AirPort Express a použití

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stumby
Příspěvky: 226
Registrován: 19 zář 2013 19:53

AirPort Express a použití

Příspěvek od Stumby » 19 črc 2015 23:11

Ahoj všem,
chtěl bych si koupit AirPort Express a používat ho přednostně jako přehrávač audio z jakéhokoliv nakousnutého jablka a jako Airprint k němu připojím tiskárnu.
Tak a teď k dotazu, co mám udělat s routrem NETGEAR Router WNDR3700v2. Ten teď používám jako WiFi router, jako switch pro ostatní zařízení (televize, Apple TV, Mac Mini) a zároveň jako DLNA přehrávač pro TV. Mám do něj připojen externí disk.
- jaké radíte zapojení?
1. mám ho (NETGEAR) nechat jen jako switch a DLNA přehrávač. Nebo mám na něm nechat běžet WiFi?
2. bude lepší jako WiFi ten AirPort nebo ten NETGEAR?

Díky za rady
Mac mini 2012 - 16GB, iPhone 6S, iPhone 5S, Ipad 3, Ipad mini 1, Apple Watch 2

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: AirPort Express a použití

Příspěvek od Hajnejch » 19 črc 2015 23:58

Jako přehrávač hudby nejde nativně použít. Je třeba si nainstalovat aplikace třetí strany nebo to streamovat pomocí Macu. Pokud mohu poradit investujte radši do NASu a bude vám to fungovat jak potřebujete.

Uživatelský avatar
Stumby
Příspěvky: 226
Registrován: 19 zář 2013 19:53

Re: AirPort Express a použití

Příspěvek od Stumby » 20 črc 2015 08:09

Já myslel, že k AirPortu připojím 3,5 jacka s bednama a budu přes něj streamovat hudbu jak z Macu tak z třeba z iPhonu přes AirPlay. Takto to nejde????

Díky
Mac mini 2012 - 16GB, iPhone 6S, iPhone 5S, Ipad 3, Ipad mini 1, Apple Watch 2

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: AirPort Express a použití

Příspěvek od lulu » 20 črc 2015 09:26

airplay: jde
airprint: nejde!!!
Tiskarna pripojena pres usb k AEXPRESS se chova jako bezna sitova sdilena tiskarna. Tn. NEJDE NA NI TISKNOUT Z IOS!
proc? Protoze si to Apple nepreje.

Asi nejsnadnejsim resenim je koupit stary core2duo mac mini a udelat si z nej NAS, Airprint server (Printopia) a Airplay server (Airserver)

Anebo pro nadsence se spoustou casu Raspberry Pi za par kacek.

Uživatelský avatar
Stumby
Příspěvky: 226
Registrován: 19 zář 2013 19:53

Re: AirPort Express a použití

Příspěvek od Stumby » 20 črc 2015 09:38

Díky a info,
Tedy moc nechápu proč tam píšou ten AirPrint :-)

Co si myslíte o té Wi-Fi? Jak šlape. Na tom mem Netgearu mně jede jak 2,4G, tak 5G i dokonce ta guest sít. Tak si říkám, abych to neměl jen na AirPlay, což už bych začal přemýšlet jestli dat těch 2500,- jen kvůli tomu....... 😐
Mac mini 2012 - 16GB, iPhone 6S, iPhone 5S, Ipad 3, Ipad mini 1, Apple Watch 2

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: AirPort Express a použití

Příspěvek od Hajnejch » 20 črc 2015 17:21

Podle mě jsou to vyhozené peníze. Jak píše Lulu kupte starší Mac nebo nějaký NAS a udělá vám to lepší službu. Wi-fi vám lépe nepojede. a kvůli tisku je to zbytečné.

Uživatelský avatar
Stumby
Příspěvky: 226
Registrován: 19 zář 2013 19:53

Re: AirPort Express a použití

Příspěvek od Stumby » 20 črc 2015 17:44

NAS umí airplay?
NAS chci za nějakou dobu koupit, ale teď řeším hlavně tu hudbu
Mac mini 2012 - 16GB, iPhone 6S, iPhone 5S, Ipad 3, Ipad mini 1, Apple Watch 2

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: AirPort Express a použití

Příspěvek od Hajnejch » 20 črc 2015 19:48

Ano NASy umí airPlay viz třeba tento http://www.nc.cz/qnap-ts-251-turbo-nas- ... 83599.html

Další si pohledejte sám, podle vlastních požadavků.

Uživatelský avatar
Stumby
Příspěvky: 226
Registrován: 19 zář 2013 19:53

Re: AirPort Express a použití

Příspěvek od Stumby » 20 črc 2015 20:36

Hmmm díky, to vypadá slibně. To fakt asi nemá cenu kupovat ten AirPort

Díky za info
Mac mini 2012 - 16GB, iPhone 6S, iPhone 5S, Ipad 3, Ipad mini 1, Apple Watch 2

Uživatelský avatar
emkei
Příspěvky: 577
Registrován: 31 črc 2012 08:18

Re: AirPort Express a použití

Příspěvek od emkei » 21 črc 2015 06:27

Stumby píše:NAS umí airplay?
NAS chci za nějakou dobu koupit, ale teď řeším hlavně tu hudbu
Vzdyt tu bylo psano, ze tu hudbu stylem, jaky chcete, airport umi.
@Famtex sice psal, ze ne, ale to vase streamovani to umi.. prehravac s daty vs. streaming
life sucker × air consumer

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: AirPort Express a použití

Příspěvek od Hajnejch » 21 črc 2015 18:04

V prvním příspěvku píšu že Airplay lze z iOS jen pomocí aplikace třetí strany. Doma to mám a nijak se mi nepodařilo z iPhone pustit muziku co mám uloženou na TC. Ale stále si myslím že je to řešení nalevačku a NAS je mnohem pohodlnější a funkčnější řešení.

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: AirPort Express a použití

Příspěvek od lipon » 21 črc 2015 21:17

famtex: jak to myslíš, že to nativně nejde použít? jak přímo v iOS tak i v OSX jde zvolit zvukový výstup

teď jsem schválně zkusil spustit muziku přes iPhone z NASky do zesíku- přes jack-cinch kabel je zesík připojen na Airport Express
normálně jsem si nalistoval audio soubor na NASce (skrzevá app DS File od Synology), muzika začal hrát z ajfouna, v iOS jsem zespoda vytáhl lištu, kliknul na airplay, vybral Express a muzika hraje přes zesík z iPhonu
úplně stejně třeba přehraju internetové rádio ze Safari do AE - přesnou adresu streamu zadám do Safari, vytáhnu spodní lištu a zvolím Airport zařízení

podobně hraju muziku z Maca buď z iTunes (intern. rádio) nebo třeba z VOXu (uložené soubory buď lokálně nebo opět na NASce)


k otázce Stumby » včera, 10:09 - ano přesně takhle to lze udělat

Uživatelský avatar
Stumby
Příspěvky: 226
Registrován: 19 zář 2013 19:53

Re: AirPort Express a použití

Příspěvek od Stumby » 21 črc 2015 21:39

Ano tak jsem to myslel, ale pak mě zaujala ta myšlenka, udělat si AirPlay z toho NAS. Měl jsem v plánu Synology, ale tam ten AirPlay nějak nemohu najít.

Druhý dotaz byl, jestli ten AirPort je jako WiFi dobrá volba a nebo jestli radši zůstat u toho Netgearu.

Díky za rady všem :!:
Mac mini 2012 - 16GB, iPhone 6S, iPhone 5S, Ipad 3, Ipad mini 1, Apple Watch 2

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: AirPort Express a použití

Příspěvek od Hajnejch » 21 črc 2015 21:42

Ad Lipon: Ano tak to jde a píšu to stále je třeba aplikace třetí strany. Já mluvím o tom že mám doma Time Capsuli a iPhone a muziku uloženou na Time Capsuli. Z Macu si jí přehrávám běžně a jde to bez problémů. Ale zkuste si muziku přehrát z iphonu. Když je fungl nový bez všech aplikací jen s tím co dodává Apple v základu. Tak se na Time Capsuli ani nepodíváte natož aby jste si něco přehrál. Já si první koupil Time Capsuli a pak mobil s tím že si budu muziku pouštět z Capsule a hodně rychle jsem vystřízlivěl a byl docela naštvaný.

Tady je o tom něco hned v prvním odstavci na konci http://www.letemsvetemapplem.eu/2015/07 ... y-a-ipady/

A v každé odpovědi píšu ať se tazatel vykašle na Express a koupí si NASku a bude mu to fungovat k jeho spokojenosti.

K té Wifi. Podle mě si ničím oproti Tomu co máte nepomůžete.

Tady je to airPlay na Synalogy https://www.synology.com/cs-cz/dsm/5.2/mobile

Uživatelský avatar
Stumby
Příspěvky: 226
Registrován: 19 zář 2013 19:53

Re: AirPort Express a použití

Příspěvek od Stumby » 21 črc 2015 22:02

Jo jo já měl na mysli hlavně přehrávání muziky z Iphone nebo z iPadu, ale toho co tam mám fyzicky nahráno. Jinak hudbu poustim nejčastěji přes Mac.
Každopádně využívat Iphone nebo Ipad jako ovladač k přehrávání hudby z disku je také super myšlenka a jsem rad, ze to tak půjde.

Budu šetřit na NAS a bude vyřešeno. ;)

Diky
Mac mini 2012 - 16GB, iPhone 6S, iPhone 5S, Ipad 3, Ipad mini 1, Apple Watch 2

nefritex
Příspěvky: 2
Registrován: 17 srp 2020 16:07

Re: AirPort Express a použití

Příspěvek od nefritex » 17 srp 2020 16:20

Dobrý den, čtu tady na foru, jak používat AirPortExpress.Potřeboval bych radu. Mám několik těchto AiPortuExpressů A jeden Mac, Latte 2009. iPhone SE mám taky. Potřeboval bych, aby muzika, pouze muzika mě zajímá, hrála ve všech AirPortech najednou. ZároveŇ, a aby to hrálo slušně, ne v MP3, aby to hrálo ve Waw, a pod. v Itunes to jde použít, ale jen v MP3, to se nadá poslouchat, tak hledám řešení. Pokud to pouštím na iPhone SE tak to sice hraje ve waw, ale jen jeden Airport, všechny najednou nejdou pustit. Je ten NAS server řešení, nebo jak to udělat, jakou aplikaci použít. Děkuji. S pozdravem Karel Karel

lipon píše:
21 črc 2015 21:17
famtex: jak to myslíš, že to nativně nejde použít? jak přímo v iOS tak i v OSX jde zvolit zvukový výstup

teď jsem schválně zkusil spustit muziku přes iPhone z NASky do zesíku- přes jack-cinch kabel je zesík připojen na Airport Express
normálně jsem si nalistoval audio soubor na NASce (skrzevá app DS File od Synology), muzika začal hrát z ajfouna, v iOS jsem zespoda vytáhl lištu, kliknul na airplay, vybral Express a muzika hraje přes zesík z iPhonu
úplně stejně třeba přehraju internetové rádio ze Safari do AE - přesnou adresu streamu zadám do Safari, vytáhnu spodní lištu a zvolím Airport zařízení

podobně hraju muziku z Maca buď z iTunes (intern. rádio) nebo třeba z VOXu (uložené soubory buď lokálně nebo opět na NASce)


k otázce Stumby » včera, 10:09 - ano přesně takhle to lze udělat

nefritex
Příspěvky: 2
Registrován: 17 srp 2020 16:07

Re: AirPort Express a použití

Příspěvek od nefritex » 17 srp 2020 17:07

Ještě jsem mohl uvést, že se jedná o AirportExpress A1264 s jackem 3,5 a že doma používáme wifi Apple Airport Extreme ME918Z/A Base Station USB 802.11ac , který má USB, tak třeba k němu něco připojit a nainstalovat...

Odpovědět