další začátečník se ptá jako blbec

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od tlacenka » 07 pro 2012 16:58

nejsem si jist, ze je mozne se prejmenovat :)) kazdopadne 80 mailu prepsat rucne neni az takovy problem :D a skupiny si muzete v kontaktech udelat taky (v te aplikaci) a jinak..vas zajem me tesi :)

Uživatelský avatar
jablickova
Příspěvky: 180
Registrován: 07 lis 2012 10:28

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od jablickova » 07 pro 2012 17:53

Jen mě nějak zlobí ta rychlost otvírání oken a taky maily mi chodí se zpožděním na Maca. Odešlu si z PC mail na svou vlastní adresu a okamžitě mi na PC cinkne nový mail, kdežto na Macovi to trvá třeba 5-10 minut. Na PC se mi okamžitě otevře jakákoli webová stránka, na Macu je to jak šnek, to je divný, ne? :cry:
iPhone 8 256 GB
iPad Wi-Fi + 3G 32 GB
MacBook Air 13" 128 GB md231, 8 GB RAM

Uživatelský avatar
abiba
Příspěvky: 216
Registrován: 15 srp 2012 13:01
Bydliště: Praha

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od abiba » 07 pro 2012 18:09

jablickova píše:Jen mě nějak zlobí ta rychlost otvírání oken a taky maily mi chodí se zpožděním na Maca. Odešlu si z PC mail na svou vlastní adresu a okamžitě mi na PC cinkne nový mail, kdežto na Macovi to trvá třeba 5-10 minut. Na PC se mi okamžitě otevře jakákoli webová stránka, na Macu je to jak šnek, to je divný, ne? :cry:
Podívejte se do nastavení.
Přílohy
Snímek obrazovky 2012-12-07 v 18.08.26.png

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od tlacenka » 07 pro 2012 18:33

Zkusil bych vypnout nepotrebne programy co bezi a pak znova pustit safari-vypnout s altem aby se pustili posledni otevrene panely

Uživatelský avatar
jablickova
Příspěvky: 180
Registrován: 07 lis 2012 10:28

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od jablickova » 10 pro 2012 10:54

abiba píše:
jablickova píše:Jen mě nějak zlobí ta rychlost otvírání oken a taky maily mi chodí se zpožděním na Maca. Odešlu si z PC mail na svou vlastní adresu a okamžitě mi na PC cinkne nový mail, kdežto na Macovi to trvá třeba 5-10 minut. Na PC se mi okamžitě otevře jakákoli webová stránka, na Macu je to jak šnek, to je divný, ne? :cry:
Podívejte se do nastavení.
abibo já to nemůžu najít - poradíš, prosím kde přesně tohle meníčko je? Děkuju :)
Ještě prosím o radu, už se to tu asi někde psalo - jak si zvětšuju a zmenšuju zobrazení na obrazovce (třeba internetovou stránku nebo otevřený soubor, když se potřebuju podívat "víc blízka".

Všem krásné pondělí přeju!
iPhone 8 256 GB
iPad Wi-Fi + 3G 32 GB
MacBook Air 13" 128 GB md231, 8 GB RAM

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od tlacenka » 10 pro 2012 11:00

to menu je v nastaveni mailu (pustte mail a zmacknete command , (uzlik + carka)
zoom se dela budto klavesama (da se nastavit ve zkratkach) a nebo na trackpadu jako "pinch gesto" coz je de facto odtazeni dvou prstiku od sebe) - napriklad...je urcite i vic dalsich moznosti

edit: ty klavesove zkratky jsou jablkomenu/predvolby systemu/klavesnice/zkratky/zpristupneni a tam je priblizit oddalit... mozna bude fungovat command a ctrl s koleckem na mysce, ale to nevim jiste, nebot u macka zadnou mysku nemam)

Uživatelský avatar
jablickova
Příspěvky: 180
Registrován: 07 lis 2012 10:28

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od jablickova » 10 pro 2012 11:22

[quote="tlacenka"]to menu je v nastaveni mailu (pustte mail a zmacknete command , (uzlik + carka)

Já otevřu mail, zmáčknu cmd (uzlík), ale jakou čárku prosím myslíš\,
iPhone 8 256 GB
iPad Wi-Fi + 3G 32 GB
MacBook Air 13" 128 GB md231, 8 GB RAM

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od tlacenka » 10 pro 2012 11:27

carku na klavesnici - tuhle: "," (ta vedle klavesy m)
to (cmd+,) je univerzalni zkratka na mac os pro pristup do nastaveni, jinak se tam da dostat taky pres menu mail (vedle jablicka) a predvolby

Uživatelský avatar
jablickova
Příspěvky: 180
Registrován: 07 lis 2012 10:28

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od jablickova » 10 pro 2012 11:40

tlacenka píše:carku na klavesnici - tuhle: "," (ta vedle klavesy m)
to (cmd+,) je univerzalni zkratka na mac os pro pristup do nastaveni, jinak se tam da dostat taky pres menu mail (vedle jablicka) a predvolby
super rada díky!! Hned si cmd a čárku píšu na svůj papírek k ostatním zkratkám. Je toho teda vela, co si člověk musí pamatovat, ale časem se to asi zautomatizuje. Fajn je ta Nápověda nahoře na liště, tak jsem toho taky dost našla. Tak díííík :***
iPhone 8 256 GB
iPad Wi-Fi + 3G 32 GB
MacBook Air 13" 128 GB md231, 8 GB RAM

Uživatelský avatar
jablickova
Příspěvky: 180
Registrován: 07 lis 2012 10:28

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od jablickova » 10 pro 2012 11:56

Ještě mám dotaz k MAILU. Jsou tam ty dynamické složky - vytvořila jsem si jednu, kam mi budou chodit všechny maily s příponou co.uk (od anglických šéfů). Znamená to, že se mi ten příchozí mail zobrazí jen v té dynamické složce, nebo i normálně v příchozí poště? A když ho v příchozí smažu, smaže se i v dynamické složce? A když ho smažu v dynamické, smaže se mi v příchozí? Je nějaká složka jiné nadřazena? Děkuju!
iPhone 8 256 GB
iPad Wi-Fi + 3G 32 GB
MacBook Air 13" 128 GB md231, 8 GB RAM

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od tlacenka » 10 pro 2012 12:31

z napovedy: Dynamická schránka na jednom místě zobrazuje zprávy, které jsou uloženy v jiných schránkách. Dynamická schránka může například zobrazovat zprávy od určitého odesilatele nebo s určitým typem přílohy bez ohledu na to, ve které schránce jsou uloženy.

kdyz to reknu jinak, je to jenom slozka, ktera ukazuje maily dle nastavenych pravidel - je to jenom pro zobrazovaní, tzn můžete mít schránky typu gmail, cloud a k tomu treba dynamickou schránku "dnes", "sefove UK" a spol - ty maily prijdou do schranky (nejake - icloud napr) a zobrazi se ve schrance sefove UK (pokud splnuji pravidla) a pokud je smazete z jednoho nebo z druheho, tak zmiznou - proto jsou dynamicke, protoze se prizpusobuji, ale fyzicky to opravdu není schránka ve smyslu adresář někde - je to jen uložený výsledek hledání dle nějakých pravidel (hodně obskurně řečeno, ale je to tak :)

Uživatelský avatar
jablickova
Příspěvky: 180
Registrován: 07 lis 2012 10:28

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od jablickova » 10 pro 2012 12:34

tlacenka píše:z napovedy: Dynamická schránka na jednom místě zobrazuje zprávy, které jsou uloženy v jiných schránkách. Dynamická schránka může například zobrazovat zprávy od určitého odesilatele nebo s určitým typem přílohy bez ohledu na to, ve které schránce jsou uloženy.

kdyz to reknu jinak, je to jenom slozka, ktera ukazuje maily dle nastavenych pravidel - je to jenom pro zobrazovaní, tzn můžete mít schránky typu gmail, cloud a k tomu treba dynamickou schránku "dnes", "sefove UK" a spol - ty maily prijdou do schranky (nejake - icloud napr) a zobrazi se ve schrance sefove UK (pokud splnuji pravidla) a pokud je smazete z jednoho nebo z druheho, tak zmiznou - proto jsou dynamicke, protoze se prizpusobuji, ale fyzicky to opravdu není schránka ve smyslu adresář někde - je to jen uložený výsledek hledání dle nějakých pravidel (hodně obskurně řečeno, ale je to tak :)
super!! já jsem si to tak nějak taky myslela, že nejde o skutečnou schránku, ale jen o jakýsi filtr, který ukazuje skupinu zpráv, odpovídající nějakému parametru. Je to fakt chytrý, takový filtr ušetří spoustu času s hledáním :)
Díky!
iPhone 8 256 GB
iPad Wi-Fi + 3G 32 GB
MacBook Air 13" 128 GB md231, 8 GB RAM

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od tlacenka » 10 pro 2012 12:36

to hledani je na macku take hodne dobre (diky indexaci a spotlightu) - vseobecne ve vetsine aplikaci :)

Uživatelský avatar
jablickova
Příspěvky: 180
Registrován: 07 lis 2012 10:28

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od jablickova » 17 pro 2012 17:42

Přátelé, zdravím po pár dnech, kdy jsem se "s tím" prala sama :)
Mám dotaz: pošlu z mailového klienta Applu mail a přiložím do něj obrázek. Člověku na PC se ale v Outlooku zobrazí ten mail bez kancelářské sponky (tj vypadá jako bez přílohy) a ten obrázek je vidět ve velké velikosti přímo v těle mailu. Jenže z toho mailu nejde ani přetáhnout na plochu, ani v původní velikosti uložit - jediná nabídka, která se objeví po pravém kliknutí myši, je KOPÍROVAT. Tedy ten obrázek jakoby v tom mailu není. Posílala jsem si takový mail do starého PC a zároveň do nového Macu - v Macu tu přílohu normálně vidím a uložím si tu fotku, v Outlooku se to chová právě tak divně, jak jsem popsala. Moc děkuju za každou radu, fotky potřebuju posílat kolegům s PC (a Outlookem) velmi často. Děkuju.
iPhone 8 256 GB
iPad Wi-Fi + 3G 32 GB
MacBook Air 13" 128 GB md231, 8 GB RAM

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od tlacenka » 17 pro 2012 17:54

No vim, ze se da nastavit u priloh aby byly ve win kompatibilnim formatu.. Ja to resim krokem navic-vytvorim prazdy adresar a do nej dam tu prilohu a to(ten adresar s tim obrazkem) a fungoje to vzdy-ale to je obezlicka ze stareho mailu:) pak se na to nastaveni juknu az budu u maca

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od tlacenka » 17 pro 2012 18:02

take je moznost to zkomprimovat (zip, rar) a poslat... a take pomaha kdyz si v mailu date menu nahore, upravy, prilohy a tam zaskrtnete vzdy posilat kompatibilni s win a pak je tam jeste posilat prilohu na konci, to by melo byt zaskrtune a zkuste si to poslat cvicne na svuj mail - dle meho to pomuze...
Edit:samozrejme musi byt nejaky text aby to posilani priloh na konci fungovalo

Uživatelský avatar
jablickova
Příspěvky: 180
Registrován: 07 lis 2012 10:28

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od jablickova » 17 pro 2012 18:20

tak posílat kompatibilní s win jsem měla zaškrtnuto (tudíž to nefunguje) a posílat přílohy na konci zprávy bohužel nepomohlo, ted jsem si poslala kontrolní mail do Outlooku starého PC :(
To přeci není možný, že tak triviální operace, jako poslat fotku v příloze, nezvládne Apple udělat tak, aby to standardně fungovalo na PC. To asi budu muset posílat z internetového gmailu, páč tam se to dá přiložit normálně - ale to je teda trochu pakárna :?
Díky, tlačenko!!
iPhone 8 256 GB
iPad Wi-Fi + 3G 32 GB
MacBook Air 13" 128 GB md231, 8 GB RAM

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od tlacenka » 17 pro 2012 18:26

S tim prazdnym adresarem a prilohou v nem jste to zkousela? Jinak jsou samozrejme allternativni mail klienti na mac-thunderbird napriklad, pokud vam staci opravdu jednoduchy a designove pekny klient, tak sparrow a je jich vicero.
Kdyz uz jsme u toho, co vas vede k presvedceni, ze chyba je na strane applu?

Uživatelský avatar
jablickova
Příspěvky: 180
Registrován: 07 lis 2012 10:28

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od jablickova » 17 pro 2012 18:27

tlačenka: podívej, co jsem našla - to by mohlo být ono, ne? Obrázkové přílohy v Mail.app

Pracujete-li s Mail.app pravidelně, jistě se vám při kontaktu s jinými uživateli z jiných platforem nejednou stalo, že vaše obrázková příloha, kterou Mail.app standardně vkládá do zprávy v tzv. in-line módu – tedy že obrázek přímo v e-mailu zobrazí – koncovému adresátovi nedorazila. Na vině jsou standardy a specifikace, jimiž se MUA, tedy uživatelské mailové aplikace, řídí. Některé z e-mailových klientů totiž zpracují in-line vložený obrázek jako součást textu a nerozpoznají jej jako přílohu. Výsledný efekt je pak ten, že daný obrázek protistraně vůbec nedorazí.

Bohužel Mail.app má, i přes řadu svých silných stránek, také několik nedostatků (které by však mohly být v příští verzi Mac OS X odstraněny) a jedním z nich je také nastavení práce s přílohami. Chcete-li tedy vyřešit tuto situaci, nezbývá vám nic jiného než vložit obrázek jako standardní přílohu, kterou i jiné MUA dokáží rozeznat. Jak toho ale docílit?

Nejprve si otevřete okno terminálu – Applications>Utilities>Terminal. Nyní stačí napsat a potvrdit následující příkaz:

defaults write com.apple.mail DisableInlineAttachmentViewing -bool yes

Jakmile nyní restartujete Mail, nebudete již vkládat obrázky v in-line módu, ale jako standardní přílohy. Pokud by se vám však toto chování z nějakého důvodu nelíbilo a rozhodli jste se je vrátit k „normálu“, stačí stejným způsobem použít příkaz:

defaults write com.apple.mail DisableInlineAttachmentViewing -bool false
iPhone 8 256 GB
iPad Wi-Fi + 3G 32 GB
MacBook Air 13" 128 GB md231, 8 GB RAM

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od tlacenka » 17 pro 2012 18:41

Tak mizete to zksusit, ale podle meho to resi neco trosku jineho-to viewing v tom prikazu podle meho resi to, jak se ta priloha zobrazuje v tom mailu kdyz ho pisete, ale zkusit to muzete(je to opravdu jen moje domnenka). Jeste me napadlo -zkuste ten mail poslat s prilohou, ale nepretahujte ji do emailu jako prilohu a pouzijte tu ikonu se sponkou a vyberte ji(tu prilohu) timto zpusobem

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od tlacenka » 17 pro 2012 18:46

A navic ten prikaz ovlivni vsechny prilohy v mailu=vsechny maily i prichozi budou mit prilohy zobrazene jako ikony,takze neuvidite ty prilohy "rovnou" -pokud chcete videt jak to bude vypadat pouzijte ctrl klik na tu zobrazenou prilohu a dejte zobrazit jako ikonu
Ale jak rikam, jedna se o cirou spekulaci z moji strany;)

Uživatelský avatar
jablickova
Příspěvky: 180
Registrován: 07 lis 2012 10:28

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od jablickova » 17 pro 2012 19:24

tlacenka píše:Tak mizete to zksusit, ale podle meho to resi neco trosku jineho-to viewing v tom prikazu podle meho resi to, jak se ta priloha zobrazuje v tom mailu kdyz ho pisete, ale zkusit to muzete(je to opravdu jen moje domnenka). Jeste me napadlo -zkuste ten mail poslat s prilohou, ale nepretahujte ji do emailu jako prilohu a pouzijte tu ikonu se sponkou a vyberte ji(tu prilohu) timto zpusobem
Já to vždycky dělám za použití ikony se sponkou. Já přílohu do mailu nikdy nepřetahuju - vždy pouze za pomoci ikony se sponkou. Mně ale přijde že ten člověk na to kápnul (i když mi jeho rada nefungovala, ale nevím, zda jsem příkaz zadala kam jsem správně měla), protože to, co píše, je přesně to, jak se ty obrázky lidem na PC v Outlooku chovají. Oni je vidí jen jako součást textu a bohužel nikoli jako přílohu. Budu moc vděčná za radu, protože tohle je fakt pitomý, nečekala jsem, že budu mít problém s tak triviální operací, jako poslatně někomu fotku mailem (což dělám v podstatě denně). Moc děkuju.
iPhone 8 256 GB
iPad Wi-Fi + 3G 32 GB
MacBook Air 13" 128 GB md231, 8 GB RAM

Uživatelský avatar
jablickova
Příspěvky: 180
Registrován: 07 lis 2012 10:28

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od jablickova » 17 pro 2012 19:29

Snímek obrazovky 2012-12-17 v 19.28.21.png
a ještě mám dotaz - celý český text se mi úplně všude červeně podtrhává - kontrolu českého pravopisu potřebuju, jenže mám nastavený US slovník. Netušíte, kde se to dá přehodit na čj?
iPhone 8 256 GB
iPad Wi-Fi + 3G 32 GB
MacBook Air 13" 128 GB md231, 8 GB RAM

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od tlacenka » 17 pro 2012 19:44

pravopis se tu resi na foru porad nekde :) navod treba zde
http://www.appliste.cz/2012/07/mountain ... vopis.html

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od tlacenka » 17 pro 2012 19:53

k te poste - ten clovek to popisuje stejne, ale problem to neresi, lepereceno to vyresi problem na Vasi strane, jak jsem psal vyse a ne na strane adresata; kdyz si date v mailu predvolby (command uzlik), vlezete do zalozky příprava, co tam vidíte ? RTF nebo prostý text ? - zkuste to v tom druhem modu - ja bych to zkusil, ale nemam (nastesti) nikde outlook - vsude kde to slo byl vymycen

Uživatelský avatar
jablickova
Příspěvky: 180
Registrován: 07 lis 2012 10:28

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od jablickova » 19 pro 2012 16:37

tlacenka píše:k te poste - ten clovek to popisuje stejne, ale problem to neresi, lepereceno to vyresi problem na Vasi strane, jak jsem psal vyse a ne na strane adresata; kdyz si date v mailu predvolby (command uzlik), vlezete do zalozky příprava, co tam vidíte ? RTF nebo prostý text ? - zkuste to v tom druhem modu - ja bych to zkusil, ale nemam (nastesti) nikde outlook - vsude kde to slo byl vymycen
tlačenko, měla jsem tam rtf a přehodila na prostý text ale nepomohlo to :( Přeci musí být nějaký způsob, teď to supluju tím, že posílám maily ze starého PC, ale kdybych ho neměla, tak jsem v koncích... :(
iPhone 8 256 GB
iPad Wi-Fi + 3G 32 GB
MacBook Air 13" 128 GB md231, 8 GB RAM

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od tlacenka » 19 pro 2012 16:41

jenomze tohle je cerny petr na strane MS... ne na strane applu.
jak rikam, pokud to udelate tak, ze si ve finderu vytvorite prazdny adresar a do nej to date (tu prilohu) a cely ten adresar pretahnete nebo vlozite do mailu jako prilohu tak to pujde, nebo tu prilohu muzete zkomprimovat (zip, rar...) a pak to pujde take poslat... nehlede na to, ze tem lidem v outlooku jde dat pravym a zkopirovat a kde potrebuji si mohou dat vlozit... nebo si koupit, nebo zkusit jineho klienta nez je apple mail, ale to se o par celkem zajimavych veci pripravite...a naopak par zajimavych muzete ziskat

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od tlacenka » 19 pro 2012 16:42

zkuste to s tim adresarem a pak napiste - verte tomu :)

Uživatelský avatar
jablickova
Příspěvky: 180
Registrován: 07 lis 2012 10:28

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od jablickova » 19 pro 2012 16:46

tlacenka píše:pravopis se tu resi na foru porad nekde :) navod treba zde
http://www.appliste.cz/2012/07/mountain ... vopis.html
ten návod je super, akorát nemůžu najít to menu v bodě 3 - tu Knihovnu, jak se tam mají ty dva slovníkové soubory zkopírovat - poradíš, prosím? Děkuju!!
iPhone 8 256 GB
iPad Wi-Fi + 3G 32 GB
MacBook Air 13" 128 GB md231, 8 GB RAM

Uživatelský avatar
jablickova
Příspěvky: 180
Registrován: 07 lis 2012 10:28

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od jablickova » 19 pro 2012 16:49

tlacenka píše:jenomze tohle je cerny petr na strane MS... ne na strane applu.
jak rikam, pokud to udelate tak, ze si ve finderu vytvorite prazdny adresar a do nej to date (tu prilohu) a cely ten adresar pretahnete nebo vlozite do mailu jako prilohu tak to pujde, nebo tu prilohu muzete zkomprimovat (zip, rar...) a pak to pujde take poslat... nehlede na to, ze tem lidem v outlooku jde dat pravym a zkopirovat a kde potrebuji si mohou dat vlozit... nebo si koupit, nebo zkusit jineho klienta nez je apple mail, ale to se o par celkem zajimavych veci pripravite...a naopak par zajimavych muzete ziskat
Aha. Nevím, jestli tomu správně rozumím - udělám si třeba na PLOCHA novou složku, do ní přetáhnu fotku(y) a do těla otevřeného mailu tu složku přetáhnu z plochy - a pak by se to mělo objevit lidem s MS Outlook normálně v příloze? Děkuju, jdu to zkusit :)
iPhone 8 256 GB
iPad Wi-Fi + 3G 32 GB
MacBook Air 13" 128 GB md231, 8 GB RAM

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od tlacenka » 19 pro 2012 16:51

kudy do knihovny: finder, CMD SHIFT G (alias menu/otevrit/otevrit slozku) a tam date:
/Library

i s tim lomitkem i velkym L (staci zkopirovat odsud pokud se vam to nechce psat)

Uživatelský avatar
jablickova
Příspěvky: 180
Registrován: 07 lis 2012 10:28

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od jablickova » 19 pro 2012 16:57

Finta s prázdným adresářem funguje! Je to sice trochu nešikovný, ale zčásti to můj problém řeší - díky díky díky :)
iPhone 8 256 GB
iPad Wi-Fi + 3G 32 GB
MacBook Air 13" 128 GB md231, 8 GB RAM

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od tlacenka » 19 pro 2012 17:02

ja vim, resi to tak uz dlouho :)

jinak, vite o tom, ze si muzete udelat adresar napr na plose a k nemu si udelat akci typu automator... ve smyslu.. pokud se sem soupne jakykoliv soubor typu obrazek, vytvor prazdny adresar, presoupni ten obrazek do nej, vytvor novy mail a dej tam ten adresar jako prilohu.... a nebo na automator zapominate ?:)

jinak, pokud chcete videt vsechny ty skryte adresare a soubory, tak do terminalu dejte toto :
defaults write com.apple.Finder AppleShowAllFiles YES; killall -HUP Finder

ale to vyrazne nedoporucuji zacinajicim uzivatelum (protoze muzete smazat neco systemoveho, nebo neco co byste nemela vubec :)
a opravit to zpet se pak resi takhle : defaults write com.apple.Finder AppleShowAllFiles NO; killall -HUP Finder
to jen na doplneni :)

Uživatelský avatar
jablickova
Příspěvky: 180
Registrován: 07 lis 2012 10:28

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od jablickova » 19 pro 2012 17:04

tlacenka píše:kudy do knihovny: finder, CMD SHIFT G (alias menu/otevrit/otevrit slozku) a tam date:
/Library

i s tim lomitkem i velkym L (staci zkopirovat odsud pokud se vam to nechce psat)
Tak tu knihovnu bych v životě nenašla... Jinak díky moc, už to funguje - ale pouze v Pages, já ale většinu dokumentů píšu ve Wordu přeci jen. Jinak i tady, když píšu do Mac Forum, tak se mi to všechno, co není anglicky, podtrhává. Je to fakt docela protivný.
iPhone 8 256 GB
iPad Wi-Fi + 3G 32 GB
MacBook Air 13" 128 GB md231, 8 GB RAM

Uživatelský avatar
jablickova
Příspěvky: 180
Registrován: 07 lis 2012 10:28

Re: další začátečník se ptá jako blbec

Příspěvek od jablickova » 19 pro 2012 17:06

tlacenka píše:ja vim, resi to tak uz dlouho :)

jinak, vite o tom, ze si muzete udelat adresar napr na plose a k nemu si udelat akci typu automator... ve smyslu.. pokud se sem soupne jakykoliv soubor typu obrazek, vytvor prazdny adresar, presoupni ten obrazek do nej, vytvor novy mail a dej tam ten adresar jako prilohu.... a nebo na automator zapominate ?:)

jinak, pokud chcete videt vsechny ty skryte adresare a soubory, tak do terminalu dejte toto :
defaults write com.apple.Finder AppleShowAllFiles YES; killall -HUP Finder

ale to vyrazne nedoporucuji zacinajicim uzivatelum (protoze muzete smazat neco systemoveho, nebo neco co byste nemela vubec :)
a opravit to zpet se pak resi takhle : defaults write com.apple.Finder AppleShowAllFiles NO; killall -HUP Finder
to jen na doplneni :)
tak z tohohle nebudu spát ... tyhle tajný šifry jsem jako vůbec neviděla :D to je na mě jako makromolekulární fyzika. Kažodpádně Automator jsem už jednou použila na zmenšování fotek a až bude trošku víc času, tak se mu kouknu na zoubek důkladněji, myslím, že budeme velcí kamarádi!
iPhone 8 256 GB
iPad Wi-Fi + 3G 32 GB
MacBook Air 13" 128 GB md231, 8 GB RAM

Odpovědět