Pár dotazů ohleně iOS :)

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 18 úno 2018 18:08

Zdravím,

koupil jsem od kamaráda na vyzkoušení OS iphone 6 plus , bohužel ani po 14-ti dnech používání jsem se s tím nedokázal sehrát a vadí mi na tom neustále pár věcí. Je to přechod z WP10, který byl pro mne super, snadno ovladatelný a přehledný (ale bohužel mrtvý OS), protože většina věcí se dá dělat na jedno kliknutí, toho se mi zatím u iphonu nedostává a všechno mi přijde zbytečně složité a většinou na více klikání než by bylo třeba. Na iphone bohužel není glance screen, což mi chybí ze všeho nejvíc, ale s tím se bohužel nic dělat nedá... :(
Snad alespon pár věcí by mohlo jít nastavit jinak abych s tím mohl nějak rozumně pracovat.

1. Je možné nějak nastavit aby se telefon odemknul například poklepáním na displej ? Případně jen jedním stiskem toho kolečka, místo abych musel stisknout, počkat až se rozsvítí a pak stisknout podruhé ? Mám tedy nastavený otisk, ale nechci ho používat na odemykání telefonu. V práci používám někdy latexové rukavice a přes ně to otisk nebere, navíc i doma to chci prostě jen tak odemknout a ne hledat ten správný prst který musím přikládat.

2. Vyjížděcí horní lišta je dost nepřehledná, pro mne. Dalo by se nějak nastavit že na ní nebude obrázek pozadí, ale bude třeba celá černá jako to má WP, aby to bylo trochu přehlednější ? Ty věci co to zobrazuje (maily, zprávy, atd...) je možné nastavit aby to bylo menší ? Tahle zabírají třetinu displeje hodiny a datum a pak se tam vejdou jen tři další oznámení a na zbytek musím rolovat.... :/ šlo by to udělat, aby když kliknu na položku v liště se to rovnou otevřelo a ne tak, aby když kliknu tam vyběhlo otevřít ? To je úplně zbytečný krok navíc.... To samé u mazání těch položek, kde musím zatáhnout do strany a pak dát smazat. Nešlo by to celé zjednodušit na jeden krok, místo dvou ? Nějaká možnost to řadit podle účtů nebo typů zpráv a ne jen tupě podle času ?

3. Při psaní na klávesnici, mi chybí možnost slovníku... Tady musím většinou psát celá slova, až na vyjímky a většinou to stejně nabízí špatnou korekturu. Stáhl jsem si jinou klávesnici, kde to třeba možné je, ale zase to odesílá to co napíšu někam třetí straně a o to zájem nemám, tak jsem to zase smazal. Ale je mi divné že by to tak běžnou věc nemělo v základu... Další věc u těch zpráv když píšu, tak je tam ikonka fotoaparátu, nedá se to nastavit aby to rovnou otevřelo fotografie, místo toho podivného menu ? Případně když už dalším kliknutím ty fotografie otevřu aby to rovnou otevřelo všechny fotky a ne další menu kde teprve musím vybrat složku a až pak hledat ? :D Místo jednoho kliknutí na položku, čím bych se dostal rovnou na fotky a vybíral, musím vlastně minimálně 3x kliknout než se dostanu tam kam chci, to mi přijde strašně nepraktické.... :(

4. Jak nastavit webový prohlížeč aby když někde vyplním jméno a heslo si to ty údaje pamatovalo a nemusej jsem to pořád zadávat ? Když jsem v prohlížečí, má to horní a spodní lištu, spodní lišta neustále mizí a zobrazí se až když kliknu na tu horní, je možné aby i ta spodní tam natrvalo zůstávala a neschovávala se ?

5. Dá se nastavit, abych mohl například do aplikace s bankovnictvím vstupovat přes otisk i bez toho abych měl nastaveno že musím telefon odemykat otiskem ? Nepřišel jsem na to jak to udělat, přijde mi to dost nesmyslné, když už to čtečku má abych jí nemohl používat tak jak chci já.... Vůbec celý to zabezpečování mi hlava moc nebere. Proč si já jako uživatel na svojí zodpovědnost nemůžu rozhodnout že chci třeba cokoliv používat bez hesla, klidně i tu IB ? Stejně mám mobil prakticky pořád v ruce, tak myslím že jakýkoli zabezpečování je pro mne absolutně zbytečný a jen to zdržuje...

6. Na ploše jsou fotky, dá se to nějak nastavit aby je to zobrazilo normálně jednu vedle druhé na celém displeji ? Takhle se mi to tu třídí samo podle datumu a snad i místa kde je to focené, ale nějaký přehledný kompletní seznam tu chybí. Ten by měl být na prvním místě a nějaké možnosti filtrování třeba až na vyžádání.

7. V mailovém klientu jsem nenašel možnost označit vše nepřečtené jako přečtené. Musím to pokaždé ručně označovat :( Nějak jsem nedokázal nastavit aby mi z gmailu ani z mojé soukromé domény chodily emaily okamžitě po doručení jako jsem to měl na WP. Někdy to přijde relativně hned, někdy až za deset minut a občas se stává že tam nic není, ale když dám aktualizovat, tak se najednou stáhne 20 mailů i několik hodin zpětně....

8. Když už tady nefunguje glance screen, je alespon možné aby to po rozsvícení (svítí snad jen tři vteřiny, nejde víc ?) ukazovalo že mám třeba 5 mailů, 3 sms , zmeškané volání, 5 zpráv na skypu, atd... ? Bez toho abych musel dělat nějakou další akci a pak stejně rolovat v tom ne úplně přehledném menu s dnešní historií, kde není pořádně poznat na který z účtů přišel email, zpráva, atp. ?

Vůbec celé to zobrazování informací mi tady oproti WP přijde hrozně zmatené, složité a příšerně nepřehledné. Pokud máte na telefonu jako já několik různých emailů a účtů, skype, zprávy, WA, sms a pár dalších aplikací a denně vám chodí i stovky notifikací není možné na první pohled zjistit o co se jedná. U WP když mi cokoliv přišlo, zobrazil se na horní straně banner a i při zamčeném telefonu, stačilo posunout dolů a rovnou odepsat, nemusel jsem telefon ani odemykat, ani rozsvicet, prostě jsem to udělal rovnou bez nějaké další akce a na první pohled bylo jasně vidět jestli je to sms, skype, zpráva, email.... Tady jsem tuhle možnost nikde neobjevil :cry:

Musím tomu asi dát spoustu času než si na to torchu zvyknu, ale každopádně jsem myslel že přechodem na iOS, jdu do výrazně lepšího a přehlednějšího prostředí. Bohužel mi zatím všechno připadá že to dělají pro "blbce" a všechno podstatně složitěji než by to muselo být. Navíc mi přijde že ten systém má strašně málo možností jak to nastavit jinak a mít to trochu podle sebe :(

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od rony » 18 úno 2018 18:30

dam ti kratku radu: prestat s tym bojovat, zacat to len pouzivat.

cim viac to chces pretvorit na nieco ine ako to je, tym viac sa ti to bude zdat zlozite. v niekolkych bodoch z toho chces urobit to, cim je nieco ine.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 18 úno 2018 18:36

No já s tím hlavně potřebuju efektivně pracovat ... Chápu že OS jsou rozdílné, pochopím i to že něco nejde nastavit, ale nemůžu pochopit, proč je spousta věcí řešena složitěji než je nutné.
Jasně pokud by mi přišlo pár zpráv denně je mi jedno jestli u každé udělám o jeden nebo dva kroky navíc. Ale když mi jich chodí i stovky denně už je to dost problém.
Já to potřebuju přizpůsobit, alespoň částečně podle svého, abych s tím mohl pracovat efektivně. Cokoliv jiného je pro mne jen ztráta času. Nemůžu pořád něco někde hledat :)

Jinak je to oproti WP fajn, ale zatím mi přijde že je to telefon spíš na zábavu než na práci ...

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od ra3662 » 18 úno 2018 19:02

Dej tomu čas, zvykneš si. :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od rony » 18 úno 2018 19:05

4. ale jasne ze ma OS vec volajuci sa Klucenka, pamata si hesla a moze ti ich vyplnit.
dokonca mozes pouzit aj 1Password (klucenky dalsich stran). google: using keychain, -> https://www.imore.com/how-use-icloud-ke ... e-and-ipad a ine zdroje.

1. kolecko sa vola Home button. pri otvarani telefonu sa proste musi aj stlacit. chapes, ze niektore veci sa robia asi inak, no a toto je to inak. vospolok ak mas TouchID tak ta to jedno stlacenie aj identifikuje aj odomkne telefon. Nie je to az taka otrava.

5. to nie je ctecka, je to zastresujuca funkcia, ktora len na pozadi prekryje to,ze stale vlastne vkladas pin (heslo). v prevedeni v akom je, je vlastne hlupe ju nepouzivat, takze cely tvoj problem je uz prilisne pitvanie sa vo veci a stracanie casu. zapni si to a pouzivaj. budes to mat aj v aplikacii, ktora to vie pouzit aj na odomykanie a nebude ta to nijako zvlast nicim obmedzovat. rozoberanie preco tak onak a preco nie alebo ano je strata casu, chces s tym pracovat nie dumat nad otazkami :)

6. prepnem sa dole na Albumy???

7. pan google sa rozhodol, ze nebude poskytovat push funkciu pre svoj gmail. nemame ho kvoli tomu radi. takze funguje len fetch. hladaj mailboxy, ktore push poskytuju. uz nativny icloud.com to robi a je ich viac.


8. nejaky denny suhrn widget asi ano, ja nepouzivam ale system to umoznuje. ak nie nativny widget tak nejaky z AppStore.


to posuvanie a odpisovanie: ale ano. na notifikaciu o maili ci spravy aj tu mozes dat reply rovno z panelu...


daj tomu cas, zvyknes si (a to vobec nemyslim sarkasticky - tvoja platforma umrela, svoju lumiu uz asi nemozes pouzivat, musis tu chvilu zvykania prezit a predychat).
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 18 úno 2018 19:53

rony píše:4. ale jasne ze ma OS vec volajuci sa Klucenka, pamata si hesla a moze ti ich vyplnit.
dokonca mozes pouzit aj 1Password (klucenky dalsich stran). google: using keychain, -> https://www.imore.com/how-use-icloud-ke ... e-and-ipad a ine zdroje.
Vypadá to že jsem to asi našel, už se to zeptá na heslo a jestli to má uložit. Dám uložit a když se na stránku vrátím, tak je vyplněno uživatelké jméno, ale heslo stejně musím zadávat a nebo kliknout dole na seznam a z toho to vybrat:D Nezlobte se na mě, ale to je přeci kravina, proč to nemůže ty údaje mít už předvyplněny a bud přihlašovat automaticky a nebo prostě jen kliknutím na přihlásit ?
rony píše: 1. kolecko sa vola Home button. pri otvarani telefonu sa proste musi aj stlacit. chapes, ze niektore veci sa robia asi inak, no a toto je to inak. vospolok ak mas TouchID tak ta to jedno stlacenie aj identifikuje aj odomkne telefon. Nie je to az taka otrava.

5. to nie je ctecka, je to zastresujuca funkcia, ktora len na pozadi prekryje to,ze stale vlastne vkladas pin (heslo). v prevedeni v akom je, je vlastne hlupe ju nepouzivat, takze cely tvoj problem je uz prilisne pitvanie sa vo veci a stracanie casu. zapni si to a pouzivaj. budes to mat aj v aplikacii, ktora to vie pouzit aj na odomykanie a nebude ta to nijako zvlast nicim obmedzovat. rozoberanie preco tak onak a preco nie alebo ano je strata casu, chces s tym pracovat nie dumat nad otazkami :)
Jak jsem psal nefunguje to přes rukavice. Tak je nesmysl si to nastavovat, když to nemůžu vždy používat. Já prostě nepochopím proč si nemůžu úrověn zabezpečení nastavit podle sebe. I kdybych chtěl mít to mobilní bankovnictví bez hesla mělo by to jít. Nikomu přece není nic do toho jestli já svojí nezodpovědností o něco přijdu nebo ne.... Tohle mi fakt neskutečně točí :twisted:
rony píše: 6. prepnem sa dole na Albumy???
Jasně, ale to jsou zase tři kliknutí, místo jednoho. Proč je všechno tak složitý proboha ? :D Já nechci pořád na něco klikat, já bych to rád nastavil tak jak mě to nebude zdržovat.
rony píše: 7. pan google sa rozhodol, ze nebude poskytovat push funkciu pre svoj gmail. nemame ho kvoli tomu radi. takze funguje len fetch. hladaj mailboxy, ktore push poskytuju. uz nativny icloud.com to robi a je ich viac.
Maily asi těžko budu měnit, ty pracovní tuplem.... :lol: Divný je že na WP to funguje a na iOS, což by měl být lídr ne ...
rony píše: 8. nejaky denny suhrn widget asi ano, ja nepouzivam ale system to umoznuje. ak nie nativny widget tak nejaky z AppStore.
Netuším co by to mělo být, ale zkusím se někoho zeptat a sosnout, alespon u něčeho existuje alternativa.
rony píše: to posuvanie a odpisovanie: ale ano. na notifikaciu o maili ci spravy aj tu mozes dat reply rovno z panelu...
Ale je to opět podstatně složitěji řešené a už to není tak rychlé a praktické. Víceméně to ani nemá smysl, protože tím čas neušetřím ... :(
rony píše: daj tomu cas, zvyknes si (a to vobec nemyslim sarkasticky - tvoja platforma umrela, svoju lumiu uz asi nemozes pouzivat, musis tu chvilu zvykania prezit a predychat).
Lumii používám normálně, pořád je to hlavní telefon a myslím že ještě dlouho bude, protože pochybuju že tohle nějak donutím fungovat alespon trochu rozumně a prakticky bez zbytečných kravin okolo.
iOS je docela fajn, oproti WP je to nebe, ale pracovat se na tom rychle a rozumně prostě nedá. Je fajn že je tu kopec aplikací, konečně jsem si stáhnul to co jsem roky na WP nemohl, ale je to v některých věcech oproti WP hrozně pozadu. Čekal jsem popravdě úplně něco jiného, myslel jsem si naivně že ten systém je jednoduchost a genialita sama, ale přesvědčuji se každým dnem že je to podobný balast jako android (ten kdyby fungoval stejně stabilně jako iOS, tak nemá konkurenci, protože tam se dá nastavit opravdu cokoliv).
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od Mironet » 18 úno 2018 20:29

1. Je možné nějak nastavit aby se telefon odemknul například poklepáním na displej ? Případně jen jedním stiskem toho kolečka, místo abych musel stisknout, počkat až se rozsvítí a pak stisknout podruhé ? Mám tedy nastavený otisk, ale nechci ho používat na odemykání telefonu. V práci používám někdy latexové rukavice a přes ně to otisk nebere, navíc i doma to chci prostě jen tak odemknout a ne hledat ten správný prst který musím přikládat.
Funkce Wake to Raise, která je přítomna od sedmičky (?), by tohle snad mohla řešit. Zvednu telefon, rozsvítí se, sklopím, zhasne. Není třeba nic mačkat.
Stáhl jsem si jinou klávesnici, kde to třeba možné je, ale zase to odesílá to co napíšu někam třetí straně a o to zájem nemám, tak jsem to zase smazal.
Každá softwarová klávesnice má logicky přistup k textu, který přes ni vkládáte. Apple na to pouze upozorňuje při instalaci. Opravdu si myslíte, že někde ve studiu vývojářů třeba SwiftKey sedí pár lidí, kteří nonstop sortujou ty giga textu, co jim od lidí po celým světě neustále přicházejí? Já bych byl klidný.
Dá se nastavit, abych mohl například do aplikace s bankovnictvím vstupovat přes otisk i bez toho abych měl nastaveno že musím telefon odemykat otiskem ?
To je věc vývojáře dané bankovní aplikace, nikoli Applu. TouchID rozhodně je možno integrovat, jen se k tomu někteří ještě stále nerozhoupali. Naopak celkové vypnutí zabezpečeného přístupu nemusí umožňovat a obecně zrovna u bankovnictví to heslo většinou vyžadují i když aplikaci na pár vteřin opustíte přes multitasking.
Na ploše jsou fotky, dá se to nějak nastavit aby je to zobrazilo normálně jednu vedle druhé na celém displeji ?
Tohle tam fakt je. Základní zobrazení fotek se třídí podle vzniku fotky (nikoli data nahrání do telefonu!).

ad práce s mailem: Pokud nevyhovuje nativní Mail, alternativ je mnoho a některá snad bude splňovat náročnější požadavky.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od Honza.Mac » 18 úno 2018 20:34

Asi nemáte mentalitu Apple uživatele, mě prošlo mnoho mobilních OS rukou a jsem rád že M$ dostal rozum a mobilní platformu zařízl, pro mě utrpení a nezvykl jsem si a větší voser jsem neviděl, Android jsem měl možnost poznat jen s nástavbami od výrobců či modifikované operátorem - voser nad voser.
Takže je to o tom co vám sedne, pro mě který Windows nepoužíval a vyrostl na Unixu a Apple je proto nepochopitelné používání a funkcionalita mobilních Windows.
Smiřte se s tím že iOS je jiný a vše v něm je jiné a jinak koncipované.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od Anndy » 18 úno 2018 20:47

Vieš ako to je. Sklamania sú len zle nastavené očakávania :-)
A tam je tvoj problém. Vykašli sa na iOS a užívaj čo ti vyhovuje - alebo čo poznáš. Ušetríš si kopu sklamaní. :-)

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od Honza.Mac » 18 úno 2018 21:37

@Anndy : Jenže WP userům zvoní hrana, plno CZ a SK bank zařízne v krátké době bankovní aplikace WP a jejich přístup, takže použitelnost WP klesá na 1/3 a M$ už zařízl security patche, pročistil “insider” tak že ani tam beta/devel verze WM10 nejsou tak useři WM hledají kam switchnout a neradi příjímají jinou mentalitu a jiný způsob ovládání, to chápu a vůbec jim nezávidím a nechtěl bych být v jejich kůži ... Ale jednou tu změnu budou muset udělat ...
Jsem zvědavej jak se zas na fóru Smartmania objeví topic jak je iOS nahovno a jak těžce se ovládá ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od godzilak » 18 úno 2018 22:22

Honza.Mac píše:Asi nemáte mentalitu Apple uživatele, mě prošlo mnoho mobilních OS rukou a jsem rád že M$ dostal rozum a mobilní platformu zařízl, pro mě utrpení a nezvykl jsem si a větší voser jsem neviděl, Android jsem měl možnost poznat jen s nástavbami od výrobců či modifikované operátorem - voser nad voser.
Takže je to o tom co vám sedne, pro mě který Windows nepoužíval a vyrostl na Unixu a Apple je proto nepochopitelné používání a funkcionalita mobilních Windows.
Smiřte se s tím že iOS je jiný a vše v něm je jiné a jinak koncipované.
To určitě nemám, když si s tím hraju teprve dva týdny. A myslím že nikdy mít pořádně nebudu, teda pokud nedostanou rozum a neumožní trochu rozšířené nastavení aby si to člověk mohl alespon minimálně nastavit podle svých preferencí...
WP je dobrej jen na práci, nikdy k ničemu jinýmu ani nebyl, nemá to prakticky žádnou grafiku a je všechno hrozně zjednodušený. Ale to je právě to kouzlo widlí, všechno se dá na tom zařízení udělat hrozně snadno na jedno kliknutí (teda všechno co to umí a toho zase není tolik).
Android kdyby měl stabilitu a funkčnost jako iOS, tak je jasná volba, tam si člověk ve finále může klidně nastavit že vteřinová ručička na hodinách bude každých 30 vteřin měnit barvu, to je samozřejmě blbost k ničemu, ale je to přesně to co se mi líbí. Možnost nastavit si to přesně tak jak chci, mít systém absolutně na míru a ne univerzální systém, který prostě nenastavím a MUSÍM si zvyknout na to co nějaká "chytrá" uznala za to nejlepší možné i když mi to komplikuje práci s telefonem a musím dělat XY věcí zbytečně navíc.
Já chápu že je to jiné, jen mi nejde do hlavy proč to musí být jiné směrem k horšímu a složitějšímu .... :roll:
Honza.Mac píše: Jenže WP userům zvoní hrana, plno CZ a SK bank zařízne v krátké době bankovní aplikace WP a jejich přístup, takže použitelnost WP klesá na 1/3 a M$ už zařízl security patche, pročistil “insider” tak že ani tam beta/devel verze WM10 nejsou tak useři WM hledají kam switchnout a neradi příjímají jinou mentalitu a jiný způsob ovládání, to chápu a vůbec jim nezávidím a nechtěl bych být v jejich kůži ... Obrázek Ale jednou tu změnu budou muset udělat ...
Jsem zvědavej jak se zas na fóru Smartmania objeví topic jak je iOS nahovno a jak těžce se ovládá ...
Ve finále mám ještě tak rok, maximálně dva na to osahat si iOS a android a pak něco vybrat. Na práci můžu WP používat pořád, ale konec se nevyhnutelně blíží...
Naříkám že je iOS nahovno, mě se to vcelku i líbí, jen mě štve to ovládání, teda štve mě že nejde modifikovat prakticky nijak. Asi se na to ovládání zvyknout dá, ale prostě netvrdte mi že vám to ve spoustě věcí přijde pohodlné, praktické a jednoduché :) Spousta věcí co jsem byl zvyklý dělat na jedno klepnutí musím ted dělat na tři, jasně po čase mi to přijde "normální" , ale stejně to nebude praktický a jednoduchý :)
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od Anndy » 18 úno 2018 22:25

No súhlas. Normálneho by mi bolo ľúto. Ale on proste nechce Obrázek
Odhadom 90% vecí, čo píše že mu nejdú - tak v skutočnosti idú tak ako chce. Rony mu to vysvetlil.
Napr album. Raz som klikol na albumy vo fotkách a stále tam to mám. Čiže nič na 3x, či ako píše.
Odpoveď na SMS/wacap/... ide z lockscreenu tiež na jeden klik (forcetouch) alebo potiahnutie. Ani mobil nemusíš odomknúť. Čiže zase blbosť.
Heslá v kľúčenke si môj pohone/mac, či iPad pamätajú tak ako si to predstavuje - neviem kde má problém.
A ostatné sú chujoviny (zle=nereálne nastavené očakávania). Keď raz niečo sníma odtlačok - tak latexové, či iné rukavice sú a aj musia byť vždy problém. Bez ohľadu na systém. Práveže spôsob ochrany je v iOS nastavený dobre. Základ je pin do telefónu a odtlačok je len alternatíva toho pin-u.
Ale OK. On nechce pochopiť, že iný systém = iná filozofia - tak si musí nájsť niečo iné, čo mu vyhovuje. To je v pohode. On musí byť spokojný Obrázek
Ad mail: Gmail proste vypiekol s applom a push nefunguje. A môže za to Google. Ale alternatíva je - požívat Gmail mailový klient. Tam to celkom funguje.
Proste Apple má celkom poriadok vo filozofii a v zásade je dobre nastavená. Len berie do úvahy cely “ekosystém”. Plus naozaj idú na veci inak - užívateľský a netechnicky. A obvykle dobre :-) i keď samozrejme pár vecí je divných a nie moc dobre spravených. Bohužiaľ ako všade.
Naposledy upravil(a) Anndy dne 18 úno 2018 22:32, celkem upraveno 1 x.

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od godzilak » 18 úno 2018 22:28

Anndy píše:Vieš ako to je. Sklamania sú len zle nastavené očakávania :-)
A tam je tvoj problém. Vykašli sa na iOS a užívaj čo ti vyhovuje - alebo čo poznáš. Ušetríš si kopu sklamaní. :-)
Jak píše Honza.MAC , kdyby to MS nezaříznul a mobilní widle fičely dál, tak nemám důvod něco měnit, stejně z 90% telefon používám na práci a vlastně jsem ani nikdy nepoužíval nějaký jiný aplikace. Sem tam jsem si zahrál nějakou hru, ale jinak v těch widlích asi fakt nemám jedinou apku co tam nebyla origo... Tam jsem to nepotřeboval.
Jasně tenhle telefon můžu využít víc, dá se s tím dělat spousta věcí. To je zase na druhou stranu hrozně fajn, ale.... Navím zda ta cena za to není moc draze vykoupená, uvidíme časem, jak jsem psal, mám tak rok na to si to osahat, budu ted používat iOS jako druhej mobil a postupně se s tím zkusím nějak sžít, když to třeba ani po půl roce nepůjde, budu muset risknout android :?
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od Anndy » 18 úno 2018 22:37

Tak skús rovno android :-) možno ušetríš rok strateného času. Ten má podľa mňa podobnejšiu filozofiu ako win (akýkoľvek).

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od Honza.Mac » 18 úno 2018 22:42

iOS je uzavřený systém kde nic moc “modifikovat” nelze a to je dobře. Prostě to má Apple takhle nastavený od vydání prvního iPhone.
Takže čekat ? Na co ? Až zahřmí ?
Další zklamání může přijít klidně s vydáním iOS 12 kdy váš iPhone 6 Plus ho nedostane ... ;-)
Apple není Microšoust aby ten paskvil v podobě WM10 rozesel i na Lumie 430 ... ;-)
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od godzilak » 18 úno 2018 22:43

Anndy píše:No súhlas. Normálneho by mi bolo ľúto. Ale on proste nechce :-)
Odhadom 90% vecí, čo píše že mu nejdú - tak v skutočnosti idú tak ako chce. Rony mu to vysvetlil.
Napr album. Raz som klikol na albumy vo fotkách a stále tam to mám. Čiže nič na 3x, či ako píše.
Odpoveď na SMS/wacap/... ide z lockscreenu tiež na jeden klik (forcetouch) alebo potiahnutie. Ani mobil nemusíš odomknúť. Čiže zase blbosť.
Heslá v kľúčenke si môj pohone/mac, či iPad pamätajú tak ako si to predstavuje - neviem kde má problém.
A ostatné sú chujoviny (zle=nereálne nastavené očakávania). Keď raz niečo sníma odtlačok - tak latexové, či iné rukavice sú a aj musia byť vždy problém. Bez ohľadu na systém. Práveže spôsob ochrany je v iOS nastavený dobre. Základ je pin do telefónu a odtlačok je len alternatíva toho pin-u.
Ale OK. On nechce pochopiť, že iný systém = iná filozofia - tak si musí nájsť niečo iné, čo mu vyhovuje. To je v pohode. On musí byť spokojný :-)
Když kliknu na fotky, tak dobře už to není na třikrát, je to nadvakrát. Kliknu a vyjede mi alba, tak musím už jen zmáčnout fotoaparát.
NEznám lockscreen, možná to jde, ale já nevím co to je. Proto jsem psal dotaz, počítal jsem s tím že to někdo zdělí konkrétně, fakt to používám 14 dní, nevím co je co :) a nevím co nastavit nebo nainstalovat aby se to chovalo tak jak chci.... ten telefon je v základu tak jak je z výroby, akorát je tam nejnovější verze 11.3 a prostě ty oznámení a historie fungujou jako že nefungujou...
Hesla si to pamatuje, ale když jdu na nějakou stránku, tak je to samo nevyplnuje. Musím nejdřív v prohlížeči zmáčknout tlačítko hesla, tam vybrat účet a teprve pak se to vyplní, to je přece dementní, proč je tam nemůže dávat rovnou bez další akce ?
V těch rukavicích dotykový displej funguje normálně, ale otisk to nevezme. Proto ho nechci používat. Nechci používat ani jiný zabezpečení, at už tiskem, ksichtem, kodem, pinem, bohužel systm to neumožnuje, nechápu proč... Nevím proč bych měl mít v telefonu pin, nerozumím důvodu proč bych to měl zabezpečovat, tohle mi asi nikdo nevysvětlí, podle mě je to prostě zbytečný.

Jak jsem psal, bud si zvyknu, dám tomu půl roku a nebo zkusím android, jiná volba neexistuje :) Na něčem prostě fungovat musím.
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od Anndy » 18 úno 2018 22:59

Keď si nezadáš pin - kód podľa iOS nazvoslovia- nepoužívaš žiadne zabezpečenie. Okrem pinu na SIM kartu.
Zabezpečenie kódom a/aj odtlačkom je výborne preto, lebo ti to chráni telefón. Aj keď ti ho ukradnú nedostane sa ti nikto do neho - k žiadnym údajom - dokonca ho ani nebude môcť používať nijako. Plus ho môžeš aspoň na diaľku Ty vymazať, atď.
Ale ak to nebyzadujes - vypni si kód a máš po probléme.
Oznámenia sú jasne. Kým máš zablokovaný mobil a chytíš ho do ruky - ti ukáže zmeškané udalosti. Akomahle mobil odblokujes - tie udalosti, ktoré si nespracoval ostanú už len v histórii. Lebo nie sú už čerstvé.
Lockscreen je obrazovka zamknutého telefónu.
Na notifikáciu môžeš odpovedať priamo zatlačením na display alebo potiahnutim. A nemusíš telefón odblokovať.
Plus dobre ti niekto napísal - zapnúť si funkciu - zdvihnutím zobudiť - je dobrý nápad. Stačí chytiť mobil do riky a zdvihnúť a prebudíš ho a zobrazí sa ti lockscreen. Alebo to spravíš stlačením home button alebo powerbutton. Tu rovno môžeš odpovedať na notifikácie. Ak to nechceš - ďalej stlačíš homebutton a telefón odblokuješ.
Notifikácie máš už len potom v histórii. Potiahnes prstom úplne zhora spozadisplaya nadol. Alebo na každej apke máš odznak že tam niečo máš.
Na gmaily si stiahni apku od nich ak ti nevyhovuje štandardná.
A stiahni si v iBooks návod na iPhone a iOS priamo od Apple a čítaj. Dozvieš sa zaujímavé veci.

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 18 úno 2018 23:14

Hele kluci, kašlete na to :) Jako jsem se mylně domníval jak je iOS super, než jsem měl (a mám) možnost si ho vyzkoušet , tak jsem se prostě spletl v odhadu a neuváženě jsem si dovolil umístit pár dotazů a postřehů na vaše forum. S očekáváním že to bude jako na fóru MS a najdou se lidi co pomůžou/pochopí , nebo nedej bože poradí ...
Mě nevadí že tu ze mě máte srandu a děláte ze mě debila, to je celkem běžný všude. I když jsem čekal trošku pochopení s ohledem na to že to používám 14 dní. Ale nevadí já si stejně zkusím někde na webu najít informace sám a zkusím si ten systém modifikovat jak jen to bude možné aby se to co nejvíc podobalo tomu co chci. Je a bylo mi jasné že to nebude úplně takové jaké bych to chtěl mít, ale trošku jsem čekal že se najde někdo kdo mi řekne stáhni si to a to, nastav to a ono a ono by se to třeba nějak podalo.

Díky za vaše reakce. Pokud máte něco k mým dotazům z prvního příspěvku , jinak bych to asi víc nepitval, nejsem tady kvůli tomu abych se s vámi hádal , ale chci ten systém pochopit a naučit se ho. O to se samozřejmě pokusím i bez vaši pomoci, jak jsem řekl dám tomu půl roku a uvidím , když to nepůjde , tak to nepůjde , ale WP prostě končí a musím někam přejít.
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od Honza.Mac » 18 úno 2018 23:15

https://support.apple.com/cs-cz/explore/new-to-iphone

Proč PIN, Touch ID, dvoufázové ověřování iCloud ? Znáte kauzy atentátníků v USA ? Jeďte s nezabezpečeným iPhonem do zahraničí a až vám ho ukradnou nezabezpečený tak co ?
Apple klade důraz na maximální zabezpečení všech zařízení a popravdě zabezpečení má fakt špičkové, lepší než bývalé BlackBerry což v případě M$ nemohu říci.
V dnešní době používat nechráněný telefon, tedy mít nastaveno “odemknutí přejetím” v prohlížeči IE/Chrome mít uložená hesla mimo “heselníček”, no to chce odvahu ... :D
I můj 9letý syn má na svém iPhone 5s nastaven otisk a 8mi místné heslo a i na jeho původním android otloukánku měl heslo pro odemknutí.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů ohleně iOS :

Příspěvek od rony » 18 úno 2018 23:20

si inteligentny clovek so schopnostou prisposobit sa danym veciam. bud do toho ides a uberies z predstav ako uplne iny pristroj preonacit na ten, co mas a potom ta caka len obdobie objavovania postupov ako robit svoju pracu - pis si, ze to ide, nie ze nei.

prestanes sa mrvit v prkotinach typu “toto az na 3.x,” pricom ako priklady uvadzas presne tak isto komplikovane veci len miesto kroku zvisle je to v ios vodorovne a pod., a zamerias sa na uzitocne veci typu “mam tu nove prostredie, musim do neho vniknut a vyuzit jeho prednosti”.

nikto ti nezaruci, ze si ho hned oblubis a ze ta zbavi nutkania ziadat od neho postupy z ineho prostredia.

prepac mi, tvoje opakovanie problemu s rukavicami - to znie akoby si nevedel, co vlastne chces - jasny dany fakt - citacka odtlackov potrebuje odtlacky. v rukaviciach su nedostupne. tu vlak nezastavuje a nemusime to uz rozoberat. chapes, ze nemusis ios ma odtlacky ako madstavbu, ak nejde zadat odtlacok tak zadas pin, to tam vzdy vzdy vzdy vzdy je. a na dalsi raz, hned ako ich zlozis, mozes pouzit odtlacok. alebo ked uz pominiu tie dva krute mesiace zimy tak uz to bude len na tebe. touchid je len pridanie druhej moznosti: pri kazdom otvoreni mozes bud dat odtlacok alebo pin. hotovo bodka. absolutne prijatelne a plni to vsetko, co vyzadujes.

a takto mozeme ist bod za bodom.

v skratke; daj tomu cas ak chces, ak pojdes spolu s tym, pojde to lahsie, ak pojdes neustale nejako mimo s pohladom “ja viem ze vy to robite inoym postupom ale ja dupdupdup to chcem touto” tak vtedy budes nespokojny, budes sa s tym trapit a bojovat.

takze v tekto chvili ti odporucam zvazit zbavenie sa iphone, lebo nemas na to tolko trpezlivosti a nastojis na detailoch, ktore jednotucho nebudu tak detailne identicke s tym ako popisujes - nech to popisujes ako lepsie alebo horsie postupy splnajuce tie iste ulohy.

my sa totiz ani nebavime o tom, ze ten tvoj iphone nieco vazne nevie, bavis sa len o tom ze to robi inak. a tu sme uplne zajedno, suhlasim s tebou, ziadas aby sa postup dosiahnutia funkcie bol iny ako bol navrhnuty.

je to myslene v dobrom. mozes nabrat trocha chuti a potom pokecame dalej alebo nie a potom je to jasne a svet sa nezbori, iphone nie je vec pre teba, jednoducho si to nedal.nie si sam, ja som nedal ani WM ani Android a dnes nedam ziadny dumbphone s tlacitkami. Netrapim sa nimi :) mal som len stastie, ze som si ako ideal nevybral WM.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od godzilak » 18 úno 2018 23:32

Anndy píše:Keď si nezadáš pin - kód podľa iOS nazvoslovia- nepoužívaš žiadne zabezpečenie. Okrem pinu na SIM kartu.
Zabezpečenie kódom a/aj odtlačkom je výborne preto, lebo ti to chráni telefón. Aj keď ti ho ukradnú nedostane sa ti nikto do neho - k žiadnym údajom - dokonca ho ani nebude môcť používať nijako. Plus ho môžeš aspoň na diaľku Ty vymazať, atď.
Ale ak to nebyzadujes - vypni si kód a máš po probléme.
Oznámenia sú jasne. Kým máš zablokovaný mobil a chytíš ho do ruky - ti ukáže zmeškané udalosti. Akomahle mobil odblokujes - tie udalosti, ktoré si nespracoval ostanú už len v histórii. Lebo nie sú už čerstvé.
Lockscreen je obrazovka zamknutého telefónu.
Na notifikáciu môžeš odpovedať priamo zatlačením na display alebo potiahnutim. A nemusíš telefón odblokovať.
Plus dobre ti niekto napísal - zapnúť si funkciu - zdvihnutím zobudiť - je dobrý nápad. Stačí chytiť mobil do riky a zdvihnúť a prebudíš ho a zobrazí sa ti lockscreen. Alebo to spravíš stlačením home button alebo powerbutton. Tu rovno môžeš odpovedať na notifikácie. Ak to nechceš - ďalej stlačíš homebutton a telefón odblokuješ.
Notifikácie máš už len potom v histórii. Potiahnes prstom úplne zhora spozadisplaya nadol. Alebo na každej apke máš odznak že tam niečo máš.
Na gmaily si stiahni apku od nich ak ti nevyhovuje štandardná.
A stiahni si v iBooks návod na iPhone a iOS priamo od Apple a čítaj. Dozvieš sa zaujímavé veci.
Ještě si dovolím reagovat...

Vypnul bych i pin na sim kartu, kdybych věděl kde to najít (stejně tam mám 1234). Ale štve mi že do mobilního bankovnictví musím zadávat heslo, dalo by se to řešit otiskem, jenže to nejde bez toho abych používal otisk na vstup do systému ... z logiky věci , když zadám jednou otisk , tak veškerá další zabezpečení už jsou zbytečná , ale stejně tam jsou...
už jsem psal ze tenhle telefon tu volbu zdvihnutim probudit nemá, má to přítelkyně S7, ale v tomhle telefonu ta volba v nastavení chybí.
To bych asi musel vidět jak to myslíš, protože ty o tom mluvíš jako kdyby to bylo snadný a jednoduchý ... mě to ale přijde hrozné složitý a zdlouhavý , třeba to dělám blbě a snažší cesta mi zatím uniká .... třeba na to taky přijdu 😊
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od godzilak » 19 úno 2018 00:03

Honza.Mac píše:https://support.apple.com/cs-cz/explore/new-to-iphone

Proč PIN, Touch ID, dvoufázové ověřování iCloud ? Znáte kauzy atentátníků v USA ? Jeďte s nezabezpečeným iPhonem do zahraničí a až vám ho ukradnou nezabezpečený tak co ?
Apple klade důraz na maximální zabezpečení všech zařízení a popravdě zabezpečení má fakt špičkové, lepší než bývalé BlackBerry což v případě M$ nemohu říci.
V dnešní době používat nechráněný telefon, tedy mít nastaveno “odemknutí přejetím” v prohlížeči IE/Chrome mít uložená hesla mimo “heselníček”, no to chce odvahu ... :D
I můj 9letý syn má na svém iPhone 5s nastaven otisk a 8mi místné heslo a i na jeho původním android otloukánku měl heslo pro odemknutí.
Ano proč,to je přeci moje věc jestli chci něco co vlastním zabezpečit nebo nechci .... popravdě už tři roky nezamykám na parkovišti ani auto (od doby co se pokazil zámek a nechtělo se mi to opravovat), mám v tom spoustu věci , ale stejně to neřeším. Je to moje věc, nechci to řešit, zatím se nic neztratilo :) neznám kauzu atentátníků z USA , nesleduji zprávy , moc mi tohle světové dění nezajímá.... jaký je rozdíl jestli mi ukradnou nezabezpeceny mobil tady nebo v zahraničí ? Za hranicema je větší šance ze nebudou vědět co s tím :D
Ja jim věřím ze mají špičkové zabezpečení , pokud to potřebujete proč ne, ale ja o to zájem nemám. Nechci nic zabezpečovat ...
co je odemknuti prejetim ? Zní to zajímavě, to by mohla být funkce pro mne :) Nezjistil jsem smysl heselnicku, akorát to zdržuje při práci a zpomaluje práci s telefonem. Nebo s tím třeba pracuji špatně, ale zatím jak jsme to zkoušel mě to jen zpomaluje...
Klidně ať má 16-ti místné heslo, pro mne za mne, třeba sken sítnice :) ja bych ale rad používal svoje zařízení za svoje peníze bez zabezpečení bez hesel a podobných otravnych zbytečnosti ....
Nikde nemám žádná hesla (krom těch co jsou nutná v prohlížeči , ale ty jsou stejně uložené) ani v PC, ani v NTB, ani na WP, ani na tabletu a nechci je používat ani na iOS. Je to přeci moje svobodná vůle a mělo by být jen čistě na mě co chci a jak to chci zabezpečovat :) veškerá rizika si nesu jako uživatel sám a jsem si toho vědom
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

KarelP
Příspěvky: 138
Registrován: 17 úno 2013 21:24

Re: Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od KarelP » 19 úno 2018 08:06

Smazat notifikaci nebo e-mail jde jedním gestem. Stačí přejet prstem zprava do leva přes okraj displeje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od godzilak » 19 úno 2018 08:50

KarelP píše:Smazat notifikaci nebo e-mail jde jedním gestem. Stačí přejet prstem zprava do leva přes okraj displeje.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Jde to, není to úplně fajn, ale dá se to použit. Škoda že ty oznámení nedají nastavit, je tam dost nelogické řazení a i ty gesta bych si potřeboval nastavit jinak než to je.... hlavně se mi stava jak to chci rychle vyhodit, tak se mi zapíná foťák, asi nejde ani tohle upravit ze by se foťák a ty widgety nebo co to je vůbec nezobrazobalo co ?

Btw. : Náhodou to gesto v prohlížeči zpět a dopředu se nedá vypnout, ze by se na stránku předchozí vracelo jen sipkou, případně to třeba nastavit na dva prsty, pořad se mi stává ze se vracím zpět i když nechci....
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od Hajnejch » 19 úno 2018 09:39

To zabezpečeníí lze kdykoliv vypnout v nastavení Touch ID
3C953771-7B4E-4C0C-B3D3-D6B2AE759B19.png
Přeietím odemknout byla funkční do iOS 9 od desítek už se nepoužívá. Stačí jen zmáčknout Home buton

Heselníčkem je myšlena klíčenka. Je to věc která vás zbavuje zadávání hesel na všem co máte od Applu. Jednou zadáte jakékoliv heslo a máte ho uložené jednou provždy. Když se rozhodnete ho změnit tak se vás systém zeptá zda ho chcete aktualizovat. To že jste jeden z mála lidí v západním světě který si nechce programově svoje data chránit je fajn. Ale zbytek lidí si kupuje Apple krámy právě kvůli tomu špičkovému zabezpečení a zároveň velice jednoduše použitelnému. Pro mě je nepřijatelný Android z toho důvodu že nestojím o to aby kdejaký číňan o mě věděl vše.

Tady je většina lidí kteří svůj telefon používají jako osobní asistenku a volání a SMS je jen jedna z mnoha funkcí terou to umí a která zabere tak možná 5-10% práce s telefonem.

Navíc pokud vám nevyhovují standartní aplikace dodávané Applem tak na App storu máte za každou spoustu náhradních. Apple vám v tomto na rozdíl od MS dává naprostou svobodu volby. Na nedostatek aplikací umřel MS, tady jich máte přehršel

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od MICKI2701000 » 19 úno 2018 09:59

Pane Boze do ceho si to dusi dal?
Ani snad Android uz dnes alespon ty nove bez pinu ci gesta ci tak nejdou ne?
Otisk v telefonu musi byt ulozen aby to pak banka dokazala pouzit je logicke.
Vzdy kdyz vemes tel mne se aspon rozsviti mam tma x notifikaci a mam moznosti jako odpovedet, smazat atd. stejne to je i na Droidu.
Hesla, proc vubec mas na webu teda hesla? I klasicka banka kdyz se prihlasujes chce heslo popr. autorizacni sms to ti tady odpada.
K heslum staci napr. napsat cast jmena prvni 2 pismena ono se mi to pak doplni i vcetne hesel.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 19 úno 2018 10:31

Jasné to Touch ID jsem vypnul hned druhy den... jednak rukavice a pak mě nebaví pořad hledat nějaký vhodný prst na odemčení.... akorát mi vadí ze nejde tohle vypnout a mít třeba otisk na vstup do bankovnictví , tam heslo vypnout bohužel nelze a musím to pak zadávat ...

Stačí ho zmacknout, ale pouze pokud mate otisk. Jinak musím zmacknout, počkat a zmacknout podruhé , dost otravny a taky to nejde nastavit jinak....

Tak jasné, takhle funguje v principu všechno ohledně hesel, ale nerozumím tomu proč to na těch stránkách není už předvyplněno, ja takhle vlezu na stránku, musím kliknout do pole “uživatelské jméno” pak se mi zobrazí v prohlížeči položka hesla, na tu musím kliknout, vybrat tam to konkrétní uživatelské jméno , tím se to vyplní a pak konečně mohu kliknout na přihlásit.

Osobní asistentku nepotrebuju... maily, zprávy, skype + sms a volání je u mne tak 70% práce s telefonem, něco ještě prohlížeč, většina dalších funkci je spis jen navíc nebo okrajová. Potrebuju na tom hlavně pracovat a to ideálně rychle a efektivně , bez zbytečných kroku navíc :)

No ja zatím nějaký zásadní problém mám jen s mailem, ten si stahnu od MS, tohle moc použitelné není. Ale jinak mám spis problém se systémem , hlavně s tím ze se nedá nějak modifikovat nebo nastavit, aby to pro mne bylo přehlednější a dalo se na tom efektivněji pracovat. Možná existují aplikace jak to přizpůsobit a udělat to částečně tak jak bych rad(to bych je ale musel znát), ale v nastavení telefonu se s tím moc udělat nedá, nejdou nastavit ani řekl bych základní věci, proste to nějak je a milý uživateli smířit se s tim :/
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 19 úno 2018 11:06

MICKI2701000 píše:Pane Boze do ceho si to dusi dal?
Ani snad Android uz dnes alespon ty nove bez pinu ci gesta ci tak nejdou ne?
Otisk v telefonu musi byt ulozen aby to pak banka dokazala pouzit je logicke.
Vzdy kdyz vemes tel mne se aspon rozsviti mam tma x notifikaci a mam moznosti jako odpovedet, smazat atd. stejne to je i na Droidu.
Hesla, proc vubec mas na webu teda hesla? I klasicka banka kdyz se prihlasujes chce heslo popr. autorizacni sms to ti tady odpada.
K heslum staci napr. napsat cast jmena prvni 2 pismena ono se mi to pak doplni i vcetne hesel.
To nevím jak to má android. Ja to měl naposledy někdy v pravěku.

Otisk v telefonu uloženy je, do banky jsem se s tím první dva dny dostal. Než jsem vypnul přihlašování do systému otiskem, tak to fungovalo.

Mě se telefon nerozsviti, musím zmacknout tlačítko, jinak to nic neudělá ;)

Ano ty notifikace tam tak nějak jsou, ale nejde to uspořádat a nejde volit co se má jak zobrazovat. Nelze ani nastavit gesta na zamykaci obrazovce nebo vypnout hodiny co tam překáží a zabírají třetinu obrazovky. Nelze třeba jen nastavit ze by to ukazovalo rychlý přehled ze tam mám zprávy, maily, volání, sms a tak dále ...

Ja mám na webu hesla, protože to stránky požadují , bez toho by těžko věděli s jakým účtem spojit konkrétního uživatele. Složitost hesel je věc další, kdyby to šlo použijí 4 místní pin....

Jasné to všechno beru. Ale ja bych rad aby to na stránkách už bylo prednastaveno. Bez další akce navíc :)
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Uživatelský avatar
kmarty
Příspěvky: 117
Registrován: 08 srp 2012 20:19

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od kmarty » 19 úno 2018 11:58

godzilak píše:Jasné to Touch ID jsem vypnul hned druhy den... ...a pak mě nebaví pořad hledat nějaký vhodný prst na odemčení....
A kdyz si to TouchID nastavis prst(y) kterym(i) nejcasteji mackas Home button? Pak neni treba hledat ten spravny prst, ne?
godzilak píše:Tak jasné, takhle funguje v principu všechno ohledně hesel, ale nerozumím tomu proč to na těch stránkách není už předvyplněno, ja takhle vlezu na stránku, musím kliknout do pole “uživatelské jméno” pak se mi zobrazí v prohlížeči položka hesla, na tu musím kliknout, vybrat tam to konkrétní uživatelské jméno , tím se to vyplní a pak konečně mohu kliknout na přihlásit.
Tohle iOS (i macOS) dela u stranek, ktere nejsou https nebo jim nesedi ssl certifikat nebo jsou jinak nedyveryhodne. U takovych stranek to nepredvyplnuje. Muze za to v minulosti pouzivane* zneuzivani automatickeho vyplnovani hesel, kdy se vhodne upravena podvrzena stranka dopracovala ke jmenu a heslu (idealne ve skrytem inputboxu aby o tom uzivatel nevedel).


*) A aby to bylo komplikovanejsi, relativne nedavno se prislo na zpusob jak tohle udelat i u zabezpecenych stranek.
Naposledy upravil(a) kmarty dne 19 úno 2018 12:09, celkem upraveno 1 x.

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 19 úno 2018 12:09

To bych je musel nastavit všechny.... ideální by bylo kdyby to šlo odemykat i jinak, nebo jen jedním stiskem tlačítka .... No jo no. Hole to je proste takhle, tak budu mačkat, čekat a zase mackat no :)

Chápu, ale opět mi není jasné proč to není volitelná funkce a nejde nastavit to co chci ja na svoji zodpovědnost ....

Tenhle systém je super, ale hrozné mi vadí ze neumožňuje absolutně žádnou svobodu volby, nejde nic upravovat ani poradně nastavit k obrazu svému ... nevím jestli se s tím dokážu smířit, je to fakt pro mne těžké nemoci se rozhodovat sám za sebe :/
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Uživatelský avatar
kmarty
Příspěvky: 117
Registrován: 08 srp 2012 20:19

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od kmarty » 19 úno 2018 12:16

Treba je u mladsich iphonu nejaky rozdil, to ja nevim, ale u svyho 5S jen jednou stisknu home button a necham na nem prst dokud se neukaze plocha. Nic vic pro pristup do telefonu nedelam.

Mozna by to mohlo pomoct: Nastavení->Obecné->Zpřístupnění->Tlačítko plochy->Aktivovat přiložením prstu

Sephirot
Příspěvky: 242
Registrován: 07 bře 2015 23:04

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od Sephirot » 19 úno 2018 12:30

Pokud Vás totálně nezajímá jakákoliv bezpečnost (což dle příspěvků nezajímá), můžete si jej Jailbreaknout a nakonfigurovat defakto dle svého...

Nebo jít do staršího Androidu (verze 4 nebo 5) kde se ještě na bezpečnost taky nijak dvakrát nehledělo a systém sám umožňuje nekonečnou škálu konfigurací, či jít cestou alternativních systémů jako je Cyanogenmod apod (záleží jen na modelu telefonu, pokud bude podpora)...

Každopádně oba způsoby budou zdaněny mírou rizika bezpečnosti a stability systémů i aplikací...

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od Mironet » 19 úno 2018 13:33

Přijde mi teda dost absurdní, že tazatel nejdřív váhá nad tím, zda používat jinou softwarovou klávesnici, protože může tajně odesílat data; a pak si stěžuje, že nelze vypnout kompletně celé zabezpečení telefonu...

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 19 úno 2018 14:46

Sephirot píše:Pokud Vás totálně nezajímá jakákoliv bezpečnost (což dle příspěvků nezajímá), můžete si jej Jailbreaknout a nakonfigurovat defakto dle svého...

Nebo jít do staršího Androidu (verze 4 nebo 5) kde se ještě na bezpečnost taky nijak dvakrát nehledělo a systém sám umožňuje nekonečnou škálu konfigurací, či jít cestou alternativních systémů jako je Cyanogenmod apod (záleží jen na modelu telefonu, pokud bude podpora)...

Každopádně oba způsoby budou zdaněny mírou rizika bezpečnosti a stability systémů i aplikací...
Nezajímá, kdyby to šlo kompletně vypnout, už bych to dávno měl. Moc nechápu proč ty firmy tu bezpečnost tak hrotí, vždycky by mělo jít všechno nastavit klidně bez hesla, to je přece věc uživatele....

Jailbreak mi nijak moc nepomůže, tenhle telefon jsem koupil jen na testování, abych se s tím naučil, s tím že ho po pár měsících prostě vyhodím a koupím si nový. Ale co jsem četl tak Jailbreak na nových zařízeních udělat už nejde, takže tahle varianta je k ničemu :/ Navíc si nejsem úplně jistý zda bych to zvládnul, nejsem úplně technický tip ...
Mironet píše:Přijde mi teda dost absurdní, že tazatel nejdřív váhá nad tím, zda používat jinou softwarovou klávesnici, protože může tajně odesílat data; a pak si stěžuje, že nelze vypnout kompletně celé zabezpečení telefonu...
Já neváhám, já jsem jí používat nezačal z důvodu že nejenom může, ale odesílá všechno co napíšete a dokonce to přiznávají veřejně. To je ale přeci něco úplně jiného než nepoužívat zabezpečení.
Navíc stejně na iOS nejde kompletně zabezpečení vypnout, tudíž je to jedno ...
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od mberdych » 19 úno 2018 15:00

Jenže to samé je na androidu s klávesnici třetí strany také. Jen na to Google neupzornuje. Kdyby je MS povolil, tak to tak bude i na WP. Proste logicky developer může číst Vaše data, jestli to děla, tak to je ji a věc.

Odpovědět