Měření spotřeby iPhone x

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Caldy
Příspěvky: 49
Registrován: 05 říj 2015 10:39

Měření spotřeby iPhone x

Příspěvek od Caldy » 02 úno 2018 00:01

Dobrý den,
Nevíte proč se mě ukazůjí tyto hodnoty??
Neměli by být rozdílné??

Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk

mike-biker
Příspěvky: 396
Registrován: 09 lis 2014 12:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření spotřeby iPhone x

Příspěvek od mike-biker » 02 úno 2018 10:15

Zřejmě je tam nějaká upozaděná aplikace, která je stále spuštěná a i když třeba nežere baterku, tak se v měření projeví.
Zkusil bych zavřít všechny otevřené aplikace, provést reset a dále vyzkoušet.
Pokud přetrvává a je i větší úbytek baterie, pak nová instalace a pouze obnova z iCloudu.
iPhone 13 Pro 256GB Graphite.
iPhone 13 Mini 128GB as reserve.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření spotřeby iPhone x

Příspěvek od rony » 02 úno 2018 16:51

alebo tej aplikacii zakaz beh na pozadi
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Caldy
Příspěvky: 49
Registrován: 05 říj 2015 10:39

Re: Měření spotřeby iPhone x

Příspěvek od Caldy » 02 úno 2018 20:43

Děkuji za odpověď. Zkusím a dám vědět jak jsem dopadl.


Sent from my iPhone using Tapatalk

martasx1
Příspěvky: 290
Registrován: 07 zář 2013 08:13

Re: Měření spotřeby iPhone x

Příspěvek od martasx1 » 02 úno 2018 21:00

Stačí ukončit všechny app a restartovat.
Macbook Pro Retina 13"(2017) - Kaby Lake i5/8GB/256GB SSD - 10.14
Iphone X,7
Ipad4

fana1
Příspěvky: 5
Registrován: 21 pro 2017 07:22

Re: Měření spotřeby iPhone x

Příspěvek od fana1 » 04 úno 2018 20:31

Já řešil to samé

viewtopic.php?f=1&t=28273

Caldy
Příspěvky: 49
Registrován: 05 říj 2015 10:39

Re: Měření spotřeby iPhone x

Příspěvek od Caldy » 05 úno 2018 12:16

Vyrěšeno po vypnutí app a restsrtu telefonu je to OK.


Sent from my iPhone using Tapatalk

fana1
Příspěvky: 5
Registrován: 21 pro 2017 07:22

Re: Měření spotřeby iPhone x

Příspěvek od fana1 » 05 úno 2018 12:50

Tak to jsem zvědavý, jestli Ti to takto v pohodě vydrží a jak dlouho

Mě po restartu telefonu se to tehdy spravilo, jak jsem psal, nicméně asi po týdnu opět stejný problém. Volal jsem i na podporu Apple, spustili na dálku nějakou diagnostiku, která nic neodhalila a baterka je prý v pořádku.

Zkusil jsem telefon komplet obnovit do továrního nastavení a nyní funguji jen asi s 10ti aplikacemi a musím zaklepat, že od té doby se to nestalo. Ale je to trošku omezující, být kvůli strachu z rychlého vybíjení a "zaseklého" času využití bez některých aplikací... Rád bych věděl, jestli se někomu podařilo přijít na konkrétní aplikaci nebo "spouštěč" tohoto problému...

Ještě jedna zajímavá věc je to, že i když teď, po obnově iPhonu, se mi už časy chovají korektně, tak pořad se jedná věc děje.

Přes noc neubude třeba ani % baterky, ale za 8 hodin nečinnosti vyskočí čas využití o 20 minut. Přítelkyni na 6s za tu samu dobu přibudou 2 minuty. Čili na telefonu nic nedělám, jen leží, ale co hodinu přibudou cca 2-3 minuty využití. Všechno na pozadí zakázáno a vypnuto.

Jediné, co mě napadá, že já k nim mam spárované Apple watch a přítelkyně nic. Ale Apple watch v noci taky jen leží a nabíjejí se... Tak nevím

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření spotřeby iPhone x

Příspěvek od rony » 05 úno 2018 16:20

vsetko je v tom Nastavenia. Kedze sem nedas screeny nastaveni, tak to musis preliezt a pouzivacovat, co ktory prepinac moze robit, ked ho zvolis. musis aj prestat pouzivat slova ako "vsechno mam vypnuto", nie nemas :) dokazem ti to, daj mi do ruky telefon a prebehneme si Nastavenia a ukazem ti, co este vsetko ti tam bezi... ak to prezeniem tak minimalne je ZAPNUTY. :-)

Dam ti priklad: das automaticky update aplikacii. Takze on sa rozhodne, ked je telefon v pokoji, ze si postahuje updaty. A tebe to zozerie baterku. Naviac ak mu toto povolis cez mobilne data, tak este viac. Plus tie mobilne data tak cerpa aj tie :-) Takze radsej si zvolim update aplikacii len rucne, len po spusteni AppStore, len raz za den, len doma, len na Wifi, len ked je na nabijacke :-)

Dalsi priklad: zapnes icloud photo gallery. Viacej fotis, tak je mozne, ze opat si to v pokoji pekne pracuje a synchronizuje.

Iny priklad: mas zalohovanie na iCloud, no jasne, uz vieme, ked je telefon v klude, tak si pekne zalohuje. Co urobim? bud zalohujem cez itunes do pocitaca alebo vbehnem do nastaveni a upravim moznosti zalohovania napr. na mobilnych datach (zakazem, nech zalohuje na wifi). Podobne ostatne veci...

Ine detaily: mam ine mailboxy, napr. nie su push, ale kedze som narocny, tak dam Fetch na malicky interval, takze to neustale pracuje... ak mi chodia aj maily, aj s prilohami, no tak jasne, ze to ma reziu...

Takze musis nejako pozornejsie prebehnut nastavenia, polozky sa snazit pochopit ako funguju a skusit na ne pozerat nie takto: no aj by som to chcel, pretoze ja som sef, ja to chcem a basta ale naopak, ked to zapnem, co to bude potom robit? A ked tuto inu volbu na inom mieste nastaveni mam takto, ako sa to prejavi tu na tejto?

A tradicne veci: cim viacej sa rozsvecuje obrazovka, tak tym viac to zerie. Takze najst si rezim pouzitia mobilu, aby si ste si od seba na cas oddychli. Pekny priklad je pouzivanie Apple Watch ako centrum na notifikacie a na brouzdani doma radsej tablet (a mobil odlozim len na pripadne volania).

Nikto z nas ale nie je tak mudry odjakziva, len si trosku guglime, trosku viac casu davame tym Nastaveniam a ked uz chcem trosku lepsiu vydrz (lebo mam radsej zivy telefon ako vymlateny), tak tie menej dolezite veci idu prec.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

fana1
Příspěvky: 5
Registrován: 21 pro 2017 07:22

Re: Měření spotřeby iPhone x

Příspěvek od fana1 » 05 úno 2018 18:28

Používám iPhony od modelu 3G. :D takže si troufám tvrdit, ze nastavení mám jakž takž prozkoumané :)

mail v mobilu nepoužívám, takže se nesynchronizuje. iCloud jsem taky nikdy nepoužil a je vypnutý, takže ho můžeme vyloučit taky. Automatické stahování i aktualizace jsou vypnuty ;)

když to zjednodušim, tak mám ten telefon nastaveny úplně stejně jako přítelkyně to 6s. A přesto máme při nečinnosti telefonu rozdílné časy využití. Byť bez vlivu na procenta baterky :)

takže už to neřeším, když to nemá vliv na vydrž. Ale chtěl bych vyřešit tu příčinu, co nebo proč mi způsobovalo ty stejně časy využití a pohotovosti. Dělalo to od koupě X se všemi možnými verzemi iOS.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření spotřeby iPhone x

Příspěvek od rony » 05 úno 2018 18:36

Rozumiem, len to pripominam :-) mas dva telefony, takze ich podrobne porovnaj.

nemusis reagovat na moje priklady, mal to byt namet, co vsetko moze zrat zdroje, nie konkretna pricina.

Rozdiel v telefonoch mate, to znamena, ze rozdiel tam je. Len sa ho snazis ignorovat ako "nie, tento rozdiel to nesposobuje".

Napriklad aj v tom, aky zaver si nakoniec dostal: nema to vplyv na funkci? tak sa v tom nevrtaj. Aj tak to cislo je VYPOCITANY odhad. A zjavne robeny tak, ze si predosle pouzivanie nejako poprepocitava.

Ale ak chces exaktnejsi postup zistenia priciny, tak mas len jedinu moznost precizne systematicky zistit vsetky rozdiely v telefone a potom posudit ci na to nema vplyv ine sposob pouzivania pristroja ba dokonca iny stav baterky atd. atd.

PRvy rozdiel do zapisu: moj telefon je vlavo, jej telefon je vpravo :-) az taketo banality :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Korwin
Příspěvky: 217
Registrován: 10 dub 2012 17:41
Bydliště: Praha 4

Re: Měření spotřeby iPhone x

Příspěvek od Korwin » 05 úno 2018 20:16

... a nebo zkusit drsnější metodu - oba telefony zazalohovat a obnovit naopak a pak porovnat, zda bude nějaký rozdíl.
iPhone13pro_MAX: 128GB_16.1 iPadPRO 11: 256GB_GSM iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM AirPods_pro
MacBook Pro 15"Retina: Late2013 16GB RAM, 512GB SSD MacPRO: Late2013 16GB RAM, 2T SSD

Honzajs
Příspěvky: 302
Registrován: 27 úno 2015 06:08
Bydliště: Praha

Re: Měření spotřeby iPhone x

Příspěvek od Honzajs » 06 úno 2018 11:16

rony: Pokud má kolega AW, tak už tady nemá nastavení shodné s tou 6S a konektivita s AW do těch čísel promluví dost - podle toho jak má nastavenou appku v iP na AW.
iPhone 15 Pro Max 512GB Blue
MacBook Air M2 15" Blue
AWatch Ultra2
Airpods Pro

Odpovědět