Tiskárna ve windows 7

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Kysis
Příspěvky: 13
Registrován: 31 pro 2015 18:01

Tiskárna ve windows 7

Příspěvek od Kysis » 31 pro 2015 18:10

Dobrý den,

Mám na stolním PC, windows 7 tiskárnu Canon MF4100. Tuto tiskárnu jsem nastavil jako sdílenou a na dalších 2 ntb s windows jsem ji bez problému připojil, jelikož je v domácí skupině. Problém nastal, když jsem chtěl tiskárnu připojit k Macbooku Pro OS X El Capitan. Zkoušel jsem tiskárnu připojit přes windows záložku, ale neúspěšně, jelikož na PC mám účet bez hesla. Pokud jsem chtěl tiskárnu připojit přes LPD tak také neúspěšně.

Moc prosím o pomoc.

Děkuji všem

skyppy2000
Příspěvky: 534
Registrován: 23 pro 2014 10:35
Bydliště: Cabo de Gata, Almería, Andalusia, Spain

Re: Tiskárna ve windows 7

Příspěvek od skyppy2000 » 25 led 2016 15:25

Windows zas tak moc neznám, tak to bude možná výstřel naslepo. Přes funkci Windows jsem multifunkční tiskárnu připojoval jen jednou.

MAC:
system preferences -> printers and scanners -> klikněte na + -> vyskočí vám okno, kde máte na výběr tři možnosti (Default, IP, Windows) klepněte na Windows -> označte skupinu Workgroup a vyberte cílový počítač na kterém máte tiskárnu, zadejte tam potřebné parametry. Pokud je vše nastavené správně, mělo by Vám to fungovat.
Nemám to ale jak ověřit. Jednou jsem to připojoval přes tu možnost windows a fungovalo mě to. Ale už je to nějaký ten pátek.

Já osobně mám tiskárnu vedenou přes IP, protože tu mám více počítačů s různými systémy, pokud to Vaše tiskárna podporuje, tak tento systém doporučuji.

Zkuste toto udělat a dejte vědět, zda Vám to funguje.
iMac 5K - 27'' (2020) - 3,6 GHz Intel Core i9 - 128 GB 2666 MHz DDR4 - Radeon Pro 5500 XT 8 GB - 4 TB SSD

Macbook Pro 16" - 2,3 GHz Intel Core i9 - 64 GB 2666 MHz DDR4 - AMD Radeon Pro 5500M 8 GB GDDR6 - 8 TB SSD

iPhone 13 Pro 256 Mountain Blue

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Tiskárna ve windows 7

Příspěvek od ra3662 » 25 led 2016 16:46

Souhlas, možná ještě nainstalovat ovladač.

Kysis
Příspěvky: 13
Registrován: 31 pro 2015 18:01

Re: Tiskárna ve windows 7

Příspěvek od Kysis » 07 úno 2016 18:20

U tohoto postupu je problém v tom, že na zmíněném windows PC je pouze jeden účet (uživatel) a tento účet je bez hesla. Když se chci v macu na tento pc připojit tak mi vyskočí obrazovka kde mám zadat jméno a heslo. A pokud bych se přihlásil na toto PC jako host, tak mi soubor nevytiskne. Ovladače nainstalované mám.

Díky moc za rady

Juras.
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2016 09:32

Re: Tiskárna ve windows 7

Příspěvek od Juras. » 08 úno 2016 07:16

Ve windows pc kde je připojena tiskárna zadat účet jen pro tiskárnu a nastavit heslo. Přes tento účet pouze síťově tisknout, nic jiného. Je to čisté řešení bez nebezpečí průniku do sítě.
iPhone 6/16gb. iOS 9.x-upgraduji. Prozatím první a jediný výrobek od fy. Apple v mým životě. Po Apple se pokukuji od poloviny 80 tých let.

Kysis
Příspěvky: 13
Registrován: 31 pro 2015 18:01

Re: Tiskárna ve windows 7

Příspěvek od Kysis » 08 úno 2016 11:05

A mohl bych poprosit o postup? Jde mi o to aby na tom pc s windows byl viditelný pouze jeden účet, aby se počítač sám přihlásil při startu a nebyla nutnost vybírat který účet spustit.

Juras.
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2016 09:32

Re: Tiskárna ve windows 7

Příspěvek od Juras. » 08 úno 2016 11:17

Píšu to z hlavy, na tomhle pc nemám Win7. A taky záleží na tom jakou máš verzi. start, profi a ultimate se dost liší..takže buď start, ovládací panely, správa účtů (nebo tak nějak). Tam zřídit uživatelský účet a zadat mu heslo. Nebo na ploše na ikoně počítače kliknout pravým a tam vybrat spravovat. Tam taky najdeš účty a skupiny. Zřídit prostě účet s heslem. Pak v nastavení tiskáren :start, tiskárna y fax vabereš tu tiskárnu co chceš administrovat. Pravým tlačítkem na ní. Nejprve jí nastavit sdílení. Pokud je sdílená a nebo pokud je na počítači víc účtů tak na ní klikněš a otevře se ti její tisková fronta. další nastavení : tiskárna/vlastnosti/zabezpečení...tam už zadáš ty účty které tiskárnu můžou používat. tam zadáš ten nový účet. a rozhodneš co může. třeba i vzdáleně spravovat tiskárnu... zavřeš a hotovo..píšu to z hlavy tak nedám žádný obrázky...
iPhone 6/16gb. iOS 9.x-upgraduji. Prozatím první a jediný výrobek od fy. Apple v mým životě. Po Apple se pokukuji od poloviny 80 tých let.

Kysis
Příspěvky: 13
Registrován: 31 pro 2015 18:01

Re: Tiskárna ve windows 7

Příspěvek od Kysis » 08 úno 2016 13:02

Díky, zkusím a dám vědět :)

Kysis
Příspěvky: 13
Registrován: 31 pro 2015 18:01

Re: Tiskárna ve windows 7

Příspěvek od Kysis » 08 úno 2016 15:55

Při tisku to píše odloženo pro ověřování totožnosti.

lucnikonik
Příspěvky: 168
Registrován: 13 črc 2014 17:14
Bydliště: Praha

Re: Tiskárna ve windows 7

Příspěvek od lucnikonik » 10 úno 2016 16:30

Zdravím,

je-li to doma a nesdílíte složky, vypněte si sdílení chráněné heslem, není to z hlediska bezpečnosti to pravé, ale funguje to (než jsem tiskárnu připojil k printserveru, měl jsem to taky tak, abych byl schopen tisknout :-)

postup je Ovládací panely-Centrum sítí a sdílení (nebo klik pravým tlačítkem myši na ikonu síťového připojení v liště vedle hodin a zvolte "Otevřít centrum sítí a sdílení), poté vlevo spodní odkaz - "Změnit pokročilé nastavení sdílení" a tam najdete "Sdílení chráněné heslem", kde dáte "Vypnout sdílení chráněné heslem" a mělo by se Vám to roztisknout.

Dotaz mimo - ta MF4100 není síťová ? protože tenhle Canon existuje ve více variantách a úplně nejlepší je, pokud je možnost, připojit jej k síti.
MBP 15" Late 2007, C2D, 6GB, 1TB SSD, 750GB WD 7200ot., OS X El Cap. (A1226) - "Dědek"
MBA 13" Late 2012, i5, 8GB, 250 GB, Monterey (A1466) - "Prcek"
MBP 15" 2018, i9, 32GB, 1TB, Sonoma (A1990) - "Pracant"

Kysis
Příspěvky: 13
Registrován: 31 pro 2015 18:01

Re: Tiskárna ve windows 7

Příspěvek od Kysis » 11 úno 2016 19:19

Ano, jedná se o tiskárnu v domácnosti, tzn. není nutné chránění heslem. Zkoušel jsem vámi navrhovaný postup a vypnuté sdílení heslem mám již delší dobu, takže to nepomohlo.

Tiskárna síťová bohužel není :(

Kysis
Příspěvky: 13
Registrován: 31 pro 2015 18:01

Re: Tiskárna ve windows 7

Příspěvek od Kysis » 14 úno 2016 19:09

Dobrý večer, tak problém od Vánoc konečně vyřešen :) Pomohl mi návod na fóru zive odkaz: http://www.zive.cz/poradna/uzivatelske- ... tanswers=1.

Na zmíněném pc jsem k účtu přidal heslo, ale zároveň nastavil, aby se počítač přihlašoval automaticky. Nyní se k zmíněnému pc přihlásím pomocí jména a hesla účtu na tomto pc a vše funguje skvěle :)

Děkuji všem za snahu :)

Odpovědět