Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

pavd
Příspěvky: 8
Registrován: 01 úno 2016 17:56

Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od pavd » 01 úno 2016 19:49

Sám mám sice jeden archaický Iphone už skoro osm let, ale věc se týká nákupu Iphone 4s, který si jako použitý zakoupila v Praze studentka, které chci s vyřízením pomoci. Je to Iphone 4S koupený za 9.900.- na podzim 2013. Kupující je spíše uměleckého zaměření a prodejci věřila, že je vše v pořádku a jak má být. Telefon jí prodali spuštěný, když ho chtěla předvést. Před Vánoci jí ale zamrzl s černým displejem. Zkusila opravu ve známém pražském karlínském servisu v Křižíkově ulici - tam ji po kontrole mobilu sdělili cenu opravy přes 3600 korun - a když na tuto cenu nechtěla přistoupit, vyúčtovali ji za zjištění závad 500 Kč. Po Novém roce to tedy zkusila v servisu v Žitné ul. - tady rozchození mobilu bylo hned a za 250 Kč. Závady sdělené předchozím a údajně dobrým servisem se ukázaly jako falešné. A vyúčtováním 500.- Kč tak mohlo dojít k podvedení zákaznice. Podstatné je ale to, že po obnově sw Iphone je mobil zablokován a po dvou letech používání je zablokován, protože majitelka nezná heslo k emailu v Apple ID přihlášení.
Po požadavku na odblokování v I-style bylo sděleno, že doklad o koupi z Mobil pohotovosti GSM s.r.o. nestačí. Proto odmítá ID opravit a telefon odblokovat. Vyřizující osoba i s vedoucí prodejny v Revoluční ulici v Praze pak tvrdily, že nemají povinnost přijímat i do placené nezáruční opravy telefony, které byly prodány v neautorizovaných prodejnách a nebo opravovány v neautorizovaných servisech. Původní doklad prvního nabyvatele ale nebyl k dispozici a zákazník obecně neví, že ke každé elektronice má mít doklady původních vlastníků předmětu, který je oficiálně kupován jako věc použitá. Nejednalo se přece o zprostředkování, ale o prodej použitého přístroje. Apple - jako firma - pak zatěžuje dokazováním a řešením chyb zákazníky, místo aby tyto skutečnosti prostřednictvím práva řešila s prodejci a opravnami.
Dalším krokem tedy byla reklamace v Mobil pohotovosti GSM s.r.o. Tam reklamaci špatně prodaného ID a vyřízení odblokování mobilu odmítli z důvodu prošlé záruční doby. O své chybě a možném podvedení zákazníka a nápravě odmítli jednat.
Následovalo toto sdělení opět v servisu u I-Style. Další hodinová, trojitá konzultace na oficiální podpoře Iphone v ČR je také bez výsledku. Navíc nebyly, a ani na žádost poslány, srozumitelné podmínky Apple pro české zákazníky. Osobě, která v dobré víře telefon koupí a má k tomu i doklad, není nejen poskytnut výrobcem servis ke značkovému přístroji, ale je na něj pohlíženo navíc jako na nelegálního uživatele zařízení Apple - tudíž prakticky, zástupně jako na zloděje. Je na něj preventivně, bez důkazu události, přenášen trest značné finanční újmy za možného zloděje a nebo nepoctivého prodejce. K právnímu posouzení souvislostí ještě vše k příslušným orgánům předám - ale kde je morálka a úcta k uživatelům Apple.
Ve světě se krade hodně věcí. Ale nemá obdobu fakt, aby byly znehodnocovány funkční a drahé věci lidem, kteří se chovají poctivě. Doufám, že se takovým chováním bude brzo nějaký orgán ČR nebo EU zabývat.
Nicméně - mimo tuto zkušenost k diskusi : je tady někdo, kdo umí technicky a nebo i právně pomoci ? Aby ten telefon fungoval ?? Tedy v nějaké době zajistit funkční telefon I-phone 4S ???

Uživatelský avatar
Schumi
Příspěvky: 1189
Registrován: 31 črc 2012 13:21
Bydliště: Příbor

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od Schumi » 01 úno 2016 20:06

Jak to, že majtelka nezná to heslo od Apple ID ? To ho tak již koupila, nebo jen to heslo zapomněla ?

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od Demonicus » 01 úno 2016 20:10

Jde o identický telefon? Odpovídá IMEI? Nedošlo v servisu k záměně ?
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od lulu » 01 úno 2016 20:11

Majitelce bych jako umělecké duší doporučil, ať tolik nechlastá a nezapomíná heslo, které používá při každém nákupu/stažení aplikace.

Pokud již mozkovou buňku s heslem definitivně odpálila, tak abstinencí rychle dosáhne částky, za kterou jde pořídit slušný použitý Iphone z ověřeného zdroje. Protože jiná cesta než nový telefon v případě zablokovaného zařízení a "zapomenutého" AppleId není. Výměna základní desky je cenově srovnatelná.

Jinak heslo jde samozřejmě obnovit na každém PC. Pokud tedy ta čistá duše "nezapomněla" i mail

pavd
Příspěvky: 8
Registrován: 01 úno 2016 17:56

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od pavd » 01 úno 2016 20:24

Prosím jen o věcné odpovědi :

děkuji za první dotaz : majitelka to tak koupila - v tom Mobil pohotovost : a po celou dobu používala ten telefon bez používání ID - po poruše a opravěto na ní vyskočilo ....

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od Jadro » 01 úno 2016 20:26

Ja mam obavu, ze si vzala ten iP uz s nejakym ID a celou dobu jej pouzivala jen jako telefon (nestahovala Appky) s tim cizim Apple ID. Pise, ze pri prodeji tam bylo nejake ID, aby ji ho predvedli a o Obnove nic nepise

Edit: pavd byl rychlejsi s odpovedi :-)

pavd
Příspěvky: 8
Registrován: 01 úno 2016 17:56

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od pavd » 01 úno 2016 21:04

Ano, tak to nejpravdepodobneji zrejme bylo. Imei v telefonu a na dokladu o koupi souhlasi ...

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od Hajnejch » 01 úno 2016 21:52

Já teda nevím ale ID je vázané na osobu a ne na přístroj. Pokud ho dva roky používala na cizí ID tak jí ta neznalost přijde na 4 000 kč. To je reálná cena 4S dneska. I kdyby ten telefon používala jen na volání tak ID potřebuje na aktualizace a na spoustu dalších věcí. Nechce se mi věřit že by dva roky nepotřebovala ID zadat.
Já taky kupoval 2 telefony v Mobil pohotovosti a vždy když mi nějaký předváděli tak byl bez PINu a bez ID. a když jsem se pro jeden rozhodl tak ho přede mnou obnovila do továrního nastavení. Tomu co popisujete se mi moc věřit nechce. Přijde mi to jako pohádka na dobrou noc.

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od Demonicus » 02 úno 2016 00:37

Pak je jediná možnost - obnovit si heslo https://iforgot.apple.com/password/veri ... n=password
Pokud neznáte tyto údaje, máte z telefonu těžítko.
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od tlacenka » 02 úno 2016 05:21

ze mate tezitko je jasne.
je slechetne, ze jste se kvuli sve zname zaregistroval na macforu...
vzhledem k pravnim recickam by me zajimalo, jakou dalsi pravni pomoc byste cekal ?

kdyz uz jsme u toho, jaka verze ios na tom je/byla?

pavd
Příspěvky: 8
Registrován: 01 úno 2016 17:56

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od pavd » 02 úno 2016 07:35

Do fóra jsem se přihlásil, protože občas řeším záhadu s mým Iphone, Ipadem a tím mini Mac počítadlem :)
Asi ještě budu mít nějaký divný dotaz - jen se teď zabývám problémem, který odmítají řešit v servisním zastoupení výrobce, kdy nepomůže ani prodejce a kdy zjevně podivné chování minimálně jednoho ze dvou servisů, jejichž využití rovněž údajně znemožňuje podporu výrobce. Uzavřený kruh, který je těžké pro laika otevřít.
Jen by to v tomto fóru, kam jsem se, s ohledem na své Mac IT znalosti, přihlásil do rubriky Pomoc Apple začátečníkům , chtělo trochu úcty. Třeba i k penězům., které tato technika stojí a měla by sloužit.
Nicméně i pochybovačným příspěvkům děkuji. Napověděli jste :)
Mám jen doplňující dotaz : pokud dojde ke změně apple ID - lze v rámci přiřazení k IMEI zjistit, který den k tomu došlo ?? V tomto případě by se mohlo jednat i o kratší interval. Jestli někdo neví a nebo nemá zkušenost ...

Qwizz
Příspěvky: 20
Registrován: 27 pro 2015 21:55

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od Qwizz » 02 úno 2016 11:02

Já mám teda stejnou zkušenost jako Famtex. Párkrát jsem si v MP taky kupoval iPhone (oba použitý, jeden 4 a druhý 5) a pokaždé mi předvedli, že tel není blokován ani na SIM, ani na Apple ID. Dokonce mě tam dali i mou simku s tím, že se klidně můžu přihlásit kam chci, abych se ujistil, že je vše v pořádku.

Nechci nikoho obviňovat, chyby se stávají, ale z mého hlediska jste to takto koupit nemohl. Taky mi příjde podivné, že dotyčná si na iP nestáhla žádnou aplikaci po tak dlouhou dobu, navíc, Apple ID je potřeba na hodně věcí v iP.

Chtělo by to vyložit karty na stůl.

trevor12
Příspěvky: 200
Registrován: 27 črc 2014 10:53

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od trevor12 » 02 úno 2016 11:57

cely to je nejaky divny

a) proc nesla s problemem tam kde jej koupila tj. mp.cz

2) mp.cz predpokladam ma zkusenosti s temi nejvetsimi podvodniky v CR co tam na ne neco zkousej, takze bych se divil, ze by neprovadeli reset do tovarniho nastaveni a zkontrolovani vypnuteho find my iphone a ze neni hlaseny imei atd...

3) prvni kroky po koupeni pouzteho iphonu je vlozeni me simkarty, nastaveni meho Apple ID a hesla a Find my Phone - pokud tohle neudelala, je to hodne zvlastni

4) dfu mode by nepomohlo ?

kazdopadne bych se obratil primo na servis mp.cz ve Spaleny, protoze to co naznacujete vypada na "pravni vadu"a na tu myslim poskytuji dozivotni zaruku

Juras.
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2016 09:32

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od Juras. » 02 úno 2016 12:19

Vzhledem k tomu, že jako appleid je emailová adresa kterou jsem použil pro registraci a heslo co se dá v případě potřeby změnit pak nechápu co by mi muselo vyhnat z hlavy přihlášení k iCloudu kde si můžu povypínat ochrany. Jestli to někdo nechápe tak ať používá praporky a nebo si pořídí androida.
iPhone 6/16gb. iOS 9.x-upgraduji. Prozatím první a jediný výrobek od fy. Apple v mým životě. Po Apple se pokukuji od poloviny 80 tých let.

trevor12
Příspěvky: 200
Registrován: 27 črc 2014 10:53

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od trevor12 » 02 úno 2016 12:40

na mne to pusobi dojmem ze koupila Iphone kde nebyl proveden reset do tovarniho nastaveni a byl tam zanechan appleid predchoziho majitele .. coz pri jejim zpusobu pouzivani, ktery je hodne zvlastni ale muze byt, proste az do problemu po 2 letech a zrejme restore provedenem v zitny, nevadil

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od lipon » 02 úno 2016 13:40

hele, na druhou stranu, jsou uzivatele, kteri takto telefon pouzivaji
zena ma taky iP, a heslo k ID potrebovala za 2 roky asi 3x, kdyz pro dceru stahovala nejake hry
takovi uzivatele fora jako toto nenavstevuji, presto ajfoun normalne pouzivaji, vystaci si s nativnimi aplikacemi

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od Jadro » 02 úno 2016 13:45

Naproti tomu moje mama je presne takovy typ, taky vystavi s nativnimi App. Ale kdykoli s telefonem neco delam, sve heslo zna

pavd
Příspěvky: 8
Registrován: 01 úno 2016 17:56

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od pavd » 02 úno 2016 19:41

Děkuji všem, ale bludný kruh pokračuje : zjistil jsem, že nějaké apky byly na mobil ve funkčním období instalovány. Jenže po té obnově tam je jiný mail, než který by to mohl případně být / je tam hotmail - nikdy majitelkou mobilu nepoužívaný. Při pokusu o obnovu hesla podle nápovědy tam byly údaje neodpovídající věku a podobně.
Tedy : mohlo se něco stát v jednom nebo druhém servisu. Servis tvrdí, že nějaká jiná instalace ID není možná. To ale rozporoval jeden z konzultantů Apple - že to možné je. Servis odkazuje na prodejce - ten se tedy nedivil, že tam byly apky ale od něji jiné ID - tak jako je to divné diskutujícím zde. Může jít ale i o činnost servisu v Karlíně - kde opravu neudělali - jen dělali údajnou diagnostiku, řekli závady, které tam nebyly s vysokou cenou opravy a inkasovali za diagnostiku, kterou na webu nabízejí zdarma. Mobil Pohotovost problém také smetá bez odpovědnosti a nebere na vědomí, že jeho doklad o prodeji neakceptuje servis Apple prostřednictvím I-style.
Jestliže Apple neuznává nezaviněnost problému zákazníkem při nákupu užité věci, tak by se asi mělo uvažovat o oprávněnosti nabídky servisů a prodejců, protože běžný zákazník, bez IT kvalifikace, nemá možnost správnost posoudit a neumí se kvalifikovaně, v rámci svých práv spotřebitele bránit. S odkazem na funkci těžítka nesouhlasím. Apple dává dost dalších možností jak mobil chránit. Zároveň musí existovat postup jak napravit chyby uživatele nebo chyby servisu, napadení a podobně. Asi nějak nefunguje každý z článků tohoto kruhu. Ale i na chování Apple by se něco mělo změnit. Není možné, aby člověk musel vyhodit věc za kterou zaplatil deset tisíc, kvůli odmítnutí jejího servisu.

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od Jadro » 02 úno 2016 20:03

1) nechapu, proc lide nevyuzivaji autorizovane servisy Apple - Cesky Servis, ITS, iOpravna, atd. Toto jsou servisy certifikovane Applem a zde ruci za kvalitu. Rychlost a sluzby minimalne srovnatelne s konkurenci, zaruka spravne opravy. Ale hafo lidi to nosi buhvi kam a pak chodi brecet na fora (neber to osobne, ale v posledni dobe uz je to nekolikaty pribeh s podobnym scenarem)
2) zmena ID bez vedomi majitele je dost podivna. Minimalne je treba k tomu znat heslo a to se bavime maximalne o zmene pro sync posty. Majitelka snad nekomu sdelila svoje heslo?
Pokud by chtel nekdo predelat ID pro cely telefon, tak musi provest Obnovu a zadat ho pri aktivaci.
V prvnim prispevku uvadis, ze po Obnove je iP zablokovany. Kdo tu Obnovu delal? Ten servis v Zitne?
Kdo a jak tam stahl ty Appky? S jakym heslem?
Cim dal tim vic to vypada jako neresitelny problem. Jedine resit s Apple linkou a prokazovat porizeni tohoto iP.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od tlacenka » 02 úno 2016 20:50

takze zkracena verze:
pokud servis nezna heslo (nemuze, protoze ho puvodni majitelka nezna), tak je ve stejne situaci jako puvodni majitelka - tzn po obnove vidi pozadavek na apple id a heslo a tim konci
. reseni - vymenit celou zakladni desku, ale to pak zase servis zna heslo a id (pripadne nezna, ale neni vyzadovano pro vlastni ukon) - neni rentabilni a pokud ano, zaplati zakaznik.

s odkazem na fukci tezitka nemusite souhlasit, ale bude lepsi, budete li to brat jako dogmaticky fakt.

jedine, co zde ve skutecnosti nefunguje je to, dozvedet se, jak to bylo doopravdy.
ve skutecnosti je to pouze 50/50 - neznas heslo, nevstoupis.

cimz se vracime k me puvodni otazce - jaka je na tom verze ios ? aktualni ? bylo zapotrebi heslo po restartu po aktualizaci, verze starsi ? porad bylo zapotrebi se prihlasit k apple id... coz asi neni mozne, kdyz ho majitel nezna, ze ?

pro ty kteri hani android - to, ze si to neumite ohnout k obrazu svemu neznamena, ze je to horsi system, nez ios - ano, ma sve chyby (budme realisti - vetsina z nich se da resit, pokud je snaha -- ne ze strany vyrobce telefonu samozrejme-- a ano, nektere nadstavby jsou silene...), ale porad je tam vice moznosti nez u iosu...

.. a neda mi to nereagovat - k tomu vasemu " Jen by to v tomto fóru, kam jsem se, s ohledem na své Mac IT znalosti, přihlásil do rubriky Pomoc Apple začátečníkům , chtělo trochu úcty. Třeba i k penězům., které tato technika stojí a měla by sloužit." by stalo za to zavest uvahu na tema, jestli nahodou lide zde, kteri vam (abych hovoril reci vaseho kmene) zcela zdarma a dobrovolne poskytuji sve znalosti, cirou nahodou neinvestovali do apple ekosystemu daleko vice nez vy...napriklad za ta leta, ktera to pouzivaji...
a dalsi vec je ta, ze pokud neco potrebuji, tak pozadam, dostanu nejakou odpoved/zpetnou odezvu, podekuji a zaridim se...
Ne, zde bych uctu nevyzadoval a pokud uz ano, tak ne zpusobem, jakym cinite Vy.
Uctu k penezum ? jako opravdu je potreba uctivat virtualni hodnoty, ktere nic neznamenaji a ve skutecnosti nemaji zadnou hodnotu ?
ne diky.
Pokud uctivate penize, vemte si je a navstivte nejaky servis, apple prodejnu, cokoliv a tam se za ne dozadujte svych prav...
penize nejsou vsechno, vime ?


P.S: at nemam rad mobilni pohotovost jakkoliv (subjektivni nazor), tak nikdo si to nevezme takhle na triko...kdyz to dela oficialne a se zarukou a na fakturu, ze ?
P.P.S: omlouvam se vsem za OT, ale nedalo mi to

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od Jirka_S » 02 úno 2016 21:40

tlacenka: asi tak. 👍

shiiby85
Příspěvky: 39
Registrován: 11 lis 2015 19:55

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od shiiby85 » 02 úno 2016 22:40

sám bych to neřekl lépe......

Niethalf
Příspěvky: 387
Registrován: 04 kvě 2014 09:40

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od Niethalf » 02 úno 2016 23:02

autor jenom prudí aby vyvolal flame. A zase mu to lidi seženou a on se jenom chechta jak guma :)
iMac 21.5-inch, Late 2013 + Magic Trackpad
taška Thule Stravan Deluxe Attache - všechno od Apple v ní nosím
iPad mini + LifeProof pouzdro
iPad mini 4 + diar pozdro
iPhone 6
iPhone 5SE
iPhone 5c
iPod nano
Apple TV
AirPort Express

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od Miro_CZ » 02 úno 2016 23:25

Pročítám tady to vlákno a přemýšlím:
1) Jde vůbec zjistit IMEI u iP, když je zablokovaný a chce zadat heslo k Apple ID? Pavd totiž píše, že IMEI v telefonu souhlasí s tím na faktuře, tak si tak říkám, jestli to jde v tomto kroku vůbec zjistit?

2) Čistě teoreticky a hypoteticky - nemohlo by se stát, že v servisu vyměnili základní desku za nějakou jinou, která byla použitá a blokovaná na nějaké cizí Apple ID?

Pokud se pletu v úvahách, tak se omlouvám. Jen mě to tak napadlo při pročítání vlákna s "neřešitelným" problémem...
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od tlacenka » 03 úno 2016 04:26

1) jde - budto ramecek na simkartu nebo vytetovano na zadech (gravirovani) stroje
2) ciste teoreticky by se to (hlavne v cechach) stat mohlo, ale 100% ne v autorizovanem servise, respektive urcite ne u nekoho, kdo na to da fakturu

3) ciste teoreticky neni to spise pokus o to zjistit, jestli nahodou nelze obejit ochranu pres apple id...
vite jak... koupil jsem si za hodne levno iphone, ale nejsem uplne legalni majitel ve smyslu zakona...
neni problem na netu pisou, ze staci obnovit tovarni nastaveni
zadejte apple id
ty voe, on je to 6let starej clanek
jeee ono to nejde
ale urcite to jde, zeptam se na macforu...


a nebo je to proste jen tak troll pro radost :)

pavd
Příspěvky: 8
Registrován: 01 úno 2016 17:56

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od pavd » 03 úno 2016 08:18

Omlouvam se - ale neni to trollling a ani česky - falešný problém. Opravdu jsem se asi mylně domníval, že někdo poradí. Je něco špatně.
Právě, že je to nesrozumitelné. Nehledal jsem na tomto fóru demagogii. Problém zůstal. Kdo napsal k věci, tomu děkuji. Že jsme národ skloněných hlav ( nad displeji telefonů ), tomu se směji. Skloněné hlavy před podváděním, falešností, podváděním - to je smutné.
Telefon prostě nefunguje, uživatelka nic nezavinila. Nejsem odborník na Iphone ( i když ho užívám od doby kdy se v ČR oficiálně objevil ) a na počítači Apple jsem psal texty také dost dávno ( je to myslím dvacet let nebo i více). Prostě ten telefon nefunguje. Někdo něco zavinil. Majitelka, která telefon zaplatila, nic nezavinila - jen uvěřila servisům, prodejci a výrobci. To je vše.

Juras.
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2016 09:32

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od Juras. » 03 úno 2016 08:31

Tak mě ta celá diskuze vyvolala vzpomínku na dobu dáávno pryč. Těsně před vánocemi, obchod s potravinami, lidi děsně nervózní, my narvaný košík že to z něj padalo. Všechno vyskládat na pás, nervozní a unavená prodavačka. Když mělo dojít k placení a já ji podal mou kreditku došlo k něčemu co už doufám nikdy nezažiji. Měl jsem okno. Okno jako prase. Prostě se mi z hlavy vykouřil pin ke kartě. Už jen to, žer za mnou stála fronta snad 30 lidí a já se snažil vypadat jako někdo poctivý. Nepomohlo, že jsem ukazoval občanku, řidíčák. prostě neznáš pin platit se nebude. Musela to vyřešit tehdejší manželka která ale v té době neměla možnost plateb takže musela ven z prodejny, najít první bankomat, vyzvednout peníze a vrátit se do toho pekla co se tam mým zdržováním rozpoutalo. Stál u mě celou dobu bodyguard a hlídal abych snad s košíkem plným potravin nechtěl utéct.
Co jsem s tím chtěl říci? Paralela. Zapoměl jsem pin a co to způsobilo.
jak to dopadlo? Šel jsem do své banky kde jsem žádal o změnu pinu ale nepochodil jsem. Karta mi byla tak leda na škrábání námrazy ze skla. Po asi roce, zčista, najednou mi číslo docvaklo. Kdyby někdo podotkl, že v obálce ve které kreditka přišla je číslo pinu tak je, ale mít ji tak.
iPhone 6/16gb. iOS 9.x-upgraduji. Prozatím první a jediný výrobek od fy. Apple v mým životě. Po Apple se pokukuji od poloviny 80 tých let.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od Mironet » 03 úno 2016 10:17

Juras. píše:Když mělo dojít k placení a já ji podal mou kreditku došlo k něčemu co už doufám nikdy nezažiji. Měl jsem okno. Okno jako prase. Prostě se mi z hlavy vykouřil pin ke kartě.
Reakce na jiný Váš aktuální příspěvek zde na fóru: Možná, že aplikace 1Password je přece jen právě pro Vás. :) ;)

Juras.
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2016 09:32

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od Juras. » 03 úno 2016 10:55

V době kdy to bylo snad ani nebyly mobily. Rozhodně je to minimálně 13 let zpět. Teď si pin pamatuji protože mi ho už pár karet nemění.
iPhone 6/16gb. iOS 9.x-upgraduji. Prozatím první a jediný výrobek od fy. Apple v mým životě. Po Apple se pokukuji od poloviny 80 tých let.

pavd
Příspěvky: 8
Registrován: 01 úno 2016 17:56

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od pavd » 03 úno 2016 12:43

Ne - nečetl jste předchozí. V mobilu je jiné ID - mailová adresa - ke které není heslo - ta se tam objevila až po obnově telefonu v servisu. MP odkazuje na servis, servis na MP, Apple odmítá změnu.

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od lulu » 03 úno 2016 12:50

Co konkrétně ten servis za 250 Kč udělal?

pavd
Příspěvky: 8
Registrován: 01 úno 2016 17:56

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od pavd » 04 úno 2016 08:28

Výchozí stav před servisem : telefon zhasl, nereagoval, nešel zapnout.
První servis (Karlín, ) : telefon převzali do opravy, po "diagnostice" zavolali, že je tam vadná deska, vadná baterie a ještě několik závad. Cenu za opravu sdělili ve výši minimálně 3.600.- Kč a vyšší. Když byla taková cena opravy odmítnuta - i přes sdělení na www vyúčtovali 500 Kč za diagnostiku a mobil vrátili vizuelně a funkčně ve stejném stavu.

Druhý servis (Žitná), dle sdělení obnoil sw, telefon jde nyní zapnout - přístroj je funkční - nelze jej však využívat kvůli neznámému heslu na dříve neexistujícím mailu hotmail. Servis tvrdí že k chybě nemohlo dojít jeho vinou. Tato oprava stála 250 Kč. Zásah a zprovoznění přístroje nicméně dokazuje závadovou diagnostiku servisu prvního a vysoká odrazovací cena opravy buď byl možný podvod na zákazníka a nebo zakrytí poškození - nesprávný postup servisu prvního. Zde také mohlo být jiné ID obnoveno nebo nainstalováno - alespoň podle některých úvah lidí, co jsem záležitost konzultoval...

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od rony » 04 úno 2016 09:16

zmenit apple id bez znalosti predosleho je nemozne. nechcem aby si to bral ako fakt, no toto by sa asi stalo, ak by proste mobil zamenili za iny (resp. vnutro). Teoreticka konspiracia: druhy servis mal neobnovitelny mobil, tak zobral pojazdne vnutro tvojho mobilu a zamenil ho za ten nepojazdny, nauctuje si 250 a odovzda s tym, ze tam je konto a heslo, kam sa treba prihlasit.

Alebo existuje nejaky servisny SOFTWAROVY postup, ktorym sa stane, ze odrazu telefon pyta heslo k uplne inemu apple id (silne pochybujem).

Tak alebo onak, existuju presne pokyny/odporucania Apple ako pripravit mobil pred odovzdanim do servisu. Servisne centra Apple toto pytaju pred prebranim mobilu - takze v ich pripade by klient prisiel na to, ze vlastne nevie svoje vlastne heslo k Apple ID - servis by to zrejme asi ani neprebral. Zaroven uz niekolkokrat zmienene: nedavat iPhony servisovat ludom, ktori nie su u Apple vedeni ako servisne stredisko a ak to niekto urobi, dostane sa do kolotoca problemov, ktore na takychto forach asi nikto nevyriesi k spokojnosti.

Asi nedokazete zistit, ci nahodou na mobile nebol jailbreak a pripadne nejake doplnky umoznujuce pouzivanie nekupovanych platenych aplikacii? Niektore taketo nastroje sa totiz prejavuju tym, ze potom mobil pyta heslo k uplne neznamym Apple ID (cracknute aplikacie su povodne kupene na taketo divne apple id).
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Schumi
Příspěvky: 1189
Registrován: 31 črc 2012 13:21
Bydliště: Příbor

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od Schumi » 04 úno 2016 09:51

Sice jen domněnka, ale neměl by si ten servis ještě před opravou zjistit zdali je iPhone zamknutý - provázány s Apple ID ? Oficiální servisy to tak přeci dělají ne ? Bez odhlášení se přeci ani do opravy nepouštějí, ne ?

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Iphone za 10 tis.od Mobil pohotovost k vyhození?

Příspěvek od mberdych » 04 úno 2016 10:44

Schumi: ano, se zapnutym find my iphone ti ho ofiko servis nevezme.

Odpovědět