AirPort Extreme + Asus N300

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
PilotParker
Příspěvky: 2
Registrován: 10 bře 2017 11:12

AirPort Extreme + Asus N300

Příspěvek od PilotParker » 10 bře 2017 11:13

Ahojte,

prosim vas o radu. Ako router pouzivam Asus N300, pricom som potreboval zlepsit signal a rovnako som chcel trosku stabilnejsie pripojenie, tak som dokupil Airport Extreme, ktory sa mi vsak nechce prepojit s routerom. Neviete mi poradit, co s tym?

Cez Airport utilitu mi nejde nastavit Extreme na rozsirenie stavajucej siete, tak som dal vytvorit novu, ale ani potom to nezacalo pracovat. Pisalo to tri chyby – pripojenie na net, nema DNS spojenie a este jednu. Tak som v nastaveniach zmenil IP4, tiez aj DNS a rozne ine nastavenia. Problem som popisoval aj v Apple predajniach, ale tam netusili, co s tym. Volal som aj na podporu do Telekomu, od ktoreho mam zriadene pripojenie (ADSL) a povedali, ze by to malo fungovat, lenze nefunguje… Myslel som, ze ide o nejake nastavenie routera, mozno WDS, no s tym nemam skusenosti, tak pripadna rada od skusenejsich by sa hodila.

Ak sa najde niekto, kto by mal nejaky tip, buden rad za pomoc – pripadne doplnim nejake udaje.

SSID som zadal spravne, plus to bolo prepojene s routerom aj cez ethernetovy kabel. Tiez som dodrzal popisany postup – vypojil som router zo siete na niekoľko minut, aby sa restartoval, no nic sa nestalo a Extreme sa stale nepripojil.

Vsetky pc/tablety/mobily su od Apple, tak som skusal aj nastavenia cez rozne zariadenia, ale stale bez vysledku.

Vdaka za akukolvek odpoved.

Pekny den prajem

Rod
Příspěvky: 25
Registrován: 11 črc 2015 10:05

Re: AirPort Extreme + Asus N300

Příspěvek od Rod » 10 bře 2017 16:22

Ahoj,

taky jsem měl komplikaci se zapojením Airport Extreme, jakožto náhrady za stále padající ASUS RT N53. Všechny všechny údaje jsem zadával správně a nic, vnitřní síť fungovala, ale ven jsem se nedostal. Tak jsem to zanesl k poskytovateli internetu aby zkontroloval správnost údajů. Přinesl domů a nic pořád to nešlo. Tak jsem zkusil tu nejjednodušší věc " Když nevíš co s tím tak to vytáhni ze zásuvky a zapoj znova." a ejhle, od té doby ani jeden pád internetu a obrovský nárůst v rychlosti ve vnitřní síti UP/DOWN na NAS.

Takže rada, zkus zadat všechny parametry ulož a vynadat ze zásuvky a znova zapojit, u mě to fungovalo.

marosd
Příspěvky: 1
Registrován: 10 bře 2017 19:20

Re: AirPort Extreme + Asus N300

Příspěvek od marosd » 10 bře 2017 19:30

Airport Utilita
1.Zalozka internet - Connect using DHCP.
2.Zalozka wireless - Network mode - Create a wireless network. Vytvorit novu wifi..(network name, password)
3.Zalozka network - Router mode - Off (bridge mode).

Toto plati pri prepojeni ethernet kablom medzi N300 a Airport.

Mne to takto funguje bez problemov dlhe roky.

PilotParker
Příspěvky: 2
Registrován: 10 bře 2017 11:12

Re: AirPort Extreme + Asus N300

Příspěvek od PilotParker » 10 bře 2017 23:51

Vdaka za rady, zajtra to vyskusam.

Rod
Příspěvky: 25
Registrován: 11 črc 2015 10:05

Re: AirPort Extreme + Asus N300

Příspěvek od Rod » 11 bře 2017 15:19

marosd píše:Airport Utilita
1.Zalozka internet - Connect using DHCP.
2.Zalozka wireless - Network mode - Create a wireless network. Vytvorit novu wifi..(network name, password)
3.Zalozka network - Router mode - Off (bridge mode).

Toto plati pri prepojeni ethernet kablom medzi N300 a Airport.

Mne to takto funguje bez problemov dlhe roky.

Přesně tak jsem to zkoušel a nedařilo se mi to rozchodit.

Pomohlo až nastavení, uložení, vytáhnout ze zásuvky a znova zapojit a od té doby to jede jak po másle.

Odpovědět