Pár dotazů ohleně iOS :)

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 21 úno 2018 09:40

To Mr. Bata : Tak jistě, existuje teoretická šance ze bych telefon mohl ztratit, ale je hodně malá pravděpodobnost. Navíc jak jsem psal nemám v tom nic tajného, tech par hesel bych si za par minut změnil, to zase není takový problém :)

To rony : Tak jasné , úplně stejně to bylo na WP, koupil jsi jednou na nějakém zařízení aplikaci a měl jsi ji napořád ve všech zařízeních co to umožňovali. Ale do toho zařízení jsi byl zalogovan pod svým účtem se kterým to je spojeno a heslo se nezadavalo. Tak jen přemýšlím proč se při každém nákupu zadává heslo/otisk , když to kupuji z ověřeného zařízení. Jo aha proto, to je důvod :D

Ja vím jak to funguje, používal jsem to asi dva dny. Ale jak jsem psal nebere to otisk přes rukavice, ne vždy mám volný ten prst co bych potřeboval , občas mi do toho koukají lidi z práce, tak jim to nebudu pořad chodit odemykat a hlavně nesnáším zabezpečení, to už jste si možná všimnuli, proste to chci používat bez zabezpečení jako používám vše ostatní bez zabezpečení. Nevím proč je to pro vas takový problem, ale bude lepší když už se ohledně zabezpečení nebudu ptát na nic :)

To lipon : ja když potáhnou plochu dolu, tak se mi zobrazí radek kam když něco napíšu, tak jsou pod tím možnosti hledat na webu, hledat v app storu a hledat na mapách , nic jiného tam není .... :/
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od SharkeeCZ » 21 úno 2018 09:51

hledá to všude, kde to máte nastaveno, do třetice a naposled, přečtěte si manuál, nebo použijte GOOGLE, místo vypisování blábolů, jste to mohl již vše načíst a používat
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 21 úno 2018 10:08

Dobra podívám se a uvidím co zjistím na google, protože mě to takhle nevyhleda opravdu nic. Buď něco dělám špatně nebo něco nemám nastaveno. Díky ;)

Jinak ten odkaz mi moc nepomohl, už jsem něco podobného četl. A vesměs mi to funguje jak je popsáno. Otázku jsem možná formuloval špatně, ale šlo mi o to ze když zadám nějakou stránku aby tam ty údaje už byly vyplněny a ja jen klik na přihlášení. Takhle musím ještě mezitím dělat kroky. Tak jestli to Safari umí, nebo musím používat jiný prohlížeč.
Naposledy upravil(a) godzilak dne 21 úno 2018 10:12, celkem upraveno 1 x.
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od Hajnejch » 21 úno 2018 10:12

Taky existuje program iCloud pro Windows. Platí že cokoliv uděláte na počítači ihned se projeví na mobilu nebo obráceně. Něco přidáte máte to i v telefonu. Něco smažete, smažete to nenávratně i z telefonu. Tak je třeba si rozmyslet co děláte. Není cesty zpět při mazání. V iCloudu na PC se synchronizují jen aplikace od Applu, tak pokud nahradíte třeba mail Outlookem tak o tu synchronizaci mailů přijdete. Jdou třeba i sesynchronizovat záložky v prohlížeči, ale myslím že jen v IE a Edge, Chrom nebo Operu to myslím nepodporuje. Nevím stoprocentně. Mám sice doma ještě PC s Win 7 ale to zapnu tak 5-7 krát do roka a to jen kvůli záloze externích disků. A zkoušet synchronizaci prohlížečů se mi testovat nechce. Vyzkoušejte si to popřípadě sám.

https://support.apple.com/cs-cz/HT204283
Naposledy upravil(a) Hajnejch dne 21 úno 2018 10:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od SharkeeCZ » 21 úno 2018 10:12

nastaveni / Siri a hledání
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od rony » 21 úno 2018 10:28

godzilak píše:Tak jen přemýšlím proč se při každém nákupu zadává heslo/otisk , když to kupuji z ověřeného zařízení. Jo aha proto, to je důvod :D
dlha story a naznacim ti: SERIA žalôb na Apple od používateľov, ktorí si svojou blbosťou nakúpili apky za strašné prachy.

My ostatní neriešime, nákup len potrvrdíme. Miesto idiotského pátania ANO NIE, je to potvrdením prstom, takže je to vážne úplne uriti, či je to cez otravné ano nie alebo prstom. Fakt úplne uriti mi je to. Riešiš to len a len ty :) občas si povedz, totyo jeprkotina, ktorú zvládnem aaj bez kecov.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 21 úno 2018 10:55

SharkeeCZ píše:nastaveni / Siri a hledání
Aha siri mám vypnutou, tak v tom to bude :)


To rony : jasné tohle je třeba blbina, ale proste mi to zajímalo, proč to tak je a zda to nejde vypnout. Když nejde, tak nejde, s tím se pak nedá nic dělat , hlavu si tím tolik nelamu :)

To Hajnejch : Děkuji , výborně , vyzkoušim až se večer dostanu domu ;)
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od SharkeeCZ » 21 úno 2018 12:45

SIRI není potřeba mít zapnutou, ale v tomto se provádí nastavení, v čem mám iOS vyhledávat
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od lipon » 21 úno 2018 13:47

godzilak píše: Aha siri mám vypnutou, tak v tom to bude :)
ale prd
hele, fakt si to napřed vyzkoušej, než začneš něco psát
Settings->General->Spotlight Search - tam si povolíš aplikace, které se mají prohledávat, resp. si můžeš indexování zvolených aplikací
to, co psal Sharkee bylo k Siri vyhledávání

EDIT - tak byl Sharkee rychlejší

Uživatelský avatar
kmarty
Příspěvky: 117
Registrován: 08 srp 2012 20:19

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od kmarty » 21 úno 2018 15:56

Mam neprijemny pocit, ze Settings->General->Spotlight Search uz neni.
Ted je to Settings->Siri & Search. Jenze pokud mas Settings->General->Restriction vyply Siri & Dictation, tak to nastaveni vyhledavani vubec nevidis.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od SharkeeCZ » 21 úno 2018 20:29

psal, jsem je to v nastavení / SIRI a hledání - teď už je to vše v jednom (iOS 11)
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
kmarty
Příspěvky: 117
Registrován: 08 srp 2012 20:19

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od kmarty » 21 úno 2018 21:52

A ja psal, ze kdyz mas zakazanou Siri, tak v nastaveni neuvidis ani to vyhledavani.

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 21 úno 2018 22:02

No já to tam mám takhle.
Image-1.jpg
Pod tím jsou aplikace a v každé z nich co jsou v seznamu to je tekhle
Image-1(1).jpg
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Uživatelský avatar
kmarty
Příspěvky: 117
Registrován: 08 srp 2012 20:19

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od kmarty » 21 úno 2018 22:30

To uz ses moc hluboko. No, kdyz uz jsme se vrhli na screenshoty:
Vypla Siri:
bez.png
Zapla Siri:
s.png

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 21 úno 2018 22:52

No jo, ale když v tom omezení siri vypnu úplně, tak to vyhledávání v telefonu nefunguje vůbec, dokonce i ta položka "siri a hledání" zmizí z menu.

Takže teda siri musím mít zapnutou a u těch aplikací v nastavení siri si musím nastavit "hledání, návrhy siri" ? Protože jinak to v telefonu nevyhledává vůbec nic....
Těmhle pokročilejším nastavením moc nerozumím, ono tam je určitě dost možností, ale nějak nevím co která udělá :D
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 21 úno 2018 23:03

Jinak teda to automatické vyplnování přihlašovacích údají mi prostě v safari nefunguje (zkoušel jsou snad všechno nastavení a co mi napadlo), nebo nefunguje tak snadno jak bych chtěl aby to fungovalo. Každopádně se to vyřešilo stažením Chromu, tam to funguje naprosto bezproblémově a nemusel jsem ani nic nastavovat :)
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

trevor12
Příspěvky: 200
Registrován: 27 črc 2014 10:53

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od trevor12 » 22 úno 2018 09:36

pokud si chcete system upravit k obrazu svemu (a JB vam prijde nebezpecny) pak bych vubec nevahal a poridil si android. Ja bych si poridil neco z rady samsung galaxy s (edge) nebo galaxy note. Pokud ani defaultni android by Vam nevyhovoval, pak je tu moznost nahrat tam custom firmware, dnes nejspis na bazi LineageOS, forum-xda-developers - zde si najdete Vas model a co se k nemu nabizi

android nabizi nekonecne moznosti uprav a s rootem pak temer vse myslitelne predstavitelne

myslim ze budete spokojen

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 22 úno 2018 11:06

Mě by JB nevadil, ale četl jsem ze u novějších systému už je to docela problém, dříve to prý bylo o mnoho snadnější.
Ale jak jsem říkal, tak iOS dam čas a třeba mi některé věci vadit přestanou a na něco si zvyknu. A pokud ne, tak budu muset zkusit ten android. Ale moc se mi do toho nechce, beru to až jako poslední možnost. Nemám s tím sice sám moc praktických zkušenosti, ale od lidí v okolí slychavam celkem zajímavé historky co všechno jim to děla/nedělá .... pokud by to šlo asi bych raději zůstal na tomhle systému. Ono to všechno poměrně krásně funguje, jen proste mi to zatím přijde zmatené, ne úplně vhodně na práci a neovládá se mi to zrovna moc dobře , ale to muže být jen o zvyku.
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od rony » 22 úno 2018 11:59

Neviem nakolko a co JB umoznuje ale neprecenoval by som jeho "silu". Bojim sa, ze sucasne pokrytie funkcnosti ake je mozne pod JB je uzsie ako by sa zdalo z vyhlaseni "daj si JB a tam si mozes co chces". V skutocnosti mozes len to, co je aktualne v portfoliu aplikacii a udelatiek. Kedze urobenie JB je komplikovane (to je to, co si pocul) tak je tam aj velmi mala cielovka. Naviac motivacia k JB casto konci v umozneni kradnutia :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 22 úno 2018 16:35

To je mi jasný že většina lidí to dělá kvůli tomu aby ušetřila nějakou kačku ... :) Nějak extra jsem to nestudoval, ale máš pravdu v tom že ty možnosti jsou omezené, alespon co jsem našel, každopádně bych musel mít v zařízení nějakou starší verzi OS , tohle bych asi opravdu vynechal ...
Vždycky jsem měl radši v zařízení ten nejnovější OS, včera taky vyšla aktualizace, zrovna to stahuju, třeba tam přidali něco co mě oslní 8-)
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

trevor12
Příspěvky: 200
Registrován: 27 črc 2014 10:53

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od trevor12 » 22 úno 2018 17:10

to vubec neni pravda, mozna drive zejm. kvuli gps navigacim ktere byly drahe ale dnes pri existenci free here maps, waze, navic treba Workflow koupil Apple ... uz kradeni nema moc smysl, mozna nekdo kdo hraje hry ale tam je problem ze je potreba instalovat jednak cracklou aplikaci a pak jeste adresar s daty na jine misto na ulozisti, ja hry nehraju

spis jde o ten pocit ze nejsi omezovan applem (muzes nahravat a kopirovat soubory napric filesystemem kam chces) a moznosti uprav zarizeni jsou pomerne znacne, napr. jako autor tweaku nemusis dodrzovat rules (nekdy " nesmyslne") for appstore ...

samozrejme ze pokud nekdo chce vzdy nejnovejsi ios (proc u vas mne nenapada kdyz vas bezpecnost evidentne netrapi a u minor verzi ty novejsi funkce moc nejsou, spis u major verzi) tak jb nema smysl hledat

JB ma s postupujicim vyvojem a doplnovanim funkci do ios cim dal i pro mne verze od verze ios cim dal mensi vyznam a uz jej nepouzivam, ale jen pro ukazku co tweaky umely a nektere umi i ve verzich >9.0 je nejlepsim zdrojem \r\jailbreak a tam hledat treba Tweak compatibility list v omezeni za posledni rok

tady je treba popis tech zakladnich (ale je jich radove vice)

https://www.reddit.com/r/jailbreak/wiki/escapeplan

tady treba snaha sesumirovat kompatibilitu se znamym semi tethered jailbreakem 9.x

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... ingle=true

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od godzilak » 22 úno 2018 17:19

Zkusím na to kouknout, díky :)
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od rony » 22 úno 2018 17:27

ale to je pravda :) chapem, ze cestneho cloveka to moze nakrknut lebo on nekradne ale iba jailbreakuje
ale netreba zapierat, ze sa to nedeje.

a na druhu stranu niekomu tvrdit ze pod jb sa da robit vsetko je tiez precenovanie moznosti. tie su len take ake vytvorili autori veci pre jb, nikdy nie vacsie. a rozhodne neumoznuju “vsetko”. uz to nejaku dobu sledujem a vzdy ked je niekto v koncoch nad otazkou ze nieco cisty ios nedokaze tak odkazuje na jb pricom ani netusi, ci sa to pod nim vobec riesi.

takze nohy na zem, radit zzacoatocnikovi na uvod pouzivnaia jailbreak je blbost. nerobit to.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Radvse
Příspěvky: 11
Registrován: 18 úno 2018 22:08

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od Radvse » 25 úno 2018 19:40

Rozlišuj účet a “ tvůj telefon”. Telefon prodáš, ale již zakoupené aplikace můžeš znovu použit v novém IPhone.

Uživatelský avatar
dj.kure
Příspěvky: 53
Registrován: 27 zář 2014 16:25
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od dj.kure » 26 úno 2018 07:06

Díky bohu za ty posty, co jsou v celém vlákně. Godzilákovi jsem většinu z nich vysvětloval osobně, snažil se mu pomoci se svatou trpělivostí, ačkoliv okolí od toho dalo ruce pryč, protože na to nemají nervy (jelikož vymejšlí totální kraviny a nedokáže přijmout cokoliv, co je trošku jinak, než je zvyklej - takže totální zarputilej důchodce ... ale to nezměníme). Já už to ale taky vzdal. Je to zabitý čas nesmyslnejma kravinama, co nemají hlavu ani patu (natož špetku logiky).

Prostě si zvykni na to, jak je to udělaný a používej to tak. Nevymejšlej kraviny, nesnaž se s iOSu udělat Windows Phone. Stejně tak to nejde obráceně (a vím, že nejde, WP7/7.5/7.8/8/8.1/10 jsem měl dostatečně dlouho, takže vím, co tam nastavit jde a nejde). Systém je navržen dobře, má pevně danou strukturu, která je striktně dodržována, takže když se ji naučíš, tak tě NEMŮŽE NIC překvapit. Každá tahle "customizace" stojí jen výkon a stabilitu takže určitě NE, nic takového v iOSu nenajdeš a je to jedině dobře. Takový kravinky si hledej v Androidu, až tam budeš stahovat 30 aplikací, kde každá upraví něco k obrazu tvému a ve výsledku z toho bude jen 3GB zabrané operační paměti a vytížený procesor jen kvůli tvým úpravám, čiže ve výsledku nepoužitelný telefon a miliarda reklam i v samotném systému.

Výmluvy s tím, že "hledáš" prst? WTF? Ty hledáš prst? Naskenuj si všech pět a nic nehledej. Nebo jestli používáš jen dva/tři konkrétní, tak si naskenuj jen ty. A pro lepší přenost čtečky si je naskenuj klidně dvakrát. A jestli ti vadí PIN, tak si tam zadej nějakej super rychlej (0000, 1111, cokoliv) a je to. Rozhodně je to lepší, než tam nemít nic a pak si stěžovat, že nejde používat TouchID. Jsou to prostě pravidla systému a ty musíš dodržet, ne je zbytečně obcházet. A že používáš v práci občas latexový rukavice? No, tak používej, v tom ti nikdo nebrání. Maximálně zadáš při odemykání PIN a je to, v čem je zase problém? :-) Nebo si jednu prostě sundáš. Nehledej problém tam, kde není.

To, že Ti Safari nenapovídá bude pravděpodobně chybou v iOSu, který používáš (aktuálně 11.3 beta 3), tak uvidíme, až bude v ostré verzi.

Možná si neuvědomuješ fakt, že kontakty / adresy / maily / fotky ... nejsou jen tvoje, ale jsou to i soukromá data ostatních, kteří ti je svěřili. A ty jsi dokonce povinen s nimi podle toho nakládat - čiže pokud máš v telefonu uloženou třeba mojí kartu s bydlištěm, telefonem, mailem, fotkou, datem narození, linkem na sociální sítě, a tak dále, tak bys neměl nějaký výraz jako "nechci zabezpečení" vůbec vypustit z úst...

Ještě dodám jednu drobnost, které sis možná nevšiml - klávesnice ve Windows Phone - cokoliv zadáš se zasílá na servery Microsoftu (ať to povolíš nebo ne). Ten tyto texty analyzuje a využívá pro cílenou reklamu. Toto samozřejmě předává i třetím stranám, jako službu. Takže nepoužíváním SwiftKey, která by ti mohla být přínosem se jen obíráš o komfort a opět stavíš na nesmyslu.

Na jednu stranu jsi opatrnej (nesmyslně) až to bolí a na druhou stranu (kde bys opatrnej měl být) na to kašleš. Tak já nevím. Možná bys potřeboval nějakej restart mozku, protože tohle není podle mého názoru normální ani v pořádku.

A pro ostatní: za rady pro něj děkuji i já a zbytek neřešte, musí si zvyknout, nebo ať to vyhodí z okna, ušetří práci a zbytečný čas všem :-)
MacBook Pro 13" 2016 (i7 2.9GHz, 16GB RAM, 500GB SSD, TouchBar)
iPod Shuffle 3rd gen 2GB (pink)
iPad Mini 5-gen (64GB, Cellular)
iPhone 13 Pro Sierra Blue (128GB)

Caldy
Příspěvky: 49
Registrován: 05 říj 2015 10:39

Re: Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od Caldy » 27 úno 2018 12:50

Tento člověk, který založil příspěvek je člověk, který má potřebu mít vše pod kontrolou a jak on chce. Je to jak v případě mobilu tak věřím, že i v případě soukromého života. Co si nenalajmuje on sám tak je špatně. Je to jeho vlastnost. Přidejte IPhone, a najděte jiné řešení. Toto není pro Vás a Vaši osobnost :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pavlas
Příspěvky: 88
Registrován: 03 srp 2012 14:18

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od Pavlas » 05 bře 2018 20:18

Já mám jeden takový případ ze života ohledně "omezenosti" iOS.. Byl jsem na návštěvě u tchánů, byla rodinná sešlost. Padlo, že chtějí pustit jedno video, co jsem jim kdysi poslal na email, a jelikož jsem si zvykl sebou tahat vždy iPad, tak nějak automaticky na mě uhodili, ať to pustím na tabletu.. Já ten soubor samozřejmě neměl na lokálním úložišti, tak jsem jim řekl, že to pustím z netu.. (z cloudu). Oni že to bude dlouho trvat, mají pomalý net atd atd.. Je fakt, že to bylo kvalitní video a tahalo by se dlouho. Takže mi bylo řečeno, ať si to přece přetáhnu z jejich velkého počítače a pak to pustím na tabletu. Asi si dokážete představit ksichtíky a posměšky okolních, když jsem řekl že to zkrátka nenatáhnu, bo Apple.. Jablíčkáři, jak na tohle reagujete? :) Já se už naučil tyto věci ignorovat, jsem ve filozofii jabka tak zabředlý, že mi to ani nepřijde a upřímně, nikdy mi to nechybělo, zvykl jsem si na wireless a cloud.. Nevím, jestli jsem snad nějaký divný nebo co.. Holt iOS a Apple mají svou uzavřenost a buď to berete nebo ne.. Neříkám, že není bez chyb, ale tak nějak mi poslední dobou vše od Applu šlape výborně (klepu na dřevo :) ) Taky jsem mohl stejně kousavě popíchnout, ať si v roce 2018 pořídí rychlejší net, kde bych mohl video v pohodě nastreamovat.. Nebydlí nikde na srubu v horách, ale normálně ve městě.. Takže tak, toť můj krátký postřeh z obecného náhledu na jabko, iOvcemi asi pořád zůstaneme.. :D Ale že nám třeba ty produkty ulehčí práci, protože jsem přistoupili na hru kalifornských a dokážeme je využít, nikoho nebere.
iMac 21,5" (2014)
MacBook Air (2014)
iPhone 7
iPad 9.7 (2017)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od rony » 05 bře 2018 21:51

hehe a preco to rovno nepustili na tom pocitaci? :)

v takych situaciach ak je jasne, ze sa hladaju slabiny a zabudaju na vlastne, tam niet priestor na dokazovamie. ja viem dost o tom, co a preco mam a pouzivam ale nezaujima ma nic, co je mimo priestor toho ako to pouzivam. ak ma nutia do umele postavenych podmienok, ktore su mimo toho. Sme si vedomi limitacii trebars tabletu a vieme, ze to nie je univerzal vhodny od krajania cibule po riadenie elektrarne.

Tak naco mam ja branit vec, ktora mi vyhovuje, navyse v situacii, ked som jediny, kto by mal zadanie splnit pretoze tuto ulohu nedokaze splnit nikto ani v jeho domacom prostredi? Aj keby som to dokazal, ja ten handicap nemam u seba doma. :)

Je to dost podobne ako ked po tebe idu s podpichovacimi otazkami nacitanymi z internetu (rozne tie [nieco]gate) na ktore sa da najlepsie reagovat: “myslis si, ze som taky kreten, aby som pouzival nefunkcnu vec, ktora nerobi to, co od nej potrebujem? Preco ta zaujima vec, ktora sa teda netyka ani teba ani mna?”.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od Mironet » 06 bře 2018 07:42

Pavlas píše:Takže mi bylo řečeno, ať si to přece přetáhnu z jejich velkého počítače a pak to pustím na tabletu.
Jen jedna poznámka - na iPadu by se video nahrávalo dlouho, ale na jejich počítači by se stáhlo rychleji?

Situace je celkem jednoduchá: Chtěli video, které jsi u sebe neměl. Naštěstí jsi ho ale měl dostupné přes cloud (velká většina lidí by v tento moment pokrčila rameny s tím, že ho mají uložené jen doma na počítači). Pak už je problém opravdu jenom jejich pomalý internet. S Applem toto zase tolik nesouvisí. :-)

Pavlas
Příspěvky: 88
Registrován: 03 srp 2012 14:18

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od Pavlas » 06 bře 2018 09:18

Mironet: Máte pravdu, pravý kámen úrazu byl skutečně pomalý internet, že jsem nemohl video streamovat. Jistě že to není problém mého iOS zařízení :) Pro ronyho: Nechtěli to pouštět na PC, chtěli tablet, aby ho mohli nechat kolovat v obýváku po sedačce.. :) O to nejde, hlavní "problém" byl posměch zúčastněných, co že je to za "super" drahé zařízení, že to ani neumí zkopírovat video z PC přes kabel, když přece do mobilu tchýně to vždycky jde (má Samsung Galaxy Mini s Droidem..)..
iMac 21,5" (2014)
MacBook Air (2014)
iPhone 7
iPad 9.7 (2017)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od rony » 06 bře 2018 10:25

ved preto som pisal aj to, ze sa nejdem pasovat s hocikym v scenari, ktory nie je “moj” resp. v mojom “svete” je nepotrebny.
je to to iste ako keby som od nich s drojdom ziadal aby mi na tom samsungu nainstalovali appku z ios appstore.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Gwaihir
Příspěvky: 495
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od Gwaihir » 06 bře 2018 14:54

Pavlas píše:Já mám jeden takový případ ze života ohledně "omezenosti" iOS.. ...
No kdyby měli ten počítač od Applu, tak kabel není třeba - airdrop by to řešil. Na druhou stranu video nahrané na Apple stroji je pro android taky častokrát neřešitelný problém. Každý má svoje. Já jsem s Applem vcelku spokojen.

Pavlas
Příspěvky: 88
Registrován: 03 srp 2012 14:18

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od Pavlas » 06 bře 2018 16:34

Gwaihir: Rodina kolem mne jsou zarytí anti-applisté, tam bych počítač a jiná zařízení od Apple hledal marně.. :) Můžu být rád že mi ty "předražené" hračky toleruje žena.. Je fakt, že ta občas dokáže uznat, že to dobře funguje a mají to pěkně vyřešeno..

K tématu: Vlákno je to dlouhé a mnohokrát to tu již zaznělo. Prostě ten Apple a jeho systém musíte používat, vědět, jestli je to pro mne, nebo nikoliv. Mají svou filozofii danou a jde jen o to, ji využít ve svůj prospěch. Naučit se pár návyků, skousnout omezení. Já používám jablíčkové produkty již více jak sedm let a vím jistě, že zpět na Android bych už opravdu nešel. Apple má svoje krpy a chyby, kolikrát nesmyslné věci, ale pořád mi to tak nějak vyhovuje a nespatřuju žádný velký problém. Zároveň dokážu i pochválit Android a uznávám, že ten systém pokročil hodně, na to že je otevřený pro obrovské portfolio zařízení. Je to každého volba - Apple zkusíte a zůstanete, nebo ho budete nenávidět :) Zároveň si přeju aby se tak trochu vrátili ke kořenům a než nám servírovat rok co rok nové verze iOS, tak raději ladit ty stávající a kašlat na nějaké fičury.. Beztak už to zvládá dostatek věcí :)
iMac 21,5" (2014)
MacBook Air (2014)
iPhone 7
iPad 9.7 (2017)

godzilak
Příspěvky: 77
Registrován: 18 úno 2018 17:54

Re: Pár dotazů ohleně iOS 😀

Příspěvek od godzilak » 06 čer 2018 22:43

Caldy píše:Tento člověk, který založil příspěvek je člověk, který má potřebu mít vše pod kontrolou a jak on chce. Je to jak v případě mobilu tak věřím, že i v případě soukromého života. Co si nenalajmuje on sám tak je špatně. Je to jeho vlastnost. Přidejte IPhone, a najděte jiné řešení. Toto není pro Vás a Vaši osobnost :)
Nepotřebuju mít úplně všechno pod kontrolou. Bohatě by stačilo, kdyby mě to zařízení každý den něčím nesralo :D

Bohužel s přechodem na 6S se vyrojilo zas pár dalších blbin co nejdou vypnout nebo nastavit, to je prostě nekonečný příběh :roll:

Nechci řešit android, tenhle telefon funguje relativně dobře, ale prostě ani za čtyři měsíce používání není snad den, kdyby mě to něčím neštvalo nebo neomezovalo... Přitom spousta věcí by se dala řešit možností trochu širšího nastavení a nikoho by to v ničem nemuselo tolik omezovat. Spoustu věcí jsem se naučil ignorovat, ale stejně mi to hlava nebere že je to v tolika věcech tak omezený :lol:
iPhone 6 plus 16GB
iPhone 6S plus 64GB
iPhone 7 128GB

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů ohleně iOS :)

Příspěvek od rony » 07 čer 2018 08:14

tou odpovedou si to asi len potvrdil... :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět