Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mav.
Příspěvky: 67
Registrován: 17 říj 2016 16:32
Bydliště: Praha

Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od Mav. » 03 dub 2017 15:01

Ahoj,

Možná, že je to oblíbené téma, ale já častěji nacházím články a diskuze ohledně přechodu z iP 6 a 6s na 7.

Zajímal by mne váš názor na přechod z iP SE na 6s nebo 7.

Jestli někdo přechod udělal, tak co ho potěšilo a co třeba už tak moc ne.
Nedokážu si vybrat ani mezi iP 6s a 7. U toho staršího se mí líbí ta Space Grey barva, nižší cena a taky to že má mechanické tlačítko. U nového iP 7 se mi zase líbí ta klavírově lesklá Jet Black, stabilizace foťáku, vodě/vlhku odolnost ale nelíbí se mi odezva toho haptického tlačítka.

Díky

Mav
iMac 27", iPhone X, iPad Air 2, Apple TV 4, AirPort Time Capsule, AirPort Extreme, Synology DiskStation DS716+II, Internet 500 Mbps, Seiko SNZF15K1 "Sea Urchin" ;)

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od SharkeeCZ » 03 dub 2017 15:37

Mám nechtěně iP7 BlackJet a jsem spokojen. Telefon mám v půjdu, takže jsme poznat jestli je o 6/6S/7. Snad jen podle tlačítka na které jsem si zvykl a mechanické nyní vidím jako nevýhodu.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od mberdych » 03 dub 2017 16:29

Asi tak. To tlačítko je naprosto skvělé a teď spíš trpím, když používám SE s klasikou.

Uživatelský avatar
ceskymac_cz
Příspěvky: 156
Registrován: 07 úno 2015 09:56
Bydliště: Teplice

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od ceskymac_cz » 03 dub 2017 17:32

Ja jsem chtel ted prejit z SE na 7+ a po trech dnech pouzivani jsem se vratil k SE. 7+ je uz pro me prilis velke. Jako hlavni duvod k prechodu na 7+ jsem videl novy fotoaparat. Bohuzel, ten me hodne zklamal.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od Honza.Mac » 03 dub 2017 17:47

Taky jsem přecházel 5s --> 6s a teď když vezmu do ruky 5s tak je to malé a už bych za 6s neměnil a už pokukuju po 7+ resp čekám jestli Apple nevyjede s 7s+ ... ;-)
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od majkom » 03 dub 2017 19:10

Z se ak tak na 7 - 6s ma stejne cpu/gpu ako se, takze ak z se prejdete na:
6s - rovnaky vykon, rovnaky fotak, horsi vydrz baterky, vacsi a lepsi display a touch id novsie a lepsie front kamera
7 - vyssi vykon, lepsi fotak (ois), cca rovnaka vydrz baterky, este lepsi display ako 6s

Uživatelský avatar
Mav.
Příspěvky: 67
Registrován: 17 říj 2016 16:32
Bydliště: Praha

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od Mav. » 04 dub 2017 14:46

Díky všem.

A ještě prosím o názory na tu Jet Black barvu. Je to pro mne strašný chyták na oči. Na druhou stranu vidím, že Matte Black je v té asi nejpopulárnější kapacitě 128 GB docela slušně vyprodaný. Tedy tato verze bude asi na případný další prodej přes Bazos/Sbazar populárnější. Nestane se potom z té Jet Black spíš ležák? Vím, že jak to škrábnu, tak to bude průšvih. Ale já i svůj iP SE Space Grey nosím pořád v transparentním obalu a u toto iP 7 to plánuju také.
iMac 27", iPhone X, iPad Air 2, Apple TV 4, AirPort Time Capsule, AirPort Extreme, Synology DiskStation DS716+II, Internet 500 Mbps, Seiko SNZF15K1 "Sea Urchin" ;)

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od majkom » 04 dub 2017 15:15

na farbe (z pohladu preprodeje) myslim nijak nezalezi, pokial ho budes mat v obale, tak je to sumak

Uživatelský avatar
emkei
Příspěvky: 577
Registrován: 31 črc 2012 08:18

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od emkei » 04 dub 2017 15:26

Jet Black a obal (i presto, ze transparentni)? Nejak me to nejde dohromady.
life sucker × air consumer

Uživatelský avatar
Mav.
Příspěvky: 67
Registrován: 17 říj 2016 16:32
Bydliště: Praha

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od Mav. » 04 dub 2017 15:37

emkei píše:Jet Black a obal (i presto, ze transparentni)? Nejak me to nejde dohromady.
No právě, mně taky ne. Hlavní efekt zmizí. A bez obalu to bude zase jenom upatlaný šunt.
Chybí mi ta Space Grey. Já bych i snad kvůli ní vzal ten 6s.
iMac 27", iPhone X, iPad Air 2, Apple TV 4, AirPort Time Capsule, AirPort Extreme, Synology DiskStation DS716+II, Internet 500 Mbps, Seiko SNZF15K1 "Sea Urchin" ;)

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od SteveJSF » 04 dub 2017 20:50

Podle mě se to pak na prodejnosti odrazí. Hodně lidí chtělo jet black, ale myslím si, že ten zájem opadl. Pokud někdo stále bude chtít jet black, bude chtít jen nový kus, ne obnošený - to už ztrácí význam, protože tenhle model je na vnější opotřebení náchylnější. Je to vidět i na aukru, co se tam prodává hodně a za jakou cenu. Já to vidím spíš u SE, sedmičku nesleduju, protože je pro mě neatraktivní, ale do nástupce už holt půjdu - je potřeba se posunout dál.

Uživatelský avatar
Mav.
Příspěvky: 67
Registrován: 17 říj 2016 16:32
Bydliště: Praha

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od Mav. » 04 dub 2017 21:10

Tak presne tohle byl muj nazor od zari nebo rijna. Tento tyden uz si nejsem tak jisty. Ale je fakt, ze nejdriv mne nahlodala cena 15,5K za iP 6s space grey u jedne mnou uz nekolikrat proverene prazske kamenne prodejny. I to, ze by to byla jen 32 GB varianta bych nejak prekous. Holt bych tam nemel v Here celou Evropu a v Mapy.cz cele Ceskoslovensko. Nyni to mam a v iP SE 64GB mi stale zbyva 29GB volneho mista. V mem prvnim iP 5S bylo tech zakladnich 16GB fakt na mne moc malo a dlouho se u mne neohral. Byl to takovy test, jestli se jako dlouholety androidak s iOS sziju. Tak bych tu 32GB variantu asi za 15,5K prekous. Stejne je to uz dlouho, kdy mi vydrzel jeden mobil cele dva roky.
iMac 27", iPhone X, iPad Air 2, Apple TV 4, AirPort Time Capsule, AirPort Extreme, Synology DiskStation DS716+II, Internet 500 Mbps, Seiko SNZF15K1 "Sea Urchin" ;)

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od pavliczeck » 05 dub 2017 07:36

32gb je dnes podle me malo. Mam 6s 64Gb a volnych mam 20gb. Prijde mi to dost omezujici resit kolik mam v telefonu mista. To je jako koupit auto s nadrzi, ktera ma dojezd 100km. Furt koukate jestli jeste muzete jet....

Telefon mam rok a kousek
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Uživatelský avatar
Mav.
Příspěvky: 67
Registrován: 17 říj 2016 16:32
Bydliště: Praha

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od Mav. » 05 dub 2017 08:04

To je fakt, zatím jsem ty kapacity spíš vždycky napálil nehledě tolik na cenu (64GB u iP SE i ATV). Tak se toho asi budu držet.
iMac 27", iPhone X, iPad Air 2, Apple TV 4, AirPort Time Capsule, AirPort Extreme, Synology DiskStation DS716+II, Internet 500 Mbps, Seiko SNZF15K1 "Sea Urchin" ;)

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od Mironet » 05 dub 2017 10:36

Tyhle diskuze o tom, kolik místa je dnes dostačující jsou neuvěřitelně stupidní. Každá rada typu "16GB je dnes nedostačujících" je naprosto mimo mísu. Fakt nechápete, že jsou lidi, kteří s telefonem zachází jinak než vy? Moji rodiče mají oba iPhone a 16GB nezaplní ani zdaleka. Je to všechno naprosto subjektivní a nikdo nedokáže posoudit vaše vlastní potřeby jako vy sami.

A můj osobní názor teda je, že někomu, kdo nedokáže odhadnout vlastní potřeby a spočítat si řádově potřebné GB, nepatří smartphone do ruky.

Uživatelský avatar
Mav.
Příspěvky: 67
Registrován: 17 říj 2016 16:32
Bydliště: Praha

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od Mav. » 05 dub 2017 11:10

majkom píše:Z se ak tak na 7 - 6s ma stejne cpu/gpu ako se, takze ak z se prejdete na:
6s - rovnaky vykon, rovnaky fotak, horsi vydrz baterky, vacsi a lepsi display a touch id novsie a lepsie front kamera
7 - vyssi vykon, lepsi fotak (ois), cca rovnaka vydrz baterky, este lepsi display ako 6s
Včera jsem byl v iSetos na Chodově. Když jsem rozsvítil svůj SE naplno a dal jej vedle jejich 6s a 7 a také naplno, tak ten displej 7 vypadal jinak a asi i hůř. Vím že píšou, bla bla vylepšení, ale byl takovej vychcíplej a asi i do modra. Říkám si, jestli i tím utlumením max jasu náhodou nenaháněli tu lepší výdrž baterky.

Možná, že mne tu sjedete, že je to vlastně dobře a nerozumím tomu, ale aby to nedopadlo nakonec tak, že model 8/7s bude OLED/AMOLED a tedy ještě víc přepálenej než 6s, jako je tomu u řady Galaxy S.

Btw. Spočítal už někdo ty proklamované prodloužené výdrže v procentech ze všech keynote za posledních deset let? Možná, že se to už bude blížit praktické výdrži starých dobrých tatranek, ne?
iMac 27", iPhone X, iPad Air 2, Apple TV 4, AirPort Time Capsule, AirPort Extreme, Synology DiskStation DS716+II, Internet 500 Mbps, Seiko SNZF15K1 "Sea Urchin" ;)

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od Honza.Mac » 05 dub 2017 12:48

Rodiče mají iP5s 64GB, volno mají v současné době 12GB, jejich iP5s obsahuje hudbu (v iTunes mají nagrabovaná cdčka) a fotky (s iCloud nesynchronizují, mají OneDrive) a Sygic Europe.
Fotí hodně, na výletech a dovolených, tak 3x za rok si fotky syncnou s OneDrivem 1TB v rámci Office 365, a pak je z telefonu smažou. Nepoužívají žádný stream hudby, na iCloud mají jen kontakty.
Nikdy bych jim nedal 16GB i když jsem o tom uvažoval ale když vidím jak kapacita během léta ubývá jsem rád.
Jak jsem zde psal, oběma je více jak 60 let.
@Mironet : 99% iPhone users kouká na :
1) aby to mělo logo jabka
2) aby to moc nestálo ale i tak je v současnosti rozdíl mezi 32GB a 128GB v průměru 4000 kč
Koupí co nejlevnější 16GB či 32GB a za "chvilku" tu brečí jak je iP na pitchu jak mají málo místa přitom nic moc nedělají ...
Denně tuny fotek v HD na Instagramu, Snapchatu, FB, HD videa na YT atp. Lidi nemají odhad, fakt nemají ale chtějí iPhone protože je to "kůl foun".
Nehledě na to, že pryč jsou doby, kdy měl update aplikací FB a FBM dohromady 80MB ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od SteveJSF » 05 dub 2017 12:51

@Mironet:
Tahle diskuze tu není o iPhonu pro rodiče, ale pro "mladého" člověka, využívající možnosti iPhonu v trošku širším měřítku. A co se týče toho, že kdo nedokáže odhadnout vlastní potřeby, nepatří mu smartphone do ruky, to je taky zbytečně přestřelené. Oni lidé často neví, co všechno budou využívat a kolik místa jim to nakonec sežere. A neví to často ani zkušení uživatelé, přitom na tom není nic opovrženíhodného - je to úplně přirozené.

Jasně že se dá vydržet i s 16 GB iPhonem, ale průměrný mladý a moderní člověk s tím zpravidla nevystačí - z toho asi vychází to "16GB je dnes nedostačujících" a není to vůbec mimo mísu. Rozčiluješ se zbytečně. Samozřejmě nikdo neznáme skutečný způsob využívání iPhonu každého, kdo ho kdy vezme do ruky - holt jsou i specifické případy, které vybočují z průměru a stačí jim to. Neodsuzuju nikoho.

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od majkom » 05 dub 2017 13:05

Pockej, jako tvrdit ze diplay SE ti pripada lepsi jako 7, to uz je hodne velka snaha sam sebe o niecom presvedcit:D

ad kapacita - mam 128, prezil by som asi aj s 32, vacsinu kapacity mi zabera hudba a foto, ktore mam zaroven v cloudu, takze staci vypnut local storage a som vysmiaty.. je to individualne a nikto tu nemoze OP poradit 100 procentne:)

Uživatelský avatar
Mav.
Příspěvky: 67
Registrován: 17 říj 2016 16:32
Bydliště: Praha

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od Mav. » 05 dub 2017 13:16

majkom píše:Pockej, jako tvrdit ze diplay SE ti pripada lepsi jako 7, to uz je hodne velka snaha sam sebe o niecom presvedcit:D

ad kapacita - mam 128, prezil by som asi aj s 32, vacsinu kapacity mi zabera hudba a foto, ktore mam zaroven v cloudu, takze staci vypnut local storage a som vysmiaty.. je to individualne a nikto tu nemoze OP poradit 100 procentne:)
Neřekl bych že SE má displej lepší. To bych byl za blázna, když na keynote říkají opak a navíc ten SE mám, že jo?

Spíš bych řekl, že iP 7 má displej horší :D

Sice přísně subjektivě (tedy jenom já a také jeden prodejce co sám vlastní iP 7) jsme koukali na 3 kousky na jednom stole iP SE + 6s + 7, všechny rozsvícený naplno, titulka Seznamu a ten iP 7 bylo v přímém porovnání zklamání. Myslím konkrétně podání bílé (iP 7 do modra což vypadá nebo i opravdu je méně jasu).

(Je fakt, že loni jsem absolvoval operace šedého zákalu postupně na obou očích a tak mám obě čočky nové, umělé, nevím jestli tedy Gorilla glass, a vidím podle očaře jen tak normálně, na 80-100 % a jen s brýlemi přečtu i ty nejmenší blechy na testovací tabuli, což prej odpovídá 160% :mrgreen: Ale proč to tedy ten prodejce viděl stejně?)
Naposledy upravil(a) Mav. dne 05 dub 2017 13:21, celkem upraveno 2 x.
iMac 27", iPhone X, iPad Air 2, Apple TV 4, AirPort Time Capsule, AirPort Extreme, Synology DiskStation DS716+II, Internet 500 Mbps, Seiko SNZF15K1 "Sea Urchin" ;)

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od pavliczeck » 05 dub 2017 13:18

Mámě jsme pořídili 5s 16GB, protože má telefon na volání, facebook a fotky. Moc toho nenafotí a vystačí ji to, ale je to stále 5s za nějakých 5 tisíc korun. Stačil by ji Samsung za 3 a půl tisíce, ale chtěl jsem, aby ty fotky, které občas vyfotí nějak vypadaly a aby měla telefon, se kterým nejsou problémy. Tady se však bavíme o přechodu z SE na 6s nebo 7, to znamená o telefonech za 3-4x tolik peněz. Takový telefon asi rodičům nekoupíme ne? Proto bych logicky neuvažoval nad tím, že telefon bude mít něčí máma a proto bych neváhal a ty ušetřené peníze bych raději oželel.

Jak psal SteveJSF, pak tu jsou lidi, co strašně šetří, chtějí mít "jablíčko" a pak tu brečí, co to je za šunt telefon, že se tam nic nevleze....
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od Mironet » 05 dub 2017 13:42

Chci koupit auto a musí to být Škoda. Který model mi doporučíte? Chci ho hlavně na ježdění z a do práce, občas i na chatu a do zahraničí. Který model Škody je na takové ježdění nejlepší?

To je přece stupidní dotaz a je to přesný ekvivalent diskuze o kapacitě telefonu, který podle mě ve fóru nemá vůbec co dělat, protože neexistuje způsob, jak dotyčnému správně poradit. Každý by měl být schopen si ujasnit svoje vlastní priority a požadavky, ideálně v případě kapacity sednout k počítači, hodit do složky pět hudebních alb a stovku fotek. Uvidí kolik mu to zabere, řekne si ok, většinu času budu mít asi tak pětkrát tolik a časem ještě víc a pak je to jen malá násobilka. Kdo toto není schopen udělat a raději se ptá na vlastní potřeby u cizích lidí je mimo moje chápání.

Pointa je v tom, že iPhony s kapacitou 16GB - klidně 1TB mají na trhu místo. Vše se odvíjí od potřeb uživatele a někteří z nás je mají nízké.

Mimochodem, pokud tady budeme argumentovat "cool faktorem," tak předpokládám, že se většina diskutujících většinu času pohybuje v prostředí teenagerů. Tohle je pozice, kterou jsem nikdy nechápal, ani nepozoroval okolo sebe. Asi se pohybuji v jiném světě než ostatní, ale nevím jak oddělit od sebe lidi, kteří si koupí výrobek Apple, protože je cool; a ty, kteří si ho pořídí, protože funguje jinak nebo lépe než konkurence a jim to vyhovuje. Tenhle názor, že iPhony jsou předražené telefony, které si koupí jen ti, kdo chtějí machrovat na okolí mi přijde velmi symptomatický pro ČR a kdekoli jinde by byl k smíchu vzhledem k tomu, že iPhone má každý druhý člověk, kterého vidím na ulici.

Omlouvám se za román, občas to na mě přijde...

Uživatelský avatar
Mav.
Příspěvky: 67
Registrován: 17 říj 2016 16:32
Bydliště: Praha

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od Mav. » 05 dub 2017 14:07

Nejprodávanějším modelem na českém trhu byla loni Škoda Octavia, kterou si pořídilo více než 28 000 zákazníků. Na druhém místě je Škoda Fabia s 21 500 vozy a třetím nejoblíbenějším českým modelem je Rapid s 11 000 prodanými vozy. Na čtvrtém místě skončil Superb, rovněž s téměř 11 000 prodanými vozy
Zdroj: http://byznys.ihned.cz/c1-65576010-skod ... ji-octavia
Tak s tím, že nemalá část zákazníků Apple jsou ti co hledají především nebo také "cool factor", počítám jako s hotovou věcí. Myslím si, že je to důležitá část spotřebitelů, kteří jsou si navíc ochotni i připlatit, tak by bylo od správného obchodníka škoda je neoslovit, a Apple není žádná charita. Pro mnohé budou tito zákazníci asi jen "povrchní blbečci" a oprávněně, já k nim jsem ale shovívavější.

Fakt je to peklo vybrat dobře. Když si odmyslíte, že nehledám ani tak moc ten "cool factor" a nemusím mít jen aktuální model, a jsem si stále ještě ochoten přiznat, že Apple není tak nejvíc úplně nej firma na světě a tedy, že i klidně vystřihne přešlap, který jí navíc i ti cool factor zákazníci zbaští a pomůžou okecat (si přece zvykneš, ne), tak je docela dilema po čem sáhnout, nebo nesáhnout a počkat.
iMac 27", iPhone X, iPad Air 2, Apple TV 4, AirPort Time Capsule, AirPort Extreme, Synology DiskStation DS716+II, Internet 500 Mbps, Seiko SNZF15K1 "Sea Urchin" ;)

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od majkom » 05 dub 2017 14:17

pockaj so SE, na 8ku:) bude draha, ale bude snad ala Samsung s8:)

Uživatelský avatar
Mav.
Příspěvky: 67
Registrován: 17 říj 2016 16:32
Bydliště: Praha

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od Mav. » 05 dub 2017 14:34

No, doufám že to ne. U Androidů už řeší, jestli RAM 3GB není málo. Ten systém se sympatickým brčálovým robůtkem nesmyslně bobtná a nemyslím si, že je to řízeno ani tak poptávkou nás spotřebitelů, jako spíš snahou výrobců se odlišit, vystoupit z davu a zaujmout netradiční nabídkou.

Proto asi ani placky po 5 palců nejsou vybavené top komponenty, jako to možná i omylem loni udělal s Apple s modelem SE a asi si vedle přilákáním nových zákazníků (jako mne), způsobil i slušnou kanibalizaci svého portfolia a tedy první kvartální pokles.

Moje SGS3 i SGS4mini hřály jako sviň (nejsem hráč) a FB musel po jedné aktualizaci úplně pryč.
iP SE prej může hřát taky, ale buď to ten hliník líp odvede a nebo je to spíš výjimkou.
iMac 27", iPhone X, iPad Air 2, Apple TV 4, AirPort Time Capsule, AirPort Extreme, Synology DiskStation DS716+II, Internet 500 Mbps, Seiko SNZF15K1 "Sea Urchin" ;)

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od majkom » 05 dub 2017 14:51

nerozumieme si, myslel som design - takmer bez bezelu a bez buttonu, len display...

ad se - se urcite pokles nesposobilo... navíc, pod 5 inch je aj ip 7:)

Uživatelský avatar
Mav.
Příspěvky: 67
Registrován: 17 říj 2016 16:32
Bydliště: Praha

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od Mav. » 05 dub 2017 15:12

No právě protože iP 6/6s/7 je stále pod 5", tak i proto bych tomu chtěl dát ještě jednou šanci a je to tedy hlavní motiv této diskuze. Tedy ergonomie. Technikálie nemá asi s SE v kapse řešit, asi nejen pro mne je to stále top raketa.
Poslední dobou hodně čtu a tablet byť s 3G jsem moc nevyužíval a poslal ho tedy v rodině dál a tak řeším jestli po SGS 3 zkusit ještě jednou 4.7", tentokrát s jabkem. Trochu mne děsí, abych jako u přechodu z SGS II na SGS 3 brzo nepřišel na to, že je něco špatně.
V iSetos jsem si o osahal taky iP7+ a málem jsem jim ho tam rozbil. Skoro mi upad :shock: I když mám ruce velký jako lopaty, tak jsem pořád zvyklej na manipulaci s mobilem jednou rukou a tam už plusko balancuje na posledních článcích prstů pravačky.
Ale to poklepáni na Home s tím stažením obrazu dolů je dobrá věc.
iMac 27", iPhone X, iPad Air 2, Apple TV 4, AirPort Time Capsule, AirPort Extreme, Synology DiskStation DS716+II, Internet 500 Mbps, Seiko SNZF15K1 "Sea Urchin" ;)

Uživatelský avatar
Mav.
Příspěvky: 67
Registrován: 17 říj 2016 16:32
Bydliště: Praha

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od Mav. » 07 dub 2017 15:22

Včera večer vyřešeno. Díky všem za příspěvky a trpělivost. Á propós 128GB a zdá se, že je to nejžádanější verze právě v té barvě a s tou kapacitou.
IMG_1230.JPG
iMac 27", iPhone X, iPad Air 2, Apple TV 4, AirPort Time Capsule, AirPort Extreme, Synology DiskStation DS716+II, Internet 500 Mbps, Seiko SNZF15K1 "Sea Urchin" ;)

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od pavliczeck » 08 dub 2017 17:14

Dej pak časem vědět, jaký vnímáš rozdíl kromě velikost. Jestli je svižnější, apod. Sám mám 6s a říkal jsem si, že přechod na 7 asi moc smysl nemá. A SE a 6s by mělo být hardwarově podobné. Ať slouží :)
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od SharkeeCZ » 08 dub 2017 17:48

Tak SE je proti 6S pomalejší. Zrychlení z 6S na 7 je sice taky, ale už ne tak moc. Velmi rychle je odemykání, to ano.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
Mav.
Příspěvky: 67
Registrován: 17 říj 2016 16:32
Bydliště: Praha

Re: Přechod z iP SE na 6s nebo 7

Příspěvek od Mav. » 08 dub 2017 18:31

Tak SE a 6s by mely mit stejna streva a diky mene pixelum by SE mohl byt i rychlejsi. SE je pouze pomalejsi pri odemykani diky prvni generaci Touch ID.
Tento 7 je rychly jako cert. Resim spis ergonomii. Vetsi displej je fajn. Diky tomu je vetsi i klavesnice. Taky kulate hrany jsou na uchop parada. Sere mne ale to umely kopani moturku, ale to jsem pri osahavani v iSetos vedel a cekal. Neni to proste realna odezva. A pak jeste ta vystoupka cocka fotaku. To je Cina jako prase.
No a dneska po poledni jsem venku na slunicku nastavoval znamemu Internet na Microsoftim mobilu s Windows. Navod jsem cetl na svem iP7. Rozdil v kontrastu byl o parnik nekde jinde.
iMac 27", iPhone X, iPad Air 2, Apple TV 4, AirPort Time Capsule, AirPort Extreme, Synology DiskStation DS716+II, Internet 500 Mbps, Seiko SNZF15K1 "Sea Urchin" ;)

Odpovědět