom "řídící soubor knihovny".

Petr.M
Příspěvky: 10
Registrován: 01 říj 2012 10:03

Re: Mini a OS/X Server

Příspěvek od Petr.M » 17 lis 2012 09:55

Zdravím,

chci začít používat aplikaci OS X Server
ale na netu jsem ni nenašel. To je to tak špatná aplikace ?
Žádný návod, odzkoušení, praxe , nic v CZ.

Kdo poradí ?

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini a OS/X Server

Příspěvek od casey » 17 lis 2012 16:31

Neodpovídal jsem teď na úplně stejný příspěvek v jiném vláknu?

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Mini a OS/X Server

Příspěvek od lulu » 17 lis 2012 18:25

yep. Chyba v Matrixu

Odpovědět