Finance

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
iTommy
Příspěvky: 102
Registrován: 07 srp 2014 08:36

Finance

Příspěvek od iTommy » 29 srp 2018 16:10

Zdravím,
používáte někdo něco na správu financí, ať už osobních nebo jiných, tak aby to bylo dostupné z Macu, iPhonu, případně na webu?
Diky za tipy.
 iMac 27" Late 2013
 MacBook Pro 13” Mid 2009
 iPhone 8 256 GB Black
 iPhone 6 white 128 GB
 iPhone 5s 64 GB
 iPhone 4 32 GB
 TV3
 eMac G4/1.25 2 GB RAM (USB 2.0)
 PowerMac G3 Bondi Blue
 Powerbook 1400cs/133
 PowerBook 540c

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Finance

Příspěvek od Hajnejch » 30 srp 2018 22:16

Já používám MoneyWiz 2 ale na podzim má vyjít 3 respektive 3 bez předplatného. Existuje verze pro iOS i Mac popřípadě i Windows ale není webová verze. Umí to automatickou synchronizaci dat a spoustu vychytávek. Verze s předplatným umí navíc jen načítání bankovních výpisů z banky.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Finance

Příspěvek od Jirka_S » 31 srp 2018 09:30

Ten MoneyWiz vypadá docela dobře, akorát od 2007 používám pod Winy RQ Money od Slavomíra Svetlíka a v seznamu podporovaných (pro případný převod) to nemají, nerad bych se vzdal tak obsáhlé historie...

Uživatelský avatar
Worda
Příspěvky: 25
Registrován: 29 pro 2012 18:16

Re: Finance

Příspěvek od Worda » 31 srp 2018 13:40

Já například používám asi pátým rokem HomeBudget, vyvyjí to jeden šikovný asiat. Má několik podobných aplikací (Debt Strategy, logování ujetých km autem). Používám to na iPhone, Windows PC a iPad. Samozřejmností je i zapojení více osob. Dá se pěkně pracovat s budgetem a kategoriemi. Ovšem grafy respektive reporty z toho nelezou kdovíjak pěkné. Ze začátku to chce hodně pročíst návod a prozkoumat funkce. Trvalo mi docela dlouho než jsem pochopil mechanismy té aplikace. Extistuje lite verze na vyzkoušení jinak je se jednorázově platí jak v appstore tak i zvlášť na Windows/Maca (částka to nebyla vysoká). Aplikace umí zálohovat do dropboxu.
Více na stránkách http://www.anishu.com/homebudget.html

iTommy
Příspěvky: 102
Registrován: 07 srp 2014 08:36

Re: Finance

Příspěvek od iTommy » 01 zář 2018 06:24

MoneyWiz vypadá moc dobře, díky.
 iMac 27" Late 2013
 MacBook Pro 13” Mid 2009
 iPhone 8 256 GB Black
 iPhone 6 white 128 GB
 iPhone 5s 64 GB
 iPhone 4 32 GB
 TV3
 eMac G4/1.25 2 GB RAM (USB 2.0)
 PowerMac G3 Bondi Blue
 Powerbook 1400cs/133
 PowerBook 540c

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Finance

Příspěvek od Hajnejch » 01 zář 2018 11:20

Jirka_S píše:Ten MoneyWiz vypadá docela dobře, akorát od 2007 používám pod Winy RQ Money od Slavomíra Svetlíka a v seznamu podporovaných (pro případný převod) to nemají, nerad bych se vzdal tak obsáhlé historie...
Já to udělal tak že jsem dokončil rok a nový začal v novém programu a když chci dohledat něco z dřívějška tak si spustím ten starý. Ale to se mi stává jen vyjímečně. Jak by pravil klasik "Jednou, maximálně dvakrát do roka".

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Finance

Příspěvek od Jirka_S » 01 zář 2018 16:25

@Hajnejch: V Appstore je MoneyWiz 2 za 129, případně trojka zdarma, ovšem s reklamama. Předplatné je setsakra drahé. Přístup k bankám mě nezajímá, ta dvojka za 129 je tedy konečná cena, už to pak dál neprudí?

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Finance

Příspěvek od Hajnejch » 01 zář 2018 17:19

Oni jsou dvě řady a to Standart a Premium.

Verze Standart je za jednorázovou platbu s tím že každou další verzi musíta zaplatit zvlášť na všech platformách. Nejde mít někde verzi 2 a jinde 3. Respektive jde ale nefunguje synchronizace mezi různými stroji. Takže si musíte koupit verzi pro iOS za 5 dolarů pak verzi pro Mac za 20 dolarů a popřípadě i verzi pro Windows taky za 20 dolarů

Verze Premium zaplatíte předplatné a můžete si ho nainstalovat na co chcete. Platíte pouze to předplatné. Stejně jak Office 365. Navíc je tam více funkcí. Záleží ale zda je využijete.

Verze Premium už je nová verze 3 a verze Standart je zatím ještě ve verzi 2 ale na konci roku 2018 nebo na začátku roku 2019 by měla vyjít i verze Standart ve verzi 3 ale tu zase budete muset zaplatit extra. Pokud si koupíte Prémium na jejich stránkách tak to vyjde zhruba o 400 Kč levněji než přes App store.

Více zde https://wiz.money/cs/moneywiz-3/

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Finance

Příspěvek od Hajnejch » 01 zář 2018 17:36

Worda píše:Já například používám asi pátým rokem HomeBudget, vyvyjí to jeden šikovný asiat. Má několik podobných aplikací (Debt Strategy, logování ujetých km autem). Používám to na iPhone, Windows PC a iPad. Samozřejmností je i zapojení více osob. Dá se pěkně pracovat s budgetem a kategoriemi. Ovšem grafy respektive reporty z toho nelezou kdovíjak pěkné. Ze začátku to chce hodně pročíst návod a prozkoumat funkce. Trvalo mi docela dlouho než jsem pochopil mechanismy té aplikace. Extistuje lite verze na vyzkoušení jinak je se jednorázově platí jak v appstore tak i zvlášť na Windows/Maca (částka to nebyla vysoká). Aplikace umí zálohovat do dropboxu.
Více na stránkách http://www.anishu.com/homebudget.html
Já Home Budget používal asi 4 roky ale Money Wiz jsou o třídu lepší a komplexnější. Mě na Home Budgetu nejvíc vadilo že jsem si zadal opakující se platby za energie a různá inkasa a ten program nebyl schopný je automaticky zaúčtovat v daný den. Sloužilo to pouze jako šablona kterou jsem použil k úhradě ale automatika nikde. Navíc MoneyWiz umí i našeptávat co se má vyplnit což u HomeBudgetu vůbec není. Je toho ještě víc co je na MoneyWiz pohodlnější. Doporučuji vyzkoušet. Já mám HomeBudget stále nainstalovaný ale jak píšu o pár postů víš používám ho jen když se chci na něco podívat co jsem platil dříve. Od roku 2017 jsem přešel na MoneyWiz a jsem spokojenější. Co ale nemělo na Home Budgetu chybu bylo že ukazoval na jakém zařízení byla platba zadána což bylo super když jsme to používali celá rodina. To bych na MoneyWiz bral všemi deseti. A co ještě rozhodlo je že MoneyWiz jsou plně lokalizované zatímco Home Budget není. Mě to nevadilo ale zbytku rodiny to dělalo problém.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Finance

Příspěvek od Jirka_S » 02 zář 2018 16:02

Asi zbytečný dotaz, ale: umí ten MoneyWiz zobrazit najednou nějak přehledně aktuální stavy všech účtů ve všech měnách?

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Finance

Příspěvek od Hajnejch » 02 zář 2018 22:36

Samozřejmě že umí jmenuje se to Dashboart a vypadá to nějak takhle. Dashboart se dá upravit podle vašich požadavků.
CapturFiles.png
No a pak vydíte celkové jmění ve stavovém řádku ale tam je jen celková částka. Zato to máte furt na očích. MoneyWiz mají spoustu možností jak si ten program upravit podle vlastních preferencí a zobrazí vám potředné informace přehledně. No a pak máte ještě možnost použít záložku Výpisy kde máte spoustu šablon a další si můžete udělat sám
CapturFiles_1.png

flasher
Příspěvky: 16
Registrován: 13 zář 2018 19:25

Re: Finance

Příspěvek od flasher » 20 zář 2018 17:14

Používám MoneyWiz 2, ale podle nařízení EU by měly všechny banky poskytovat rozhraní, díky kterému bude možné se k němu připojit z jakékoliv aplikace nebo dokonce z bankovnictví jiné banky. Pak bude možné spravovat všechny účty na jednou webu. Přemýšlím, že bych dále MileWiz nepoužíval, ale uvidíme, jak tohle sdílení dat mezi účty bude v reálu fungovat.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Finance

Příspěvek od Jirka_S » 28 říj 2018 09:00

Chápu to správně tak, že pouze verze Premium, tedy předplatné, umožňuje synchronizaci mezi zařízeními?

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Finance

Příspěvek od Hajnejch » 28 říj 2018 16:38

Ne nechápete, synchronizace funguje vždy na všech verzích. Prémium verze umí načíst bankovní výpisy a dostává aktualizace s předstihem oproti verzi Standart. Vždy je ke stažení lite verze nebo free s omezením počtu záznamů, tak není nic snažšího než si to vyzkoušet.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Finance

Příspěvek od Jirka_S » 19 pro 2019 08:43

Povytáhnu. :)
Cena Moneywiz se docela zajímavě mění při VPN přihlášení třeba do Indie a taky do Polska, asi o třetinu je to levnější.

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Finance

Příspěvek od lipon » 19 pro 2019 09:49

přemýšlím, čím je Polsko tak specifické, že dostává nižší ceny
u Indie bych vsadil na nízkou kupní sílu, u Polska mě napadá snad jen snaha přimět lidi, aby přešli na placené verze, trh je velký docela dost
sice ve srovnání s Indií menší co do počtu lidí, ale co do počtu potencionálně platících uživatelů asi významný
podobné je to totiž u premium verze třeba Evernote

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Finance

Příspěvek od MichalJ » 19 pro 2019 11:11

Akorát že je to podvod a je to na stejné úrovni jako to rovnou ukrást.

korbic92
Příspěvky: 50
Registrován: 24 srp 2012 08:17

Re: Finance

Příspěvek od korbic92 » 19 pro 2019 12:40

Ahoj, já používám (a rád se pochlubím a podělím) vlastní tabulku google sheets.
Do ní zapisuji přes aplikaci Zkratky, která přes google script zapíše nový záznam do tabulky.
Ve Widgetu zvolím Výdaje, kategorii, částku. V tabulkách si to pak sčítám po měsících/letech/kategoriích.
Pokud by byl zájem, najdu podklady, tuším že to bylo na redditu. Nevýhodou je nutnost připojení, jinak mi to vyhovuje víc než všechny aplikace.

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Finance

Příspěvek od lipon » 19 pro 2019 13:04

MichalJ - trochu si ty termity pletes

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Finance

Příspěvek od MichalJ » 19 pro 2019 14:07

V tom případě mně určitě rád poučíte v čem se pletu.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Finance

Příspěvek od Jirka_S » 19 pro 2019 14:35

No, nebyl bych tak sensitivní, ba ani se nečervenám. Podle této logiky by podváděl třeba i samotný Apple daňovým zvýhodněním v Irsku, i když tady už nenasytná hydra sociální Evropy zasáhla.

Ale k věci: používáte zde prosím někdo MoneyWiz a synchro s Moneta bankou? Účty všech bank mně fungují korektně, jen u Monety mi sice načte všechny transakce, leč konečný stav mi ukazuje 0. Netuším, co je kde špatně. Stejnou nulu (jen u Monety) to píše i na tom saltedge.com. MoneyWiz to vlastně přebírá od nich, že.
edit: až teď jsem si všimnul, že transakce z Monety se načetly opačně - kredit jako debet a naopak, totální zmatek, asi budu zadávat ručně.
A další věc, co mi trošku vadí, že nelze načíst pohyby z firemního CEB účtu u ČSOB, to mi potvrdili i na helpdesku banky.
Taky moc nechápu, kdybych si zadal transakci(e) či trvalé příkazy, což se mi pak vše načte z bank po provedení, nebudou ty částky duplikovaně?
Naposledy upravil(a) Jirka_S dne 19 pro 2019 16:19, celkem upraveno 2 x.

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Finance

Příspěvek od lipon » 19 pro 2019 16:10

MichalJ
koupě běžné licence přes oficiální obchod lze jen těžko nazvat podvodem, natožpak krádeží
takovouhle podivnou logikou by mělo být trestné pořízení jakéhokoliv zboží nebo služby v zahraničí levněji, než v tuzemsku

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Finance

Příspěvek od Jirka_S » 20 pro 2019 12:46

Abych tu mou krátkou anabázi uzavřel - MoneyWiz není asi špatný správce financí, ale těžce drhne on-line načítání bankovních účtů, což má na svědomí firma SaltEdge, jednak dochází k záměně příjmů s výdaji, u další banky ani neprošla autentizace (po pár minutách vždy error a try it later), refresh pohybů na už připojených účtech spíš neprobíhá než probíhá, došla mi trpělivost a už jsem požádal o zrušení nákupu. Tož tak. :)

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Finance

Příspěvek od MichalJ » 21 pro 2019 20:21

lipon píše:
19 pro 2019 16:10
MichalJ
koupě běžné licence přes oficiální obchod lze jen těžko nazvat podvodem, natožpak krádeží
Na faktuře máte indickou nebou českou adresu?

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Finance

Příspěvek od lipon » 21 pro 2019 20:27

žádnou

Odpovědět