Kopírování událostí z kalendáře icloud do Microsoft Outlook

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Zuzana
Příspěvky: 5
Registrován: 03 úno 2015 14:08

Kopírování událostí z kalendáře icloud do Microsoft Outlook

Příspěvek od Zuzana » 23 úno 2017 12:02

Hezký den,
jako jablečný začátečník se se spoustou funkcí seznamuji, ale s problémem více kalendářů si nevím rady. Mám jeden telefon, který slouží pro pracovní (Outlook) i soukromý kalendář (iCloud - rodinný sdílený). V telefonu vidím všechny události - tam jsem si přidala všechny kalendáře, ale v Outlooku ne - bezpečnostní opatření v práci mi neumožňují připojit kalendář iCloud jako další kalendář (předpokládám, že i k tomuto je potřeba nějaký SW nástroj, který si však nemohu na pracovní počítač nainstalovat).
Existuje nějaké řešení, jak přidat do outlooku icloud kalendář? Např. jako přidání internetového kalendáře (ale tady nevím tu adresu). Nebo případně aplikace, která vždy zkopíruje událost z icloud do outlook?
Doufám, že je to nějak řešitelné :(
Děkuji za nápady a rady :)
Zuzka

filipvele
Příspěvky: 189
Registrován: 17 dub 2014 13:41

Re: Kopírování událostí z kalendáře icloud do Microsoft Outl

Příspěvek od filipvele » 23 úno 2017 12:10

Myslím, že přímo řešitelné to není, snad mě někdo opraví. Obcházet se to dá používáním Google kalendáře, který už se dá synchronizovat jak s mobilem tak outlookem poměrně bez problému. Já používám na PC v práci Outlook google calendar sync, která umí i bez nutnosti admin práv synchronizovat outlook s google kalendářem.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopírování událostí z kalendáře icloud do Microsoft Outl

Příspěvek od casey » 23 úno 2017 12:50

Pokud se nepletu, tak synchronizace ICloud kalendáře do Outlooku funguje jenom na Windows.
U Google to není problém. Plus lze na Office 365 i nastavit automatické kopírování položek z Google kalendáře do Office 365 kalendáře.

Zuzana
Příspěvky: 5
Registrován: 03 úno 2015 14:08

Re: Kopírování událostí z kalendáře icloud do Microsoft Outl

Příspěvek od Zuzana » 23 úno 2017 13:49

Děkuji za odpovědi. Na pracovním Windows mám, dala by se ta synchronizace nějak nastavit? Google účet mám taky, ale vůbec jej nevyužívám jako poštovního klienta.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopírování událostí z kalendáře icloud do Microsoft Outl

Příspěvek od casey » 23 úno 2017 13:52

První odkaz na Google je tohle https://support.apple.com/cs-cz/HT204571, takže by to jít mělo.

filipvele
Příspěvky: 189
Registrován: 17 dub 2014 13:41

Re: Kopírování událostí z kalendáře icloud do Microsoft Outl

Příspěvek od filipvele » 24 úno 2017 14:56

Dobrý den,
když vidím ty otázky a odpovědi, pokusím se to ještě doplnit, abyste nás posléze nehanila. Upozorňuji, že v případě, že nemůžete nakonfigurovat Outlook ve vašem počítači, ani nainstalovat doplněk iCloud, pak to bude jen náhradní řešení.
1) Pokud lze nainstalovat iCloud na počítač=není co řešit
2) Pokud nelze výše popsané, stáhněte si z https://outlookgooglecalendarsync.codep ... iew/627768 portable verzi OutlookGoogleCalendarSync.
3) Ve služebním outlooku si vytvořte nový kalendář, nazvaný např. "Family". Nastavte si, aby Vám OGCS synchronizoval kalendář Family s google kalendářem.
4) na mobilu si nastavte ten samý google účet a zapněte odběr kalendáře.
5) google kalendář nasdílejte ostatním členům rodiny.

Opustíte tím iCal platformu, ale docílíte toho, že v Outlooku uvidíte oba kalendáře, na obou zařízeních můžete do obou kalendářů ukládat schůzky a při troše snahy Vašich rodinných příslušníků budou i oni vidět rodinný kalendář a budou do něj moci přistupovat.

kubik
Příspěvky: 5
Registrován: 17 bře 2015 11:09

Re: Kopírování událostí z kalendáře icloud do Microsoft Outl

Příspěvek od kubik » 07 bře 2017 08:44

Ja take pouzivam jak Apple, tak Windows veci. Po problemech co jsem mel se synchronizaci jsem hledal jine reseni a zacal pouzivat EVO Collaborator. Jde nastavit synchronizace v Outlooku mezi spoustou jinych server, at uz Gmail, iCloud, tak take firemni server, coz je naprosto idealni. Synchronizace kontaktu a kalendaru funguje super.


Odpovědět