Spouštění filmů přes Apple Tv a MacBook Pro

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kasi
Příspěvky: 66
Registrován: 20 dub 2014 12:29
Bydliště: Jesenice u Prahy

Spouštění filmů přes Apple Tv a MacBook Pro

Příspěvek od Kasi » 07 říj 2015 18:15

Zdravím všechny,

rád bych Vás požádal o radu. Snažím se pustit si film (mkv) z MacBooku Pro a Apple TV do televize. Již jsem si nějaký přehrávač stáhl z App Storu a spustit film se mi podařilo. Problém ovšem je, že se obraz mírně trhá. Není to až tak hrozné, ale trochu to ruší. Zvuk, který mám v DTS jde v pohodě, ale ten obraz je prostě nic moc. A tak jsem se chtěl zeptat:

1) Jaký přehrávač z App Storu by jste na přehrávání filmů doporučili?

2) Chápu to správně, že by to mírné trhání obrazu mohlo souviset s rychlostí mého DSL internetu, které mám od 02? Bohužel mám rychlost downloadu jen 2,70 Mb/s a uploadu 0,33 Mb/s (měřeno přes dsl.cz). Appl TV i MacBook Pro mám připojeny přes Wifi.

3)Nebo hraje roli ještě něco jiného?

Budu moc vděčný za každou radu.....
MacBook Air M1 2020, 16 GB RAM, 256 GB, Space Grey
Mac Mini M1 2020, 16 GB RAM, 256 GB, Silver
iPhone 12 Pro 128 GB Graphite
iPad Pro 11inch 2018, 256 GB, Space Grey
iPad 2018 128 GB WiFi black
iPad 2, 16 GB
Apple Tv 4th generation

PatkaJR
Příspěvky: 813
Registrován: 30 bře 2014 12:49
Bydliště: Praha

Re: Spouštění filmů přes Apple Tv a MacBook Pro

Příspěvek od PatkaJR » 07 říj 2015 18:22

1) Doporučil bych ti aplikaci Beamer, je sice placená, ale na přenos na ATV jedna z nejlepších.

2) S tím má problém více lidi. Asi to bude chtít lepší WiFi.
Macbook Air 2014, 4GB RAM, 128GB SSD, i5 - macOS Sierra
Apple iPhone 6S Plus 16GB - iOS 10
iPhone 4 16GB White - iOS 7.1.2
Beats SOLO 2 Wireless
🔜Apple Watch Gold

Křemíkové nebe:
iPad 2 16GB
iPhone 5 16GB

Vtomas
Příspěvky: 86
Registrován: 06 zář 2013 12:16

Re: Spouštění filmů přes Apple Tv a MacBook Pro

Příspěvek od Vtomas » 07 říj 2015 19:04

určitě bych vyměnil router a šel bych jako já do Asus DSL N66 nebo -> .....DSL od Asusu

u Huaweie od O2 padala wi-fi, airplay šlo a nešlo, a celkově hrozně pomalý.

Pořídil sem Asuse viz. o pár řádků vejš a jediné co bylo tak nastavení hooodně potrápilo. Tím myslím, že už šlapal net přes wifinu a vše okolo, ale nemohl sem rozjet O2 TV. Problém byl v zaškrtnutí jedné položky :-/

Teď bezproblému přehrávám z Airplay,wi-fi neuvěřitelně zrychlila a díky tomu sem pořídil i Apple TV. Sem maximálně spokojenej a kdyby šel vrátit čas tak bych se zbytečně nes*al s nastavením Huaweie aby fungovalo Airplay a rovnou bych skočil do Asuse.

Kdyby si chtěl potom print nastaveni Asuse včetně O2TV tak dej vědět a klidně ti to pošlu

Beamer používám od prvního dne co mám Apple TV :-D

Uživatelský avatar
Kasi
Příspěvky: 66
Registrován: 20 dub 2014 12:29
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Spouštění filmů přes Apple Tv a MacBook Pro

Příspěvek od Kasi » 08 říj 2015 06:10

Tak jsem na Vaše doporučení koupil Beamer a zapojil doma k modemu ještě router od Asusu, který jsem doma měl. A výsledek? Perfektní, všechno šlape bez jediného problému. Zvuk v DTS i obraz ve FullHD naprosto v pohodě. Pouze je škoda, že nejdou v Beameru zvětšit titulky. Ale jinak maximální spokojenost.
MacBook Air M1 2020, 16 GB RAM, 256 GB, Space Grey
Mac Mini M1 2020, 16 GB RAM, 256 GB, Silver
iPhone 12 Pro 128 GB Graphite
iPad Pro 11inch 2018, 256 GB, Space Grey
iPad 2018 128 GB WiFi black
iPad 2, 16 GB
Apple Tv 4th generation

Odpovědět