VirtualBox vs VMware Fusion vs Parallels

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mav.
Příspěvky: 67
Registrován: 17 říj 2016 16:32
Bydliště: Praha

VirtualBox vs VMware Fusion vs Parallels

Příspěvek od Mav. » 03 čer 2018 20:26

Dobrý den,

Jaké máte zkušenosti s provozem virtuálních Windows v prostředí macOS?
Pročetl jsem si různé recenze a kromě VBox to není to vůbec žádná láce.

https://lifehacker.com/run-windows-on-y ... 1750474360
https://www.macworld.co.uk/feature/mac- ... e-3671133/
https://www.slant.co/topics/876/versus/ ... ls-desktop

Zajímají mne zkušenosti těch, kteří už používali více platforem a o co se při používání VBox připravím, když si odmyslíme hry a programy na stříhání videa.

Díky

Mav
iMac 27", iPhone X, iPad Air 2, Apple TV 4, AirPort Time Capsule, AirPort Extreme, Synology DiskStation DS716+II, Internet 500 Mbps, Seiko SNZF15K1 "Sea Urchin" ;)

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: VirtualBox vs VMware Fusion vs Parallels

Příspěvek od Honza.Mac » 04 čer 2018 03:58

Mám Fusion, přešel jsem z Parallels.
Virtualizované OS (Linux, Windows, macOS) využívám denně, virtualizuji celé domény včetně serverů.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: VirtualBox vs VMware Fusion vs Parallels

Příspěvek od tlacenka » 04 čer 2018 04:12

No a já dodám, že parallels je každoroční placeny update (s novou verzi os), vmware je obverzi
Používám fusion ....
Záleží co v tom chcete dělat a jak často - někomu muže vyboxovali stačit v pohodě.
Vyboxovali je zadarmo - zkuste ho. Pokud vám nebude na Váš styl práce vyhovovat, zkuste trial fusion, pokud vám po měsíci nebude vyhovovat zkuste trial paralells - pak se rozhodněte dle toho, co Vám bude nejvíce vyhovovat

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: VirtualBox vs VMware Fusion vs Parallels

Příspěvek od MichalM.Mac » 04 čer 2018 07:48

Fusion měl jen jeden neplacený upgrade, jinak se platí také za každou verzi. Pro virtualizaci Windows neuděláš chybu ani s jedním produktem.

Osobně používám VMware Fusion pro virtualizaci více typů systémů (hlavně macOS a Linux). Aplikace mi vždy přišla více Mac like.

Parallels Desktop jsou imho více zaměřené na uživatele Windows jak stylem aplikace tak soustředěním na jejich podporu jako virtuálky.


Sent from my iPhone using Tapatalk

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: VirtualBox vs VMware Fusion vs Parallels

Příspěvek od lipon » 04 čer 2018 08:53

na Parallels je čas od času sleva v nějakém bundlu, novější verzi není potřeba vždy kupovat; na Sieře momentálně používám verzi 10 a jede bez problémů - držím víceméně jen kvůli pár nepříliš náročným aplikacím, které nemají (plnohodnotnou) Mac alternativu

trevor12
Příspěvky: 200
Registrován: 27 črc 2014 10:53

Re: VirtualBox vs VMware Fusion vs Parallels

Příspěvek od trevor12 » 04 čer 2018 11:34

Parallels jsou imho nejvic uzivatelsky privetive (napr. samy si instaluji a aktualizuji Extensions nebo jak se to jmenuje po nainstalovani win, vyborne mi na tom fungoval treba i CentOS, Ubuntu- v uvodni nabidce maji uz predpripravene nektere operacni systemy, zkratka snazi se uzivateli vsechno co nejvice usnadnit a delat veci za nej) ale nevim jestli se to vyplati protoze provozuji i VirtualBox a ten neni vubec spatny, akorat je s tim vic prace, musi se instalovat extension pack a guest additions coz zvlast u nekterych linux distribuci neni uplne trivialni a nekdy jsem to dokonce nerozchodil, navic updaty VirtualBoxu byvaji docela caste (cca 1 x za mesic) a pokud by jsi chtel neustale aktualizovat tak je vzdy take opet nutne znovu rucne instalovat extensionpack a guest additions coz je docela otrava ze si to netahne instalacka (aktualizace) VirtualBox jiz v sobe. Je s tim proste vic manualni prace ale je to zadarmo a funguje velmi dobre. VMware Fusion jsou tak nekde mezi, osobne bych uvazoval bud jen o placene variante pak bych sel do Parallels anebo o bezplatne variante (s tim ze je s tim vic manualni prace) - pak VirtualBox

haluska
Příspěvky: 245
Registrován: 09 úno 2012 19:27

Re: VirtualBox vs VMware Fusion vs Parallels

Příspěvek od haluska » 20 črc 2019 11:08

Ahoj, mám Fusion 7.1.3. a Air 2104 s kartou AirPort Extreme Broadcom BCM43xx 1.0. OS je Siera. Asi bych měl upgradovat na Mojave. Nyní mám pár dotazů:

1) v verzi Siera a Fusion 7.1.3. mi nefungujw ve virtuálu wifi. Je to opravdu kombinací Fusion 7.1.3. a mojí wifi kartou, jak jsem někde našel?
2) když upgraduji na Mojave a poslední verzi VMware tak to bude ok?

Ninochodem, jak se ve VMware nastavuje, které win aplikace uvidím mezi normálními mac aplikacemi. V Paraels to jde jednoduše.

Díky

Odpovědět