Přechod android - ios

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
kocour73
Příspěvky: 3
Registrován: 02 dub 2018 08:43

Přechod android - ios

Příspěvek od kocour73 » 02 dub 2018 08:50

Zdravím, mám na Vás zkušené uživatele několik dotazů. Chtěl bych si koupit Iphone 7, k dnešnímu dni jsem měl buď android nebo Windows phone. Vím, že IOS je velmi odlišný systém od androidu, ale láká mě to ho vyzkoušet. Už několik dní hledám informace a pročítám fóra, ale pořád z toho nejsem moudrý. První dotaz je, zda pořád syčí procesory, nebo jestli to byl problém prvních várek? Vím, že 32 GB verze má pomalejší zápis než ostatní kapacity. Je to znát při běžném používání telefonu? Telefon bych měl od T-mobilu, je v něm nějaká customizace operátora, jako bývá v androidech? Vím, že bych ho dostal s ios 10, přecházet na jedenáctku asi nemá smysl, že? Jaká je výdrž baterie při mém použití: stále wifi nebo data, whatsapp, synchronizace 4 emailových schránek, internet cca 4 hodiny. Občas navigace, ale tam počítám s autonabíječkou. Vydrží mi telefon celou pracovní dobu zhruba od 6:00 do 17:00?
Díky za odpověď.

cinges
Příspěvky: 303
Registrován: 09 kvě 2017 16:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod android - ios

Příspěvek od cinges » 02 dub 2018 10:12

Kludne 32gb bude stacit, filmy stahovat do toho nebudes.. rychlost zapisu nepoznas, redrovat 4k videa s tym tiez nebudes.. customizacia samozrejme nie je ziadna.. updaty si davaj posledne, nad tym ani nerozmyslaj, starsi ios ti nepomoze v nicom..baterka vydrzi super, ma to dobru optimalizaciu... a procesory su ok, nad tym sa tiez nemusis zastavovat..
www.cinges.net
MacBook Pro 16" 2022,iPad Pro 12.9 2018 256gb,iPhone 13,Apple Watch 6 44mm,Airpods Pro

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: Přechod android - ios

Příspěvek od Miro_CZ » 02 dub 2018 10:14

Syčení procesorů nemám zdání, nikdy jsem o tom neslyšel. Pomalejší zápis u 32gb taky nemám zdání, nikdy jsem o tom neslyšel.
Jinak - žádná customizace od operátora v mobilu nebude, přejít na nejnovější iOS se u iP7 ještě určitě vyplatí, výdrž baterie celý den by neměl být žádný problém ani u tvýho použití.
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Přechod android - i

Příspěvek od Hajnejch » 02 dub 2018 10:19

1) Prošlo mi rukama hodně telefonů a u žádného procesor nesyčel. Nevím kde jste k tak špatné informaci přišel
2) Nemáte absolutně žádnou šanci to poznat. To jsou jen laboratorní podmínky kde se to možná projeví. Spíš jde o to že součástky dodávají různí výrobci a tak vznikají nepatrné rozdíly.
3) Ne, není to Android. Apple nedovolí modifikovat jakékoliv třetí straně svůj systém
4) Právě že naopak přejít na aktuální systém je výhodnější, některé aplikace nemusí iOS 10 už podporovat
5) To vám s určitostí nikdo neřekne ale spíš si myslím že nabíječka se vám bude hodit. Taky záleží kdy budete používat navigací jestli přes den a nebo jen ráno a večer. Navigací spouštět bez nabíječky ani nezkoušejte. Je to jednoznačně největší žrout baterie, ostatně jako všechny aplikace které používají GPS.
Naposledy upravil(a) Hajnejch dne 02 dub 2018 10:21, celkem upraveno 1 x.

kocour73
Příspěvky: 3
Registrován: 02 dub 2018 08:43

Re: Přechod android - ios

Příspěvek od kocour73 » 02 dub 2018 10:21

Díky, pánové. To jsem potřeboval slyšet. Velikost 32 GB mi bude stačit určitě. Teď mám Huawei P9 a pro data a programy mám cca 20 GB a vejdu se do toho i s muzikou a několika filmy. Primárně mi jde o výdrž baterie, protože je pro mě nemyslitelné hledat třeba ve čtyři odpoledne nabíječku. Ideálně bych potřeboval mít v 9 večer ještě tak 20 % baterie. Tak jsem na to teď s androidem.

Myslel jsem tohle: https://www.letemsvetemapplem.eu/2016/0 ... on-syceni/

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Přechod android - ios

Příspěvek od Jirka_S » 02 dub 2018 10:53

1. Člověk by neměl příliš věřit všemu, co se na netu objeví. Tím méně nějakým rok a půl starým "alternativním faktům" z LSA. 😉
2. Nevím jak dnes, ale kdysi měl T-mobile pro iPhony jediný smluvní servis, a to Britex. Jeho pověst není valná, spíš hodně, hodně špatná. Proto bych si tam iP nikdy nekoupil. Není nad Český servis. 👍

edit: Ještě k té velikosti paměti, každý máme pochopitelně jiné priority a zvyky, já bych ale s 32 GB nevystačil. Stažené mapy půlky Evropy, spousta offline hudby od Spotify, slovníky, videa a fotky, mám 128 a mám tak ještě cca 30 místa. Ale jak říkám, každý jsme jiný. 😊
Naposledy upravil(a) Jirka_S dne 02 dub 2018 11:03, celkem upraveno 1 x.

kocour73
Příspěvky: 3
Registrován: 02 dub 2018 08:43

Re: Přechod android - ios

Příspěvek od kocour73 » 02 dub 2018 10:57

Já bohužel nemám na výběr, je to služební telefon. A firma bere jen od TM.

Mně stačí v navigaci Česká republika, 2-3 filmy, tak 5 alb hudby pro případ nouze a fotky si ukládám do PC nebo je mam na Googlu.
Hry nehraju. Takže se nebojím, že mi to nebude stačit.

Edit: Ještě se zeptám na jednu věc. Na androidu používám na hlavní ploše widget se zobrazením událostí z kalendáře na několik dní dopředu. Vím, že v ios je widget, který to umí. Bohužel ukazuje události jen v ten konkrétní den. Neexistuje nějaký widget od třetí strany, který by uměl ukázat události aspoň 3 dny dopředu?

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Přechod android - ios

Příspěvek od SteveJSF » 04 dub 2018 14:22

Přímo na očích ten widget mít nebudeš - musíš jít do widget centra. A to už si rovnou můžeš jedním klikem otevřít kalendář, kde uvidíš co budeš chtít.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod android - ios

Příspěvek od rony » 04 dub 2018 15:59

Je tam taky widget, ze "najblizsie" a znamena to dnes a zajtra. Obvykle to staci. Vlastne, ja som to cele vypol, ak chcem plny prehlad, rovno tuknem kalendar. Ak potrebujem okamzitu najblizsiu schodzu, mrknem na AW (tie nemas). Ale na to ti staci aj fakt, ze ti pred schodzou zapipa. Bez vsetkeho, rovno zo zamknuteho telefonu teda len suchnes prstom a ak CHCES, mas tam najblizsie udalosti.

tymi fotkami a natocenymi videami mali ludia na mysli, ze si mnoho ludi telefon nechava tak (tj. fotky nestiahne, nearchivuje mimo telefon), takze ta to moze casom prekvapit. Ak zvyknes RAZ za cas tocit videa (napr. take polhodinovky, tak si premysli tu kapacitu) -> bude dokazes obratom to video odarchivovat mimo telefon tj. mas poruke pocitac atd. atd. alebo vacsia kapacita.

32GB urcite pri pouzivani v style, viem, co robim, viem ako miesto pravidelne vyrobit, tak to ti postaci. Pre ludi, co chcu cele tyzdne, mesiace fotit/tocit a neriesit storage je vsak 32GB malo ;-)

Mala poznamka ku cloudom: vacsinou si to vyzaduje nakoniec aj nejaky objemm na local storage, s tym treba hodne pocitat plus stedry mobilny datovy pausal :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Přechod android - ios

Příspěvek od Hajnejch » 04 dub 2018 18:55

Ten widget se jmenuje Nadcházející. Mě to dneska ukazuje událost i v pátek což jsou vámi požadované tři dny. Já si ale pro každou událost nastavím upozornění a když mi vyjede banner tak vím že mám něco udělat a widget neřeším. Dneska jsem si ho zkusil zapnout jen kvůli tomuto příspěvku.

Odpovědět