iPhone 5S - Pokec (problémy,rady,tipy,triky - před/po koupi)

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

zizkin
Příspěvky: 32
Registrován: 03 pro 2014 21:42

iPhone 5S - Pokec (problémy,rady,tipy,triky - před/po koupi)

Příspěvek od zizkin » 03 pro 2014 22:01

Ahoj, rozhoduji se pořídit bud iPhone 5/5S (pouzity) nebo nový LG G3. Potřebuji si ujasnit pár dulezitych veci, jelikoz od androidu vim co mohu ocekavat (je pro mne i lepsi, ale velmi me stve nestabilita a nahodne restarty v te nejdulezitejsi chvili)..proto uvazuji tedy o iP.
Jelikož jsem zde na foru, zajímá mne ted jen iP.
Mám pár technických (pro mne důležitých dotazů a chtěl bych vás poprosit o pomoc při vysvětlení)

--telefon--
1) který starší iPhone má cenu koupit (na dnešní dobu). Zda mám koukat jen po 5/5S, nebo i po starších 4S.
Je něco, co dnešní iP 5/5S narozdíl od iPhonu 6 nerozjedou?
2) četl jsem, že iP 5, má problémy s iOS 8 (wifi signál, a celkově nestabilita) - je lepší tedy držet na iP 5 iOS 7?
----------------

---SW---
3a) jak je to s Google podporou - GoogleChrome? - je plnohodnotny jako na androidu? lze tento prohlizec na iOS synchronizovat s Chromy v ostatnich zarizeni? (Tablet, PC), abych na mobilu videl otevrene stranky z PC, historii apod?
3b)Myslim že Google Drive (disk), G+, Gtalk(Hangout), calendar apod jde bez problemu ze?
4) Navigace (offline) - zde jsem se dlouho motal. Pochopil jsem, že za zmínku stojí SYGIC a NAVIGON.
SYGIC jsem mel na androidu a pro mne nejlepsi navigace ze vsech.
Ovsem zde jsem zjistil, ze na iOS neni az tak dobra, a ze lepsi je Navigon. Zajimá mě vaše zkušenost, a jak se to pohybuje cenově?
Jde mi jen o Evropu (především CZ,SK,PL,Něm,ITA, RAK, Švýcar, Franc. možná Spain) - nevim, jestli je to cenove deleny po statech nebo cely kontinent
5) jak je to u iP 5 s mobilnim internetem. Ted to kazdy operator nazyva jinak a už tu máme super čuper megarychly 4G LTE internet. (je mi jasny, ze je to stejne jen Praha, Brno), ale umi tohle i iP5?
6) při koupi použiteho, jsem se zde docetl, ze je nutne, aby majitel nejen krom tovarniho nastaveni udelal i nejaky vypnuti "find my phone"? je tak?

Mockrát děkuji za pomoc s odpověďmi na tyto otázky
Naposledy upravil(a) zizkin dne 13 pro 2014 18:35, celkem upraveno 1 x.

doctorf
Příspěvky: 144
Registrován: 04 led 2014 21:40

Re: Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od doctorf » 04 pro 2014 00:08

Zdravím,

ad 1) spíše 5S (co 'nerozjede' proti iP6 nevím) má proti iP5 64bitovou architekturu...

ad 2) žádné problémy jsem nezaznamenal, na iP5 mám 8.1.1

ad 3), 4) nevím, moc nepoužívám

ad 5) iP5 4G podporuje

ad 6) ano je to nutné

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od albertan » 04 pro 2014 00:37

1) Tez doporucuji 5S
2) Manzelka ma 5S (ja 6Plus) - zadne problemy
3a) Google Chrome chodi, synchronizace s Chrome na MacBooku
3b)funguji
4) North America - nejlepsi je asi Navigon ci Garmin, pro zbytek sveta je asi nejlepsi - Sygic - Sygic ma ted (do 29.12) cely svet navigace a dozivotni updaty za $45 (60% sleva z $113), Evropa (cela) je za $28 (50% sleva z $56).
5) nevim - pohybuju se Kanada a USA
6) hledejte tady na foru - jsou tu podrobne navody jak to zkontrolovat
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od Jadro » 04 pro 2014 08:09

4) jeste bych zminil TomTom. Jinak zkusenosti mam jen s Navigonem a ten muzu doporucit

5) jen u 5ky bacha, podporuje 4G, ale ne vsechny frekvence

zizkin
Příspěvky: 32
Registrován: 03 pro 2014 21:42

Re: Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od zizkin » 04 pro 2014 10:52

mockrát děkuju.
3a) a 3b) - nasel jsem clanek (sice z roku 2012), ale chrome bezi na iOS pry bezvadne a je to konkurence pro Safari. Synchronizace jde pry bez problemu tak jak potřebuji.


------------
Právě stále nevím, zda tu 5 nebo 5S..
je zde velmi rozhodujici cena, jelikož iP 5 lze sehnat v hodne slusnem stavu kolem 8tis v kapacite 64GB.
Ovsem nasel jsem cca 3-4 inzeraty na teze inzerci, kde nabizi za 11tis iP5S s 64GB.. co jsem si nechal vidět fotky, opět udržován a až na jeden škrábanec na zádech v pořádku.

Ted je ovsem to, ze co jsem koukal dale, jine iP 5S se stejnou zarukou, stejnou kapacitou jsou cenove uplne jinde. takže mi to trochu smrdí, ale preferuji osobní předání, takže si to chci prohlídnout a odzkoušet. Musim ovsem zajet až do Prahy, což je pro me 100km.

Rozdil mezi iP 5 a iP 5S.
Co jsem koukal na recenze, tak rozdil není žádný zásadní. Čtečku otisku nepotřebuji, a o malinko sviznejsi procesor take ne. ovsem pokud lze iP5S 32/64GB sehnat kolem tech 10tis. nevahal bych.

Jde taky o to, ze podpora vzdy jednou skonci a tak co jsem koukal, nový iOS8 jde nahrát max. na iP 4S (myslim).. Tzn, že kdybych koupil iP 5, příští rok bude poslední podpora nového iOS.
A pak ten CPU. 5S ma pry 64bit, ale dneska to jeste takovy vyznam nema, ovsem jelikož to chci na delsi dobu (2-3 roky), budu to muset take zvazit.

16GB verze se bojim, ze bude malo. preci jen, naka ta aplikace, fotky videa, a navigace neco zabere.. takže min. 32GB.... 64GB je už luxus a to tedy v případě, že by to bylo za super cenu.

Samozřejmě, chystám to koupit "až" v sobotu, tak proto se narychlo ptám, co a jak.
Děkuji mockrát.

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od Jadro » 04 pro 2014 13:21

5S je presne o delsi podpore a vykonnejsim HW, ktery dele vydrzi.

U tech nizsich cen bych byl velmi opatrny. Bohuzel Apple laka, takze toho zneuziva spoustu podvodniku - stale se najde spousta naivcu, kteri jim naleti...

Jinak 32GB pohoda. 16 se da, ale musi se pravidelne pretahovat fotky a videa do PC.

zizkin
Příspěvky: 32
Registrován: 03 pro 2014 21:42

Re: Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od zizkin » 04 pro 2014 14:10

chapu no, laka, ale chci byt opatrny, proto shanim info, co vsechno na miste prozkoumat, abych overil, ze to neni kopie.
zatim jsem zjistil akorat IMEI, s tou sluzbou "find my phone" mu budu mustet verit, jelikoz sam nevim, jakto poznam, takze mi muze na miste ukazat cokoliv.

Mam 2 nabidky:
iP 5S 16GB Gold- zaruka vic nez rok - za 7500,- - kousek ode mne
nebo
iP 5S 64GB Space grey- bez zaruky - za 10 000,- - 95km..ovsem inzerat je dany na jablickar.cz a je napsan solidne, i foto kvalitni.

oba ve vybornem stavu - dle foto

ted mam dilema. oboje je cenove pro mne velmi super. Jen mam "strach" s tou zarukou. vim, ze neni uplne potreba, ale kdyby byla alespon 1-2 mesice, kdyby se objevili nejake mouchy, bylo by to lepsi.

Co myslís?

doctorf
Příspěvky: 144
Registrován: 04 led 2014 21:40

Re: Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od doctorf » 04 pro 2014 15:17

Včera jsem koupil iP 5S 64gb ve vynikajícím stavu, ještě více jak 14 měsíců záruky Za 14.000 Kč. Myslím, že to tak odpovídá. Opravdu pozor na nabídky s podezřele nízkou cenou.

zizkin
Příspěvky: 32
Registrován: 03 pro 2014 21:42

Re: Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od zizkin » 04 pro 2014 15:31

doctorf píše:Včera jsem koupil iP 5S 64gb ve vynikajícím stavu....

a co jsi prosimte na miste predani vsechno kontroloval a zkousel, aby jsi se ujistil, ze je vse v poradku?

dekuju za rady.

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od Jadro » 04 pro 2014 17:01

Idealne zkusit aktivovat iPhone se svym Apple ID. Pokud to pri aktivaci bude pozadovat nejake Apple ID (bude tam cast mailu zbytek hvezdicky), znamena to, ze nekdo nevypl funkci Find My iPhone a bez toho, aby tak predchozi majitel ucinil ten iPhone ty nemas jak aktivovat.
Pokud Apple ID jeste nemas, jde myslim zalozit na strankach Apple i bez iPhone

edyssssss
Příspěvky: 111
Registrován: 27 srp 2013 17:34
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od edyssssss » 04 pro 2014 17:58

Find my iPhone lze dohledat v nastaveni iCloud - pokud to tam je odhlaseno tak je to OK ;)
www.AlesHavranek.cz - Tvorba a správa PPC reklamy

zizkin
Příspěvky: 32
Registrován: 03 pro 2014 21:42

Re: Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od zizkin » 08 pro 2014 22:06

tak jsem nakonec pořídil iP 5S 32GB :))

doctorf
Příspěvky: 144
Registrován: 04 led 2014 21:40

Re: Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od doctorf » 09 pro 2014 00:30

Gratuluji!

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od Jadro » 09 pro 2014 09:30

Myslim, ze dobra volba... Vitej v sadu :-)

zizkin
Příspěvky: 32
Registrován: 03 pro 2014 21:42

Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od zizkin » 09 pro 2014 23:44

Dekuji :)
Tak "lepsi"/novejsi uz je jen iP6, takze iP 5S je parada... hlavme jsem ho sehnal za super cenu v super stavu (jako novej).. Takze spokojenost, opravdu za "levny" penize "nej" model.
Ale bude to boj :D
Pouzivate JB? Cetl jsem, ze na rychlost a stabilitu systemu to nema vliv. Par aplikaci (viz flipcontrolcenter) by se siklo, navic mozno mit i jine app (ale o tom se tu mluvit nesmi) protoze za navigaci (i kdyz ve sleve) davat 7kil, tak je mi blbe :(.. Tak vaham no.. Hlavne ze pry casto vychazi opravy/vylepsi v novych verzi, takze neustale to JB taky neni dobry a hlavne vse porad nahazovat znova se mi taky nechce

S rou navigaci stale cekam.. Procetl jsem to tu a je to tak 60% : 40% ve prospech Navigon.. Ja mam ted 7dni na zkouseni Sygic (ten je navic v akci) a prijde mi fajn.. Navigon nevyzkousim :( cena je tu celkem rozhodujici.
A nenasel jsem nikde, ze by se po zakoupeni app melo treba 30min na zkouseni a moznost vraceni penez (jako to jde na google play u Androida)

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od Hajnejch » 10 pro 2014 07:25

Kvůli pár stovkám budete za zloděje? To jste si mohl koupit nějakou šunku za 500 když nemáte na navigaci, navíc jí kupujete jen jednou za život.

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Re: Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od Kobra23 » 10 pro 2014 07:37

zizkin píše:
S rou navigaci stale cekam.. Procetl jsem to tu a je to tak 60% : 40% ve prospech Navigon.. Ja mam ted 7dni na zkouseni Sygic (ten je navic v akci) a prijde mi fajn.. Navigon nevyzkousim :( cena je tu celkem rozhodujici.
A nenasel jsem nikde, ze by se po zakoupeni app melo treba 30min na zkouseni a moznost vraceni penez (jako to jde na google play u Androida)
Jako dlouholety uzivatel Navigonu jsem si koupil Sygic ted v akci za polovic. Zatim to zkousim, a par veci mi tam co jsou v Navigonu chybi.
Bohuzel Navigon se posledni rok nejak zhorsil. I kdyz mam aktualni mapove podklady, tak to planuje trasy nejak nesmyslne. Takze uvidim. Budu ted chvili testovat obe navigace soucasne na palubni desce tj. i v iPhone a i v iPad.
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

zizkin
Příspěvky: 32
Registrován: 03 pro 2014 21:42

Re: Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od zizkin » 10 pro 2014 20:13

Famtex píše:Kvůli pár stovkám budete za zloděje? To jste si mohl koupit nějakou šunku za 500 když nemáte na navigaci, navíc jí kupujete jen jednou za život.
nejde o "par" stovek.. (par stovek to teda není, ale budiž)..spis jde o to, ze "vyhodim" 700Kč za app, která není "dokonalá". Nebude mi vyhovovat. Nemyslím si, že bych byl nějak na tohle náročný, potřebuji aby mne to po správné cestě dovedlo do správného cíle. Ale vyzkoušel jsem již IGO (windows Mobile 6.5 - kdysi dááávno), Sygic (android - již 5 let) a 4 měsíce jsem teď jezdil na Nokii.
Kobra23 píše: Jako dlouholety uzivatel Navigonu jsem si koupil Sygic ted v akci za polovic. Zatim to zkousim, a par veci mi tam co jsou v Navigonu chybi.
... Takze uvidim. Budu ted chvili testovat obe navigace soucasne...
No takže jsi koupil další navigaci, která když zjistíš, že ti nevyhovuje, tak jsi vlastně jen tak vyhodil 700??

Trochu mi prave nejde do hlavy ten princip.. preci si nekoupim neco, u ceho po chvili zjistim, ze je to spatne? Proto se divim, ze tu není moznost "vraceni app".

Já mám Sygic na androidu a tem je to opravdu bomba (jinak jsem ted 4 měsíce používal navigaci od Nokie). přehledné, snadno ovladatelné, srozumitelne, proste to chodí jak potřebuji (určitě se samozřejmě najde nějaka chybka, co by někomu vadila, ale pro mé občasné ježdění stačí //na Nokii byly problémy s vedením, protože někdy i cestička polem byla v mapě zakreslená jako cesta pro auto, kterou navigace vyhodnotila jako dobrou a bezpečnou zkratku).
Ted mám tu 7mi denní "premium" verzi na iP a jsem zmaten. mám staženou jen ČR.
Jelikož nemám ted žádnou delší cestu, musím testovat alespon na krátkých vzdálenostech, a zrovna dneska jsem jel alespon do Jablonce.

Co mi vadí oproti android verzi:
1) pri zadavani nového cíle musím pořád nejprve zadávat město, pak teprv ulici.. proč si to nepamatuje posledni volbu? Měl jsem v JBC 3 zastávky. Při každém zadávání jsem musel nejprve nacvakat Jablonec a sjet dolu na volbu "Jablonec nad Nisou" (zdrzovačka jako blázen) místo abych jen zadal jinou ulici. (u androida jde zadavat zvlast)...bojim se, ze az budu mit vic statu, budu muset vzdy psat Česká rep., pak mesto a az nakonec ulici..
//na Nokii stačilo napsat jen ulici s číslem a vyhledalo to všechny výskyty ve městech, takže jen stačilo zvolit příslušné město a hotvo.
2) nelibi se mi, že navigace nesignalizuje nabíjení telefonu, vlastně žádný stav baterie
3) mám ted tu zkušební "Premium" verzi, a stejně tam vidím, že pro ostatní vylepšení musím další € zaplatit..viz HUD je za €9,99.. sice je to spis machrovinka (pokud nemate tu folii na sklo, tak použitelný jen v noci)..ale proste navigace za takovy prachy a stejne to není se vším všudy.
4) momentálne me dalsi veci už nenapadaji, ale myslim že jeste 1-2 by se nasly.

Jinak zatim dovedla bez problemu, takže jde spise o "vady" v ovladani..


Navigon vyzkouset bohuzel nejde, takze jen porovnavam z doctenych recenzí.
Zde na foru jsem nasel vlakno, ze to jeden uzivatel velice do podrobna rozebiral a nekdy resil (pro mne) fakt blbosti, jinde jsem četl, že i kdyz to stoji jeste o dost vic, než Sygic, tak také to není se vším všudy a stejně tam jsou funkce s dalším nemalým příplatkem.

Co se mi nelíbí na Navigonu z dočtených info:
1) prý velmi, ale opravdu velmi špatně čitelné - malé písmo, špatně čitelná povolená rychlost, prostě uspořádání textu na displayi.
- tohle bylo vytýkáno stále dokola, takže v tomhle vidím velký problém. i když nemám se zrakem potíž, ale při představě, že je to horší než má Sygic (což mi přijde tak akorát), tak mě to ani neláká.
2) cena
3) asi nejake drobnosti, ale spis sama chvála.

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od Jadro » 10 pro 2014 20:19

Pises, ze jezdis obcas. Ja na obcasne jezdeni pouzivam navigaci primo v Apple mapach. Tu jsi zkousel? Je zdarma, v cene iPhone :-)

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od Hajnejch » 10 pro 2014 20:41

V životě vyhodíte daleko víc peněz a pak zjistíte že je to k ničemu. Vyhozených 700 za navigaci je proti tomu pakatel.

Co se Sygicu týče tak já ho používám ale ne tu současnou verzi 14.5 ta je fakt na nic (slušně řečeno). Mám v mobilu starší verzi 13 a ta si pamatuje několik posledních míst. Mám celou Evropu a pamatuje si komplet poslední hledání, tak když jsem třeba v tom Jablonci tak nemusím zadávat Stát a město ale třeba jen číslo domu nebo ulici. Starší verze najde víc POI míst, u benzínky Shell mi starší verze najde tisíce Shellek nová 4. Nejpoužívanější funkce jsou na starší verzi lépe dostupné na méně kliknutí atp. atd.. U aktuální verze udělali pěkný design ale fukčnost je na polovině. Co se příplatků týče tak je to na nic, jen vyhozené peníze. Zvlášť HUD displey je opravdu pitomost, aspoň podle mě. Pokud máte telefon v držáku tak vám nezobrazí nic a pokud ho položíte na palubovku auta tak při každém prudším brzdění lovíte mobil po podlaze. Opravdu vychytaná funkce.

syky01
Příspěvky: 312
Registrován: 31 črc 2012 09:36

Re: Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od syky01 » 10 pro 2014 20:45

Osobně už jsem sygic přestal používat. Na iP4s je šíleně pomalý. Radši jsem přešel na Waze, které sice žere data, ale při ježdění po ČR to není tak hrozné.
Mac (Mini 2012) Macbook Pro (2016TouchBar, 2021 M1 Pro), iPad (Air, Pro 10.5), iPhone (6S, 8, 13mini), iPod (nano 6G), aTV (4, 4K), Watch (S2, S7)

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od MICKI2701000 » 10 pro 2014 20:51

1. Navigon taky chce zadavat město, ulici, v tomhle byly relativne dobře mapy na Symbianu od Nokie.
2. Priplatky myslim snad jen poro nakladaky atd.
3. U Navigonu mi vadi, ze sem mel problém se tazenim map, ale to je jina pohádka.
Nicmene jinak relativni spokojenost, dle mého na kazde apce se něco najde.
Apple mapy no necetl sem na ne moc chvalu jendou sem zkusil a to teda Navigon mi prisel prehlednejsi.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

zizkin
Příspěvky: 32
Registrován: 03 pro 2014 21:42

Re: Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od zizkin » 10 pro 2014 21:08

Jadro píše:Pises, ze jezdis obcas. Ja na obcasne jezdeni pouzivam navigaci primo v Apple mapach. Tu jsi zkousel? Je zdarma, v cene iPhone :-)
ty jsem rovnou preskocil, ale zkusim. Koukam, že by melo pokryt minimalne celou Evropu? no, dla jsem cestu do Italie a uz je celkem problem pri supstene navigaci prohlidnout tu cestu (od zoomovat a tak)..musi se dat prehled a pak to celkem jde.
Tak beru zpet..mozna jsem narocny uzivatel. No pockam jeste na Vánoce, jak na tom bude s cenou Navigon.. a stejne si myslim, že skoncim na Sygicu a budu doufat, ze to co nejdriv dovylepší :)

Souhlasim s Famtex.. je pravda, ze jsou daleko debilnejsi veci, za co vyhodit penize.. spis poukazuji to, ze si nechci koupit navigaci za velky penize a za tyden pouzivani zjistim, ze je proste "blbá", protoze ve vysledku nebudu mit ani navigaci, ani penize.

Navigaci pres data moc nechci. sice mam ted limit 1,2GB, ale nemam poneti, jak navigace data "žere".. ono totož zase párkrát do Prahy jedu, ted jsem byl i v Pardubicich, no a treba i Usti, Hradec atd... Navigace se vzdy hodi a ne vzdy budou na to data volna.

Spis jsem chtel rict, ze jezdim jen v CR, co se tyce zahranici, tak jednou za rok na lyže. Cestu do Německa za koupaním nepočítám..

-----------------------------------------------
1) spis co me jeste trapi, ze mam nainstalovane komunikacni app (fb+messenger, mail, hangout, tapatalk atd..) a mam na vsechno nastavene upozorneni, a chodi jen email a fb+messenger.. Tapatalk vubec, takze ani nevim, ze se tu objevil novy prispevek :-/

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od Kobra23 » 11 pro 2014 04:38

Jelikoz pamatuji doby, kdy se za navigaci (ktere toho moc neumely) platily tisice, tak 700 jako prispevek vyvojarum nevidim problem. A jelikoz jezdim hodne a pokazde na nezname misto, tak je pro mne navigace nutnost.

U Navigonu se mi libi pamet na posledni cile, mit moznost vice oblibenych mist, vyhledavani bodu zajmu v okoli, na trase atd. Hledam tim oblibene benzinky, rychle obcerstveni, parkoviste v miste dojezdu atd.
Pocasi v miste dojezdu se take hodi.

Sygic jeste uplne neznam, ale postupne zkousim. Zatim mi vadi nepresnosti v povolene rychlosti. Uz 100 metru pred obci mne to nuti jet 50, tam kde je 100% 90km/h mi to ukazuje 70 km/h. Dam tomu jeste cas.
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

karel.vom
Příspěvky: 9
Registrován: 30 říj 2014 20:47

Re: Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od karel.vom » 11 pro 2014 22:02

Můžete mi prosím poradit jaký macbook si koupit jako úplný začátečník? Díky!

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od Kobra23 » 11 pro 2014 22:04

Air 13"
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od albertan » 11 pro 2014 22:07

Nebo MBPro 13 Retina - pokud nebudete strihat video, tak Pro ma lepsi display, ale je drazsi.
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

zizkin
Příspěvky: 32
Registrován: 03 pro 2014 21:42

Re: Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od zizkin » 13 pro 2014 09:27

jak se prosím odmítá hovor? kdyz je telefon odemčen, zobrazi se prijmout/odmitnout..
ale kdyz je zamcenej, jde pouze prijmout.. když zmacku power tlacitko, vypne se zvoneni, coz pro me je dobre, ale hovor to netipne, tudiz volajici nevi, ze jsem mu to vytipl a tak telefon vyzvani dal a on pak mysli, ze nejsem u telefonu.

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od Jadro » 13 pro 2014 09:32

Stiskni Power 2x
1x zrusi zvoneni
2x zavesi hovor

zizkin
Příspěvky: 32
Registrován: 03 pro 2014 21:42

Re: Zjištění informací před koupí (systémové části)

Příspěvek od zizkin » 13 pro 2014 18:31

diky moc, funguje :)

EDIT: pro příště už vím, že stačí tlačítko "Děkuji" :) omlouvám se za příspěvěk
Naposledy upravil(a) zizkin dne 14 pro 2014 17:14, celkem upraveno 1 x.

zizkin
Příspěvky: 32
Registrován: 03 pro 2014 21:42

Re: iPhone 5S - Pokec (problémy,rady,tipy,triky - před/po ko

Příspěvek od zizkin » 14 pro 2014 17:12

Prosím prosím, jak je to s iMessage?
Pochopil jsem, že když druhá strana má také iP, telefon to pozná a přepne zprávy na iMessage (zmodrá ikonka) a mohu tedy psát a posílat foto zdrama přes internet.

Parada.. ale co když druhá strana s iPhonem nemá zrovna připojení k internetu??

Dočetl jsem se (v článku z roku 2011), že iMessage to chvíli zkouší a pak se automaticky přepne do klasického režimu, aby zprava prostě dorazila.
Co se týče SMS, je mi jedno, jde mi o ty fotky, jelikož MMS nejsou zrovna levné (ani ve výhodném balíčku), takže mě zajímá, když pošlu dotyčnému s iP fotku, a on zrovna nebude připojen na data/wifi - tak logicky by mu měla přijít MMS. Jde tomuhle zabránit? Stačí mi, aby se mu fotka ukázala, až se připojí k internetu.
SMS neřeším, na to je tarif.
Děkuji

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: iPhone 5S - Pokec (problémy,rady,tipy,triky - před/po ko

Příspěvek od MICKI2701000 » 19 pro 2014 16:14

Ja nevim kdyz sem nebyl na netu, tka mi pak vzdy ta iMessage prisla.
Myslim, ze neni nutnost byt oba v tu dobu online jako napr. u skype, ale jisty si nejsem.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

zizkin
Příspěvky: 32
Registrován: 03 pro 2014 21:42

Re: iPhone 5S - Pokec (problémy,rady,tipy,triky - před/po ko

Příspěvek od zizkin » 19 pro 2014 18:46

jasny no, ja se prave docetl v tom starem clanku, ze kdyz druha strana neni online, tak to po nejake dobe zkouseni prepne do klasickeho rezimu a zpravu proste doruci.. Kdyz je to typu SMS, nemam s tim problem, sms muze byt dulezita, jde s pis o to, zda to dela i s multimedii (fotky), protoze MMS jsou stale dost drahe a fotka neni tak nutna, ze ji dotycny musi proste hned dostat jako klasickou sms zpravu.

skyppy2000
Příspěvky: 534
Registrován: 23 pro 2014 10:35
Bydliště: Cabo de Gata, Almería, Andalusia, Spain

Re: iPhone 5S - Pokec (problémy,rady,tipy,triky - před/po ko

Příspěvek od skyppy2000 » 23 pro 2014 11:42

Zdravím, také se s Vámi podělím o jeden problém u IP 5S - nejde se připojit k WIFI, což pravděpodobně způsobuje zastaralý router (zcomax) - nevím nezkoušel jsem ho ještě vyměnit za jiný a ani neznám model protože už nemám krabičku. Máme hodně velký dům, proto tu mám poměrně rozsáhlou wifi síť. Konektivitu mi zajišťují zmíněný zcomax, 2x Airport express, 1x Airport Time Capsule 2TB.
Komponenty od Applu mě pokrývají 2/3 domu + část zahrady a zmíněný Zcomax pokrývá zbývající 1/3. Dříve se o to staral zcomax se serverem od synology, který ale bohužel už umřel.

Nyní přejdeme ke zmíněnému problému výše. Kvůli iphone 5s jsem musel síť rozdělit na dvě podsítě - jedna co je čistě od Applu ; druhá zcomax. Je zajímavé, že k zcomaxu se připojí veškerá zařízení - for example IP4, IP4s, IP 5, android phones, všechny MB a NTB, ale každý kdo k nám přišel s IP 5s už se k této síti nepřipojil mě nevýjimaje prostě jí úplně ignoruje - zobrazí jí, klepnu na připojit a během dvou vteřin se opět tváří jako dostupná, ale IP 5s jí furt odmítá a samsung galaxy s5 a s5 mini také. Jo a ještě stojí za zmínku, že ani updaty na ios 8 a jeho následující verze toto nevyřešili.

Máte někdo také takový problém? Pokud ano, jak jste ho prosím vyřešili? Kupovali jste nový router nebo na to je nějaký skriptík? Děkuji za rady

I wish you Merry Christmas and Happy New Year 2015 :)
iMac 5K - 27'' (2020) - 3,6 GHz Intel Core i9 - 128 GB 2666 MHz DDR4 - Radeon Pro 5500 XT 8 GB - 4 TB SSD

Macbook Pro 16" - 2,3 GHz Intel Core i9 - 64 GB 2666 MHz DDR4 - AMD Radeon Pro 5500M 8 GB GDDR6 - 8 TB SSD

iPhone 13 Pro 256 Mountain Blue

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: iPhone 5S - Pokec (problémy,rady,tipy,triky - před/po ko

Příspěvek od Hajnejch » 23 pro 2014 11:59

Pokud vám to běží na té Apple větvi wi-fi tak upgrade routeru je investice pár stokorun. Pokud k tomu routeru máte citový vztah a je vám líto ho vyhodit tak ho zkuste zresetovat. Jo dědek(router) už toho má za ta léta dost a ne vždy se mu asi chce sloužit mladým (iP5S).

Odpovědět